První pomoc při nachlazení, prosím rychlé rady

petulka25
17. dub 2013

Maminky PROSÍM RYCHLÉ RADY A TIPY. dcera 19 měsíců má rýmu a začína pokašlávat! poslední půlrok to máme pořád,ale v sobotu jdeme na svatbu-čím to zastavit nebo zminimalizovat???? děkuji děkuji

lv
17. dub 2013

blbé..dceři dobře zabral Prospan sirup, mudr říkala, že je na každý typ kašle, tedy je dobré ho dávat od počátku, kdy člověk neví, co z toho vyleze, jestli suchy, dráždivý, nebo naopak vlhký kašel.

petulka25
autor
17. dub 2013

@lv no zatím je takový i takový ten kašlík ☹ dala jsem ji ráno tussin a nachystala cibuli s cukrem!

alpakovo
17. dub 2013

jako doplněk doteď používáme MÜllerův jitrocelový sirup s mateřídouškou a vitamínem C, zatím tedy nezklamal 😉

llluckaaa
17. dub 2013

Tymiánová mast a eucasol od Justu 🙂

petulka25
autor
17. dub 2013

@alpakovo děkuji my dáváme od záčátku dubna imunoglukan!

petulka25
autor
17. dub 2013

@llluckaaa tu mast mám hned ji jdu hledat, děkuji

petulka25
autor
17. dub 2013

@llluckaaa eucasol???? to je ten sprej?

llluckaaa
17. dub 2013

@petulka25 Ano, sprej. Na noc ho stříkám na polštář a přes den do pokoje.

petulka25
autor
17. dub 2013

@llluckaaa takže spokojenost?? jaká je asi cena? děkuji

llluckaaa
17. dub 2013

@petulka25 Bohužel je dost drahý, myslím že stojí normálně 320 Kč ☹ Řekla bych, že docela dobře uvolňuje nos a právě že ten sprej je takový praktický pro malé děti, že jim nemusím pořád něco stříkat do nosu. Ale třeba by ti stačila ta tymiánová mast. Já ji malinko (ale opravdu hodně malinko, protože je silná) máznu na kraje nosních dírek, pak taky docela uvolňuje. A jinak mažu klasicky po hrudníku.
Ale stejně je asi nejdůležitější udržet dítě v klidu, aby si pořádně odpočinulo 😒

lv
17. dub 2013

@petulka25 no každopádně přeju, ať se jí nic nerozjede a zaženete to, ať už čímkoliv. Kombinaci léku tlumícího dráždivý kašel /tussin, stoptusin, sinecod../ bych do kombinace s něčím na uvolnění hlenů nedávala..

terezale
17. dub 2013

Ahoj, nadopovat vitaminy C, ideálně se zinkem, probiotiky - my dáváme Normatyl, ale na to je tvoje dcerka ještě docela malá. Jinak skvělá věc na kašel je podle mě nahřívací láhev několikrát denně na prsa. Přijde mi, že to ten kašel rychleji zvlhčí a pak snáz odezní....

petulka25
autor
17. dub 2013

@lv myslíš že nemám dávat tu cibuli???ale jinak děkuji

petulka25
autor
17. dub 2013

@llluckaaa v klidu? tak to bude nejtěžší!!
@terezale všem děkuji za tipy a rady doufám že to bude jen 2-3 denní nachlazení a nic se nerozjede! už měla 3x ATB od listopadu ☹ držte palečky

luthien.k
17. dub 2013

@petulka25 https://www.modrykonik.cz/katalog/firma/luthien... To je postup, co používám já, hlavně dětem posiluju imunitu, to je základ...

llluckaaa
17. dub 2013

@petulka25 To je mi jasné 😉 Ale chce to, aby dítě víc odpočívalo, takže na procházky ano, ale raději vozit v kočárku a tak.

lv
17. dub 2013

@petulka25 cibule je bezva, ale ne dohromady s tím tussinem - necháš jí uvolnit hleny cibulí a utlumíš vykašlávání tussinem..to je protichůdný..

berunka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz