Pupeční kýla. Co s ním budou dělat na chirurgii?

missymici
22. čer 2009

Ahojky, chci se zeptat jestli některá z vás měla nebo má problém u miminka s pupeční kýlou?! Dnes jsme byli na půl roční kontrole,vše bylo v pořádku jen Dr. zjistila že malej má pupeční kýlu,prej na nejbližší kontrole jestli se to samo nespraví tak pujdeme na chirurgii,....co tam budou dělat?Snád ne operace?Dala mě to mudra nahmatat a jediné co mě k tomu řekla,že je to u kojenců normální.NA netu jsem četla že to mají věčšinou předčasně narozené děti,nebo děti s vrozenou vadou.DAník byl o 9 dní dřív. Vzniká věčšinou když mimi hodně pláče,hlavně v první 3měs. a při zvýšené plynatosti střev.Nebo máte někdo nějaké jiné info o tomto problému?JAk se to řeší,pokud by kýla nezmizela sama?Co to obnáší?Díkes

lullka30
22. čer 2009

Misy, aj Natalka (2.r) má pupční kýlu a doktorka povedala, že počkamé do 3.rokov, že by sa to malo same upravit a kde nie, tak pojde na operáciu

missymici
autor
22. čer 2009

...lullka30: ... kdy to tvojí malé zjistili? Dá se proti tomu něco dělat,nějaké domáci opatření aby to zmizelo,čemu se vyvařovat?!...je něco takového?

momin
22. čer 2009

Ahoj my taky mame. Pry to zmizi samo tak si z toho nic nedelam. danecek je narozeny o 10 dni drive.. nevim jestli je to tim nebo ne.. miva to az 20% deti... ma takovy vystouply pupik a kdyz na neho sahnu cvachta mu v nem... nevim o nicem co by se melo nebo nemelo delat..Jenom mi kamoska radila at skusim vice utahovat plinku..ale to nedelam. Netrap se tim. Pry to mimca neboli!

jituskak
23. čer 2009

ahoj, tak my už máme po operaci pupeční kýly. malej se s tím ale narodil a měl to tak, že měl jakoby díru do bříška. museli ho operovat ještě ten den. teď má jizvu pod pupíkem a je to ok. sice nás strašili, že to je přidružená vada, ale všechno ostatní je v pořádku.

momin
23. čer 2009

Takovy malinky a uz na operaci..bobek. myslim ze s tim vetsinou chodi na operace jenom deti ktere se s tim rodi ne? ty to mivaji horsi....

jituskak
23. čer 2009

asi jo. doktoři měli strach, by se tam nedostala infekce a ještě tam měl v tom pupečníku střívko, který museli dát na místo.

momin
23. čer 2009

Bobek maly..at se Simonkovi dari a rychle se hoji... 😉 To my to tak hrozne nemame...

jituskak
23. čer 2009

děkuju a vám at se to samo zahojí 😉

missymici
autor
23. čer 2009

jituskak: ...jejda,chudáček malej,tak miminka musejí podstupovat operaci,to je hrozné...ale mamko hlavně že to má za sebou a nemá žádné potíže.Neumím si to představit,tak malej...

crca
23. čer 2009

Tak já se přidám,mám 7týdenní dvojčátka páreček a Matěj má tu kýlu taky,teď jsme byli na chíře,má ji velikosti vl.ořechu ☹ a když se to tak nějak do září nezlepší,tak půjde taky pod kudlu ☹ to je něco na mě,já se teď psychicky připravuju na to,že budu dávat holce naušničky,natož jít s prckem na operaci 🙂 .Jinak jsme prakticky donošení,jsme císařm v ukončeném 38tt.

missymici
autor
23. čer 2009

crca: ...velikost ořechu???celkem veliký,a to ještě nechaj čekat? I takhle veliký zmizí samo?

crca
23. čer 2009

Missymici,mě řekl,že je to sice velké,ale ne ještě tak moc,ale upřímně,mě se to taky nelíbí ☹ ,plínku má přesně na tom,takže se mu to bojím nějak moc stahovat(i když stahuje se to normálně),ale mě je to divný to ještě tlačit,takže jí má volnou,ale tím pádem se mi občas pročůrá 🙂 ,mě říkal,že kdyby se mi něco nezdálo,že mám přijet dřív,tak ono to tak asi dopadne 😅 ,teď do toho má koliky,což mě trápí ještě víc a tím jak tlačí a brečí,někdy si říkám jestli to není spíš ta kýla co ho trápí.........jinak to prý nechávají tak do dvou let,to by se mělo pak ztratit,ale s tímhle být do 2 let? 😢

missymici
autor
23. čer 2009

crca: no dočetla jsem se že tá kýla je ,z brečení a z nadměrných prdíku,prostě tlaky v bříšku a namáhaní bříšní stěny.Skus jet k nim dříve...

ulidark
24. čer 2009

Ahoj. My byli minulý týden po 6. týdnech na kontrole a máme ji taky. Naštěstí máme pediatričku starší paní, takže to řešila hned. Váje ji zatlačila zpět, přelepila obrovskou páskou přes celé bříško. Já to měla v pondělí sundat, ale pořád sledovat jestli se to nevyboulí, aby se tam střevo neskříplo. V pondělí jsem to oddělala a kýla je fakt menší. Měla ji taky velikosti vl. ořechu. Přitom je narozená po termínu a nijak nekřičí ani na prdíky netrpí. Takhle k Dr. budeme chodit celé léto a lepit, dokud se to nestáhne. A kdyby se to náhodou nezlepšilo, tak teprve nastane jiné řešení. JSem ráda, že to hned neřeší chirurgicky. Byla bych hloupá, kdybych to nezkusila touto metodou.

missymici
autor
24. čer 2009

ulidark: ahoj,...tak super že vám to pomáha...držím palečky

minda
24. čer 2009

Taky jsme měli pupeční kýlu a lepili jsme. Na pupík jsem dala vatový čtvereček, zatlačila, kožní řasu z obou stran chytla k sobě a přelepila k sobě omnifilmem. Ten je lepší než klasická náplast, kůžička není tak podrážděná, když se přelepení mění. Zlepšilo se to natolik, že jsme na žádný chirurgický zásah nemuseli.

utie
24. čer 2009

Naší holčičce se objevila v 5 týdnu, byla velká jako hodně velký vlašák. Nic jsem nezatlačovala a ted - 4 měsíc už je skoro pryč. Zmizí sama, jak dětátko posílí břišní svaly. Na chirurgii jsme taky byli- ve FNHK a říkali že se operuje až ve 3 letech. Tak se nebojte.

smilers
24. čer 2009

Ahojky, ja mam u dvou holek taky pupecni kylu, meli jsme jit ted na operaci, ja to odlozila, protoze jsem mela jit jen s jednou, ale ja bych radsi kdyby sly obe zaraz, takze nas to ceka v listopadu, ale ja doufam, ze se to do kontroly v rijnu snad zatahne, jinak co jsem tak slysela a i na chire me to rikali, vubec nezatlacovat a neprelepovat, ma dr me radila davat pres to aspon plenku ( ja pouzivam jednorazovky) aspon tak se to tim stlaci, kdyz se to nesmi prelepovat ani stlacovat, ono totiz se do toho pupiku muze zavlect i strevo

missymici
autor
24. čer 2009

utie: koukám že jseš z HK,tam máme pár doktůrku,ke kterým chodíme..TAkže až ve 3 letech?NEchápu pořád čím to může být,že u někoho se to stáhne a u někoho ne.Asi svaly jak jsou silné....

crca
25. čer 2009

Utie,tohle přesně mě právě řekl,tak snad se to zlepší a tu plínku přes to taky dávám,ale mám z toho takový špatný pocit,když to zatlačím ☹

krista
29. pro 2009

markusko • 1d • Dnes ve 12:30
Holky nemáte prosím někdo zkušenosti s pupeční kýlou u miminka? Naše malá ji má od narození, teď jsou jí dva měsíce, zatím jsme nikde na chirurgii nebyli. Byla bych i ráda za zkušenosti ohledně kýlního pásu, protože my si s ním moc nevíme rady.

misellll • 1d • Dnes ve 13:11
markusko:naše malá měla taky pupeční kýlu,když se narodila.Jediné co nám poradili,bylo,abychom malou nenechli moc plakat,aby si jí prý nevytlačila ještě víc.Jenže to se radí,malá řvala pořád a kolikrát jsme měli co dělat,aby jsme ji po 3.hodinách plakání utěšili,fakt jsme běhali,chovali,houpali,prostě vše a malá řvala a řvala Na konec se nám tapupeční kýla sama stratila.Prý to má hodně dětiček,když se narodí.Ale koukám,že tvé malinké už jsou dva měsíce.Co na to Vaše pediatrička?Určitě to bude ok,ale radši se na to zeptej doktorky

markusko • 1d • Dnes ve 14:08
ahoj miselll, no my taky děláme všechno proto, aby malá neplakala, ale samozřejmě je to nadlidský úkol a bez řvaní to prostě někdy nejde, to by nebylo normální dítě ... Ale snažíme se pro to dělat maximum. Malá má tu kýlu docela velkou, při každém přebalování kontroluju, jestli jí to jde zatlačit. V porodnici mi řekli, že budeme sledovaní na dětské chirurgii, ale pediatrička nám řekla, že se to zatím řešit nebude, že je na to moc malá a uvidíme časem, jak se to vyvine. Doporučila nám kýlní pás, jenomže my jsme zjistili, že když jí ho nasadíme, tak za chvilku ho má úplně na jiném místě, prostě jí to na tom pupíčku nedrží. I když si myslím, že to utahuju dost. Ale prostě jí to po bříšku klouže dolů, jak má to bříško zúžené. No tak jsme jí to dávat přestali...

Můžu se zeptat kdy se to vaší malé ztratilo? Jen tak samo od sebe? A byli jste někde na chirurgii alespoň konzultovat, nebo jste jenom chodili k pediatričce?

markusko
29. pro 2009

No tak to snad ne, zadávala jsem to do vyhledávače několikrát a nenašlo mi to nic, jen tříselnou kýlu 🙄 .

Tak díky za přesměrování.

misellll
29. pro 2009

Malé se to ztretilo kolem toho třetího měsíce.Nebyli jsme nikde.Malá to prý něměla tak hrozné,ale naše doktorka to često kontrolovala.No já být tebou kdyžtak zajdu na tu chirurgii.Ztratilo se nám toho z ničeho nic.Prostě jsme jednou byly u doktorky a ta na mě,tak koukám,že kýlu už nemáte 😨 🙂

janca.23
30. pro 2009

Ahojky holky.Mám 4 měsíční holčičku,která se narodila o dva měsice dřív a taky měla,teda jěště má pupeční i tříselní.Nám sice nic v nemocnici neřekli jen,že to mame zatlačovat,tak jsem to každe přebalování zatlačovala a ejhle už nemám co zatlačovat(ale preventivně zatlačuju dál).Na chirurgii nám řekli,že ji to asi nemine a tak nám napsali 12.1 nástup,ale asi nebude potřeba nic dělat 😉 .Jenom nejhorší bylo,že mi doktorka přikázala,abych ji nenechávala moc dlouho plakat no a malá toho využila a chce být pořád na rukách ☹

markusko
30. pro 2009

My tu kýlu právěže máme dost velkou, asi jako vlašský ořech. Dala jsem do alba foto.

Opravdu s tím kýlním pásem nemáte zkušenosti?

misell to se máte, že už jste se toho zbavili.

janco naše malá je taky pěkně vyčůraná a nejradši by si celé dny hověla v náručí 😠 😀 No holt co se dá dělat no, chováme pořád. Ne že by to teda vždycky pomáhalo, někdy prostě ječí jako pominutá, když má třeba prdíky ☹

janca.23
30. pro 2009

markusko-tak to má hodně velikou,naše byla tak třikrát měnši.Tak držím palečky.

smilers
30. pro 2009

markusko nase dve holky maji pupecni kylu od narozeni doted, v listopadu meli jit na operaci, nastesti se jim to uz zatahuje, treti se pupecni kyla udelala cca v 10m, dve holky ji mely vystouplou cca 2cm, ta treti jen mirnej naznak, rekni to sve dr a ta by te mela poslat na detskou chiru, kde ti reknou co a jak vim, ze kylni pas me dr nedoporucovala vubec a v nemocnici uz vubec ne, ani zalepovani pupiku, jen mirnit plakani a nejlepe , kdyz prebalujes, prekryvat to celou jednorazovkou

markusko
30. pro 2009

no právěže je dost veliká ☹

smilers vidím, že holkám je rok, takže vás nechali čekat do jednoho roku a pak plánovali operaci?
začala jsem teda trošku víc utahovat plínku, na ten pás kašlu. K dr. máme jít až 15., jsem trochu z toho nervózní, přijde mi to jako dlouhá doba. Mám takové podezření že se ta kýla zvětšuje, ale možná se mi to jen zdá, jak to pořád sleduju... ☹

No nic, poprosím dr., aby nám napsala doporučení na tu chirurgii, aby se tam na to aspoň mrkli a řekli co a jak, přecejen by to asi chtělo pohled odborného lékaře, ne jen pediatra.

smilers
30. pro 2009

no ono se to u malejch miminek neoperuje hned a vetsinou to dr sleduji, nez aby hned operovali, vetsinou to postupem casu odezni samo, to jen kdyby se to horsilo

markusko
30. pro 2009

achjo já doufám, že to třeba taky zmizí samo 😔