Rentgenování batolat a kojenců (kyčle, úrazy)

pavelo
10. dub 2014

Tuto diskuzi jsem založil, protože by mě zajímaly názory na rentgenování malých dětí a případná škodlivost - a hlavně nějaké zkušenosti? Malá byla nedávno na rentgenu kyčlí (má je ok se "překvapivě" zjistilo). Já jí přidržoval, dostali jsme 8 mSv (stejně jako dostaneme každý za celé 3 roky), potom jsem se asi hodinu potil, malá vypadala ok. Doktor jí chce ale rentgenovat znovu ve 3 letech - tak pro jistotu. Mně to přijde zbytečné.

lv
11. dub 2014

Já myslím, ze kdyby nemuseli, tak nerentgenuji, mladší ještě rentgenová na nebyla, starší myslím 4x

ange_de_la_morte
11. dub 2014

RTG jednou za rok neuškodí. Respektive jasně, není to zdravé, ale rozhodně to riziko z toho plynoucí je menší než riziko zanedbaného problému/ úrazu bez RTG. Pracuji ve zdravotnictví, na koronárním sálku jsem se pohybovala v dosahu rentgenových paprsků denně , a měla jsem ,, jen,, olověnou vestu a to je považováno za dostatečnou ochranu pro každodenní kontakt s tímto zářením. Chci tím říci že se obáváte zbytečně 😉

veveruse
13. dub 2014

Myslím, že lékaři v případě malých dětí postupují zodpovědně a nutnost rentgenu zvažují. Malá byla rentgenovaná 2x ve 2,5 letech. Popravdě jsem měla spíš strach, aby se našla příčina potíží a dcerka se uzdravila než rentgenová zátěž.

strict
13. dub 2014

hodinu potil? krasna ukazka toho, co nadela psychika ;)

nicolette21
13. dub 2014

Syn v 6 měsích absolvoval 9 RTG snímků lebky, žádná zástěra, nic. Primární paprsek přímo na mozek.
Dobrý pocit z toho rozhodně nemám.

strict
22. dub 2014

@nicolette21 z prirodniho pozadi dostane daleko vetsi davku nez z par RTG...