Rizika anestézie u ročního kojence

teerka
24. únor 2011

Zdravím všechny maminky a především ty, které by mi pomohly rozprášit obavy z uspání mého synka. Máme jít na operaci, malýmu bude rok, ale váží jen 8kg. Mám strach z anestézie, rizika tam jsou. Poradili by jste mi nějakého anesteziologa, Nebo jen vaši zkušenost s uspáním.

kristipa
24. únor 2011

ahoj já byla na operaci se synem když mu bylo 11 měsíců, nejdřív mu sestry napíchly kanylu, u nás celkem problém, synovi nejsou vidět žíly takže to bylo několikrát na různých místech, nakonec se zadařilo na hlavičce-nejvíc se snaží najít něco na ruce, operace proběhla bez problémů ale po vytažení dýchací trubice (když měl začít dýchat sám) mu to moc nešlo, že se ta jeho vlastní dýchací trubice nějak křečovitě stáhne, u takto malých dětí se to stává- je to napsáno i v papírech které jsem podepsala před operací jako jedna z nejčastějších komplikací a kvůli tomu musel být umístěn na oddělení JIP přes noc do druhého dne pak ho už převezli na normální oddělení. dle doktorů to na nic vliv nemělo, hned ho napojili na kyslík takže byl bez kyslíku asi 40 sekund. v roce a čtvrt byl syn na podstatně náročnější operaci a tam to proběhlo vše bez problémů. určitě to zvládnete taky, držím palce!

evaviki
24. únor 2011

@teerka ahoj, nas maly bol operovany, ked mal 15 mesiacov, vazil vtedy cca 10,3kg. Postup uspania zavisi podla mna aj na tom, na aku operaciu idete.. Sebastianovi operovali oci, vtedy nie je potrebna dychacia trubica. Mohla som s nim tesne pred sal, tam sme chvilku cakali, potom ho vzali dnu. Kanylu mu dali k zapastiu do zily, ale az na sale. Strasne bolo to, ze ked ho vlastne davali na stol a pichali tie injekcie, tak som ho pocula plakat (mozno ho aj privazovali, neviem, ci cakali, az kym zaspi).. plakal asi necelu minutu, to bolo na tom celom najhorsie, ja som sa tam rozrevala a uz som neprestala, az ked ho doviezli ☹
Ked ho vyviezli von, tak este spal, anesteziologicka so mnou cakala, kym sa preberie, varovala ma, ze to bude z nicoho nic, no aj tak som ho ledva zachytila, ked sa na tom lehatku mykol 😀D Zacal plakat, tak som ho vzala na ruky, sestra vzala infuzku a isli sme takto az na izbu (podla mna ho chceli odviezt na voziku, ale ja som im nedala sancu) 🙂
Na izbe dostal lieky od bolesti, potom zaspal.. za par hodin znova plakal, zase dostal lieky a spal.. a potom uz to bolo super, az som bola prekvapena, ake su tie deti prisposobive.. musim uznat, ze to zvladol perfektne, vcetne narkozy, akurat pre nas maminy je to asi tazke..

miona
25. únor 2011

@teerka Ahoj, my jsme byli též v roce. Mat měl tenkrát 10 kg. Měla jsem z toho též strach, ale syn to bral líp než já 😉 Nejdřív dostal nějaký oblbovák stříkačkou, pak jsem si ho svlékla do plínky, zabalila do deky a odnesla k sálům, kde už mě ho vzali..a tam už nevím co s ním dělali 🙂
Podle mě je k dětem, kor takhle malým brán vždy zkušený anesteziolog, který ví co dělá. Samo záleží na nemocnici, ale předpokládám, že takovýhle mimuško budou operovat někde, kde to nedělají 1x za rok.
Držím palce, určitě budete v dobrých rukou.

teerka
autor
25. únor 2011

Děkuji za podporu, jdeme taky s očičkem.

teerka
autor
25. únor 2011

@miona Nám to budou dělat v Brně. Na očním. Věřím, že vše bude v pořádku, ale rozhodnutí je na nás. Mohli by jsme možná i rok či dva počkat. Jedná se nám o odstranění bouličky, ale zase by to měl venku a my věděli, co to bylo. Takže s nim asi budu moct být celou dobu. Krom tý operace. To by bylo dobrý. Stejně se ustrachuju.

teerka
autor
25. únor 2011

@evaviki Děkuji za podporu, jdeme taky s očičkem. Tak to mu asi tu dýchací kanylu dávat nebudou 🙂 To by bylo dobře. Na to se musím zeptat doktora. A jestli s nim budu moci být po celou dobu, tak by to bylo fajn.
Ale mám z toho strach ☹

teerka
autor
25. únor 2011

@kristipa Ahoj, děkuji i za tvůj příspěvek. Ach ty komplikace. Toho se tak bojím. Hlavně, že jste to zvládli. 🙂

evaviki
25. únor 2011

@teerka ked sa maly narodil a lezal na nedonoseneckom odd., tak tam boli deticky, ktore prevazali na ocne do Brna, vraj je tam to najlepsie.. tak si myslim, ze budete v dobrych rukach, ked tam operovali aj take mini miminka (ak si dobre spominam, tak ten chlapcek, ktoreho tam viezli mal v tej dobe asi tak 2 mesiace a cca 1,5kg a jeho sestricka dvojicka tam uz bola odoperovana a v pohode..)

miona
26. únor 2011

@teerka stála jsem před stejnou volbou. Rozhodla ses dobře, určitě není na co čekat, radši ať to jde ven a nehrozí, že se bude třeba zvětšovat (také jsme byli na odstranění bouličky).
Sama v nemocnici zjistíš, že jsi silnější než tušíš 🙂

crca
26. únor 2011

Ahoj holky,když to tak čtu,tak si mezi Vámi budu připadat jako blbec s banalitou,ale mám jít se synem(22měsíců) na operaci s pupeční kýlou, a jsem z toho teda taky docela hotová. ☹ Nevíte jak to probíhá? Jedme na lačno(papíry se všema instrukcema mě příjdou teprve poštou)to jediné vím a jak ho odoperují tak nás pustí domu(teda asi ne hned,ale nebudeme hospitalizovaný),tak mě zajímá jestli jste to taky některá měla a jak to probíhalo 😅 Jinak teda váží 10kg 😀

dujinka
26. únor 2011

@crca nás to taky asi čeká :( a našla sem pěkný článek http://www.babyonline.cz/nemoci-deti/jednodenni...
dole je i hospitalizace očima maminky 🙂

crca
26. únor 2011

@dujinka Díky,teď jsem z toho na prášky ještě víc 😀 Hlavně,až ho budu vidět usínat u té anestezie 😀 😔 Teď jen přemýšlím,jak ho uvedu do klidu aspoň na ten den 🙄 a druhý den 😅

teerka
autor
26. únor 2011

@evaviki trošku jsi mě uklidnila 🙂 Já si jen přeju, aby to dělal nějaký zkušený doktor. Ale když říkáš, že v Brně jsou jedni z nejlepších, tak jsem více v klidu. Už se nám to blíží.

ivarei
26. únor 2011

@teerka Naše Anička v 5 měsících - vážila 6 kg - měla celkovou anestezii, byla ve VFN Ke Karlovu. Nejhorší na tom všem bylo zavedení kanylky do hlavičky (kvůli výživě). Asi hodinu před výkonem dostala injekci, ta ji měla trošku otupit, zpomalit - nestalo se 🙂. Na sále ji pak uspali. Výkon trval asi hodinu a půl, probrala se v pohodě, nezvracela, byla docela veselá. Takže KLID - a držím palce 🙂 😉