Rotaviry u téměř 3letého syna, jak dlouho trvalo léčení?

terezapetrova
16. kvě 2014

Dobry den, mel někdo nemocne dite s rotaviry priblizne ve stejnem veku? Jak dlouho trvalo vyleceni? Existuji na to nejake leky? chodili jste na kontrolni navstevy k dětskému lekari? Vyvarovavali jste se kontaktu se staršími osobami pak? Dekuji moc, vim to od dnešního dopoledne, mam hlavu jak patraci balon ☹ ☹ a syn je uz tak dost hubeny a ted ještě dlouhodobe dieta 😠

terezapetrova
autor
16. kvě 2014

nikdo nevi jak je to s tim kontaktem se staršími? 😒

hanika231
16. kvě 2014

syn měl rotaviry jen si už nepamatuji kolik mu přesně bylo, dostával jen probiotika a dieta - vařená mrkev, rýže, jablka, banány a nějaký rehydr. roztok myslím Kulíšek. Tehdy jsme doma zvraceli všichni, u nás to trvalo tak 2,3 dny u syna trochu déle 🙂

terezapetrova
autor
16. kvě 2014

@hanika231 Dekuji moc, Hmm, syn uz toma tyden, a pry s tim deti nekdy bojuji i 6 mesicu a zrovna muj syn ma streva docela citliva ☹ a nevis jak je s tim kontaktem se staršími? Dekuji moc

terezapetrova
autor
16. kvě 2014

syn nezvraci ma jen průjmy..

marci81
16. kvě 2014

Ahoj, moje dcerka měla rotaviry letos v lednu. Tři roky bude mít teď v červnu. My jsme teda skončily na kapačkách v nemocnici na pět dní ☹ Potom myslím říkala paní z laboratoře, že ještě dalších pět dní jsme infekční a neměli bychom chodit ven, jestli si to pamatuju dobře. Takže cca. 10 dní infekce. Léky nedostávala vcelku žádné, jen v kapačce glukozu na zavodnění (asi teda) plus léky na horečku. První dny nic nejedla, ani nepila. Lepšilo se to až třetí, čtvrtý den. Čtvrtý den jsem to chytla taky, ale bylo mi dost zle jen ten jeden den, další den jsem už byla v podstatě ok. Takže asi bych radila klid na lůžku, doplňovat tekutiny, snižovat horečku, pokud by se ti zdálo, že to malý nezvládá - dehydratace - jela bych do nemocnice. Hodně sil a ať je brzy zdravý

hanika231
16. kvě 2014

@terezapetrova vím že tak týden trvaly ty průjmy a pak už dobrý. S těma staršíma lidma nevím, u nás jako u dospělých, to bylo rychlý, spíš bych řekla, že nejhůře to zvládají miminka a pro ty je to nejvíc nebezpečný, ale to je jen můj názor. Držím palce ať se brzy uzdraví 🙂

terezapetrova
autor
18. kvě 2014

@marci81 dekuji moc, ja vim ze zkusenosti z rodiny, ze tekutiny jsou velmi dulezite při tomto, tak jsem davala i inejkcni stříkačkou když to jinak třeba neslo abychom prave neskoncili na kapackach, maly se snad bude lepsit a me je uz blbe 2 dny v kuse 😒 Vam hodne zdravi..

terezapetrova
autor
18. kvě 2014

@hanika231 dekuji moc Haniko

daaniela
24. kvě 2014

Taky přidám naší zkušenost.... Už je malému dobře? My jsme to chytli v nemocnici. První den zvracel.. i vodu. Pak se vyspal, ale v noci mu začali horečky. Ráno pak měl 39,5 a ani nurofen mu to nesrazil, tak jsem udělala zábal a pak to zabralo a jeli jsme k dr. Máme známou homeopatku a ta mi doporučila Argentum Nitricum 9CH. Rozpustit ve vodě a nechat vypít třeba na lžičce. To se nám moc nedařilo, tak jsem mu vždycky dala jen málo pití a do toho rozpustit jednu kuličku. Při potížích se může 5x až 6x denně a musím říct, že se nám vůbec nerozjeli průjmy. Takže mi jeden den zvracel, pak měl 3 dny horečky, na které jsem na radu dr. dávala nurofen, ale pro jistotu jsem si pořídila i čípky Panadol, abych měla něco, kdyby zas zvracel. No a pak měl ještě 2 dny zvýšenou teplotu. Občas 38, ale někdy jen 37, 3. No a stim jsem nedělala nic. Dr. řikala, že do 38 ho s tim mam fakt nechat. No a dnes je to 6. den a už je bez teploty! Sláva! Včera mi jiná dr. řekla, že už můžu dát mléko do rýžového odvaru. Tak jsem to zkusila a malej měl hrozný křeče. Tu dr. bych za tu radu zabila. Naše dr. mi řikala, že mam vydržet bez mléka co nejdýl. Tak budem bez mléka a dávám mu různé ovocné přesnídávky s banánem, protože mi banán normálně nepozře. Dnes jsem mu dala i hruškovou přesnídávku a taky snad dobrý. První dny nejedl skoro nic. Pití do něj dostanu když mu to osladim např. javorovym sirupem nebo jsem teď koupila nějaký čaj ve skle od Hipp s jablíčkem a fenyklem a ten mu ředím a taky to pije. No je to teda boj. Málo mi čůrá, ale kaká jednou denně a jen řidší hovínko ale i s tim dojde na nočník, takže průjem to fakt neni. Je to teda boj, protože teď už má chutě a tak nechce pořád to samé. K obědu už mu dám zeleninovou polévku, tak snad to už bude taky ok, ale to mi řikali dr. obě, že to už můžu dát. Taky mi snědl suché špagety a nic mu nebylo. Je to náročný a držím palce každému, ať to brzy zvládne! Jo a dáváme laktobacílky, který teda nechce, ale do něčeho mu je vždycky musim zamíchat.