Roupy u kojence. Mělo vaše mimi?

hanule05
1. zář 2010

Ahoj,
mělo vaše mimčo roupy? Naše starší dcerka je někde chytla a dnes dostala proti nim prášek, ale já mám strach, že nakazila mladší dcerku (4 měsíce), protože jí šahá na hračky a pořád ji pusinkuje a tak. Moje doktorka mi řekla, že takhle malá mimča je nemívají. Ale to mi říkala i u neštovic a malá je taky chytla.

Setkaly jste se s tím u takhle malých miminek? Co se jim dává za léky?
Dospělí je můžou chytit asi taky, což?

donia
1. zář 2010

Ahoj Hanule,
asi te moc nepotesim, ale nas maly je pred x lety mel take ve veku nekolika mesicu. Ted uz presne nevim v kolika. Ale pamatuji si jak dnes, ze jsme s nim jeli na pohotovost a dr. se nad tim tenkrat nijak nepozastavil, ze by je mel tak maly. Dostal sirup, s nejakym odstupem dalsi davku a bylo vyreseno. To spis me udivilo kdeze k tomu prisel ☹

editah222
1. zář 2010

Pokud vím tak pro kojence se použivá Vermox - sirup. Pro dospělé a starší děti jsou nějáké prášky, které učinkuji skoro okamžitě.
Všechny ty léky jsou na předpis. Dřív byl volně prodejný sirup, myslím, že se jmenoval Pyrvinium, ale ten už se snad neprodává. Ale nejlepší radu ti dá pediatr 🙂

mmmk
1. zář 2010
donia
1. zář 2010

Jo, presne tak, byl to tenkrat sirup Pyrvinium, ale byl take bohuzel na predpis ☹

jennyska
11. pro 2013

AHoj @hanule05 @donia @editah222 a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti se Roupami do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/roupy/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází tímto obdobím sami a nebo se svými dětmi a na MK hledají radu, tipy a Vaše zkušenosti. Pokud Vám v článku něco chybí, klidně ho můžete i doplnit 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

zajickova16
23. únor 2016

Ahojky maminky, zkusím obnovit diskuzi. Dneska jsem našla naší osmiměsíční dcerce asi roupy. Tak jsem volala doktorce a zitra máme přijít. Něco jsem si o tom načetla a nejspíš dostaneme sirup a mělo by to být v pořádku. Paradox je, že pořád uklízím, denně vytirám, na hygienu dbáme všichni a stejně to chytneme😀. Dočetla jsem se, že se to dá chytit prakticky všude. Tak se chci jenom zeptat, zda máte některá podobné zkušenosti. Mějte hezký den 🙂

pavlak5
23. únor 2016

Malej mel ,dostal prasek a sirup ,my preventivne take dostali prasek .Muselo se to jist s na dvakrat kvuli vyvojovym stadiim roupu.Dloho se toho nemohl zbavit....byl to des ,nakonec to doslo tak daleko ,ze odmital kadit a zadrzoval stolici...byl to boj ...tak na to pozor at nedopadnete stejne.Jj chytnout se to da kdekoliv ,zvlast kdyz maji deti ochutnavaci obdobi ,nebo v kolektivu a u doktora ,kde jsme obdrzeli my jsem nezjistila.Vytirat muzes do nekonecna roupum to bude putna ;)

jaaaaba
29. srp 2017

@zajickova16
Ahoj, mohla bych se zeptat, jak jste tenkrát dopadli, co lékařka miminku předepsala? Řešíme podobný problém u ročního dítěte a dočetla jsem se, že Vermox v tabletách můžou jen větší děti. U naší Mudr.jsem zatím nebyla, neb má dovolenou. Děkuji za radu.

zajickova16
25. zář 2017

@jaaaaba rok jsme s tim tak nějak prezivali, vermox muzou děti opravdu od dvou let. A taky jsme toho hned využili, roupy se u nás po prázdninách opět objevili a měli jsme pár bezesnych nocí. Asi je to tím, že čím je starší dítě tim to hůř snáší. Druhý den se po užití vermoxu malá sklidnila a musím zaklepat, máme klid(berou se tři dávky).

zuzkaasteli
25. zář 2017

Mala je mela.v roce a pul,bohuzel.sirupy pro deti uz nekolik let na trhu vubec nejsou. Dostaly jsme vsichni na.preleceni vermox tablety.dospely trikrat behem mesice a mala tretinu tablety a po mesici opakovat a bylo to. Jakmile se to objevi v rodine meli by se prelecit vsichni clenove rodiny..