Rýma a kašel pořád dokola. Co třeba homeopatika?

vetrovka
27. lis 2008

ahoj maminky, náš Tomášek měl 14 dní rýmu, která mu přestala, týden pokoj ale potom zase začala, přidal se kašel, skončili jsme na ATB, po ATB dobré, šli jsme na kontrolu a za 3 dny jednodenní teplota.. MUDr. říkala, že je to nějaká viroza... ovšem ode dneška - 14 dní po ATB, začíná trochu rýma a z té rýmy pokašlává..takže mi připadá, že se vracíme na začátek 😠. Vyzkoušeli jsme cibuli z medem, různé tymiánové masti, tymiánové domácí odvary, už jsem z toho nešťastná a nevím jak se toho zbavit nebo spíš co mu dát, aby se mi dal dohromody a vydrželo to dýl jak týden...nebo aby se mu zvýšila imunita.. nemáte vyzkoušené nějaké homeopatika nebo něco podobného? zkoumala jsem echinaceové kapky, ale co jsem našla tak jsou od 2 let.. snad mi poradíte jak dát toho našeho drobka dohromady..

petule.h
27. lis 2008

no to jsme měli jednou taky, pak jsem zašla na ORL, udělali výtěry a zjistili tam nějaké koky a muraxely...apod...radím ti ORL, pak uvidíš, jinak teď by se to dalo očekávat v tom počasí...náš tom to měl, pak se protrhal, vše ustoupilo, pak onemocněl tatínek a jsme v tom zase... určitě bych tam zašla , za to nic nedáš

jakoubka
27. lis 2008

ahoj.My jsme toto měli do roku.Homeopatika na tohle jsou,ale to běž raději přímo k nějakému homeopatovi.Ale my jsme přestali chodit plavat a imunitu mu dávám Beta glukan nebo imunoglukan.A máme klid(ťuk,ťuk)

garfieldmail1
27. lis 2008

Moc doporučuji návštěvu solné jeskyně. To je jako zajet k moři, jedna návštěva = 2-3 dny u moře. Nám to už 2x skvěle pomohlo u rýmy, kamarádka zase byla se synem, když kašlal a taky na to nedá dopustit. Doporučuji zajít tak 3x po sobě. Navíc tam mají hodiny přímo pro rodiče s dětmi, mají tam hračky na písek, takže je to i příjemně strávený čas pro děti. 😉 ORL je ale taky možnost, raději zkusit všechno, ať z toho později nejsou větší starosti 😕

myska
27. lis 2008

U nás taky na jaře pomohla solná jeskyně 😉

jabber
27. lis 2008

ahoj, my jsme se teď v tom taky trochu plácali, mudra nám doporučila homeopatický sprej do nosu
Euphorbium compositum, lékarnice taky pěla chválu, když jsem to kupovala, že je to vynikající a je pravda, že za 2 dny bylo po rýmě 😉

petule.h
28. lis 2008

no to je pravda, ale yloučila bych spíš nejdřív nějakého bacila...manžel šel taky a nakonec on měl stafilokoka a malej taky něco a furt to na sebe přenášeli, já nikdy nic...

vetrovka
autor
28. lis 2008

moc děkuji za rady, homeopatický sprej do nosu jsme dneska začali používat a uvidíme, nicméně ty výtěry asi budeme muset podstoupit stejně..... 😖 v pondělí jdeme na preventivní prohlídku k doktorce, tak uvidíme... 😉

brisalek
12. říj 2011

Ahoj holky, chtela bych to obnovit. Mate zkusenosti jestli to pomaha? A dava se detem i oscilloccocin? Umi to 2 lete cucat? Diky

brisalek
12. říj 2011

My teda nemame rymu porad dokola. Nemocna byla poprve ve 2 letech, kdy mela anginu. Pred tim ani rymu. Ted v zari zacala chodit do skolicky a po tom co tam byla 6x na hodinu uz zacala mit kasel(odkaslavani hlenu) a ted se zhorsila i ryma. Dnes uz mela jit na 3 hodiny a asi ji tam uz nedam, takze pristi tyden bude zvykani nanovo. Tak tomu chci predejit.

mamkamarketa
12. říj 2011

@brisalek ahoj,ja homeopatika neuzvavam, me ani nikomu v mem okoli nikdy nepomohly 🙄
ale zkusila bych posilovat imunitu my davame imunoglukan (je od 3 let,ale na doporuceni dr muze byt od 1 roku) urcite zkus davat vitiminy (multitabs jsou pry nejvyvazenejsi) jeste si maminy chvali rakytnikovy sirup,echinaceu...zkus i probiotika.. ja nejsem zastancem chemie,ale lepsi nez nemocny dite od rijna do dubna

brisalek
12. říj 2011

@mamkamarketa jo ten imunoglukan davame asi tyden. Meli jsme asi zacit driv. Uz jsme to resili v jine diskuzi, vid, ze ve skolce kasle spoustu deti. Ono v tomhle pocasi je to tezke.
Ja jsme ted zkusila oscilloccocinum a mam poict , ze mi to pomohlo, ze se to moc nerozjelo, ale stejne jsem porad takova jako by na me neco lezlo. On je to asi i stres muj i male s tou skolkou a pak se cloveka toho vic chytne. Skoda , ze nam nevyslo davat ji tam uz v zari jak jsme meli v planu, to bylo hezke pocasi a nebylo te rymy tolik.

mamkamarketa
12. říj 2011

@brisalek prave ja taky cekam,az ten imunoglukan poradne zabere (bere ho mesic) ale ono je to potom tezky,kdyz tam jsou deti se zelenou rymou a chrchlavym kaslem 🙄 to by ty zdrave deti musely byt v plastove bubline 😠
vim,ze je mimo debatu,ale tvoje mala si chodi zvykat jednou tydne na 3h?

brisalek
12. říj 2011

my jsme zacinali 26.9. a sla 26,27, 3,5,6 na hodinu, 7 na 2 hodiny (8. uz kaslala, ale jen tak 3x za den , v noci vubec nic).ted 10,11 byla na 2 hodiny a dnes je prvne na 3hodiny. Vcera zacala funet a je slyset , ze ma rymu a kasel se zhorsil. Je to sice odkaslavani, ale huca treba pul hodiny nekolikrat za sebou pak hodinu nic a zase. A v noci se budi, ze ma ucpany nos. Teplotu zatim nema. Zitra jdeme k zubarce, tak ji mozna v patek necham doma a snad to do pondeli bude dobre.
Oni to maji tak, ze prvne se plati permanentka na hodinove hlidani. Takze jsme zaplatili 20xhodinu a to ted vybereme na zvykani, ktere je u kazdeho jinak rychle a chodi se co njecasteji jen na tu hodinu nebo 2, pak teprve 3....Pristi tyden by mela jit po, st, ct, pa. Kdyz to bude dobre, tak zacne chodit po, st, ct dopoledne(od 8-9 do 13h), takhle to mame do prosince, pak chci jit na pul uvazku do prace tak to jeste trochu zvysime. Kdyz nebude moc stonat, v praci me vezmou....

mamkamarketa
12. říj 2011

@brisalek aha,tak u nas ve skolce (tenkrat mel 2r3m)| mi rekli,ze je nejlepsi ho tam dat poprve na minimalne 4-6h,ze si dite i oni poradi. nechtelo se mi to,ale poprve sel na 5h, nervozni jsem porad volala,jestli je ok,ani jednou si nevzpomel 😵
a ze by mel chodit nekolikrat do tydne,ale to se mi zase nechtelo tolik platit 😅
koukam,ze to v kazde skolce chodi jinak... 🙂

anehap
12. říj 2011

@brisalek homeopatie určitě pomáhá, ale je dobrý to řešit s odborníkem. Já se léčila homeopatií už jako dítě - chodila jsem k dětské dr., co měla homeopatii vystudovanou - a vyléčila mi dost věcí. Teď to dávám malé(14měs.), už v měsíci měla zadní rýmu, které jsme se nemohly zbavit ničím(dávila se, zvracela hleny, hrůza) - dr. na nás zkusila vše možné, ale nezabralo nic. Zkusila jsem pak homeopatika a pomohly jí. Nedávno měla poprvé klasickou rýmu, kdy jí teklo z nosu a v noci ho měla hodně ucpaný, homeopatika(kuličky) jí zabraly. ALe radila jsem se s homeopatem a děti od roka už můžou na rýmu bez problémů Coryzalii(podobná jako Oscillo), jsou to tabletky, které se cumlají(mně i manželovi zaberou do 2 dnů vždycky) a děti, které ještě cumlat neumějí, to můžou vypít rozpuštěné ve vodě - nebo po lžičkách. Oscillococcinum můžou dvouleté děti určitě - jako prevenci a na posílení imunity se má vycumlat jedna tubička týdně(dítě i dospělý) - hlavně v období chřipek, jinak bezvadně zabírá v době, kdy máš pocit, že ne tebe "něco leze", to se pak vycumlá jedna tubička 1 - 3x denně, fakt to pomáhá 😉 Ale pokud máš v okolí homeopata, zkus se poradit s ním, to je určitě nejlepší, my žel teď v okolí nemáme, tak spoléhám na knihy a taky na to, co mám vyzkoušené z dětství 🙂

ellii
28. únor 2013

My na rýmu kupujeme herbal med pastilky. Nejsou drahé a cumláme je všichni. Pomůžou rychle, protože je to přírodní a v jiných jsem takovou sílu neměla a hlavně jiné ani nezabraly, takže jsem už přestala zkoušet a u těchto zůstávám.

jennyska
18. lis 2013

Ahoj @vetrovka @ellii @anehap @mamkamarketa @brisalek @petule.h @jabber @myska@garfieldmail1 @jakoubka

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s kašlem vašich ratolestí do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kasel/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají na kašel to, co pomůže a zabere 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

alice80
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
romanaokg
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
25ka
5. bře 2014