Rýma, která trvá už 14 dní. Mám zajít k lékaři?

inka85
26. únor 2012

Ahoj holky,potřebovala bych poradit.Před 14dny jsme s malou(1rok) byl u dr.kvůli tomu že jí zapáchalo s pusinky.Zjistila že má hnisavou rýmu dala oční kapky které sice zabrali ale jen na chvili rýmu máme pořad a zase jí začalo zapachát s pusinky..Používám mořskou vodu Physiomer odsáváme 3denně ale rýma nemizí..Poradte mám zajít k lékaři? Děkuji

germaine
26. únor 2012

Co zkusit Libenar? Já ho dávám a rýma vždy zmizela..

inka85
autor
26. únor 2012

To sem ještě nezkoušela co to jsou za kapky ani ten název neznám?Už jsem ztoho opravdu bezradná ☹ ..

meduza
26. únor 2012

Nam Libenar taky pomaha. A nedavno jsem zkusila i Quixx. Me osobne nepomohl, ale mala ho zvlada dobre. Ani to striknuti do nosu ji nevadi.

urbisa
27. únor 2012

....výborné jsou Rymulky,nám to poradila dr. z ORL,jestli znáš Kučerovou.Jde o to jestli ti to malá spolkne,nemám je teď doma,tak nevím od kolika roků jsou,jedny jsou pro dospělé jedny pro děti,je to přírodní,podívej se na internetu,nebo ať ti dr. napíše Pamycon,to jsou antib.kapky,v lázních je dětem dávali na každou rýmu,Quixx je taky dobrý

inka85
autor
27. únor 2012

Urbisa:Díky kouknu se..Tak někdy spolkne a někdy si kýchne a je to venku..Antib.kapky měla hned od začátku na chvili pomohly a zase je to jak to bylo hustý sopel..

inka85
autor
27. únor 2012

@urbisa Díky kouknu se..Tak někdy spolkne a někdy si kýchne a je to venku..Antib.kapky měla hned od začátku na chvili pomohly a zase je to jak to bylo hustý sopel.

kamilka007
27. únor 2012

@inka85 Libenar a Physiomer jsou úplně to samé - "mořská voda". My je střídáme (podle toho, které v lékárně zrovna mají) a fungují úplně stejně.

inka85
autor
27. únor 2012

Koupila jsem dneska ,Quixx možná je to o trošičku lepší ale zase na večer jí zapáchá s pusinky..Tak asi zítra dr.

maruja
27. únor 2012

zkusila bych Olynth, nebo dětskej Nasivin. Když je to hnisavá rýma tak si myslím že mořská voda nepomůže 😉

zelivka
27. únor 2012

na hnisavou rýmu je dobrej Sterimar s mědí 🙂

petja
27. únor 2012

@inka85 zkusila bych koloidní stříbro

helcas
27. únor 2012

KDYŽ JE HNISAVÁ RÝMA, NEPOMŮŽE ANI OLYNTH, ANI NASIVIN 🙂 leda pamycon nebo jiné atb.... ale můj kluk má hnisavou rýmu pokaždé a za celou sezonu jsem mu pamycon kapala jen jednou, jinak se toho dokázal pokaždé zbavit sám, akorát to dýl trvá..jen to chce nosánek pořád prostříkávat solí, aby rýma dobře odtékala a popřípadě používat nějaký sirup nebo kapky na ředění hlenů..a hlídat, aby to nešlo do oušek

inka85
autor
27. únor 2012

@helcas a jak dlouho mu rýma trvá?Malá ji má bílou hustou..dnes jsem koupila ,Quixx ..Sirup když nekašle a jaký?

crca
27. únor 2012

@inka85 my máme to samé,taky je to už 14 dní,nejdřív byl kluk na Pamykomkách,to po těch pár dnech zabralo,ale jak jsem je vysadila,zase má jakoby ucpaný nos a špatně se mu dýchá večer...Už jsem vyzkoušela všechny snad kapičky.Jedině co teda i minule zabralo dobře byli ty kapky Olynth,ale stříkají se jen jednou,max.2x denně,ale zabrali...tentokrát teda zatím nic moc 😒 Ale aspoň už nemá ty zelenáče,to byl děs 😅 Zatím s ním nikam nepůjdu.sice nám budou tři roky,ale jinak mu nic není a každým dnem je to o malinko lepší,tak snad do léta budeme bez rýmy 😀

helcas
27. únor 2012

@inka85 já používám při každé větší rýmě pro děti i pro sebe SINUPRET kapky, je to vhodné od roka, ale přiznám se, že jsem je dávala i dřív. Pomáhají právě naředit hlen, aby dobře odcházel a je to i dobrá prevence, aby se to nerozlezlo do dutin...kapky Olynth a spol. v sobě mají složku, která uvolní nos, ale neléčí podstatu jako třeba atb., nepomáhají s rozředěním hlenu... takže quixx na stříkání do nosu supr, taky ho máme, stříkám neustále, když mají děti rýmu... a hnusnou rýmu mívá kluk tak 3 týdny a pak slaběji ještě třeba týden..ale jestli se ti něco nezdá, za radu s dr. nic nedáš, prohlídne malou a tobě se uleví

inka85
autor
28. únor 2012

@crca Málá má bílý sopel, od včera máme ,Quixx s aloe vera a zdá se mi že to trochu zabralo odsáváme..Tak zatím taky ještě počkám a pokud se to nezlepší uplně tak pujdu..

inka85
autor
28. únor 2012

@helcas Takže myslíš že bych ten sirup měla malé koupit i když nekašle?Trochu jsi mě uklidnila že Vám to trvá tři týdny já už byla nervozní že to má 14dnnů..

helcas
28. únor 2012

@inka85 znám spoustu dětí, kterým se rýma táhne měsíc i dýl, ale jde o to, jaká..jestli hnisavá a hodně silná, řešila bych to pamyconem..dr. by to rozhodla líp..ale ten sinupret používám léta u rýmy, i když nekašleme..zkus si o sinupretu najít info..je to roztok extraktů bylin, které rozpouští dobře hlen...já osobně na rýmu používám i jiné sirupy, které jsou vyloženě určeny jen na kašel, protože hlen jako hlen, ředí to hlen v nose, stejně jako v průduškách 🙂 ale sinupret má vyloženě indikaci u rýmy a u dutin (což může být příčina té dlouhotrvající rýmy - pozor na to!, aby tam rýma nezastydla, punkce není nic příjemného 🙂) takže určitě s rýmou nečekat doma zas moc dlouho..)..zkustte sinupret a když po pár dnech nepomůže, vydejte se k dr.

zizalka123
15. říj 2014

Rýma se dokáže táhnout dlouho ☹ Důležité je smrkat, odsávat, proplachovat...aby to nepřešlo do uší ☹
Já používám taky Quixx - dětem dávkování ve spreji nevadí, tak se s nimi nemusím prát. A nos pročistí, uvolní a není návykový.

mamasara
31. črc 2015

Někdy je to fakt na dlouho :( Já bych k doktorce došla... mně dá vždy nějakou dobrou radu, uklidní ;)
Ideální je rýmě předcházet, používat mořskou vodu na čištění nosu i preventivně...třeba když mám v autě puštěnou klimatizaci, i té naší nejmenší (3. měs) kapu Quixx baby, aby se sliznice nevysušovala a viry nemají šanci ;)