Rýma kyčlí, máte zkušenost?

heluk
28. kvě 2014

Dobrý den máte někdo zkušenosti s rýmou kyčlí. Už s tim ležíme podruhé v nemocnici. Bude se nám to vracet stále? Syn má 4,5 roku a ze začátku kloub ani neohne křičí bolestí i při posazování na záchod.

tvarohacek
28. kvě 2014

myslíš synovialitidu? dcera ji měla jednou, po dobu 1 měsíce klidový režim a lpodávání nurofenu cca 3x denně.

heluk
autor
28. kvě 2014

Nám domácí klidový režim nepomáhal. Napoprvé jsme šly do nemocnice hned protože nohou nepohnul a nevěděli od čeho to je. Teď po půl roce to začalo jednou nohou ta po týdnu přešla a do 2 dnů začal naříkat na druhou nohu s tou jsme byly na postely týden a podle ultrazvuku nenastalo vůbec žádné zlepšení tak má v nemocnici zase závaží na noze aby se kloub uvolnil a tekutina mohla pryc.

heluk
autor
28. kvě 2014

@tvarohacek A už se vám to nevrátilo nám řekli že se to vrací běžně.

tvarohacek
28. kvě 2014

@heluk dcera též nemohla pohnout nohou. Léčila se ambulantně, cca jednou týdně jsme dojížděli na ortopedii na utz. Klidový režim (pouze leh) je prý stěžejní, cca po 14 dnech začla sedět, později lézt, poprvé si stoupla až po měsíci. To, že se to vrací, jsem též slyšela.

ludva
29. kvě 2014

Ahoj, můj synek už měl Coxitis také dvakrát ☹ ☹ Jak píše @tvarohacek přísný klidový režim, ani sedět nesměl a 1x týdně na sono kyčlí.
Je mi líto, že s tím musíte být v nemocnici, ach jo, je to moje černá můra, že se zánět opět objeví...
Dr. mi říkal, že některé děti na to prostě trpí, nijak se to ovlivnit ani tomu předejít nedá...
U nás je to zřejmě povirozní stav. Takže jediné doporučení, které jsme dostali je, jakmile je jen trošku nachlazený, tak nepřecházet, nesportovat, klid.

heluk
autor
29. kvě 2014

No jestli se nám to vrátí znovu tak už nevím jak to budem dělat protože syn už váží 20kg a stím si už babičky těžko poradí s nošením na záchod :(

ludva
29. srp 2015

@heluk Ahoj, můžu se zeptat, jak jste na tom? Matěj má zánět opět již potřetí :( Mezitím měl selhání ledvin po angině, jsem zoufalá... :(

heluk
autor
31. srp 2015

Nám strašně pomohlo vzití mandlí od té doby to měl jednou a to jen slabě že jsme to zvladli doma s ibalginem. Máte ještě mandle? Třeba by vám to taky pomohlo.

ludva
8. zář 2015

@heluk Děkuju za odpověď 🙂 jj mandle má. Byli jsme na jaře na ORL a ten trhání mandlí zamítl. Údajně je má v pořádku a není důvod k odebrání. Angínu měl jen jednou. Ale je pravda, že říkal, že kdyby se zánět měl opakovat častěji, tak raději obětuje zdravé mandle než kyčle a ledviny. M se zatím léčil doma se kyčlemi, klidem a Nurofenem (ťuk, ťuk). Výpotek byl vždy čirý, tak nebyla nutná punkce. Neměl to nikdy bakteriální, ale "jen´" virové.

ludva
8. zář 2015

@heluk Ještě se zeptám - imunologii má v pořádku?

heluk
autor
9. zář 2015

Nemá měl v půl roce zánět mozkových blan a od té doby nemá imunitu skoro žádnou nemá Teď z jara bral Bronchovaxon tak po tom je to trochu lepší. Mandle měl taky zdravé brali mu je proto že mu rýma furt tekla dozadu do krku a držela se v těle. A na mandle jsme dostaly doporučení po posledním zanětu kyčle ani moc nezkoumali jaký je má. A moc vám to doporučuji moc nám to pomohlo nemoci hodně ubylo a když dostane rýmu tak během pár dní přejde, předtím mu to přešlo v hroznej kašel a ležel minimálně 14dní.

leg
1. led 2016

Obnovuji diskusi. S tímto problémem jsme včera strávili 3 hodiny na vyšetření v Thomayerovce v Krči. Asi máme jen lehký průběh, protože dcera 6 let si stěžovala od pondělí, že jí bolí u kyčle a ve středu, když už kulhala nám lékař dal doporučení na sono do Krče. Má výpotek 12 x 5,5 mm a má brát 3x denně Nurofen (k váze 23 kg) dávám 2OOmg dávky a má aspoň do neděle (což jsou 4 dny) jen ležet a může jít na záchod a nebo se najíst a za týden znovu na sono. Jak tady čtu, nesmí tedy ani sedět? A co jste s dětmi dělali, abyste je udrželi v posteli? A na jak dlouho to tak asi je? A když bude sono v pořádku, co bude dál? Za týden máme jet lyžovat do Rakouska, takže to asi můžeme rovnou zrušit, co?

heluk
autor
1. led 2016

@leg my jsme to zkoušeli vždy vyležet doma a nakonec jsme vždy skončly v nemocnici. naučil se na počítači a tabletu jinak bych ho neudržela byl v pololehu i v nemocnici. Lyžování určo nehrozí ☹ že by bylo sono tak rychle v pořádku se ještě nikomu asi nepovedlo.

ludva
3. led 2016

@leg Asi tě nepotěším, ale s lyžováním to asi nevyjde.... Můj synek měl zánět kyčle 3x, nejkratší dobu 3 týdny, ale i 6 týdnů.

leg
8. led 2016

@heluk
@ludva Dnes máme po kontrole. Výpotek dceři zmizel, ale ještě musí být další 2 týdny doma a v klidu 😢 Asi to je fakt na dlouho.

ludva
8. led 2016

@leg Matěj je stejně starý a dostal berličky. Bylo to přeci jen lepší. Došel si na záchod a tak. Naučil se s nimi rychle. Už ho skoro neunesu. Pak jsem mu půjčila dětský vozíček, aby se lehce vyvětral. Naposledy měl zánět od 26.8. a 1.9. šel do školy. Nosila jsem ho na 1 hodinu, aby o to nepřišel. Psychika je taky důležitá..
Držím palce, ať se brzy uzdraví.

heluk
autor
9. led 2016

@leg Tak to je supr my to vždy měli na moc dlouho. Tak snad už bude v pořádku a nebude se vám to vracet.

leg
14. únor 2016

Tak se zase hlásím. Naivně jsem si myslela, že po týdnu ležení a dalších 14 dnech bude vše o.k. Teď je to měsíc a půl od diagnostiky a dnes v noci Barča strašně brečela bolestí a kulhala, že jsme opět skončili v nemocnici na ambulanci. Výpotek nemá a otok také ne, prý takto reaguje na mírné nachlazení (rýmu a ani kašel nemá, jen teplotu 37). Je to možné? PS. obvoďák nám doporušil Wobenzym. Máte s tím někdo zkušenost?