Rýma miminka od narození. Znáte finty?

coriven
23. črc 2008

Ahojte maminky,
zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s rýmou, chrčením u miminek. Naše malá má od narození plný nos ☹ , v porodnici nám řekli, že jsou to zduřelé nosní přepážky, ale už máme 3 měsíce a pořád žádná změna.
Dr. nám doporučila zvhlčovat vzduch a kapat do nosíku Vincentku - nu nepomáhá, taky odsávám soplíky, ale mám pocit, že toho moc nevytáhnu - chrčíme dál ☹
Znáte nějaké jiné finty?
Díky 😵

micanek
23. črc 2008

coriven: Taky máme rýmečku od narození. Není to teda žádný zelenisko. Jen vodička. Stříkam malímu do fifáku tu močskou vodu a myslím, že to pomohlo. Taky jsem odsávala, ale Dr. mi řekla, že pokud to není žádná velká rýma, tak ať neodsávám,že vysušuju malímu sliznici. Přestala jsem odsávata mám pocit, že se to lepší. Ale je to pořád takovej můj chrochta.

plechajda
23. črc 2008

Ahoj,

tak nas malej od narozeni taky chrochta...zacla jsem mu tedka davat Libenar a zda se ze pomohl...jak psika tak mu obcas nejakej soplik vyleti, ale odsavat to asi nema smysl pac toho je malickato...me prijde jak kdyby to mel v tom nosu hodne suchy a tim Libenarem mu to zvlhcim a lip se mu nosem dycha...

coriven
autor
23. črc 2008

micanek: no aspon vím, že dýchá 😅
my právě máme i suché soplíky 😒

coriven
autor
23. črc 2008

plechajdo:
a ten Libenar je co? nějaké kapičky?

zanulav
23. črc 2008

Jo libenar je super pomaha to, je to na vyčištení a nejakou chvílí se mu lepe dycha. Muj samík taky nejak chrochta, divne doktorka říka že ma rymu ale z nosu mu neteče nevím tento tyden budeme kapat nasivin. Muj první syn taky chrochtal jak byl mimčo ale nevím pak to nejak přešlo. Jo a ten libenar jsem dostala jako vzorek v porodnici ale v lekarne to prodavaj 😵

plechajda
23. črc 2008

je to fyz.roztok primo pro kojence a kapne se mu par kapek do nosu :o)

micanek
23. črc 2008

Ten libenar mám taky doma a nám asi zase moc nepomáhal... ta mořská voda je právě dobrá na zvlhčení té sliznice. Prodává se v lékárně a stojí kolem 180,-kč. Většinou je od 3 měsíců, ale já mám doma ... teď nevím zda to píšu dobře streimar nebo sterinar ... nějak tak (malej spí na klíně, tak se nemůžu jít podívat 😀 ) a ten je už od narození. dělá to i nivea.

Holky holt máme doma chrochtáčky 😀 😀 😀

Jo a k tomu libenaru ... místo kapky mě tam skoro vždy hrkne půlka té ampule ... chudák malej pak řve jak tur. 😅

coriven
autor
23. črc 2008

chrochtáčci 🙂 to je hezký, tak snáď to brzo poleví, myslela sem, že to brzo přejde a ono nic, možná je to o krapítko lepší než na začátku, ale už aby to chrochtáníčko bylo pryč 😉

plechajda
23. črc 2008

me to spis tece vsude kolem jen ne do ty dirky :o) 😀

gilotek
23. črc 2008

ten sprej je fakt nejlepší. Je to Sterimar - mořská voda , stojí 189kč a je super. Malej u Libenaru řval a půlka mu z nosu vytekla, takhle to stříknu a je to rychle hotový a krásně se mu po tom dejchá. I na oooobr rýmu to pomáhá.

skuli
23. črc 2008

My jsme měli rýmu taky od narození.Pak z toho malé začalo hnisat i očičko.Používali jsme Libenar,zvlhčovali vzduch,vyvyšovali hlavičku na spaní.Nic nepomohlo,až jsem koupila odsávačku na vysavač a bylo po rýmě.Nedám na ni dopustit a všem doporučuju.

micanek
24. črc 2008

Já mám taky odsávačku na vysavač a neměnila bych ... ale jak jsem psala. Dr. mi řekla pokud to není nic velkýho, tak neodsávat. Tak neodsávám. 😅

nadik
24. črc 2008

Ahoj holky mě dr. říkala,že jako prevence proti rýmě je vytírání nosíku mat. mlékem každý den, tak to dělám. Jina prý je také dobré možská voda na zvlhčení Solimar myslím, ale je to zbytečně drahé v lékárně jsem koupila to samé jen jinou značku a je to vhodné pro mimča už od 2týdnů.

kacenka1979
2. únor 2014

ahoj všem obnovuji téma malý má rýmu stále už od narození at děláme co děláme ....trochu pomáhá libenar...odsávat není co jen prská občas nudle....jsou nám 4 měsíce stále odkládáme hexu má někdo zkušenost...mám ho nechat naočkovat nebo čekat...už fakt nevím...díky za zkušenosti🙂

cajomilka
2. únor 2014

Přidávám se, maličké je měsíc a rýmu má od příchodu z porodnice ☹ Z nosíku jí neteče, ale má ho ucpanej a zvlášť v noci mám pocit, že se úplně dusí a urputně polyká hleny. Dělám vše podle rady dr., místo Libenaru používám Physiomer baby, líp se to dávkuje, ale je strašně drahej a vydržel nám týden 😖 S odsáváním si taky pořád nejsem jistá, jestli je to ono, ale když slyším, jak se dusí a špatně se jí saje mlíčko, není co řešit... Starší dcera je narozená taky v zimě a rýmu taky měla až do jara 😒 Přitom doma moc netopíme, v ložnici vůbec, suším doma prádlo a látkové plínky a tím zvlčuju vzduch. Myslím, že u starší pomohlo, když se oteplilo a začaly jsme víc chodit ven.

bartovaandrea
4. kvě 2017

Ahoj, holky co vam pomaha na rymu? Mala to ma od prvniho dne v porodnici, netece ji z nosu, ale vzdy jednou za dva dny ji z nosu vyndam suchej susen, kdyz spi tak chrape....muzete mi neco poradit prosim, co se vam osvedcilo? 🙂