Rýma u 3měsíčního miminka, jak jste se s ní vypořádali?

btimea
2. led 2013

Dobry den,chtěla bych se zeptat jak jste se vypořádali s rymou u miminek,mám 3měsíční holčičku,která dostala rymecku, snažíme se oddávat a vytirat nosanek mořskou vodou,ale je chudal tak zahlenena že už i blinka.mužů se vás zeptat na vaše zkušenosti

pajisek8
2. led 2013

Naše malá dostala strašnou rýmu v 6ti týdnech, nejdřív jsme dávali jen Vincentku,a le vůbec to nepomohlo, jediný co nám pomáhá je Nasivin, můžou ho i malinký děti

pajisek8
2. led 2013

A hlavně zvednout pod hlavičkou, aby jí hleny nestékaly do bříška...

kammka
2. led 2013

zvednout pod hlavou, odsávat,odsávat, vyplachovat mořskou vodou a hlavně vydržet....pokud jsi ještě s malou nebyla u mudr., trak zajdi, může napsat sirupek Spiropent, který usnadní dýchání, rozšiřuje průdušnice zůžené vrstvou hlenu. a zvýšit příjem tekutin nějakým čajíkem taky není od věci, aby se hleny nezahušťovaly a odcházely ven. s rýmou může klidně ven, bude se jí venku v kočárku líp spát.
přejeme, ať je berušce brzo dobře 🙂

btimea
autor
2. led 2013

odsáváme pořád, zvednuté pod hlavičkou má, ale jak se hemží tak vždycky sjede, zkusím ten nasivin, děkujmi za radu 🙂

mafeska
2. led 2013

@btimea jak píše kammka hlavně odsávat a vydržet. já s tím nasivinem spokojená nebyla, letěl do koše. měl by se používat myslim že jen týden,nám nepomáhal tak jsem používala physiomer. Dneska jsem koupila mucoseptonex ale je to spíš na zadní rýmu nebo teda aspoň mi to bylo řečeno.

btimea
autor
3. led 2013

physiomer jsem si koupila taky vytirám tím malé nosánek

edeltraut
3. led 2013

My bojujeme s rýmou asi dva měsíce. Stříkáme mořskou vodu, vyzkoušela jsem Nasivin a Libenar a nakonec stříkám Quixx Soft (sice píšou až do půl roku, ale zabírá). Má silný střik a pak se krásně odsaje. Sice rýmka pořád je, ale můžeme spát a i pít.... Držím palce ať se toho co nejdřív zbavíte.

mirusak1
3. led 2013

Mimo to, co radi ostatni, tak nam pomohlo, ze jsem vyrazne omezila (resp. vysadila) mleko a mlecne vyrobky - pres MM se vse dostava i k miminku. Pokud kojis, tak neni od veci to alespon vyzkouset. Mleko obecne zahlenuje a nam to pomohlo.

pismenka
12. led 2013

@kammka máme zkušenost, že když jdeme s rýmou ven, zhorší se to

kammka
12. led 2013

@pismenka a kde bydlíte?? já mám právě zkušenost, jak jsem psala.. a i my to tak radila doktorka, mimi ale nesmí mít teplotu, když je jen rýmička a bez kašle, tak doporučila dát spát do kočárku a ven

pismenka
12. led 2013

@kammka okr. Nymburk, kousek od vás 😀 no já to tak dělala u první dcerky a pak jsme do té nemoci zahučeli ještě víc. Od té doby raději týden doma a v teple než pak další chrmlání apod.

monca001
16. bře 2014

Ahojky. Dík moc za rady. Mám 3 měsíční holčičku a má taky rýmu.Máme tu odsávačku na vysavač a ta je super.Jen jsem se chtěla zeptat jak dlouho se bude trápit.Dík moc.

tep78
28. únor 2015

Ahoj, ráda bych obnovila diskuzi. Mám holčičku 7 měsíců a je šíleně zahleněná. Chci se poradit jak dlouho můžu odsávat, kdyz začnu, nejde skoro nic, až po chvilce, ale nevím jestli se to může, abych jí nějak neublížila. Díky všem za názor.

efea1986
12. bře 2015

Taky se přidávám , je nám 17dní a máme rýmičku a taky jsem se chtěla právě zeptat, co bych mohl malímu dát , abych mu nějak ulevila trošku,je mi broučka líto , kor když je tak malinkej

havit
13. bře 2015

Ahoj my jsme si rýmu přivezly přímo z porodnice. Takže jsem odsávala vysavačem, když bylo nutno. Mokrá plínka na postylce.a vincentka. Na zahlenění tam dala dr spiropent, ale to už tady někdo psal. a taky jsme zvedly postýlku, podložily knížkami. Ven jsme chodily, ale pokud nebyl smog, jinak v podstatě jsme nechodily vůbec

@tep78 Malý byl taky strašně zahleněný!! taky mu nic nešlo z nosu, nechci strašit, pak jsme jely na picháni uší.Dostaly jsme antibiotika, ale rýma neustupovala ani kašel.Ale už mu teklo z nosu takže jsme vysávaly, několikrát denně.Neboj se toho pokud možno odsávej.dávala jsem olynth.Mel asi 8měsícu.Na zahlenění jsem mu dělala med s cibuli.jako pomohlo to, pak se mi osypal a my nevěděli zda z toho nebo z antibiotik. Hlavně se brzo uzdravte.

formelina
13. bře 2015

Mořská voda nebo vincentka + kapky do nosu a odsávačka nejlíp na vysavač 🙂 a do pár dní je pokoj...

efea1986
13. bře 2015

Ta jsem koupila včera Mořskou vodu,a odsáváme , sice nemáme na vysavač, ale i tou ruční nám to už jde,

nicebebe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
breadfish
1. říj 2015

Na rýmu u miminka je mořská voda super, já používám kapičky Quixx Baby, které se dají dávat miminku už od narození. Naředí hlen v nosíku a lépe se pak odsává, ale fungují i jako prevence.

mamasara
14. říj 2015

Mořskou vodu, např. Quixx baby - mohou se již od narození. A odsávat...kapat před odsáváním i po. V postýlce vyvýšit matraci a hodně větrat nebo pokud není teplota, spát venku v kočárku. My jsme měli za 5 dní po rýmičce.

pistaoun
26. lis 2015

@mamasara Pro prcky kojenečky je Quixx baby perfektní...narazila jsem na kapičky náhodou a jsem za to moc ráda....