Rýma u novorozeněte. Beru antibiotika, můžou za to?

sandra81
28. črc 2009

Nasi male jsou teprv 3 tydny a ma desnou rymu. Ja sama jsem nemocna s ledvinama a tak beru antibiotika a kojim. I kdyz tam je psany ze to kojeni nevadi, myslim si ze prave ty antibiotika porusili male imunni system. Nebo je to normalni ze tak male miminko ma rymu???
Kazdopadne nevim co s ni, nedari se tu nudli vytahnout - balonkem ne a tak mala nemuze poradne dychat. Mate nejake tipy??? Dik

radka.m.
28. črc 2009

sandra-antibiotika narušují střevní mikrofloru,ale ne imunitní systém,ta rýma není určitě způsobená antibiotika,jinak balonkova odsávačka je nanic,kup si tu na vysavač,ta vytahuje i zadní rýmu,je tu plno témat,jinak rýma u novorozence je bohužel normální.

mousunek
28. črc 2009

sandra81 - balonkovou odsavackou nikdy nic neodsajes mela jsem ji taky a po prvnim pokusu jsem ji vyhodila
rymu mit muze v jakem koliv veku to neovlivnis, pri tomhle pocasi se ani nedivim. zkus pres postylku mokrou plenu pri koupani "naparit" a pak poradne odsat, popripade dat neco pod matraci aby mela hlavicku trochu vejs

sandra81
autor
28. črc 2009

co myslis odsavackou na vysavac??? No me to moc normalni neprijde, nebo nemela prave kde a jak nastydnout. Ale jelikoz jsem nastydla hodne i ja tak asi to chytla ode me...

mousunek
28. črc 2009

sandra81 - ryma je vetsinou viroveho puvodu z nastydnutí vetsinou ne. ty mas odsavacku na vysavac? tak ju zkus ja s ni zkusenost nemam ale holky si ji tu pochvaluji ja pouzivam odsavacku od otrivinu vzdycky poradne odsaju a kapnu a mamae par hodin klidek. a to je ma ditko rymu normalni opravdu je muze ji mit vazne v jakem koliv veku, malej ji mel taky v prvnim mesici. Velky vliv na to ma to pocasi

atreides
28. črc 2009

sandra: Niny měla rýmu od prvního dne narození, je to opravdu normální a odsavačku na vysavač si nemůžu vynachválit, měla jsem jak balonkovou, tak tu klasickou, ale to se nedá srovnávat

andara
28. črc 2009

Sandro-ja mam tuto a super: http://www.pro-deticky.cz/detail.php?zbozi=785208 😉

gabrianka
28. črc 2009

ty blaho to aby mi pri kazdem odsavani vrcel vysavac?tak do toho fakt nejdu........ 😒

andara
28. črc 2009

Tak me ten hluk taky vadi,ale neni nad spokojene mimco,ktere muze dychat 😉

andyalukasek2008
29. črc 2009

No odsávat a odsávat, jediné co můžu radit, aby to šlo lépe, prokapávala bych Libenarem a Vincentkou, pro jistotu bych se zeptala v lékárně, zda je to pro tak malé mimi. Kolem postýlky ručníky mokré. Balónková odsávačka je úplně nanic, ihned jsem ji vyhodila, máme takovou z lékárny za dvacku, klasicky 2 hadičky a mezi nini kelímek a odsajeme teda perfektně. Nechtěla jsem tu na vysavač z toh odůvodu, že nechci, aby pak měl malý trauma, sotva vysavač zapnu a uslyší jej...

mousunek
29. črc 2009

gabrianka - ja bych do toho sla okamzite je to nejsetrnejsi a nejrychlejsi a deti kdyz vedi ze to neni tak moc nepsijemne jako u manualnich je klidek... jenze na muj vysavac to proste nejde ☹ 😒

pikusa
29. črc 2009

Tak mi na 3 měsících prodělali laryngitidu a pak nám to přešlo do rýmy a jak jsem mazala pro odsavačku na vysavač.....a trauma z vysavače????ne ale z té odsavačky jak se tahá pusou ano...to se kroutil,já se bála,abych ho tou hadičkou v nosánku neporanila.....
tou na vysavač bylo hned hotovo a všechno krásně venku.....

muminek
29. črc 2009

pikus já se moc bála aby se ná neprokázala larinkitída u malýho proto že to měli v rodině snad všechny děti i já tak snad to bude dobrý. A když to srovnám zlatá rýma ☹

pikusa
29. črc 2009

Muminku,musím říct,že to bylo strašný.....malé miminko a nemohl dýchat....jen tak tak jsme se vyhnuli špitálu....každý den ráno k dr.na inhalace,do toho léky....no byla jsem teda dost na nervíky...spinkal obložený mokrýma plínama v polosedě,jen chrčel a sípal,jak zaplakal,tak to bylo hned horší,tak jsem se snažila 24 hodin denně aby byl spokojený.....ale statečně to zvládnul brouček

kinsen
31. črc 2009

Zkus Stérimar bebe je to sprej do nosánku s mořskou vodou bez chemie a je od narození, dá se používat denně i preventivně. My jí používáme a pomáhá nám většinou rýma odteče pryč a to co neodteče to krásně vysaješ, ale nám odteče pokaždé ven takže odsavačku vůbec nepotřebuji. 🙂