Salmonela u malých dětí. Máte užitečné rady?

terezka87
17. říj 2011

Moje dvouletá holčička prodělává salmonelu,. Máte někdo nějaké užitečné rady, nebo zkušenosti????

el267
17. říj 2011

Ahoj, naše první jí prodělala kolem 2,5 let. Opravdu nic moc 😖 V sobotu jsme byly v cukrárně a od soboty jí bolelo bříško a chodila neustále na nočník. Zvláštní bylo, že v noci snad jen 2x. Byla jsem u doktorky a udělala jí stěr. Bohužel tenkrát do toho vlezl nějaký svátek, takže na výsledky jsem snad čekala 4 dny 😠
A nakonec na to stejně nic nedostala. jen jsem hlídala pitný režim, nějaká dieta byla a čekal nás kontrolní výtěr.
Který jsem absolovala v tý době i já, protože jsem byla těhotná.
Tak držím palce a at je malá brzy fit 🙂

el267
17. říj 2011

A myslím, že jsem snad dostala i nějaké léky, ale jistě si to už nepamatuju 😒

terezka87
autor
17. říj 2011

už je to týden a to byla i v nemocnici. jak dlouho trvala teplota?

el267
21. říj 2011

@terezka87 Malá měla teplotu asi 3 dny. Kolem 38 st. Tak to jsme měly štěstí, že jsme to zvládly doma. Důležitý bylo hlídat pití, aby nebyla dehydrovaná. Jak je malá na tom nyní? A co jí na to daly?

terezka87
autor
25. říj 2011

pořád je infekční a měla atb sumetrolin. teď dostala hylac tak už to vypadá lépe.

majule_j
18. lis 2011

tak naše malá je pozitivní už 5 týdnů, doktorka ji nic nepředepsala, jen dodržovat hygienu, dávat lactobacily a hodně pít... už jsem z toho docela hotová, ona má hrozně ráda děti a do kolektivu ještě nesmíme. 😒

terezka87
autor
16. led 2012

@majule_j infekční nejsme od vánoc aleteď má tak hrozně oslabenou imunitu že je pořád od vánoc zase nemocná a teď ji dokonce bolej i uši:(. Takže zase jí dla dr na orl atb tak nevim nevim jak to bude dál...

majule_j
20. led 2012

jsme konečně bez salmonely.. hurááá 😉 ale zase má rýmu 😅 ta imunita je na prd ted a ještě do toho to počasí bláznivý...

terezka87
autor
21. led 2012

@majule_j Romču už rýma přešla ale atb má pořád. Vpondělí dem na kontrolu tak snad bude dobrá. Nasadila jsem jí laktobacilky ale chtěla bych jí nějaké vitamíny na imunitu akorad nevim jestli je něco pro dvouleté dítě.

jennyska
29. led 2014

Ahoj @terezka87 @majule_j @el267 a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti se Salmonelou (buď u Vás a nebo u Vašich dětí) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/salmonela/ pomůžete ostatním maminkám, které ji právě řeší a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomohlo? Jak jste nemoc snášely? Co jste vyzkoušely? Měly jste dietu? Jaké byly příznaky? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all