Seboreický ekzém. Máte zkušenost?

vercace
5. lis 2009

Ahoj,
mám 5 tádenního novorozence a dnes nám Dr. sdělil, že malý má seboreický ekzém. Dostali jsme mastičku Rubisan. Máte prosím někdo zkušenosti?

Děkuji Verča

fajn
6. lis 2009

ahoj a to má určitě ve vlasech ne? Jestli jo namaž sádlem třeba ráno a večer vyčesat a u koupání umýt . Nám nikdy žádná mast nepomohla a po tom sádle se ji to už nikdy neobjevilo.

jovi
6. lis 2009

tenhle ekzem má už v dnešní dově skoro každé miminko, není to nic neobvyklého.. ale holt u někoho se to déle léčí - promazává. Našemu mladýmu bude 5 let na tělíčku to do roka a půl zmizelo, ale hlavičku promazáváme pořád, protože se toho nemůžeme zbavit 🙂 Jinak mi mazali Excipialem a existuje i forma mléka, která se dává do vody a v ní se mimi koupe.

zzuzca
6. lis 2009

tak my sme mali tento ekzem snad do 4 mesiaca ☹ nemalo to konca ☹ a to na tvari....tiez som hladala rady, ale ine mamky mali len skusenosti so supinkami na hlave. davali sme imazol, cierny caj na ukludnenie ked to mal az uplne cervene (ten trosku zaberal ale neliecil). imazol nic moc. nakoniec nam pomohla holtov krem za par korun 🙂 plus sme premazavali obycajnou vazelinou. chce to ale trpezlivost a vela casu ... a potom kazdemu zaberie nieco ine 😒 ale netreba to so skusanim prehanat, casom to proste ustupi.

vercace
autor
6. lis 2009

Moc děkuji všem za rady,
my právě nemáme šupinky, ale rovnou se z pupínku vylíhne takový mokvavý stroupek nažloutlé bary. Dnes jsme začali mazat a tak budeme v nejbližších dnech vědět jak nám předepsaná mastička pomáhá. Strašně mě udivilo, jak poměrně rychle se to rozšiřuje. Mám jen strach, aby se to nezdrtlo v něco většího.

terezt
6. lis 2009

Ahoj, my to meli stridave az do 8 mesicu. V 6. mesici se to vystupnovalo a taky to doslo k 4 mokvavym stroupkum. Porad jsem to mazala olejickem, moc to nezabiralo. Doktorka nam predepsala Locoid Crelo (asi pekny dryak), potirali jsme to a celkem rychle to zmizelo. Po 8. mesici se to uz nevratilo.

iluss
6. lis 2009

nám doktorka taky řekla, že máme seberoickou dermatitidu (taky ty ošklivé mokvavé strupy). řekla, ať koupíme Ondřejovou mast, šampon Polytar AF a Leniencovou mast (vše bez předpisu, normálně volně prodejné)
Ondřejovou mastí namazat hlavičku 1 hodinu před koupáním. Pak to při koupání pořádně vydrhnout, i trošku nehtama seškrábat ty stroupky, umýt šamponem Polytar. No a po koupání namazat Leniencovou mastí.
Do týdne ta seberoická dermatitida zmizela.
Teď už se jen občas potýkáme s obyčejnými šupinkami, ale ty stačí jen trošku namazat a je to v poho 😉

vercace
autor
7. lis 2009

Tak včera odpoledne jsme začali mazat tím Rubisanem a zatím se mu neutvořil žádný nový stroupek. Snad nejásám předčasně.

Nevíte, čím toto vzniká, jestli třebas mým jídlem?
Děkuji

eldenisa
9. lis 2009

Mazat,mazat,mazat a znovu mazat.Nejlépe olivovým olejem.Namazat i přes den a nasadit tenkou čepičku,kterou může dítko zničit.
Vzniká to jako u lidí 🙂 Miminkům se začnou vytvářet na hlavičce mazové žlázky které mají zvýšenou funkci a čím je toho víc tak je i více šupinek na hlavičce 😠

vercace
autor
12. lis 2009

Tak jme mazali mastičkou od Dr. Rubisan a už následující den byla vidět změna k lepšímu. Dnes je čtvrtek a po původních ložiscích ani památka. Tak doufám, že nejásám předčasně. No ale abych nepsala jen pozitiva, objevili se další přímo na hranici čela a vlásků a také i bílé šupinky . A tak mažeme a mažeme.

Dnes jsem si koupila časopis Máma a já a náhodou tam nějaká Dr. psala, že se to u novorozeňat běžně projevuje a do roka by se to měla ztratit. Tak budeme doufat.