Seboroická dermatitida. Jak jste se jí zbavili?

vrtule83
30. črc 2007

Jsou to takové ty bíle olupující se strupy na hlavičce miminka. Za jak dlouho jsete se jich zbavili a jak? My mažeme excipialem a vyčesáváme, ale zatím toho má hodně.

koc
30. črc 2007

ahojky, my jsme měli se stroupky dlouho potíž, nejvíce se osvědčil jarishův roztok, (stačilo pomazat tak 2x denně), vyčesávání všiváčkem + promaštování (vitaminová mast), za dva dny jsme měli pokoj až dosud - bylo to na doporučení lékařky, do té doby jsme zkoušeli šampon sebamed, slunečnicový olej - ale marně. Velmi se nám osvědčuje kosmetika Batole (koupel, šampon, olej). Na hlavičku dávat pouze bavlněné čepičky (ne umělé), pokud to jde nechat větrat.

ivcar
31. črc 2007

ahojky, tak dcerka to mela take po porodu, uplne nam to zmizelo snad do dvou nebo trech mesicu, zustavalo ji to hlavne tam, jak maji deti fontanelku, ale nedelala jsem si s tim hlavu, neni to nic zavazne 😉

malok
31. črc 2007

Ahoj, souhlasím s ,,koc". Asi nejlepší je používat jarishův roztok. Pokud ale máš peněžní prostředky, zkus zainvestovat. Velmi dobré jsou krémy Sensibio nebo šampón Nodé. Je to určeno pro miminka a já je používám taky. Myslím, že je dodává firma Bioderma.

vrtule83
autor
17. led 2010

Ahoj,
malé je 2 a půl roku a stále se stroupky ve vlasech bojujeme, mám vyzkoušené různé šampony altermed, sebamed, polytar a mediket doporučené od dr. a nic. Má už dlouhé vlásky a nenechá si na to sáhnout, tak maštění a vyčesávání nepřipadá v úvahu. Má tam až takové silné strupy. Nijak ji to nevadí ani nesvědí. Máte někdo zkušenost, že by to vaše dítko mělo také tak dlouho? Čím jste se toho zbavili.

nika
17. led 2010

my s tímto bojovali asi od měsíce, a copomohlo nejlépe tak olej salicinový olej, dostaly jsem recept od Dr. tuším 3%salicinu v 100ml oliv oleje. namíchali v lékárně a za 3 dny byl klid.

my bohůžel v tom Měsíci měli seboru i na obličeji, krku, ase zaléčilo lépe a rychleji nějakou mastí od kožní.

mazala jsem 2x denně a vyčesávala měkkým zubním kartáčkem

vrtul bráchovi se dělaly strupy až do první třídy, bohůžel se s tím pořád bojovalo.

vrtule83
autor
17. led 2010

nika tak s tím bráchou jsi mne nepotěšila tedy, no co ještěže máme dlouhé vlásky a není to vidět a nijak nás to jinak netrápí

nika
17. led 2010

vrtul promiň nechtěla jsem, ale míval to i synovec asi do pěti, sem tam se to objevilo, tak 2x do roka. já taky doufám že se nám to pro příště vyhne.
určitě to zvládnete zbavit se toho uvidíš.

perchticka
18. led 2010

Ahojky holky!

Nám pomohl třikrát týdně šampón Nizoral z lékárny. Hlavičku napěním, pak pět minut nechám působit a zatím se šploucháme ve vaničce a pak to pořádně umyju. 🙂 Jen pozor na očička, není nedráždivý...
Taky je super Bioderma ABC Derm Baby Squam krém. Je drahý, ale za tři dny byl klid... 😵

palma111
4. říj 2010

@nika ahojda, četla jsem Tvůj příspěvěk ohledně seborei. Máme stejný problém - Filípek má stroupky nejen ve vláskách, ale taky na celém obličejíčku, ramínkách a teď mu to začíná i na bocích. Měli jsme od dr. Holtovu mast, efekt 0, teď máme Linolu krém. Mažeme to od pátku, tak čekáme, jestli se začne něco dít. Čím jste se toho zbavili v obličeji? Moc díky za radu.

mircka
4. říj 2010

Ahojky, toto měli oba moji synové. První byl na tom mnohem hůře než druhý. U prvního se mazalo lipolotiem, lipobasi a ve finále pevarylem (mast s kortikoidy). Nakonec jsme skončili na kožním.
Druhého syna léčila jiná pediatrička. Napsala nám nějakou mastičku po koupání (dělala se v lékárně a už ani nevím, co to bylo zač) a imazol (krémpasta) s tím, že pokud nezabere, tak máme jít hned na kožní (nastupovala na dovolenou). Naštěstí zabrala (řekla bych, že hlavně ten imazol) a zůstala nám jen suchá pokožka, kterou mažeme lipolotiem.
Ještě prvního syna jsem koupala na doporučení lékařky v černém čaji a ve vývaru z ovesných vloček.

palma111
4. říj 2010

@mircka
ahojda, díky za rady. Imazol mám doma. Ještě se zeptám: z porodnice jsem zvyklá mazat mimčo po koupání olejíčkem. Máme olejíček s měsíčkem, na koupel používám Wiledu - koupel (je taková olejová taky s měsíčkem). Četla jsem různě, že je to onemocnění mazových žlázek, kdy činnost mazových žlázek je moc veliká. Když mimčo vykoupeš, mažeš ho něčím nebo jen tím Imazolem? Možná se ptám blbě, ale už z toho začínám mít guláš 🙂. Ale hlavně, když něco pomůže 🙂

mircka
6. říj 2010

@palma111
Palma111, možná by byla lepší konzultace s dětským lékařem. Já měla mazat imazolem 2x denně a pak jsme měli nějakou dělanou mast po koupání (tou jsem měla promazávat i přes den). Imazol jsem mazala ráno a večer. A jen na postižená místečka. Ale ne hned po koupání - to jsem mazala tou po koupání. Imazol jsem aplikovala až po "večeři" - malý to měl jen na hlavičce. Výsledek se dostavil do týdne. Teď už mažu jen excipialem lipolotio.
Držím palce, ať to pomůže a exemu se zbavíte. 🙂

palma111
6. říj 2010

@mircka od dětského lékaře máme Linolu a měli jsme od něj i t Holtovku, ale ani jedno moc nezabírá. Ještě počkám, třeba Linola začne zabírat do konce týdne, ať tomu dám čas. Akorát jsem si k tomu koupila Excipial, myslím, že tím nemůžu nic zkazit. Koukala jsem na různé diskuse a poradny lékařů a docela ho tam doporučují. Ohledně Imazolu se poradím. Ale i tak moc díky za radu! Snad to zmizí co nejdřív. 🙂

gisminka
6. říj 2010

My vyzkoušeli před dvěma lety všechno možné, zabral až Xerial balzám na vlasy s močovinou. Byla jsem už dost zoufalá, dcera měla úplně hnědou hlavu plnou šupin i dětská doktorka vypadala bezradně. Až jedna kožařka nám doporučila toto a šupinky zmizely téměř okamžitě 😉 Pak jsme ho věnovali kámošce se stejným problémem a taky jim to hned zabralo.

lolla79
16. zář 2011

Ahoj maminky,

od založení diskuzního fóra na téma seboroická dermatitida uběhl nějakej ten pátek, a tak nevím zda je na trhu něco novějšího co by zabralo.... Pokud budete vědět, budu ráda, když poradíte. Bojujeme také se seboroickou dermatitidou, malá má 3,5měsíce a má to na obličeji a na krku. Dostali jsme od pediatričky nějaké mastičky, ale nezabraly, tak jsme skončili na kožním - je to týden co jsme tam byli a žádnou změnu taktéž nepozoruju. Akorát to měla jen na tvářích a přesouvá se jí to už i na krk... ☹ Jsem z toho zoufalá a bezradná. Nemáte s tím některá zkušenosti? Zmizí to někdy vůbec?

vrtule83
autor
23. lis 2011

@lolla79 držím palce ať se toho zbavíte. Mi tedy máme seborou jen ve vlasech, ale zakládala jsem před 2 lety tuto diskusi a malá ji má ve 4apůl letech stále, ale jsou to už silné hnědé stroupky. Problém je hlavně v tom, že když se to pokusím změkčené sundat, jde to i s vlasy a je to bolestivé a holka si nenechá na to už ani sáhnout.

2veverka
24. lis 2011

Ahoj, moje holčička měla hodně těžkou formu, kožařka doporučila střídat Excipial s Fungicidinem a hlavičku někdy opláchnout octovou vodou. Zatím to vypadá velice slibně..

lolla79
25. lis 2011

@vrtule83
@2veverka
Malá to měla taky i ve vláskách, narodila se s hustýma vlasama, takže jsem to dlouho neřešila a nechala jí to tam. První dcera to měla totiž taky, ale toho času prodávala Bioderma krém určený přímo na ty šupinky ve vlasech a po první aplikaci se toho zbavila. Jenže už ho bohužel Bioderma nevyrábí. Tak jsem vyzkoušela namazat mastným krémem - co jsem dostala od kožařky na promazávání na obličej - potřela jsem ji hlavičku, nechala asi 30minut působit a pak umyla šamponem a vyčesávala - šlo to teda i s vlasama - z její husté hřívy zbylo jen pár chlupů na hlavě, ale co to doroste, ale šupinek jsme se na 90%zbavili, pak jsem celý postup opakovala za dva dny a zmizelo to úplně. Uplynuly od toho asi 3měsíce a už se to neukázalo. No a ten obličejík už má taky zahojený, trošičku to má ještě na hrudníčku, ale to už je nepatrné. Zbavili jsme se toho díky krému od Biodermy - z řady Atoderm - P.O.Zinc. Ty různé "sračky" pardón za výraz co nám psala kožařka vůbec nezabíraly. Teď už jen doufám, že se to už neukáže - cca měsíc a půl máme pokoj.

lolla79
25. lis 2011

@vrtule83 To mě moc mrzí, že to máte v takové formě. ☹ Asi jste už vyzkoušeli taky vše, že??? Takže promazat třeba modrou indulonou a pak vyčesávat - asi zbytečně radím co? Tak držím palečky, ať se toho co nejdříve zbavíte.

lolla79
25. lis 2011

@2veverka hodně mamin si ten Excipial chválí, já ho malé zkoušela taky namazat, když to měla na obličejíku a tak šíleně po tom zrudla a bylo vidět, že jí to i svědilo. Takže už jsem neměla odvahu ho dávat. Ale každýmu vyhovuje něco jiného, takže držím palečky, ať se toho zbavíte. 😉

vrtule83
autor
26. lis 2011

@lolla79 tak jsme dostali excipial před časem na promazávání těla, je atopička. Teď je nějakou dobu v nemocnici, tak jsem toho využila, že navadí když bude několik dní s mastnou hlavou. Mazali pár dní tím excipialem, včera jsem jí to opatrně sundavala jemným hřebínkem, kňourala, ale vypadalo že to moc nebolelo, pak několikrát umyla jemným šamponem a nakonec šamponem na seboreu. Takže nejhoršího jsme se zbavili, asi nějaké jemné tam zůstali. Koupila jsem linola šampon, ktetý je také dost vychvalovaný, tak uvidíme.

lolla79
28. lis 2011

@vrtule83 Jejda, copak se stalo, že je malá v nemocnici? Přeji brzké uzdravení. A věřím, že když ještě párkrát celý postup zopakujete, tak to nakonec malé zmizí úplně všechno. Držím palečky.

vrtule83
autor
28. lis 2011

@lolla79 díky za zájem, ale to by bylo dlouhé vysvětlování a ne do téhle diskuse. Každopádně je tam už 3 týdny a nikdy by mě nenapadlo, že může mít zánět cév, ale předcházelo tomu dlouhé nepříjemné období, než na to přišli.

lolla79
28. lis 2011

@vrtule83 přeji aby se co nejdříve uzdravila a mohla jít z nemocnice domů.

hehena
6. dub 2013

@lolla79 zkouším obnovit téma..... co vám tenkrát dala kožní za mazadla? jak dlouho jste toho nakonec zbavovali? doporučila vám kožařka i dietu? mě doporučovala HA dietu a budu s ní muset důsledně začít, neb malýmu se to z obličeje rozšířilo na ruce a už je krupička i na celým hrudníku, tak se děsím v co se to zvrhne.... :(

@vrtule83 povedlo se vám toho nakonec zbavit?

vrtule83
autor
7. dub 2013

@hehena ahoj nepovedlo a ani to nijak neřeším. Nema to moc. Ze šamponů mam nejraději dětský od Garnieru z drogerie, na ty z lekarny už kašlu. Menší syn to má taky, tak až bude v létě hodně ostříhaný, namastim a s řevem vyčešu.

vrtule83
autor
7. dub 2013

@hehena jinak vam přeji ať se toho brzy zbavíte, má to hodně prdelka tedy.

hehena
7. dub 2013

@vrtule83 starší syn to má na hlavy taky, ale jen teda na hlavě a nikdy ne to nijak nezvrhlo. ale u něj je to i tím, že si vůbec nechce mejt vlasy. má strašný hysteráky, že se mejem, až když je to prostě nutný 😅

a děkujeme. snad to nebude ten atop a tohle za nějakej ten týden odezní... kéž by.

veronikaka
21. črc 2013

Chtěla bych se podělit s vynikajícím přípravkem na seboroickou dermatitidu. Mladší dcera měla neuvěřitelně rozdělanou hlavičku (potom i obočí) až jí to přešlo do ekzému, měla to rozškrabaný a nakonec nám pomohla emulze od Ducray, emulze se jmenuje Kélual, koupila jsem ji v lékárně a je to přímo na tuto dermatitidu. Opravdu super věc - vyzkoušela jsem vše výše zmíněné a toto jediné zabralo.

jenny.kay
21. črc 2013

Kerium DS od La Roche Possay. Malá toho měla na hlavičce fakt mraky, začali jsme dávat Kerium a do týdne byla hlavička čistá. Je fakt, že když jsem jí to namazala poprvé a ráno viděla ty nechutné odlupující se kusy krusty, tak to byla síla, ale zabralo to (a když už matka napíše, že je na jejím vlastním dítěti něco nechutné, tak mi věř, že dcera měla tu hlavičku fakt šílenou 🙂 )