Seborrhoická dermatitida. Jaké máme vyhlídky?

minea
2. led 2008

Máte zkušenosti s tímto problémem? Lauře se vytvořila žlutá krusta přes celé obočí - viz https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage..., ale jak jsem se dočetla, obvyklejší je výskyt žlutých šupinek ve vlasech. Doktorka jí to všechno seškrábala nehtem a dala nám několik mastiček - Imacort, Imazol a Excipial U Lipolotio. Nadšená z toho nejsem, hlavně když mi řekla, že se to minimálně do třetího měsíce bude znovu tvořit a že u určitého procenta dětí se z toho vyvine atopický ekzém nebo jiné chronické problémy (lupénka atd). Zajímalo by mě, jaké tedy máme vyhlídky - pokud jste měli něco podobného, podařilo se vám toho definitivně zbavit?

bazalka
2. led 2008

Mineo, malej mel podobne problemy, taky nas strasili atop. eksemem. Dr nam napsala kortikoidy, ale ja chtela pred nimi vyzkouset neco jineho, na ne je vzdy cas. V lekarne mi poradili konopnou kosmetiku Cutishelp. Maji kremy na atop. eksem, seb. dermatitidu, akne a jine. Malyho jsem parkrat mazla Konopnym balzamem po koupeli, kdyz mel vyrazku po tele, o kt se dr vyjadrila, ze je to atop. eksem a byl klid a je uz 5 mesicu 🙂. Na ty supinky nam zabral krem na seb. derm. a zabral i manzelovi. Ted mel dermatitidu nekolik let, patlal na sebe kde co, bral leky a vse zabiralo jen na chvilku. Ted uz 4 mesice maze 2x denne ten kremik a uplne poho, ma plet jak mimi 😉.

eva265
3. led 2008

Syn ji mel taky ve vlasech i v oboci. Doktorka mi rekla, at to namazu olejickem a po pul hodine vykartacuju hrebinkem (stejne jako se odstranuji ty supinky). Parkrat jsem to udelala a zmizelo to. Atopicky ekzem ma taky, ale posledni mesic vubec neni videt.

minea
autor
4. led 2008

Holky, děkuju za reakce. To konopí mě hodně zaujalo, asi do toho půjdu. Kortikoidy jsem se rozhodla nedávat, i když nám je pediatrička předepsala (Imacort) . 😒

ulicnice
4. led 2008

Ahojky, taky mám vyzkoušený Cutishelp (na sobě) a je to opravdu výborný krém. Tady máš odkaz na stránky: www.konopnakosmetika.cz

aponchie
4. led 2008

nas malicka to mela az ted na hlave a desne ji to svedilo ale u nas Dr rekla olejickem namocit a druhy den vykartacovat a samponkem umyt a uz je to dobre ale u tak maleho miminka nevim

kombloudek
4. led 2008

Ahojky,moje malá to měla taky,tak jsem jí to párkrát namazala excipialem lipo a pak to po hodce oloupala nehtama,pak jsem jí hlavu umyla a postupně to za týden vymyzelo a tedka tam má jen takový malý šupinky jako lupy či co,ale zas mě trápí,že se jí děla vyrážka po celém tělíčku a na obličeji,je to uplně rudé a maliou to šíleně svědí,tak se pořád škrábe a dneska si to rozškrábala až do krve,takže pak plakala páč jí to asi pálilo,bylo mi jí hrozně líto..pomohla by jí na to ta konopná kosmetika??Doktorka už mi dala i kortikoidy,ale nic a navíc řekla mazat max. 4 dny 1krát za den..

kombloudek
5. led 2008

omlouvám se všem přítomným za btutální hrubku kterou jsou v předešlém vzkaze udělala,náko s emi během té dlouhé doby co nejsem v práci vytrácejí mozkové buňky 🙂

minea
autor
6. led 2008

Kombloudek, 😀

jabber
6. led 2008

kombloudek - jestli je to atopák (což skoro vypadá, jak to popisuješ), tak by jí konopná kosmetika pomoct mohla. My máme atopák, vyzkoušeli jsme už kdeco (popisovala jsem to do dvou diskuzí co na koníku o atopáku jsou), ale kortikoidům jsem se snažila vyhnout za každou cenu. A zvládly jsme to bez nich, zápasíme s tím už 3 měsíce, promazávám jak šílená, máme homeopatické léky a malá už to má skoro pryč. Jakou máte diagnózu, že vám dr dala hned kortikoidy? Vždyť je to šílenej prevít 😒

kombloudek
6. led 2008

Diagnozu nemáme žádnou,nejdřív nám dala homeopatickou mast,ale ta zabrala tak na 2 dny apak už to měla zase zpátky a tedka se toho nemůžeme zbavit a jí to šíleně svědí,třeba dneska je to lepší,má jemnější pleť i bříško méně červené,ale na jak dlouho..a co všechno jste zkoušeli?Naše dr. nám dala ještě excipial.lipol,někdo zas říká vitaminovou mast..

jabber
6. led 2008

kombloudek - my jsme homeopatika dostali od homeopatky, která malou viděla a vyptávala se na všelijaké podrobnosti a podle toho jí je dala. Na každého platí něco jiného, to musí právě odhadnout ten homeopat.
Obecně platí promašťovat a promašťovat - až do zblbnutí, nám se nejvíc osvědčila modrá indulona. Jinak na takhle akutní stav, když to bylo nejrudější jsme používali Endiaron mast - volně prodejná. Ale třeba to atopák není, ale jak to popisuješ, tak to tak vážně skoro vypadá 😖 . Možná by vás měla dr poslat na kožní, aby zjistili co to vlastně je. U nás to poznala dětská sama a dohodly jsme se, že kortikoidy dávat nebudeme. Kortikoidy jsou sice efektní 'léčba' - obvykle to rychle zmizí, ale za chvíli je to zpět. Je to začarovaný kruh. Zatlačují akorát ekzém dovnitř do těla, ale neléčí ho. Časem (třeba ve dvou letech) ekzém sice někdy zmizí, ale místo něj se objevuje astma. Říkala mi to jak naše dětská dr, tak i homeopatka. Ale to je na jinou diskuzi než tu je.Tady to je, je tam toho hromada:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Držím palce, ať to atopák není 😉

miranda77
9. lis 2009

Máte někdo zkušenosti se Seborrhoickou dermatitidou, která se objevila až ve dvou letech? Dceři se asi před týdnem udělaly 3 pupínky na předloktí, další den jich bylo 10 ... a pořád se to rozrůstá-teď už to má v obouch podpaždích a je to z toho už větší červený flek, na hrudníku jen pupínky ...zatím.

vercace
24. lis 2009

ahoj, my toto také měli. Dr. nám poradila volně prodejnou mast Rubisan a obratem nám to pomohlo. Měli jsmě postižený oba lalůčky na uších a čelo. Zmizelo to již 2dnem a zatím se to nevrátilo. Mazala jsem ještě preventivně 3dny.

janulazaynab
3. pro 2009

Nám nejví vyhovovalo mléko Excipial U Lipolotio. Doktorka nás poslala na kožní, kde mi předepsali mast se sádlem na odšupení (malý měl šupinky ve vlasech a oboci). Nepomohlo nám to, takže jsem v lékáně koupila přísadu do koupele Oilatum, aby mu to zklidnilo a nakonec i to mléko, po kterém nám to do tří dnů zmizelo. Teď po týdnu má ještě sem tam ve vlasech pá šupinek, ale hlavu už nemá červenou a celkově je spokojenější. Jen ta kožní nám říkala, že to mléko nám předepsat nemůže, dkyž jsem se ji na to ptala, protože obsahuje ureu a tak malé mimi (6.týdnů) by to nemělo používat.. Jenže když nám to pomůže hned, nekoukám se na to, jestli zrovna teď zase nějaký doktor řekl, že se to používat nemá, když se to před chvíli normálně na recept psalo..