Šelest na srdci. Kardiolog Pecka, Kolín. Jaký je?

ggeejjiittkkaa
2. říj 2007

Ahoj maminy byli jste s prckama na kardiologii v Kolíně myslím u pana dr. Procházky? jaké máte s ním zkušenosti?

lenik99
3. říj 2007

Ahoj gejitko, tak jsme se zase potkaly... Tak asi už seš maminka. A jak jsi byla spokojená s kolínskou porodnicí?
Já jsem s malým u dr. Procházky byla, objevili mu šelest, tak jsme byli 2 týdny po porodu na vyšetření. Teď tam jdeme 26. s tím, že se to buď srovná nebo prý půjde na operaci(pevně doufám že to bude OK). Jestli jsi tam ještě nebyla nenech se vyděsit sestrou kterou tam dr. má. Je to děsně protivná herdekbába.

lenik99
3. říj 2007

Jo ještě jsem si vzpomněla, mluvila jsem o dr. Procházkovi s naší dětskou dr. a ta o něm říkala, že je dobrej a hodně pečlivej. Když se mu jen něco málo nezdá, hned prcky posílá do Prahy aby něco nezanedbal. Tak snad jsme v dobrejch rukách.

ggeejjiittkkaa
autor
3. říj 2007

ahoj jo už jsem mamina mám holčičku představ si že ta herdekbába malý udělala od EKG modřinu. Ty bydlíš někde na Kolínsku? s porodem jsem byla spokojená ale potom to šestinedělí stálo trochu za nic a co ty jak jsi byla spokojená?

lenik99
4. říj 2007

Gratuluju k tvy holcicce, at ti pekne roste. Me se zase stalo, ze nas nechtela na prvni vysetreni vzit i kdyz jsme tam byli z porodnice objednany, ze prej ma nabito, kdyz jsme tam prisli, byla cekarna prazdna, a ona se chovala jak kdyby tam byly zastupy. Strasne pospichala a byla nervni. Kdyz bylo po vsem, vyhodila me s nahatym Ondrou do cekarny (pribyl do ni jeden pacient)s tim ze nema cas az mu navliknu bodycko. Fakt desny. Uz se "tesim" na dalsi kontrolu.A co ty ses taky z Kolina?

lenchita
4. říj 2007

holky, nám teď při osmiměsíční kontrole zjistili šelest na srdci, nic moc nám k tomu neřekli, ale netvářili se, že by to bylo něco hodně vážného...v pondělí máme jít na utz na kardiologii. Někde jsem četla, že se to u miminek často objevuje a často že se to samo srovná - jak je to? víte někdo něco víc? poučte mě 😀 😀

krizulka003
4. říj 2007

My máme šelest od narození.Teď v 6.měsících nám mudr.říkala že už se to lepší,že se ta chlopínka uzavírá a do roku to určitě bude o.k.má to každý druhý dítě a ne ní to většinou nic vážného.i když v porodnici mě to taky hodně vyděsilo když mi to řekli.já ho měla taky a do tří let se to spravilo takžádné obavy 😉

ggeejjiittkkaa
autor
4. říj 2007

Lenik99: No my jsme museli prcky svlékat už v čekárně do plýn asi aby neměla tolik práce. No v Kolíně přímo nebydlím ale hodně blízko jestli znáš Nová Ves.

bara_d
4. říj 2007

Ahojky, malá má taky neuzavřenou chlopeň a mělo by se to čase změnit. Na další kontrolu jdeme v lednu a tak uvidíme co a jak, ale že prý to miminka mají velice často. Jinak chodím v Ostravě k primáři dětské kardiologie.

lenik99
4. říj 2007

Prý je to nejčastější vrozená vada. Není to nic hroznýho, protože se to vetšině dětí srovná. Pokud je krev dostatečně okysličována (to nám testovali už v porodnici) a dítě nemodrá nebo se nezadýchává třeba při kojení, tak se maminky bát nemusí. Když jsem byla s malým na kontrole u dětský dr. tak jen vrtěla hlavou, že vůbec nevypadá, že by měl srdíčko v nepořádku, protože mával rukama, a kopal nožičkama.... prej děti co mají tenhle problém jsou unavený a tím pádem línější.
gejitko: jasně že vím, kde je Nová Ves, bydlím sice v Kolíně, ale do Nový Vsi to mám coby kamenem dohodil - od vodárny.

ggeejjiittkkaa
autor
4. říj 2007

jo at ti Ondrášek hezky roste kolikpak mu je?