Šelest na srdíčku. Máte zkušenost?

kejka
28. únor 2008

Ahoj holky.Hledala jsem tuhle diskuzi a nic jsem nenašla,tak se chci jen zeptat na vaše zkušenosti.
Byli jsme na tříleté prohlídce a dr.malýmu poslouchala srdíčko a prý má slabý šelest-před tím nikdy nic.Prý to může být růstem,ale i tak nás objednala na EKG.Jinak v papírech má,že je naprosto zdravý a aktivity omezovat nemusí. 😕 Můžu se zeptat,jestli máte nějaká s tímhle zkušenost??????????????

capy
25. kvě 2009

my mame selest na srdiecku odkedy sme mali pneumokoka. ale nieje to vraj nic vazne.zevraj sa to upravi. tak chodime raz do roka na kontrolu alebo aksme neako vaznejsie chory

penny13
25. kvě 2009

Katka ma tiež šelesť.Zistili jej ho v oktobri minulého roka. A musela byť oslobodená z Telesnej. 8 júna Ideme opäť na kontrolu. Dúfam, že sa to upravilo, lebo sem tam porušila zákazy ☹

ivanka5
11. zář 2012

Přítel měl šelest na srdci, když byl malý. Měl ji tam 6 let a potom musel na operaci

lengisima
1. črc 2015

Maličké ve 3 měsícich zistila praktická lékařka šelest v intervalech 1/6 ve 2-4 měziž.l sin.Víte co to znamená?Půjdeme na echo srdíčka.Děkuji za redy

zzbpmb
26. led 2016

Ahoj chtela bych se zeptat mam 4mesicni holcicku a dnes jsme byli na kardiologii a rakli nam,ze mame selest na srdicku ......mate s ti nekdo zkusenost.Dekuji zqa odpovedi

jessuela
14. lis 2017

Taky nam vcera pediatrem byla zjistena selest. Hodnoty 2/6 .. Jsme zz i objednani na kardio. 16.1. ____ Jsem nestastna, porad neco.. Pry to muze byt i z nachlazeni a mala ma dost rymu a nedavno ji mela taky.

bonulinka
14. lis 2017

@jessuela Synovi se objevil v 1 roce věku šelest po vysokých horečkách. Byli jsme na kardiu ( mimochodem to tam bylo moc pěkné, super přístup k dětem ) a tam už šelest nepotvrdili. Takže to může být i přechodné po nějaké nemoci.

nikyselen
14. lis 2017

Nam byla zjistena "srdecni vada" uz v tehu...po narozeni tam mela i selest..jezdili jsme na kardio(ale adi kvuli ostatnim vadam,kuli selestu tam asi nebudete jezdit) z 90% se zlepsil neco malo tam ma jeste na kardio uz nejezdime (po 4 letech) hlida to pouze obvodacka momentalne rikala,ze je poslechove zase vetsi,ze nas kdyztak posle jen na kontrolu...

Ale i na kardio nam rekli,ze selest ma kazdy druhy a ,ze to neni velka vada,spousta lidi to ma a ani to nevi..

jessuela
14. lis 2017

No uvidime, jak dopadneme. Do kontroly casu dost.. Kontroluji jen pres poslech nebo i rentgen??

jessuela
14. lis 2017

Jinak jezdila jsem cele tehotenstvi i na genetiku, byla jsem vic hlidana skrz jeji ledvinku a podrobny ultrazvuk byl pokazde a srdce bylo naprosto v poradku. Doted taky. Az do vcera..

bonulinka
14. lis 2017

@jessuela Byli jsme v dětském kardiocentru v Praze a tam sepsali rodinnou anamnézu, pak následoval podrobný ultrazvuk srdíčka ( pan doktor nám vše popisoval ), EKG a to je myslím vše.

bluekobylka
14. lis 2017

@kejka Snad te uklidnim😃 ja mam selest od narozeni nikdy me nikam neposlali jen mi vzdy rekne ze slysi slabi selest... je mi 30 let zdrava behala jsem a vse ok 😂

alcar
14. lis 2017

Holky, ono taky dost zalezi na tom, co ten selest zpusobuje. Ne kazdy selest je prkotina. Hodnoti se dle stupnice od 1-6. A pokud uz je stupen 2, tak uz se musi dite sledovat na kardiologii. Vetsinou to nic neznamena, ale rozhodne je dobre to vysetrit a vyloucit dalsi srdecni vady.

edeltraut
14. lis 2017

Nečetla jsem celou diskuzi, tak se možná budu opakovat. Adélce způsoboval šelest defekt komorového septa - jedná se o dírku mezi pravou a levou komorou. Jezdíme na kardiologii, není nijak omezená, jen má trošku slabší imunitu. Dírka se zatím stahuje, takže operaci se vyhneme. Kdyby se to nestáhlo, tak by to řešili operativně - Dr. říkal, že se nejedná o složitou operaci.