Šestá nemoc. Máte zkušenost?

mapris
12. bře 2007

Přeji příjemný den,
moje dcera má od soboty večer problémy s jídlem, kašle a střídavě má vysoké horečky. Byla jsem s ní dnes u doktorky. Ani včera na pohotovosti ani pediatrička nic neshledala, má podezření na tzv. Dětskou šestou nemoc. Dívala jsem se o tom na internetu, máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Jestli to nějaké z vašich dítek mělo, jak dlouho to probíhalo a jestli se nakonec objevila vyrážka (já právě čekám, jestli se objeví). Díky moc.

mychule
16. čer 2010

Ahojky, taky máme asi za sebou šestou nemoc. Nemáte, prosím, někdo fotku vyrážky pro porovnání 😕 ? V sobotu po probuzení horečka 38, pak střídavě jen zvýšená 37 něco, na chvíli i úplně bez teploty, rekord v noci z neděle na pondělí 39,1. Od pondělka už jen lehunce zvýšená a pak už nic. Nám se malej osypal až dneska - 5. den po první horečce, zatím jen trochu - břicho, záda, za ušima. Malé červené flíčky, trochu jak potničky.

@martulikk , co zkusit Fenistil kapičky? Ty jsme dostali my, když se Týsek jednou osypal. Ty by měly zklidňovat svědění.

hancazivocich
16. čer 2010

ahoj - takhle nějak to vypadá podle encyklopedie http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Sestamalatt..., u nás to bylo světlejší, míň po kupě... Takový, že kdybych pořád nečekala, jestli to bude šestá, tak bych to i možná přehlídla 😉 Začlo to za oušky, pod vlásky, krk, hrudníček, myslím, že i zádíčka, ručičky a nožičky nee..
Vyrážka by svědit neměla..

martulikk
16. čer 2010

@mychule tak už to máme za sebou... horečky přesně ty 3 dny a pak vyrážka... měla osypaný celý obličejík a trochu i ve vláskách, komplet tělíčko... po dvou dnech to začalo mizet, pak se jí to ještě udělalo v záhybech na ručičkách, ale skoro bych si toho nevšimla... dnes už je to pryč 🙂
přikládám fotku jak vypadala ta vyrážka na zádíčkách, snad to bude vidět

lada82
16. čer 2010

ahoj holky! my ji meli ted - v sobotu a nedeli horecka, vysoka, a trochu zarudly krk (dle lekare), v pondeli se probudila bez horecky, ale osypana (stejne jako Josefinka na fotce) na brisku a zadech, ale uz ji bylo dobre, dnes - ve stredu- je bez vyrazky ...

hancazivocich
16. čer 2010

Nevím, četla jsem, že to lehké zarudnutí v krku bývá u té šesté nemoci 😉

martulikk
16. čer 2010

byla jsem s malou ten 3.den u doktorky a koukala jí do krčku... měla to prý také zarudlé... no, jsem fakt ráda, že je to pryč... někdo tu také psal, že se to může opakovat... nevíte do jakého věku?

bocinka
16. čer 2010

holky, taky jsme tím prošly... ☹ jen nám trvaly horečky 5 dnů a osypání bylo naštěstí malinko jen na zádíčkách....

adajar
16. čer 2010

@bocinka my jsme ji meli taky ted Ale nam se vyrazka vysela rovnou s horeckama. A v tech parnech to bylo super. Ted tyden nikam nesmime.

bocinka
16. čer 2010

Ada, proč??? mě nikdo neřekl, že bych nikam nesměla s malou... jooo a taky jsme to měly v těch vedrech.... 🙄

adajar
16. čer 2010

@bocinka Kvuli imunite ty kdyz jsi byla taky nemocna tak jsi byla par dni jeste jako rekonvalescence, ale u nas je problem s imunitou taky. No to ven muzem , ale ne cestovat a do davu lidi. Prej tahle nemoc hodne oslabuje imunitu. 😉 Jinak nam k tomu rostli zuby a nechtel nic jist. Ja byla na prasky.

bocinka
16. čer 2010

Ada, ahaaa.... tak to je dobrý, my byli v neděli v Tescu... 😒 a zuby nám u toho taky rostou, do jídla jsem ji musela nutit, což se u nás nestává.... ale už je to dobrý... tak doufám, že i u Vás.... 😉

adajar
16. čer 2010

@bocinka no my byli v nedeli na krtinach tak doufam ze jsme nakazili jak bratranka a sestrenku. A jinak jsme meli jet v sobotu na grilovani a nic z toho nebude budu doma. ☹ No jidlo nic moc u nas normalne, ale tohle byl extrem.

bocinka
16. čer 2010

@adajar a jak dlouho jako nikam nesmíte??? to už by bylo nějak dlouho, ne??? 😒

adajar
16. čer 2010

@bocinka prej tyden, ale u nas je to jine jeste tou nedonosenosti no.

martulikk
17. čer 2010

holky, my měly ty horečky taky během těch veder... naštěstí malá to snášela v pohodě... zato jak se osypala, tak byla hooodně protivná, v noci se pořád budila, taky jedla málo ☹ naštěstí hodně pila... ta šestá nemoc je virového původu, je to nemoc jako každá jiná, takže dětičky šetřit a pak ještě nějaký čas na rekonvalescenci... 😉
vážně nikdo nevíte, do jakého věku se to může vrátit?

mircka
17. čer 2010

Martulikk: šestou nemoc prý může dítko dostat jen jednou...

adajar
17. čer 2010

@martulikk melo by to byt neco jako nestzovice takze jednou a klid. A dite by snad tato nemoc postihuje od 0-2LET

shaula
17. čer 2010

Kamarádčina holčička má šestou nemoc už podruhé, takže zase tak stoprocentní to s tou imunitou nebude 😖 I když doktorka mi taky říkala, že po prodělání je dítě už imunní, z jiných zdrojů jsem zase slyšela, že ji může dostat opakovaně... Pak babo raď 😀

martulikk
17. čer 2010

já jsem právě také četla, že je možné, že se to bude opakovat ☹ ach jo... tak budu doufat, že neeeee 😉

hlavinka
9. črc 2010

Cau holky, myslite, ze muze sesta nemoc byt behem jednoho dne vyrizena? Dneska rano 40 horecka a ted odpoledne je osypana - stejne jak na fotkach. Ale horecku 40 ma porad....Tak jen doufam, ze horecka ustoupi, vzdycky je ma tak vysoky, jako kdyby nestacilo jen 38!!!!

shaula
11. črc 2010

@hlavinka - už je na odpověď sice pozdě, ale podle mě toto není šestá nemoc. Ta probíhá opravdu tak, jak je tu už x-krát popsáno. Horečka provázená vyrážkou je bohužel příznak mnoha dětských nemocí, takže tady bych spíš utíkala k doktorce, pokud jste tedy ještě nebyly... Držím palečky 😉

hlavinka
11. črc 2010

dekuju Shaulo:o)
Tak nevim, co to bylo. Jen jeden mela 40 horecky a pak osypani a konec. Nezvracela, nemela prujem, nic, ryman, nic....zahada....Doktorce jsme v patek volali a rikala, ze mame pockat do pondelka, cili nic, kdyz uz je fit..

shaula
11. črc 2010

No tak hlavně, že už je v pořádku 🙂

maharishi
18. črc 2010

Ahoj holky, je možné, aby měla šestou nemoc teprve čtyřměsíční holčička?
Malá měla v po a út teploty kolem 38 (ne nijak vysoky), myslela jsem, že je to z vedra a byla taková unavená a kadila 4x za den (normálně kaká 1x za 2 dny). Ale v pátek večer se jí objevila vyráška na nohách a včera se osypala úplně celá. Vypadá to úplně stejně jako na té fotce z Wikipedie. Akorát teda netuším jak a kde by to mohla chytnout, když jsme byli skoro 2 týdny předtím na horách...

janca.mareckova
20. črc 2010

Máme 6tou nemoc. Nyní jsme ve fázi osypání. Kubíček měl 3 dny horečky, nejvíce 40.2!! Máte někdo zkušenost s tím, že by při této nemoci miminko mělo problém se spánkem?? Vstáváme k malému po 15 minutách a to celou noc......

alexinka79
21. črc 2010

Ahoj Jančo🙂 Tak my jsme tuto nemoc měly taky, malá měla 3 dny horečky, spala s náma, uplně hořela, byly jsme z toho v šoku, byl víkend a my mysleli, že jsou to zuby🙂 Paní doktorka řekla, že to byla angína, tak po dvou dvech jsme musely k doktorce znova, horečky nebyly, ale celá se osypala, tak pak nám paní doktorka řekla, že je to ta 6 nemoc:( Ale neměly jsme už žádné antibiotika a do 3 dnů to zmizelo a malá hned ožila a bylo jí hned viditelně líp, ale jinak to byl hodně uplakaný, náročný týden🙂 Tak zatím Alex

eloana
21. črc 2010

@janca.mareckova -mala mela 40,5 kdyz na me sahla uplne me spalila.... spala s nami v podstate asi 2 noci spala na me🙂))

martulikk
21. črc 2010

@janca.mareckova my jsme si prožiily šestou nemoc během těch prvních veder, uf... malá měla horečky, ale byla normálně veselá, spinkala, prostě žádný problém... kdyby nebyla tak horká, nic bych nepoznala... zato jak přešly horečky a osypala se, tak jsme měly v noci po spaní 😖 po čase se to zase srovnalo

lotysek
27. črc 2010

Ahoj hoky,
tak malá měla taky šestou nemoc. Včera se osypala.Od čtvrtka do neděle měla horečky. Nejdřív to začalo na 39 pak to kleslo na 37,5 a takhle jsme to měli celou dobu, přes den i v noci.
Holky chtěla jsem se zeptat, jsem těhotná ve 14 týdnu, nevíte jak je to když byla malá infekční? Kamarádka mi říkala že jsem s ní vůbec neměla být, ale kdo mohl tušit že to bude tohle. Barunce se prořezávají stoličky tak mi dr řekla že to bude od toho.Tak teď nevím jestli mám plašit nebo ne.

leotynka
27. črc 2010

Ahojky tak mám 3 měsíční holčičku,a dnes nám oznámily 6 dětskou nemoc ☹ .Malinká měla dva dny horečky okolo 38,7 až 39,2 ,potom nám z ničeho nic ustali 😉 a malinká se strašně osipala 😲 ,přesně jako je to na fotečce kterou sem dala nějaká maminka.Nejdřív jsem si myslela jestli jsem něco špatného nesnědla,prtože malou kojím,ale jím tak pořád stejné věci a na nic jsem ani nepřišla,nedalo mi to a jela jsem s ní do Pardubic do nemocnice na pohotovost.Nejdřív jse se strašně lekla co to zase nemáme ,ale když se člověk dostane sem na tyto stránky tak vidí že nejsem jediná.Doufám že se z toho brzičko dostaneme a vám ostatním přeji také to samé 🙂