Šestá nemoc. Máte zkušenost?

mapris
12. bře 2007

Přeji příjemný den,
moje dcera má od soboty večer problémy s jídlem, kašle a střídavě má vysoké horečky. Byla jsem s ní dnes u doktorky. Ani včera na pohotovosti ani pediatrička nic neshledala, má podezření na tzv. Dětskou šestou nemoc. Dívala jsem se o tom na internetu, máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Jestli to nějaké z vašich dítek mělo, jak dlouho to probíhalo a jestli se nakonec objevila vyrážka (já právě čekám, jestli se objeví). Díky moc.

leotynka
27. črc 2010

@janca.mareckova Ahojky 🙂 já mám 3 měsíční holčičku a také máme tuto nemoc,a moje malinká je jinak docela spavá,ale při průběhu této nemoci mě také špatně spinká,a,to nejen v noci.Myslím že to může trošičku svedět,paní doktorka mi na to předepsala fenistilové kapičky na uklidnění 🙂my jsme milinké holky a tak dáváme 3 krát denně 5 kapiček

neu.sona
4. srp 2010

Holky měly ste některá u dítěte i průjem? Má od večera horečku. Před podáním sirupu 38,6 a teď už 36,8. Ale pořád je horký a takový malátný. A průjem do toho. Je to čtrnáct dní, co měl angínu :(. Do té doby nebyl vůbec nemocný. Ach jo, tak snad se nám to nerozjede a nebude nemocný pořád :(.

zusma
25. srp 2010

Holky, měl někdo z vašich dětí dvakrát šestou nemoc? Nebo třeba šestou a patou? 😕

martulikk
26. srp 2010

@zusma O té šesté nemoci už tu holky psaly, že je možné, že se to vrátí... 😒 chůďátka naše...

zusma
26. srp 2010

@martulikk díky. dcera ji právě má už ted podruhé 😒 po dvou letech znova. přesně stejný průběh

martulikk
27. srp 2010

@zusma tak přeji, ať to máme už za sebou! 😉 u nás ty horečky probíhaly v pohodě, ale jak se malá osypala, byl to děs... snad budeme mít štěstí a nevrátí se to...

ladida.l
27. srp 2010

Jak dlouho Vám trvala po šesté nemoci vyrážka? Děkuji

martulikk
28. srp 2010

@ladida.l to nejhorší 2 dny a pak to začalo rychle mizet 😉

zabka4
13. zář 2010

ahojte baby, moja malá mala od stredy horucky a v sobotu jej skoncili ale cela sa osypala na chrbatiku na hrudnicku a trosku aj na tvari. mam jej to niecim natriet? vyzera to ako exzem.a vobec mi nechce jest, doteraz pekne jedla ale uzi vecer normalne nechce ani mlieko s krupicou co jej velmi chutilo a rano mi toho tiez moc nezje. cez den trosku spapa ale inak otaca hlavu prec od stola. co mam robit, a ide jej este aj horny zub. a je vstale upistana, jeduje sa..uz tyzden som nespala.najhoprsie je ze tu nemam muza aby mi s nou pomohol. som uz tak vycerpana, ze sa lahko rozculim.pomoooooooooooooc ☹

zuzzie
18. zář 2010

Ahojky,muj mladší syn prodělal šestou dětskou nemoc před týdnem a dnes vylítla horečka staršímu.Myslela jsem si,že už to tyhle starší děti nemůžou chytit.Že to je nemoc jen kojenců.Mělo tu někomu vaše dítko taky tuhle nemoc ve vyššim věku?Filda(starší) se dnes v noci pozvracel,myslíte že to může být k tomu?

bufina
29. lis 2010

Ahojte, může mně někdo říct jak vypadá ta vyrážka u šesté nemoci? Malej teď měl několik dní teploty a dneska se osypal. Má takový červený flíčky na hrudníčku. Je to jak krupička a v obličeji je má teda větší, jak ekzém.

eloana
29. lis 2010

@bufina Ahoj jj takova vyrazka jako krupicka- a dva dny jsem pred tim meli 40

bufina
29. lis 2010

@eloana Díky, tak to asi bude ono.... A měla bych to řešit s doktorkou, nebo to mám nechar být? A za jak dlouho vám to zmizelo?

eloana
29. lis 2010

@bufina nemusis k doktoru jen to musis nahlasit, ze to malej prodelal- asi za 2 dny to zmizelo

bufina
29. lis 2010

@eloana Jojo, řeknu to doktorce, měl by totiž zase ve čtvrtek dostat očkování, hexu + prevenar, tak jí zavolám, jestli máme přijet nebo radši očkování o pár dní odložit.

eloana
29. lis 2010

@bufina koukala jsem vy jste take meli odloznene ockovani co... my taky nastesti jen o 2 mesice..
podle me vam ho odlozi, ale uvidis. Jinak mate uplne idealni vek na 6 nemoc take jsme ji meli takto

shaula
29. lis 2010

@bufina Podle popisu je to opravdu šestá nemoc. Já bych to očkování odložila, šestou nemoc prý způsobuje jeden ze zarděnkových virů, navíc ty horečky k tomu, prostě podle mě by se dítě mělo mít možnost z toho pořádně zotavit 😉 Minimálně 14 dní...

zuzau2
30. lis 2010

Ahojky, moje obě holky ji také měly asi v deseti měsících. U šesté nemoci by teploty neměly trvat déle jak pět dní a pak by následně mělo přijít osypání. Naše Anička se ale třeba osype po každé teplotě...doktor nám řekl, že je to normální. Pakliže si dítě osype je už úplně zdravé. Nám doktor stejně nic na šestou nemoc nepředepsal..pouze klasiku na snížení horečky...Panadol, Nurofen. Brzy se uzdravte. Zuza

terreza
16. led 2011

tak my máme dnes 5.den,do včerejška byly vysokánské horečky až ke 40tce, dnes se malý osypal na zádech.snad je to ono a teplota už nás mine. je to zlá nemoc!!! 😒

terreza
16. led 2011

zajimave za hodinu uz je osypka pryc...je to opravdu ta sesta nemoc?jsem zmatena,kazdopadne je bez teploty ted.. 😉

boruuvka
16. led 2011

@terreza tak to je super, že teploty už nemáte. Osypat by se měl až když teploty už nejsou. Pro jistotu bych zašla zítra k doktorovi. Nám doktorka řekla, že vyrážka je u každého jinak - my jsme ji měli 1,5 dne a říkala, že může být i 3 dny.

kristynaw
16. led 2011

@terreza supppper,to je ono ,urcite!

terreza
17. led 2011

jj vyrazka se rozlezla na hlavicku,krk,nozky takze je to stopro 6.nemoc!;)teploty skončily,diky Bohu. A vy,kteri zrovna sestou nemoc s ditetem prozivate,vydrzte!!

janulka21
17. led 2011

Také jsme si "prošli" šestou nemocí mezi svátkama. Anetce k tomu ještě rostl první zoubek a navíc, když jsme jí brali do rukou tak strašně plakala, jakoby bolestí. Doktorka nevěděl co s ní, že prý se z toho může vyklubat angína. Nakonec to byla šestá nemoc, protože se pátý den na Silvestra osypala na zádíčkách hrudníku a obličeji. teptloty měla 38,5C po odečtení 38C a dávali jsme jí na to 0,5 panadol čípky. Je to fakt ošklivá nemoc, kdy nevíte co se s dítkkem děje, ale naštěstí je to do týdne pryč, uff tak se moc držte!!

ffiinnkkaa
20. led 2011

opravdu si může malý prodělat znovu šestou nemoc? v nemocnici nám říkali, že si tělo už vytvoří protilátky a nemoc se už nikdy nevrátí

samik2008
20. led 2011

@ffiinnkkaa já si myslím že když to jednou mělo tak už nee,naše dr.mi to taky tak říkala

crca
20. led 2011

Taky se dr.divila,ale my jí měli u holky už 2x 😀

mates22
14. únor 2011

Šestá nebo pátá nemoc?
Holky, může mi někdo poradit, jestli by zarudlá červená tvářička (jako po proplesknutí) mohla být šestá nemoc? Teploty má malej zvýšený, ale taky mu roste dvojka nahoře...takžejse to, stejně jako to, že je nevrlej a blbě spinká přičítala zoubkům. Ale ty tvářičky má druhý den úplně rudý a horký (ale hladký, ne drsný nebo pupínkatý, fakt spíš jako když člověk dostane facku) - našla jsem, že to tak bývá u páté nemoci, u šesté spíš ty osypky a horečky. Má teda dva pupínky na nožičce.

Na pátou nemoc je údajně zase moc malej (11 měsíců).

Ovšem dcera chodí do školky, kde pátou měli a ona teď stonala doma s diagnostikovanou virozou (horečky, rýma a hroznej kašel), tak jestli to třeba taky nebyla ta pátá a nemohl jí malej dostat. U ní teda tváře nehořely, ovšem ona je hrozná bledule, takže možná, že to u ní vypadalo jako zdravá barva 🙂

Nebo by to mohla být i alergie, jak přidáváme jídla, ale to bývá spíš taková kopřivka, aspoň dcera to tak mívala.

boruuvka
14. únor 2011

@mates22 6 nemoc to podle mě není. Tu provázení horečky a potom až odezní je červená kopřivka. Jak píšeš na pátou nemoc je malý, ale těžko říct Pokud by teploty byly dýl, tak bych zašla pro jistotu k doktorce.

adelka89
16. únor 2011

Ahoj holky
Lukasek ted prodelal 6. nemoc cetla jsem,ze 5. se muze prenest z matky na plod, jak je to s tou 6. nemoci?
Jsem v 11tt