• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šestá nemoc. Máte zkušenost?

Synove meli taky horecky az 39, u obou to trvalo 3-4 dny. Potom se osypali a byli bez horecek. Meli 6.nemoc.. Ja ani zadnou rekonvalescenci neresila, ale je fakt, ze oni to prodelali okolo pulroku. Zavolala bych pediatrovi a zaptala se ohledne te skolky, ale osobne bych nevidela duvod, proc by tam v pondeli nemohla jit... ;)
18. kvě 2014 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, ona ma jeste tu vyrazku...to bych ji dala do skolky az by vyrazka zmizela.
18. kvě 2014 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šestou nemoc jsme prodělali v 7. měsíci. Na horečky jsme dávali Nurofen - buď čípky nebo sirup - zabíral dobře. Jednou jsme střídali s panadolem, když teploty zase po 3h stouply.
Vyrážka se objevila 3. den - a to už bylo v pohodě.
5. den jsme šli ven - na prochajdu v kočárku - ne mezi děti.
A doktorka říkala, že šestou nemoc člověk může mít jen jednou - takže teď už bychom měli být vůči šesté imunní.
20. kvě 2014 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Po jak dlouhe dobe dite do kolektivu (plavani) od vymizeni pupinku?
10. čer 2014 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kitka123 U nás propukla po náročném dni na slunci, tak jsme nejdřív mysleli, že to byl úžeh. Ale pak se osypala a bylo to jasné.
12. čer 2014 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bohuzel, velmi spatnou, rozklad kostni drene s virovym defektem na 2 roky u dcery, syn cca 4 mesice mel jeste spatny krevni obraz.... Prubeh jako holky: horecka, vyrazky, holka uplne hotova, nemohla ani sedet, porad spala, proto jsme se dostali na krev, az jsme zustali na hematologii roky...
12. čer 2014 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda jste také někdo z vás měli pravděpodobně šestou nemoc, ale jen s mírně zvýšenou teplotou?...dcera měla tři dny teplotu mezi 37,5 - 38 (spíš nižší), dnes je první den bez teplot a večer jsem si při koupání všimla lehké vyrážky na trupu. Nějak ji to nesvědí, neobtěžuje. Je protivná, uplakaná. Jak moc velká byla ta vyrážka u vás?
25. srp 2014 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocour1 Ahojky, syn to měl před necelými dvěma měsíci (tedy se domnívám že to bylo ono), řekla bych podobný průběh, dva dny teploty né moc vysoké, do těch 38 určitě, a pak mírná, drobná vyrážka hlavně na nožičkách. Protivný byl taky, špatně spal. Vyrážka ho taky nesvědila. Přešlo to samo.
25. srp 2014 ve 21:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicka07 děkuji za odpověď...tak to vypadá, že to přešlo samo stejně, jako u vás. Už je evidentně po problému, ať to bylo čímkoli:slight_smile:...tak možná jsme tu nemoc prodělali a ani jsme si pořádně nevšimli:slight_smile:.
31. srp 2014 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kocour1 ahoj, u nas to máme podobný, jedno dvojče tri dny teplotu, ale tak max. 37,5 víc ne, roste nám 5.zub, tak jsem myslela, že to z toho, no ted už druhy den vyrážka a bez teplot, tak snad máme nejhorší za sebou
31. srp 2014 ve 21:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, potřebuji radu :( právě jsme prodělali šestou nemoc ( 3 dny horečky, pak vyrážka) srážela jsem ji paralenem. Od té doby je Terinka hlavně v noci hrozně ledová (má studený zátylek, ale přesto se pod hlavičkou potí). Nemáte někdo zkušenost ? Zahřeje se až někde k ránu. Když spí, má hrozně nízkou teplotu :( prosím poraďtě, mudr prý neví a nikdy se nesetkala s nízkou teplotou u miminka :( chjo, už tři noci nespím a jen kontroluji dech....
7. říj 2014 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, taky jsme právě prodělali šestou nemoc, malá má přes noc taky nízkou teplotu, k ránu 35,8. ruce a nohy studené. Doktorka řikala, že se to občas po vysokých teplotách stává, že by to mělo přejít. přes den má normální teplotu.
9. led 2015 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Syn nejspíš prodělává šestou nemoc, ale chci se zeptat, nevíte může mít zvýšenou teplotu i po výsevu vyrážky? 2dny měl horečku 39, pak klesla na cca 38 a objevili se krupičkové pupínky- zejména zadeček, trup, trochu má i na končetinách a obličejíku, ale dnes je to druhý den po výsevu a pořád máme teplotu, né teda tolik jako minule, ale stejně se 2x denně vyšplhá k 38 a srážím, jinak ho nechávám být. Pije hodně, ale špatně jí. Pořád řeším zda je to ta 6 nemoc, protože se bojím, že ji chytne před dovolenou i starší dcera 3roky.
21. čer 2015 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mala 17m taky prodelava sestou nemoc. Horecky 39, nesly srazit, trvaly dva dny a dve noci. Vcera se cela osypala, jinak ma naladu zpet a zase si hraje. Dnes koupim fenystyl, pry urychluje hojeni vyrazky...
29. led 2016 v 09:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “nevhodné fotky”
6. kvě 2016 ve 13:30 • domi15
Ahoj holky,my šestou nemoc právě prodělali :unamused: neděle horečky 40...byla jsem vyplašená co se děje,malá byla úplně v pořádku,nevypadala nemocná,akorát se tlačily vrchní zuby,tak měla oteklé rudé dásna :unamused: přičítala jsem horečku zubům,ale jak říkám,zdálo se mi 39,5-40st.dost,nasadila jsem Nurofen,noc byla strašná,srážení horečky,vlažné obklady,v pondělí přes den horečka klesla na 37,8-38,5...Tak jsem si říkala,že bude fajn.Omyl! ve 23h.opět 39,8,opět Nurofen,oblady,nervy :confounded: na pochodu.Úterý ráno jsem volala dr.měla jsem vzít moč a přijít,tak jsem 2hodiny naháněla malou,aby se vyčůrala,nakonec se povedlo do nočníku,u dr.teplota po nurofenu 38,7..CRP 11,což bylo o.k. a moč byla kontaminovaná :grinning: tak mi poradila koupit pytlíčky na moč.V úterý odpoledne teploty klesly na 37,5 držely se v normě do středy odpoledne,čtvrtek už bez teplot,zuby prořezané,tak jsem si říkala,že to asi fakt bylo zoubama.Omyl.Dnes jdeme na kontrolu s močí(už má nalepený pytlík na pipce) :grinning: čekám,zda se podaří něco odebrat.Je pátek malá je celá osypaná.Zde foto :slight_smile:
17. čer 2016 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domi15 jooo je to šestá nemoc
17. čer 2016 v 06:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se stím malej zrovna pere. Jsou mu 4 měsíce. Měl 3 dny teploty, ale ne až tak vysoký. Nedostal se nad 39. Byl docela veselej hrál si a povídal. A pak hned naskočila vyráška, ale tu má teda všude. Od hlavy až ke kolenům je rudej. Ale mě se zdá, že ho to svědí což všude vylučujou. Nevím. Drape se a je trochu neklidnej. Snad ho to brzo pustí.
22. srp 2016 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata, asi jsme taky prodělali 6nemoc, málá má přesně 6 měsíců a pokud tady někdo psal že to souvisí s emočním stresem, tak pasuje. no ale teď už to zpátky nevrátím a tak bych se aspoň chtěla zeptat, jestli má někdo zkušenost s tím, že po 6nemoci, začla odmítat láhev s UM. dávám jí už druhý den kaši nebo polívku, přesnídavku.. poraďte prosím .. je ještě malinká,mlíčko jsem ji dávala 3x denně..
3. lis 2016 v 17:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucce2 Můj malej nechce UM vůbec. Na radu doktorky to mléko přidávám do jídla nebo z něj dělám kaše. Radila taky dávat třeba po lžičkách (malej nechce moc ani pít z lahve) nebo to zkusit formou hry a hodně ho chválit za každý pokrok.
8. lis 2016 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, prosím Vás dá se 6.nemoc chytit i bez kontaktu s nemocným dítětem? Např, když je v místnosti půl hodiny po nemocném. A jak je to s přenosem přes osobu? Mám na mysli, když babička hlídala nemocné dítě a po 5 hodinách přijde a chová jiné dítě. Děkuji za odpověď.
14. pro 2016 ve 22:16  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše zkušenosti se šestou nemocí.
Malá dostla šestou nemoc ve 2 letech.
První den odpoledne dostala teplotu 38,1 myslela jsem si,že to bude třeba chřipka. Včera před spaním měla teplotu přes 39 ,tak jsem dala nuforen sirup a horečka se jí srazila.
Druhý den měla zvýšenou teplotu 37,5 ,ale pro jistuto jsme jši k dr. ta nám udělala test na krev z prstíku,ale to měla celkem v normě, a jelikož ouška,zoubky a ani v krku nic nebylo,doporučila jen počkat a teplotu srážet. Pak celý druhý den i večer měla malá jen zvýšenou teplotu přes tich 37.
Třetí den však od rána opět teplota přes 38 a ta trvala celý den, na večer po koupání opět teplota přes 39 opět jsem podala nurofen a teplota klesla.
Čtvrtý den se mála vzbudila se zvýšenou teplotou přes 37 a měla průjem, odpoledne už bez teploty a i večer bez teplot.
Pátý den už byla i bez zvýšené teploty,ale vyrážka nikde, myslela jsem si že to teda byly nejspíš zoubky,ale...
Šestý den se osypala na zádíčkách, za krkem a hrudník. Nebyla to nějak výrazná vyrážka.
Jinak malá fungovala celkem normálně až na večery kdy už byla plačtivá :( ,jedla celkem též normálně,ale hrozně moc pila :slight_smile: což bylo fajn.
15. led ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám prosbu, maly ma
25. led v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šestou nemoc, klasický průběh, jak tu píšete. Dnes se osypal, jen trochu. To osypani se zhorší nebo uz to jen odezni? Většina z vás píše, že je to do dvou dnů pryč. Krom toho že se mu tlačí stolicky je náladové celkem v pohodě. Máme jet na víkend za rodicema pryc z města, bydli na horách. Jeli byste? Díky
25. led v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj muzete mi nekdo rict jak dlouho šestá nemoc trvá malej se prvni osypal ted už to ma kromě obliceje vsude mapy a červené obrysy doktor nevi co to je ani na pihotovosti a ani na koznim az od jednoho známého jsem se dověděla ze to je zřejmě šestá nemoc ze ji prodelali taky prvni mel ty fleky a az od včera od noci ma horecky nevite jak dlouho trvaji horecky a děsivé fleky za jak dlouho zmizí? Děkuji
6. kvě v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malemu jsou přesně dnes 4 měsíce jsem zapomněla dodat
6. kvě v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacka40 první jsou horečky a pak až fleky přece :fearful: a žádné červené obrysy malá neměla jen výsev pupínků to myslím šestá nemoc nebude ale doktor nejsem to by snad měl vědět on :frowning2:
6. kvě v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simdan no prave zadny dokt.to nevi co to je prvni den mel flicky ale zvetsilo se to a horecku ma az ted treti den a na netu psali ze i takový průběh může mit nevim podle fotek jsou to stejny fleky co ma prcek uvidime do utery stejne musim pockat kdyz je ted svátek
6. kvě v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacka40 Tři dny horečky, pak teploty klesly a za pár hodin se osypal. Osypání trvalo ani ne dva dny. Pokud byly nejdřív fleky a pak až horečka, pravděpodobně to šestá není.
6. kvě v 19:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha dekuji a ja mela radost ze uz vim co mu je kdyz doktori netuší a ani o šesté nemluvili ale ten kdo ma zkusenost se sestou nemoci a vidi fotky maleho tak nam rikaji to je sesta nemoc to meli deti taky uz tři lidi nam to rekli tak uz nevim každopádně se na tu moznost v úterý zeptam doktora jestli to vubec zna at mu zbytečně neberou krev
7. kvě v 00:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek