Šestá nemoc. Máte zkušenost?

mapris
12. bře 2007

Přeji příjemný den,
moje dcera má od soboty večer problémy s jídlem, kašle a střídavě má vysoké horečky. Byla jsem s ní dnes u doktorky. Ani včera na pohotovosti ani pediatrička nic neshledala, má podezření na tzv. Dětskou šestou nemoc. Dívala jsem se o tom na internetu, máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Jestli to nějaké z vašich dítek mělo, jak dlouho to probíhalo a jestli se nakonec objevila vyrážka (já právě čekám, jestli se objeví). Díky moc.

bramburka
30. črc 2008

myslim, ze ta sesta nemoc jsou spis hodne vysoke horečky, ze se clovek zdesi. zvysenka muze byt z toho tepla. Zkus ho poadne rozbalit (teda pokud nema rymu a kasel). I z tech zubu, my mame permanentne mezi 37,0-37,5, uz to neresim, myslim, az dorostou zuby, ze se to srovna.

POtnicky to muzou byt. Uvidis, kdyz to samo zmizi, tak to mohla byt sesta nemoc.

Nesnedl neco?

dagmik
30. črc 2008

bramburka, díky, taky máme v poslední době spíš pořád zvýšenou teplotu, takže to taky přičítám zubům, u dr. jsem to hlásila, ta řekla, že se to neřeší, takhle nízký teploty.

dnes mám pocit, že to trochu mizí ta vyrážka....teplotu má opět jen trochu zvýšenou, uvidím zítra....ale asi ani k dr. nepůjde, pokud to bude mizet

to jestli něco snědl právě taky řeším, před několik dny jsem mu dala poprvé ovesné vločky, tzn. lepek, tak jsem si taky nejdřív myslela, jestli to nebude tím, ale nevím

taky jsem mu dala párkrát banán v posledním týdnu, dřív ho měl jen v přesnídávkách... tak fakt nevím

pufina
30. črc 2008

Ahojky, my byli dnes u dr.(v neděli na pohotovosti) a máme šestou nemoc.
Dagmiku u zvýšený teploty bych to neřešila, malej měl 3 dny 40°C a pak teploty klesly, den nic a dnes celej osypanej. Plakal celou noc, doktorka říkala, že ho to moc svědí a on neví co s tím. Pokud nepláče řekla bych, že jsou to potničky.

bramburka
30. črc 2008

chudinka teda, no my meli 39,4 ejvic a topila hodne, nastesti nebylo jeste to vedro, ted to je horší, ale nam pupinky zmizeli za pár hodin, pufino, takže to bude dobrý.

luckahr
1. srp 2008

holky, může mít šestou nemoc devítiletý dítě?Díky

luckahr
1. srp 2008

už jsem na netu našla, že u školních dětí je to pátá dětská nemoc............... a teď by mě ještě zajímalo, jestli je to nakažlivý i pro kojence, asi jo, co 😕 ?

petja
4. srp 2008

Tak zrovna končíme šestou nemoc... Tři dny horečky až 40 v zadečku,zábaly,octové ponožky,tvarohové obklady zabíraly jen doplňkově,ač jindy zcela spolehlivě,léčili jsme paralen čípky.Potom vyrážka od hlavy k patě,někde se slévala do map,trvala 3 dny. Malý je mrzutý,v noci se pořád budí,prý co na povrchu,to i uvnitř... 😔

clara.11
5. srp 2008

Tak my teď taky proděláváme šestou nemoc, Šimonek má rok, měl 3 dny horečky až 39,5 a teď se osypal a je konečně bez teplot, tak už to snad bude dobré, hlavně, že to máme za sebou, z těch horeček jsem měla hrůzu, když to nechtělo klesat. 😉 A šestá nemoc je infekční, tak určitě i ta pátá, nemělo by se chodit mezi děti a na slunko.

verdik
22. srp 2008

ahoj holky, můžu se jen zeptat ,malý dostal taky horečky ve středu večer 39,7, nezabral zábal, čípek ani nurofen , doktorka nám píchla druhý den dávku nečeho proti křečím, neboť pořád horečka neklesala , pak ještě dostal panadol baby a až včera večer horečka klesla. v noci bez horečky a dnes taky, v krku měl zapálené, ale výtěr negativní, dr si myslí , že to vypadá na šestou nemoc, ale měli jsme telotu tedy jen jednu noc a jeden den, a teď máme čekat na osypání, v neděli máme už měsíc zaplacenou dovču na Slovensko a tak nevím, či to zrušit nebo jet, měli jste některá taky u mimča jen horečku tak krátce a pak tu vyrážku??já si říkám , že i když pojedu a malý se osype , budeme na pokoji a to je jako by jsme byli doma, co říkáte,???díky za radu 🙂

natalie77
23. srp 2008

Ahoj,
malý měl horečky od úterý 40,3 po sirupech a zábalech to kleslo na 38,5 a po hodině zase šup nahoru.
To trvalo až do dneška, ráno se osypal a teplota klesla na 38,5.
Nemá být v kolektivu dětí (je to infekční) na sluníčku ani v horké místnosti, autě....
My měli jet dneska na Krétu a dovolenou jsme zrušili.....

JInak sem někdo dával odkaz, kde psali, že vyrážka je jen na těle, ne na obličeji, tak malý to má i na obličejíku, takže nemůžeme věřit všemu, co se píše 😉

petraluk
23. srp 2008

Verdik když už bude osypanej, tak klidně můžete ven. Jen ne na přímý slunce 😉 Pokud víš jistě, že je to ta 6.nemoc, tak bych klidně jela 🙂 Malýmu už pak bylo úplně dobře, takže bych se nebála jet na dovču 😉

Natalie mě dr. řikala i všude jsem četla, že pokud je vyrážka v obličeji, tak se jedná o jiné onemocnění 😉 A infekční je to minimálně 😉

zusma
23. srp 2008

ahoj, My měli nedávno šestou nemoc a vyrážku měla na těle a v obličeji. Ven jsme raději nešli i když už teploty neměla 😉

natalie77
23. srp 2008

Petraluk: včera jsem tam byla a mudra nám sdělila, že je to 6. nemoc, že se dneska nejpozději zítra osype a že to půjde od hlavy po nohy...za 2 dny to stejně zmizí. Takže bych řekla i přes to, že pracuješ ve zdravotnictví, že se o 6. nemoc jedná. Dělali nám crp, vše sedí. Prostě 10 lékařů Ti řekne něco jiného a pak se v tom vyznej, naší paní doktorce 100% věřím, za ten rok chorob a léčení ještě něšlápla vedle.

petraluk
23. srp 2008

Nat s tvojí mudr. se vážně hádat nebudu, jen jsem psala, co zase řikala moje a co jsem četla jinde na netu 😉 Taky svý dr. 100% věřím, jednou jsme byli na pohotovosti, kde mě vynadali, že já i moje dr. přehánime a pak jsme skončili 14 dní v nemocnici a ještě další půlrok se léčili doma 😖

natalie77
23. srp 2008

Tak jsem volala pro jistou na pohotovost, prý při 6. nemoci vyrážka může, ale i nemusí být i na obličeji...
A pak se v tom vyznejte.... 😉

petraluk
24. srp 2008

Natalie takhle to je se všim, 1 řekne tak a druhej zase onak 😠

My jsme 6.nemoc přežili bez následků, tak už to neřešim 🙂

gisele
12. zář 2008

Ahoj, jaké máte zkušenosti s miminkem po 6 nemoci? Máme ještě vyrážku, ale malej už papá. Čeká nás rodinná oslava, nevím jestli tam s ním jet, na chvilku, nebo zůstat raději doma.

vendy01
13. zář 2008

Ahoj, tak my jsme právě 2 týdny po šesté nemoci. malej měl teploty 39st. cca 2 dny, které jsem srazila Paralenem. Byli jsme pro jistotu na pohotovosti, ale nic nenašli. Malej byl celkem veselej, jedl dobře, jen jednu noc byl úplně tuhej, měl teplou hlavičku a to bylo u našeho nespavce zvláštní. Po 2 dnech se osypal a za další 2 dny vyrážka zmizela. Jak rychle šestá nemoc přišla, tak zase odešla a jsem ráda, že je to za námi bez komplikací. 🙂

evunka
13. zář 2008

My jsme teď také po šesté nemoci. Průběh byl naprosto stejný jako u vendy01

eps
13. zář 2008

Taky je potvrzuju. Na netu píšou, že horečka obvykle trvá 3 dny, Madla měla jen 1 (díky bohu), kolem 39 (Paralen čípky) další den maximálně zvýšenou, to jsem nedávala žádné léky a pak se osypala, vyrážka se objevovala hlavně na nohách, na bříšku minimálně, přitom na netu píšou, že od hrudníčku se stěhuje směrem dolů na nohy...Průběh může být různý.Taky nás to potkalo v pátek, nemá smysl jít k doktorovi s horečkou hned 1. den, on stejně nic nepozná, pokud nejsou další příznaky nemoci (rýma, kašel, zvětšené uzliny). Jakmile zabral Paralen a byla prospaná, měla normální chuť kjídlu, vyrážka nesvědila.Už to od nás chytil 2,5 letý synovec, ten měl horečky 2 dny, a jeho bráška (4), ten i zvrací (dnes mu to začalo). Ale otázka je, zda má i on 6.nemoc nebo nějakou virózu.

mkr
13. zář 2008

my dnes jsme první den osypaný, teď je to nějak moc u těch malých ☹

eps
13. zář 2008

Taky to tu letí, (Znojmoa okolí)já nevím,kde jsme k tomu přišli my, kluci bohužel od nás, ale jejich mámu jsem varovala (byli jsme u nich asi 3.den nemoci), že to už určo měli, že jako malí měli pořád nějaký vyrážky po horečkách...no, neměli. Asi je na to dobrý počasí, na netu jsem četla, že to bývá nejčastěji na jaře...

Jo, infekční to údajně je dokud nezmizí pupínky, ale to nevím jistě.

ronikacz
14. zář 2008

Ahojte, my sme 6.chorobu prekonali pred 2 tyzdnami a teda nic moc. Prvy den teploty nad 39 a kazdym dnom klesali o 1stupen. Takze v normalne sme boli az 4.den a to sa aj osypal. Boli to akoby ruzove fliacky....A vysyp mal asi 2-3 dni na trupe a tlapkach.

denousek
20. zář 2008

holky hledala jsem tohle tema ale jak tak ctu tak uz je mi to jasne ...malek od uterky mel teploty sem tam vyzvracel jidlo....tekla mu z nosu voda chvilema...
a vcera uz nemel teplotu jen vyrazku na obliceji a rano se vzbudim a ma ji po celem tele...tak to asi sesta nemoc je ne??nevite zda je to prenosny....??chjo....no aspon ze uz nema teplotky a vysvetlilo se to...

bramburka
20. zář 2008

Denousku, to je ono, tak aspon to máte za sebou!

mikula
20. zář 2008

U nás taky právě probíhá šestá nemoc,od pondělí teploty,dost vysoké.v noci až kolem 40!Ve čtvrtek bez teplot a včera se malá komplet osypala.Do toho nám navíc rostou zuby.Malá je spavá,uknouraná.Ale je důležité,že víme,že to byla ta Šestá.aspon ji máme za sebou.

paolin
20. zář 2008

Denousku, je to pry infekcni. my nesmeli tyden mezi deti.

janina101
25. zář 2008

ahojky všem maminám 😉 ,mám dvě holčiny a obě měly(ta mladší má) netradiční průběh šesté nemoci.Starší Kačka.Dostala horečky ,tak dostala antibiotika.Když se 4 den osypala,byl zrovna víkend.Já se bála že je to reakce na ATB,tak jsme jeli na pohotovost.Tam dětská lékařka řekla,že to je alergie na ATB a zrušila jí je.V pondělí naše dětská doktorka řekla že to alergie nebyla,ale šestá nemoc.To už je asi 2,5 roku.Nyní mladší Miška( má 1,5 roku) Je už asi 14 dní nemocná(ráma ,kašel, teploty).V neděli dostala horečky,které vystoupali v pondělí až na 40 a výš.Paralen ani nurofen to nesrazil.Protože to vypadalo že to patří ke stávající nemoci a i vyšetření CRP ukázalo že je v těle bakterie a k tomu zánět dásní,tak dostala ATB.Horečky přetrvaly další tři dni,že včera atb vyměnili a dnes se osypala na celém hrudníčku a bříšku,tak že to je stoprocentně šestá nemoc.Jen se trochu zamotalo,že se přidala ke dvoum dalším nemocem,co právě prodělává.A jak tu píšete.Velmi vysoké horečky asi 3-4 dni a úplná schvácenost,plačtivost,špatně spí...a 4 den osypání .Přeju všem maminám,co to právě se svými ratolestmi prodělávají,pevné nervy 😉

caira
26. zář 2008

tak my za sebou mame ted taky cerstve sestou nemoc, omarodila mi takhle minulou stredu, vecer byla takova apaticka a proste jina nez obvykle a me se to uz nezdalo, v noci uz mela 38 horecku takze jsem s ni rano naklusala k doktorovi, ten ji ale ani neprohlidnul a shledal, ze asi virus a at dostava syrup na teploty a hotovo.Kolem 4 odpoledn uz byla teplota i pres syrupy skoro 40C a mala uz ani nechtela jist a byla naprosto apaticka, takze jsme ji nalozili znova a padili k doktorovi, tentokrat jsem si vyzadala druhy nazor a tento doktor ji nastesti kompletne prohlidl od usi, krku, poslechl ji a poslal moc do laborky atd a s tim, ze mame davat dva druhy syrupu na teploty po 4 hodinach a uvidime, v patek mela porad jeste cca 38 horecky, ale uz zacala zase jist a v sobotu se cela osypala.. nastesti ji to nijak nesvedilo, mazala jsem ji to balzamkem na citlivou kuzi co mame doma a to ji delalo dobre, do tri dnu mela po vyrazce a ted uz je zase jako rybicka.. Ale ten strach kdyz mela ty vysoke horecky tak ten bych neprala ani nepriteli.. ☹