Šestá nemoc. Máte zkušenost?

mapris
12. bře 2007

Přeji příjemný den,
moje dcera má od soboty večer problémy s jídlem, kašle a střídavě má vysoké horečky. Byla jsem s ní dnes u doktorky. Ani včera na pohotovosti ani pediatrička nic neshledala, má podezření na tzv. Dětskou šestou nemoc. Dívala jsem se o tom na internetu, máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Jestli to nějaké z vašich dítek mělo, jak dlouho to probíhalo a jestli se nakonec objevila vyrážka (já právě čekám, jestli se objeví). Díky moc.

eva.85
26. srp 2009

Ahojky, tak mi máme zřejmě taky šestou nemoc. Od pátku do neděle jsme měli teploty 39 stupňů, v pondělí už žádnou, odpoledne se mu udělala drobná krupička na bříšku a v úterý byl úplně kropenatej na krku, zádech a bříšku, taky má trochu obličej. Dneska už to má světlé. Raději jsem volala doktorce a prý se pravděpodobně jedná o šestou nemoc. Chci se zeptat, taky váš prcek byl tak plačtivej? Malej mi pořád brečí, hlavně, když se blíží doba spaní, tak dokáže i půl hodiny hystericky brečet (i na ruce), dneska ráno se probudil a hned zase brečel. V noci se mi taky budí snad každou hodinu. Přijde mi i takovej unavenej, když sedí, tak je celej shrbenej, myslíte, že to všechno patří k té nemoci? Nebo to může být něco jiného? Moc děkuji.

eva.85
26. srp 2009

Ještě bych se vás chtěla zeptat, jestli se může po této nemoci očkovat? Jsme objednaný 8.9. na očkování Prevenarem, tak jestli by se to nemělo ještě odložit?

kacka.va
26. srp 2009

eva: to už budete mít dávno nemoc za sebou

shaula
26. srp 2009

Eva - nemoc prodělali oba moji kluci, jeden v pohodě, kdyby neměl teplotu a vyrážky, tak ani nepoznám, že mu něco je. Druhý byl potom ke konci těch teplot (třetí den) trochu unavený a apatický, nehrál si, pořád se chtěl chovat, když jsem ho odložila, tak plakal. Jinak jsou plačtiví oba, takže jsem to moc nepoznala 😀

eva.85
26. srp 2009

shaula díky, on právě, když měl ty teploty, tak pořád spal a sem tam si pobreknul, ale teď brečí skoro furt. Doktorka mi do telefonu, řekla, že to prý hodně svědí a že i celkově ten infekt (jak to nazvala) dost unavuje a vyčerpává, no tak uvidím, když to nepřestane, tak tam v pátek skočím. On je malej jinak hodně hodnej a usměvavej.

pikusa
26. srp 2009

Ahojík...
tak mi prodělali šestou nemoc minulý týden...
Neděle -středa teploty,ale malej docela v pohodě.
No a ve čtvrtek se osypal.....na tělíčku krupička a v obličeji taky,ale tam spíš červené fleky.Ale v pátek už byl čistej.Tak jsem volala hned ve středu dr.kvuli těm teplotkám,že musíme přesunout Synflorix.
No a v pondělí nám ho dala....od pátku už byl malej v pořádku.........ale teda plačtivej a protivnej dost a to je normálně pohodář.
Takže Evi....to už klidně můžete na očkování

samik2008
26. srp 2009

evi jak jsem psala mi jsme ji též prodělali,jak měl teploty tak byl takový spavý,jak mu zmizeli a objevila se vyrážka(teda on byl úplně celý flekatý,od hlavy až k patě)tak pořád jen poplakával,i na rukách,dr.řekla že ho to svědí a dala nám kapky Zyrtec(5 kapek na noc)a pomohlo to.

soanpe
7. zář 2009

Tak se hlásíme do klubu nemocných 6.nemocí ☹
Sofí má od včerejška 38,5- 39,5
nejí, tulí se, spinká s přestávkami skoro celej den.
Dnes jsme byly u dr. a vyžádala jsem si CRP, abych vyloučila infekci, či zánět

samik2008
7. zář 2009

ahoj soan..tak už to na vás taky dolehlo ☹ za pár dní bude líp.CRP nám taky dr.dělala.

shaula
7. zář 2009

Soa, jak si můžeš být jistá už teď, že je to šestá nemoc, když má teploty teprve od včerejška? 😕 To přece můžeš diagnostikovat až po objevení se vyrážky, asi jsi jasnovidec 😀

soanpe
7. zář 2009

sahaula
ne jasnovědec a ani vědma nejsem 😠
ale předpokládám, že pediatr ví, co diagnostikuje

shaula
7. zář 2009

No právě že to vědět ještě nemůže - alespoň ne jistě. Jen podle teploty?! Nesmysl... Až když po pár dnech teplota zmizí a objeví se vyrážka, teprve pak může říct s jistotou, že je to šestá nemoc, zatím na ni může mít tak maximálně podezření...

soanpe
7. zář 2009

no podle předchozích dnů- inkubační doby to tak vypadá.medicina.cz je popsán stav před vypuknutím,průběh... a dost se to shoduje s tím,s čím se malá potýká už od úterka 😕

samik2008
8. zář 2009

soan tak jak se má Sofii?už je osypaná?

soanpe
8. zář 2009

samik, za uchem má nějaký vda červený fleky.ráno po odečtení 38,6 a v osm večer 38,3.tak snad to bude lepší

shaula
9. zář 2009

No pokud je to skutečně šestá nemoc, tak ty fleky podle mě ještě nebudou ono. Jestli začala horečkovat v neděli, tak počítám, že bude mít teploty tak ještě dneska (možná už ani to ne), a pravděpodobně zítra se osype... Tak pak dej vědět, Soan 🙂
Jo a ty vyrážky obvykle nebývají za uchem - začínají na hrudníčku a postupují dolů na bříško.

samik2008
9. zář 2009

shaul tak malej byl osypaný úplně celý od hlavy až k patě,měl to i na hlavičce pod vláskama a kolem uší taktéž

papuellka
9. zář 2009

Ahoj, tak my také dostali v So kolem poledne teploty, během 1-2 hodin z toho byla horečka, v neděli se vyšplhala až na 40 st., malýmu jinak vůbec nic nebylo, žádné jiné příznaky, dokonce nadával jako obvykle, v pondělí jsme šli k doktorce, chudáček, museli jsme i na ORL a krev, stále nebyl osypaný, včera už bez teplot, doktorka naznala, že to byla asi viróza, jen jsme přišli od doktorky, našla jsem jakoby potničky, na zádičkách, bříško a směrem pod pupík, tam nejvíce, už jsem jí nevolala...

soanpe
9. zář 2009

HURÁÁÁÁ!!!!
Sofí má po horečkách a v noci měla jen 37,1 dnes taky a má posetý tělíčko.
Takže fakt 6.nemoc a konečně na ústupu 🙂
Včera dokonce už i jedla
Na obličeji má červený tečky asi 4-5mm jako štípance a záda, břicho posetý jako krupičkou. Dnes dr. říkala,že už to je OK

shaula
9. zář 2009

Soan, tak to už budete mít brzo za sebou 🙂 Ať se malá drží!

soanpe
9. zář 2009

shaula díky 😉
už má puntíkatou i pipku a zadeček 😀

berenika39
9. zář 2009

petas to dostal v den svých prvních narozenin. vtipálek. po očkování hexou, dva dny jen teplota. jak byl oslabenej, rovnou to pokračovalo 6.nemocí. mudra říkala, že neýt očko, nemuselo se to objevit.
takže u nás od teploty první den do vyrážky bylo 7 dnů.

ted zase zoubkujem, uf, pořád něco 😝 😝 😝 . ale co, tohle jsou běžný věci.

soanpe
9. zář 2009

bereniko
my byly v pondělí v ZOO a v úterý už byla taková nějaká špatná, nejedla a myslela jsem,že jsou to horní řezáky,protože dásně má hrozně oteklý. A v neděli jí vylítla teplota

papuellka
9. zář 2009

Do kdy myslíte, že je nemoc nakažlivá, nám mudra řekla, že tak dva dny doma a můžeme ven, ale to nevěděla, že to bude ta šestá?

soanpe
9. zář 2009

já bych počkala, až odezní úplně. s tou vyrážkou bych na sluníčko s prckem nelezla 😉

papuellka
9. zář 2009

Zkusím ještě zítra raději zavolat mudře, spíš aby nenakazil nějaké dítě... no to si užijem, tolik dní doma... asi z toho opupinkovatím taky... 🙂

soanpe
9. zář 2009

naší Sofí to pěkně narušilo řád. Byli jsme zvyklí,že ve 20.00 byla v postýlce a spala. během dne spala od 11 do 13.hod. a tím,že měla ty horečky,tak se jí spinkání rozhodilo a usínala až kolem 22.-23.hod. probouzela se až v 9.30

ted jsem jí pod tlakem uspala v naší posteli a vypadá to, že vydrží spinkat 😅

kacka.va
9. zář 2009

já jsem slyšela, že pokud už jsou pupínky, tak už dítě infekční není. 🙂

berenika39
10. zář 2009

nám řekla mudra že 5 dnů od první horečky je to nakažlivé, pak ne.

papuellka
10. zář 2009

Tak jsme se vrátili od doktorky, je to nakažlivé a mělo by se počkat a jít ven až vyrážka sleze úplně, nejvíce náchylní jsou kojenci a batolata, vyrážka by měla jít od obličeje směrem dolů, měla by se udělat i na dlaních a spod nožičkách, mimísci jsou protivní a uplakaní...

Soanpe, taky malej spinká od 11-13, dýl nevydrží a pak nechce ani papat, večer dávám kolem sedmé, ikdyž měl horečky a spinkal víc...