Šestá nemoc. Máte zkušenost?

mapris
12. bře 2007

Přeji příjemný den,
moje dcera má od soboty večer problémy s jídlem, kašle a střídavě má vysoké horečky. Byla jsem s ní dnes u doktorky. Ani včera na pohotovosti ani pediatrička nic neshledala, má podezření na tzv. Dětskou šestou nemoc. Dívala jsem se o tom na internetu, máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Jestli to nějaké z vašich dítek mělo, jak dlouho to probíhalo a jestli se nakonec objevila vyrážka (já právě čekám, jestli se objeví). Díky moc.

lavenda
18. kvě 2014

Synove meli taky horecky az 39, u obou to trvalo 3-4 dny. Potom se osypali a byli bez horecek. Meli 6.nemoc.. Ja ani zadnou rekonvalescenci neresila, ale je fakt, ze oni to prodelali okolo pulroku. Zavolala bych pediatrovi a zaptala se ohledne te skolky, ale osobne bych nevidela duvod, proc by tam v pondeli nemohla jit... ;)

lavenda
18. kvě 2014

Aha, ona ma jeste tu vyrazku...to bych ji dala do skolky az by vyrazka zmizela.

pavlala30
20. kvě 2014

Šestou nemoc jsme prodělali v 7. měsíci. Na horečky jsme dávali Nurofen - buď čípky nebo sirup - zabíral dobře. Jednou jsme střídali s panadolem, když teploty zase po 3h stouply.
Vyrážka se objevila 3. den - a to už bylo v pohodě.
5. den jsme šli ven - na prochajdu v kočárku - ne mezi děti.
A doktorka říkala, že šestou nemoc člověk může mít jen jednou - takže teď už bychom měli být vůči šesté imunní.

gepe
10. čer 2014

Po jak dlouhe dobe dite do kolektivu (plavani) od vymizeni pupinku?

pavelo
12. čer 2014

@kitka123 U nás propukla po náročném dni na slunci, tak jsme nejdřív mysleli, že to byl úžeh. Ale pak se osypala a bylo to jasné.

snazilkabara
12. čer 2014

Bohuzel, velmi spatnou, rozklad kostni drene s virovym defektem na 2 roky u dcery, syn cca 4 mesice mel jeste spatny krevni obraz.... Prubeh jako holky: horecka, vyrazky, holka uplne hotova, nemohla ani sedet, porad spala, proto jsme se dostali na krev, az jsme zustali na hematologii roky...

kocour1
25. srp 2014

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda jste také někdo z vás měli pravděpodobně šestou nemoc, ale jen s mírně zvýšenou teplotou?...dcera měla tři dny teplotu mezi 37,5 - 38 (spíš nižší), dnes je první den bez teplot a večer jsem si při koupání všimla lehké vyrážky na trupu. Nějak ji to nesvědí, neobtěžuje. Je protivná, uplakaná. Jak moc velká byla ta vyrážka u vás?

lenicka07
25. srp 2014

@kocour1 Ahojky, syn to měl před necelými dvěma měsíci (tedy se domnívám že to bylo ono), řekla bych podobný průběh, dva dny teploty né moc vysoké, do těch 38 určitě, a pak mírná, drobná vyrážka hlavně na nožičkách. Protivný byl taky, špatně spal. Vyrážka ho taky nesvědila. Přešlo to samo.

kocour1
31. srp 2014

@lenicka07 děkuji za odpověď...tak to vypadá, že to přešlo samo stejně, jako u vás. Už je evidentně po problému, ať to bylo čímkoli🙂...tak možná jsme tu nemoc prodělali a ani jsme si pořádně nevšimli🙂.

vlcinko
31. srp 2014

@kocour1 ahoj, u nas to máme podobný, jedno dvojče tri dny teplotu, ale tak max. 37,5 víc ne, roste nám 5.zub, tak jsem myslela, že to z toho, no ted už druhy den vyrážka a bez teplot, tak snad máme nejhorší za sebou

lucik_1990
7. říj 2014

Holky, potřebuji radu :( právě jsme prodělali šestou nemoc ( 3 dny horečky, pak vyrážka) srážela jsem ji paralenem. Od té doby je Terinka hlavně v noci hrozně ledová (má studený zátylek, ale přesto se pod hlavičkou potí). Nemáte někdo zkušenost ? Zahřeje se až někde k ránu. Když spí, má hrozně nízkou teplotu :( prosím poraďtě, mudr prý neví a nikdy se nesetkala s nízkou teplotou u miminka :( chjo, už tři noci nespím a jen kontroluji dech....

horicka1
9. led 2015

ahoj, taky jsme právě prodělali šestou nemoc, malá má přes noc taky nízkou teplotu, k ránu 35,8. ruce a nohy studené. Doktorka řikala, že se to občas po vysokých teplotách stává, že by to mělo přejít. přes den má normální teplotu.

jemi
21. čer 2015

Syn nejspíš prodělává šestou nemoc, ale chci se zeptat, nevíte může mít zvýšenou teplotu i po výsevu vyrážky? 2dny měl horečku 39, pak klesla na cca 38 a objevili se krupičkové pupínky- zejména zadeček, trup, trochu má i na končetinách a obličejíku, ale dnes je to druhý den po výsevu a pořád máme teplotu, né teda tolik jako minule, ale stejně se 2x denně vyšplhá k 38 a srážím, jinak ho nechávám být. Pije hodně, ale špatně jí. Pořád řeším zda je to ta 6 nemoc, protože se bojím, že ji chytne před dovolenou i starší dcera 3roky.

pt1981
29. led 2016

Tak mala 17m taky prodelava sestou nemoc. Horecky 39, nesly srazit, trvaly dva dny a dve noci. Vcera se cela osypala, jinak ma naladu zpet a zase si hraje. Dnes koupim fenystyl, pry urychluje hojeni vyrazky...

domi15
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
simdan
17. čer 2016

Ahoj holky,my šestou nemoc právě prodělali 😒 neděle horečky 40...byla jsem vyplašená co se děje,malá byla úplně v pořádku,nevypadala nemocná,akorát se tlačily vrchní zuby,tak měla oteklé rudé dásna 😒 přičítala jsem horečku zubům,ale jak říkám,zdálo se mi 39,5-40st.dost,nasadila jsem Nurofen,noc byla strašná,srážení horečky,vlažné obklady,v pondělí přes den horečka klesla na 37,8-38,5...Tak jsem si říkala,že bude fajn.Omyl! ve 23h.opět 39,8,opět Nurofen,oblady,nervy 😖 na pochodu.Úterý ráno jsem volala dr.měla jsem vzít moč a přijít,tak jsem 2hodiny naháněla malou,aby se vyčůrala,nakonec se povedlo do nočníku,u dr.teplota po nurofenu 38,7..CRP 11,což bylo o.k. a moč byla kontaminovaná 😀 tak mi poradila koupit pytlíčky na moč.V úterý odpoledne teploty klesly na 37,5 držely se v normě do středy odpoledne,čtvrtek už bez teplot,zuby prořezané,tak jsem si říkala,že to asi fakt bylo zoubama.Omyl.Dnes jdeme na kontrolu s močí(už má nalepený pytlík na pipce) 😀 čekám,zda se podaří něco odebrat.Je pátek malá je celá osypaná.Zde foto 🙂

simdan
17. čer 2016

@domi15 jooo je to šestá nemoc

klara2606
22. srp 2016

Taky se stím malej zrovna pere. Jsou mu 4 měsíce. Měl 3 dny teploty, ale ne až tak vysoký. Nedostal se nad 39. Byl docela veselej hrál si a povídal. A pak hned naskočila vyráška, ale tu má teda všude. Od hlavy až ke kolenům je rudej. Ale mě se zdá, že ho to svědí což všude vylučujou. Nevím. Drape se a je trochu neklidnej. Snad ho to brzo pustí.

lucce2
3. lis 2016

Ahoj děvčata, asi jsme taky prodělali 6nemoc, málá má přesně 6 měsíců a pokud tady někdo psal že to souvisí s emočním stresem, tak pasuje. no ale teď už to zpátky nevrátím a tak bych se aspoň chtěla zeptat, jestli má někdo zkušenost s tím, že po 6nemoci, začla odmítat láhev s UM. dávám jí už druhý den kaši nebo polívku, přesnídavku.. poraďte prosím .. je ještě malinká,mlíčko jsem ji dávala 3x denně..

klara2606
8. lis 2016

@lucce2 Můj malej nechce UM vůbec. Na radu doktorky to mléko přidávám do jídla nebo z něj dělám kaše. Radila taky dávat třeba po lžičkách (malej nechce moc ani pít z lahve) nebo to zkusit formou hry a hodně ho chválit za každý pokrok.

pajulka855
14. pro 2016

Ahoj maminky, prosím Vás dá se 6.nemoc chytit i bez kontaktu s nemocným dítětem? Např, když je v místnosti půl hodiny po nemocném. A jak je to s přenosem přes osobu? Mám na mysli, když babička hlídala nemocné dítě a po 5 hodinách přijde a chová jiné dítě. Děkuji za odpověď.

kd24
15. led 2017

Naše zkušenosti se šestou nemocí.
Malá dostla šestou nemoc ve 2 letech.
První den odpoledne dostala teplotu 38,1 myslela jsem si,že to bude třeba chřipka. Včera před spaním měla teplotu přes 39 ,tak jsem dala nuforen sirup a horečka se jí srazila.
Druhý den měla zvýšenou teplotu 37,5 ,ale pro jistuto jsme jši k dr. ta nám udělala test na krev z prstíku,ale to měla celkem v normě, a jelikož ouška,zoubky a ani v krku nic nebylo,doporučila jen počkat a teplotu srážet. Pak celý druhý den i večer měla malá jen zvýšenou teplotu přes tich 37.
Třetí den však od rána opět teplota přes 38 a ta trvala celý den, na večer po koupání opět teplota přes 39 opět jsem podala nurofen a teplota klesla.
Čtvrtý den se mála vzbudila se zvýšenou teplotou přes 37 a měla průjem, odpoledne už bez teploty a i večer bez teplot.
Pátý den už byla i bez zvýšené teploty,ale vyrážka nikde, myslela jsem si že to teda byly nejspíš zoubky,ale...
Šestý den se osypala na zádíčkách, za krkem a hrudník. Nebyla to nějak výrazná vyrážka.
Jinak malá fungovala celkem normálně až na večery kdy už byla plačtivá :( ,jedla celkem též normálně,ale hrozně moc pila 🙂 což bylo fajn.

kabul
25. led 2017

Holky, mám prosbu, maly ma

kabul
25. led 2017

Šestou nemoc, klasický průběh, jak tu píšete. Dnes se osypal, jen trochu. To osypani se zhorší nebo uz to jen odezni? Většina z vás píše, že je to do dvou dnů pryč. Krom toho že se mu tlačí stolicky je náladové celkem v pohodě. Máme jet na víkend za rodicema pryc z města, bydli na horách. Jeli byste? Díky

kacka40
6. kvě 2017

Ahoj muzete mi nekdo rict jak dlouho šestá nemoc trvá malej se prvni osypal ted už to ma kromě obliceje vsude mapy a červené obrysy doktor nevi co to je ani na pihotovosti a ani na koznim az od jednoho známého jsem se dověděla ze to je zřejmě šestá nemoc ze ji prodelali taky prvni mel ty fleky a az od včera od noci ma horecky nevite jak dlouho trvaji horecky a děsivé fleky za jak dlouho zmizí? Děkuji

kacka40
6. kvě 2017

Malemu jsou přesně dnes 4 měsíce jsem zapomněla dodat

simdan
6. kvě 2017

@kacka40 první jsou horečky a pak až fleky přece 😨 a žádné červené obrysy malá neměla jen výsev pupínků to myslím šestá nemoc nebude ale doktor nejsem to by snad měl vědět on ☹

kacka40
6. kvě 2017

@simdan no prave zadny dokt.to nevi co to je prvni den mel flicky ale zvetsilo se to a horecku ma az ted treti den a na netu psali ze i takový průběh může mit nevim podle fotek jsou to stejny fleky co ma prcek uvidime do utery stejne musim pockat kdyz je ted svátek

rebejsova
6. kvě 2017

@kacka40 Tři dny horečky, pak teploty klesly a za pár hodin se osypal. Osypání trvalo ani ne dva dny. Pokud byly nejdřív fleky a pak až horečka, pravděpodobně to šestá není.

kacka40
6. kvě 2017

Aha dekuji a ja mela radost ze uz vim co mu je kdyz doktori netuší a ani o šesté nemluvili ale ten kdo ma zkusenost se sestou nemoci a vidi fotky maleho tak nam rikaji to je sesta nemoc to meli deti taky uz tři lidi nam to rekli tak uz nevim každopádně se na tu moznost v úterý zeptam doktora jestli to vubec zna at mu zbytečně neberou krev