Šestá nemoc. Máte zkušenost?

mapris
12. bře 2007

Přeji příjemný den,
moje dcera má od soboty večer problémy s jídlem, kašle a střídavě má vysoké horečky. Byla jsem s ní dnes u doktorky. Ani včera na pohotovosti ani pediatrička nic neshledala, má podezření na tzv. Dětskou šestou nemoc. Dívala jsem se o tom na internetu, máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Jestli to nějaké z vašich dítek mělo, jak dlouho to probíhalo a jestli se nakonec objevila vyrážka (já právě čekám, jestli se objeví). Díky moc.

bustik
11. zář 2009

Holky, i takhle může vypadat 6.nemoc:
noc z pátka na sobotu asi teplota, ale spala hezky, tak jsem jí nebudila
sobota odpoledne teplota 38,7°C, čípek, jakmile zabral, tak veselá a hravá - asi zuby? 😅
v noci asi opět teplota
dny dobrý, noci horší - budí se po hodině a chce k nám do postele, neklidný spánek
pondělí ráno jeden pupínek
večer tři
úterý ráno šest, přes den osyp hlavičky, bříška a zad
ve středu k Dr a ta diagnostikovala pravděpodobně 6.nemoc, krom pupínků jí nic není

Takže ne každá "jednorázová" horečka je od zubů 😅 😀

kacka.va
11. zář 2009

tak my měli první vyrážku pod plínkou, takže jsem neprv myslela, že to má potničky a pak se nám to rozlezlo jen po tělíčku, na obličej ne ani na ruce a nohy ne.

soanpe
11. zář 2009

tak já byla včera se Sofí u dr., protože z pupínků se stal jeden velký flek 😢 záda měla chuděra úplně rudý a drbala se, tak jsem jí dala fenistil a tradá k dr.ta sofí politovala a řekla,at jí mažu kalciovkou a dávám ten fenistil.
včera konečně spinkala celou noc, ale byla utlumená fenistilem.probudila se ve 3.měla žízen, pak v6.16 na mlíko a spala do 10.00 a v 11.30 už zase a probudila se v 15.00 😅
jinak má záchvaty,když ji nesu do ložnice.asi se bojí,že jí bude zase blbě-jako že si tu ložnici spojuje s nemocí ☹
jinak do tý doby usínala sama a bez problémů.
ted ač, nerada, pustím v ložnici tv bez zvuku opřu si ji o sebe v polosedu a hladím ji ve vlasech a tak za půl hodinky spinká.
doufám,že se vše vrátí do normálu.

jinak infekční jsme prej až do zmizení všech puúínků.ptala jsem se kvůli těhotný ségře.měla přijít na návštěvu

zedra1
12. zář 2009

Ahoj,nám v uterý doktorka píchla hexa vše o.k. a ve středu teplota38 v noci 38,5.Ve čtvrtek jsem tam s nim radči šla,prej je to k očkování tak v poho,odpoledne zase 38 a v noci 39.Tak v pátek ráno znova k doktoru,no a máme 😲 6 nemoc.V noci měl 39,2 tak jsem ho namočila do vlažný vody a kleslo to.Máme čípky od doktorky a ještě nurofen mezi tím.Snad už bude dobrej a ty teploty už nebudou.(má je 4 dni)Pupínky zatim nemá. 😖

zedra1
15. zář 2009

tak pupínky se nám udělali v neděli,ale za3 dni budou pryč,hlavně že už nemá horečku 😉

berenika39
15. zář 2009

taky nám to takhle nasedlo na hexu. očkování je fakt věc 😝 😝 😝

soanpe
15. zář 2009

Sofí líp snášela ty horečky než vyrážku. Hrozně ji svědila a měla ji slidou do několika velkých fleků ☹ je to za námi, ale od tý doby špatně spí a budí se po 2-3 hodinách 😖 a úplně hladová. 😨

zedra1
15. zář 2009

soanpe to jste si taky užili,to mi jsme tu vyrážku měli jenom trošku,ale taky se pořád budí a má hlad- ☹

soanpe
16. zář 2009

zedra, asi doháněj to, co za tu nemoc nesnědli 😀

ifilipkova
22. zář 2009

Tak já se taky připojím, my právě prožíváme závěr šesté nemoci s našimi dvojčátky (roční)... to teprve stojí za to :( do toho jsem já i manžel, i babička postupně prodělali 1denní průjmy, sotva se držíme na nohou, prcci mají tedy taky průjem i když menší, Adélka je už osypaná, Ondra ještě ne, jsou nervózní, Ondra ani moc nejí, takhle vyčerpaná jako teď (trvá to od čtvrtka) jsem snad nebyla ani v porodnici, tak všem spolubojovnicím - hodně štěstí a pohody! Iva

andykov
27. říj 2009

holky, který vaše dítka prodělala šestku, prosím, malá teď měla tři dny horečky, dnes už docela dobrý, k večeru jen teplote a teď ji měřím a koukám na tělíčku toto, viz.album. Je to opravdu vyrážka ze šestky? Já vím, že se to blbě soudí podle fota, ale třeba to poznáte 😉 Dík.

soanpe
27. říj 2009

andy
je to sice blbě vidět,ale asi to je ono.
jsou to spíš takový flíčky ,ne krupička

shaula
27. říj 2009

Fotka je dost nekvalitní, ale vypadá to na šestou nemoc. Já bych spíš řekla, že to je něco mezi krupičkou a flíčky, není to ani úplně ploché, ani úplně vystouplé...

leonik
27. říj 2009

ahojky, tak náš malej si 6.nemoc prodělal před pár dny. Tři dny se střídaly teploty s horečkou, čtvrtý den měl pp tělíčku krupičku, na čele a za oušky měl flíčky, takže bych řekla, že je to ono.

berenika39
27. říj 2009

ahoj, petas měl přesně tohle, jen krupičku, nesouměrně barevnou 😉 😉 😉 , tak jako na tý fotce.

andykov, takhle na netu zkoušet, co by to mohlo být, je hrozně riskantní, jen v dobrém prosím, ale i když si tady jsme skoro 100% jistý,o co jde, kdyby něco, určo letět k doktorce, net je zavádějící...

tak at jste brzo zdravý 😉 😉 😉

andykov
28. říj 2009

Holky, díky. No, my jsme byli na pohotovosti den předtím, to to ještě neměla. Žádnej zánět v těle nemě, brali crp, a včera dobrý, už žádná horečka jen vyrážka, tak mě napadla šestá nemoc. Půjdu zítra k dr. to je jasný. A máte pravdu jsou to spíš flíčky, úplně decentní krupička. Díky za radu.

samik2008
28. říj 2009

andykov dala jsem do alba fotky jak byl malej osypaný při 6 nemoci,mrkni se

samik2008
28. říj 2009

byl osypaný od hlavy až k patě,červený fleky a furt jen plakal,nakonec jsme jeli na pohotovost a tam nám dali kapky,že ho to určitě svědí a pak už nebyl tak uplakaný

andykov
28. říj 2009

samik, tak to mi takhle nemáme. My máme jen ďupky, ale taky jako flíčky, protože když na to šáhnu tak to skoro není cítit, že tam něco je. Je možné, že se to každému projevuje jináč?
Jinak Kika už je dobrá, bez teplot, jen ty pupeny, ale je ještě dost spavá, vždy vydržela bez spánku tak 3-4hod. teď jen tak 2. To je asi taky doznívání té horečky, že?

dvojka
28. říj 2009

andykov-Naše Kika neměla zdaleka taky takový flkance jako Sam od Samíka 😲 .Měly jsme jen flíčky po hrudníku a zádech.

Samik-teda tomu se říká opravdová vyrážka 😲

andykov
28. říj 2009

dvojka, no jo, jsou to pořádný flekance 🙂 Teď jsem si našla na netu fota šesté nemoci a má to tomu podobný. Jen nechápu, že je na pohotovosti nenapadlo, že je to šestá nemoc.... Napsali diagnózu virová infekce, malá byla trochu zahleněná, ale žádná rýma a kašel. Schválně budu dělat u dr,zítra jako, že co to je ta vyráška, jestli mi ona řekně, že je to šestá nemoc 🙂

dvojka
28. říj 2009

andykov-já byla s malou tenkrát u doktorky když měla třetí den horečky,Ta jí vzala z prstu krev a řekla,že na ATB to neni a že to necháme být a at teplotu kdyžtak srazim čípkem,ale o šesté nemoci nepadla řeč.No a za dva dny se pak Kika osypala tak jsem tam běžela zase a to mi řekla,že prodělala šestou nemoc.
Tak to dej zítra vědět co na to mudra 😉

samik2008
28. říj 2009

holky ahoj,měli jsme to stejně jako dvojka,taky jsme šli k dr.když mu začali teploty,vzala mu krev z prstu a ta byla o.k.,nic jinýho mu nebylo.Takže řekla že jen srážet čípkem nebo sirupem.Měl tři dny teploty a 4 den se začal osypávat,tak sem volala dr.popsala situaci a ona že je to ta šestá nemoc že na to nic není a vyrážky sami zmizí.To bylo v pátek,jenže od pátku tak strašně brečel že v sobotu už jsem to nevydržela a jela s ním na pohotovost,tak řekli taky že je to šestá nemoc a dali nám právě ty kapky,které sem měla dávat jen večer,a opravdu mu pomohli,spinkal pěkně celou noc a už neplakal.No a v neděli fleky začali ustupovat a v pondělí už skoro žádné.
U každého se to projevuje jinak,mi jsme si teda ale s flekama užili 😲
šak holky viděli jste sami jak vypadal,no hrozně 😠

alishia
28. říj 2009

ahoj, chci se zeptat jestli vase ditka byla taky protivna, vztekla, uplakana a porad po vas lezla??? Doufam ¨ze je to k te seste nemoci a ze mu to nezustane:D

simounah
28. říj 2009

Ahoj, tak my máme asi taky 6.nemoc. V pondělí odpoledne dostal rýmu a v noci byl vzhůru každou hodinu - budil se s pláčem (to obvykle nedělá). V úterý byl celý den nevrlý - říkala jsem si asi tou rýmou, ale horečku neměl. Na večer jsem mu ale dala Nurofen sirup, protože mi přišlo, že ho z té rýmy třeba bolí hlava, když tak kňourá. Přez den horečku neměl. A dnes byl ukňouraný - měl horečku 38 a ráno osypané celé tělíčko - od prsou dolů, pod plínkou v oblasti pasu nejvíc, na zadečku, na rukách, dlaních, prstíčkách, celé nohy i nárty. Je to 6 nemoc? A znamená to, když už má vyrážku, že to tedy začne ustupovat? Takové velké teploty jak se uvádějí jsme neměly.

andykov
28. říj 2009

simo, to si myslím, že asi nebude, tam jsou vyloženě horečky ke 40st. a hned. To měl spíš z té rýmy a pupínky, možná alergie na lék nebo na něco????? 😨

oliivie
28. říj 2009

Ahoj holky, my měli šestou nemoc, tak popíšu průběh - tři dny horečky 39, rýma, ale jen maličko. Malá byla jinak jakoby nic, nebyla ani protivná, hrála si... A pak najednou skončily horečky a nastoupila vyrážka - první den drobná růžová krupička, druhý den už to byly slité pupence tmavě růžové a třetí den už to bylo skoro pryč. Vyrážka byla jen na bříšku a hrudníčku. A doktorka mi mimojiné řekla, že je tahle nemoc virová a může se opakovat, imunita se proděláním nezíská.

shaula
28. říj 2009

Simounah - přikláním se k Andykov, tohle není klasický průběh šesté nemoci... Tam jsou horečky i přes 39 a hlavně trvají tak asi tři dny. Pak horečky zmizí a teprve potom se objeví vyrážky - nejvíce na hrudníčku, někdo má i na ručičkách a nožičkách, ale neslyšela jsem, že byto bylo i na dlaních... Zítra bych radši zašla k doktorce, ono hodně dětských nemocí se projevuje horečkou a vyrážkou, takže to může být klidně i něco jiného.

shaula
28. říj 2009

Přesně jak píše Olivie - tohle je klasická šestá nemoc. Ale já slyšela, že naopak už se podruhé nechytí (to ale nemám od doktorky ověřeno). Nicméně mně doktorka říkala, že šestou nemoc způsobuje jeden ze zarděnkových virů a zarděnky se přece taky podruhé nechytí, ne? 😕

andykov
28. říj 2009

všude píšou, že už proti ní má mimčo doživotní imunitu 🙂
oli, taky tak, protivná nebyla, jen apatická a spinkala i poměrně dobře jedla, to až dnes zlobila, jo, ale tu první horečku bych ani nepoznala, kdyby nebyla horká, to se opravdu chovala normálně i hrála, to až pak jen spinkala a spinkala.