Šestá nemoc. Máte zkušenost?

mapris
12. bře 2007

Přeji příjemný den,
moje dcera má od soboty večer problémy s jídlem, kašle a střídavě má vysoké horečky. Byla jsem s ní dnes u doktorky. Ani včera na pohotovosti ani pediatrička nic neshledala, má podezření na tzv. Dětskou šestou nemoc. Dívala jsem se o tom na internetu, máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Jestli to nějaké z vašich dítek mělo, jak dlouho to probíhalo a jestli se nakonec objevila vyrážka (já právě čekám, jestli se objeví). Díky moc.

ladybugie
8. lis 2011

u nás první tři dny šílený horečky, i 40st. Klesalo a stoupalo to celé tři dny. Pak zničeho nic ráno bez teplot a odpoledne osypané bříško a stehna. To osypání vydrželo asi dva dny, pak bylo po všem. Žádná rýma, žádný kašel. Jen horečka a vyrážka.

imzadi
8. lis 2011

@terkaz no koukala jsem na net a mozne to je...zitra vyrazime k doktorce, snad to bude ok...ve ctvrtek tu byla kamaradka a jeji holcicka prodelala sestou nemoc o vikendu tak jsem myslela ze nam to predala

ined77
8. lis 2011

@imzadi 🙂 ...ahojky....katunka měla 6. nemoc teď o víkendu..teda resp. od čtvrtka začala horečkovat, plus rýma a trochu kašlík a v neděli ráno se osypala...teplotku ten den měla ještě do odpoledne a pak už ne.dnes už jí vyrážka mizí...dávám jí 2x 6 kapek fenistilu před spinkáním.a už to má jen trošku za ouškama a na bříšku, ale daleko bledší a méně toho 😉 .uvidíš..třeba ještě teplota zmizí 😉 .

imzadi
8. lis 2011

@ined77 dekuju...no vypada to ze to sesta nemoc nebude protoze my mame tu vyrazku od zacatku☹ snad to nebude ta spala...vypada totiz dost podobne 😕

ined77
8. lis 2011

@imzadi ..aha...tak to asi nebude ono 😨 .se spálou bohužel neporadím...děti už měly kde co (teda hlavně synek), ale tohle ještě ne.
tak vám jen popřeju ať je kubík brzy jako rybička a nemoc ho dlouho netrápí ☹ 😵 .

terkaz
8. lis 2011

@imzadi Filipek mel prave asi pred mesicem spalovou anginu, zacal mit teploty, druhy den mu naskakaly fleky, zarudly krk. Nastesti jsme to asi podchytili vcas, ze se mu to nestihlo rozjet. Ale musel byt 3 tydny v klidu...Hruza 😉

imzadi
8. lis 2011

@terkaz 3 tydny? dobrej vtip...no Kubik ma aktualne 38,8 :( a teda nema fleky, ale proste cervenou krupicku po celem tele...a to mame letet za 3 tydny na dovolenou:(

terkaz
8. lis 2011

@imzadi Jde o to, aby bylo ditko v klidu, protoze se to pak usazuje na organy ☹ Pro jistotu bych k doktorce zasla co nejdriv...

imzadi
8. lis 2011

@terkaz rano urco vyrazime...dik moc! ted mame 38...aspon ze tak

imzadi
9. lis 2011

@terkaz Tak sesta nemoc to neni, ani spala...ale co to je buh vi...uvidime...horecky porad jsou i vyrazka, kuba nechce nic jist ale aspon pije...

terkaz
9. lis 2011

@imzadi Hmm tak to je divny a delala mu CRP test? JInak hlavne, ze aspon pije 😉

imzadi
9. lis 2011

@terkaz nase mudra ho nema...pokud to do patku neodezni, budeme chytat moc na rozbor

louherz
13. lis 2011

Ahojte maminky, kdy jste šly s dětmi poprvé ven po prodělané šesté nemoci? Myslím jen ven do kočárku do lesa, nebudem se stýkat s jinými dětmi? Malý má dnes druhý den vyrážku a už je bez teplot.

boruuvka
13. lis 2011

@louherz mě bylo řečeno, že jakmile je vyrážka, tak nemoc skončila. Takže podle mě zachumlat a na chvíli vyrazit můžete - s ohledem na předchozí vysoké teploty, které určitě drobka oslabily.

louherz
13. lis 2011

@boruuvka děkuju moc za odpověď, dáme si bacha 🙂 bude to na půl hodinky přes poledne a necháme to asi až na popozítří a ještě jednou díky 🙂

dvojka
19. kvě 2012

Zdravím 🙂 .Je možné prodělat šestou nemoc vícekrát ?

eva_j
30. kvě 2012

U nás se objevila vyrážka po 3 dnech horeček. Pak jsme měli týden pokoj a horečky se objevily znovu (kolem 40) a po 4 dnech opět vyrážka. Jednou to byla vyrážka drobná jako krupice a podruhé to byly mapy přes půl zádíček. Pomáhaly nám čípky proti horečce- sirup malý vyzvracel. Jsem ráda, že je to za náma. Důležité je dodržovat pitný režim.

llluckaaa
10. črc 2012

Holky, prosím Vás, jak vypadá vyrážka při šesté nemoci? Kačka měla tři dny vysoké horečky, dnes nic a na zádech má takovou červenou krupičku. Ale to můžou být i jen potničky, ne? Ona je mývá docela často a teď si nejsem úplně jistá, jestli je tam měla i včera 😅

petka80
10. črc 2012

@llluckaaa Luci, ahoj, to vypadá na šestou dětskou nemoc, ona ta vyrážka stejně vypadá různě, jak u koho, já s ní byla dokonce i u dr. a ta mi řekla, že to je ASI šestá dětská nemoc, ale že takových podobných viróz je hodně.... Pokud už teplotu nemá, tak to asi šestá byla, nebo prostě nějaká taková viróza, a jste z toho venku. Pokud by se teplota vrátila, tak to je něco jinýho. Držím palce, ať už to máte za sebou 🙂

llluckaaa
10. črc 2012

@petka80 Ahoj, děkuju, doufám v šestou, ta její vyrážka je sice taková nicneříkající, ale konec horeček 4. den by šesté nemoci odpovídal (včera v tuhle dobu měla 39,5) 😉 Ani doktoři na Kačce nic podezřelého kromě horečky nenašli 😉

mmaky
10. bře 2013

jak dlouho bývá u šesté nemoci asi ta vyrážka? náš malý měl necelé 4 dny teploty a dneska dopoledne mu vyskákaly na bříšku i zádech a krku červené drobné flíčky. V týdnu jsme byli u doktorky kvůli těm teplotám, říkala že si myslí že to bude šestá nemoc, jenže je teď po poledni a flíčky už zmizely. Je možné aby měl vyrážku pouhé necelé dvě hodiny?

dzej
25. bře 2013

ahoj holky
prosím vás o radu. Malý bude mít 11m a měl 3dny horečky 38st a nešlo to srazit panadolen ani nurofenem (na čípek jsem bohužel zapomněla) když jsem už chtěla vyrazit k dr, tak horečka klesla. Pak měl až v noci jen 37,5 a pak nic, Ted po dvou dnech jsem ho ráno našla osypaného. Čelíčko, krk, bříško a záda. Je to jemně červená krupička. Z čelíčka už to mizí... je možný, že se objeví vyrážka až po 2dnech? Díky

verik7
28. bře 2013

Ahojky,
tak holčička měla od neděle vysoký horečky, trvaly vlastně až do úterý, ve středu měla už jen zvýšenou teplotu, večer už byla bez teplot. Ráno jsem našla na bříšku vyrážku. Myslím, že je možný, že se vyrážka objeví až po dvou dnech. Údajně nesvědí a po dvou až třech dnech sama zmizí, ničím se nemaže, jen můžete podat trošku Fenistil kapiček, ale myslím, že je to zbytečné 🙂

leeloo16
12. dub 2013

Ahoj holky, kamarádka mi psala , že ji mají už podruhé 😢 . Posílala jsem jí článek z webu Malý pacient cz . Prý ji vyvolává virus příbuzný neštovicím a horečky se jednoduše musejí stále srážet léky. Máte někdo zkušenost, že by to začalo po kontaktu s jiným mimčem? My tedy jiné děti kolem sebe moc nemáme,ale abych věděla čemu se vyvarovat. Malá má atopický ekzém a každé období s horečkama je pro nás rizikové.

martaa
12. črc 2013

Naše malá ji měla již podruhé a určitě ani jednou před tím v kontaktu s miminkem nebo jinými dětmi nebyla.Takže to asi moc spojitost nemá. Vysoké horečky byly tři dny a čtvrtý či pátý se objevila drobná světle růžová vyrážka na bříšku a zádíčkách, nesvědí a do ruhého dne zmizela. Horečky jsem srážela vlažnou koupelí, mokrými ponožkami, pokud byla zimnice a horečka vyšší než 39 podávala jsem paralen.
@leeloo16

avantgarda
25. črc 2013

Náš syn měl docela rychlý průběh nemoci. Horečka vystoupila během odpoledne na 40°C. Kolem této hodnoty se držela 2 následující dny. Pak najednou klesla. Když byla horečka přes 39°C, podávala jsem léky na snižování teploty (na střídačku paralen a nurofen - střídala jsem po 3 hodinách dle rady doktorky) a dávala obklady - měkký tvaroh nebo vlažnou vodu s octem.
Když ustoupila horečka, vyskočila vyrážka - drobná červeno-růžová krupička. Ta vydržela také 2 dny. Nejpostiženější místa (krk a záda) jsem pro jistotu mazala Bepanthenem.
Jak rychle nemoc přišla, tak rychle také odešla.

zizala79
7. srp 2013

dítě má asi šestou nemoc, dnes se chystám k MUDr., spíš ze "zvědavosti", co nám k tomu řekne. no dotaz na zkušené matky zde: jsem taky "infekční"? můžu jít na návštěvu ke kojenci? (7,5 měsíce), nenakazím ho taky? jsme ve fázi vyrážky, teplota byla o víkendu (šestá nemoc tedy není potvrzená, jen si to myslím dle info, co jsem našla na netu). stejně než mi to dnes odpo došlo, že to bude ono, tak jsme byli venku na hřišti 😔

ketka85
18. únor 2014

Tak mi jsme také po šesté nemoci dcerce je 2,5 roku z ničeho nic se mi v sobotu osypala po celém tělíčku takové červené mapky druhý den začali večer horečky 38,8 ty trvali 2 dny,do toho se přidal mírný kašel,po prohlídce u doktora se potvrdila šestá nemoc dostali jsme kapky na kašel,při horečce jsme dávali parel čípky,když teploty odezněli začala bolest v krku a zvětšené krční uzliny tím pádem dcera přestala jíst a skoro i pít,bylo to šílené,do toho ten kašel ,že jsem myslela,že se snad každou chvilku udusí,takový kašel jsem ještě nikdy nezažila,takže kapky na kašel nezabírly,tak po doporučení doktora 2x za den čvtr prášku protazinu aten nám pomohl,trvalo to přesně šest dní ☹ ☹ ☹ ☹jo a vyrážka nám vždy vyskočila a do pul hodiny odešla

jarunkaxyz1
17. kvě 2014

Ahoj maminky, chtěla bych se poradit. Moje téměř šestiletá dcerka měla od pondělka do středy horečky 39-40, ve čtvrtek večer 38 a v dnes (sobota) ráno se mírně osypala (nejdříve stehna, kolenní jamky) a během téměř hodinky jí to postupovalo sem tam na záda, břicho a skončilo to maličko na rukách a tvářích. Měla jinak pouze slabou rýmu, bolela jí hlava...jinak nic. Vyrážka je teď večer téměř nepatrná, ale po osprchování zase vyleze. Na pohotovosti nám bylo řečeno, že to bude pátá nemoc....ale mně to prostě průběhem (pokles teplot a pak vyrážka) nesedí.....Nemáte podobnou zkušenost? Taky nevím, jak dlouho jí teď ještě nechat doma ze školky (v týdnu byla vlastně od pondělka kvůli horečkám)...ale asi ještě týden na doznění vyrážky a rekonvalescenci, že? Moc díky

jarunkaxyz1
18. kvě 2014

Nikdo žádnou zkušenost? 😉