Šestá nemoc. Máte zkušenost?

mapris
12. bře 2007

Přeji příjemný den,
moje dcera má od soboty večer problémy s jídlem, kašle a střídavě má vysoké horečky. Byla jsem s ní dnes u doktorky. Ani včera na pohotovosti ani pediatrička nic neshledala, má podezření na tzv. Dětskou šestou nemoc. Dívala jsem se o tom na internetu, máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Jestli to nějaké z vašich dítek mělo, jak dlouho to probíhalo a jestli se nakonec objevila vyrážka (já právě čekám, jestli se objeví). Díky moc.

ina.b
5. črc 2008

Máte někdo zkušenosti s pátou nemocí? Malá má příznaky šesté nemoci (horečky měla 4 dny, hned na to vyrážku a teď už jí vyrážka pomalinku mizí), ale Mudr. nám napsala do karty diagnózu "pátá nemoc", což by měla být vyrážka bez teplot 😒 tak mi připadá, že se asi spletla.

bustik
5. črc 2008

Tak kdyby to někoho zajímalo, tak je s tím přenosem nemoci v těhotenství. Pokud jsem již nemoc v dětství prodělala, mám protilátky a nehrozí vůbec nic. Pokud ne, tak jsou rizikové první 3 a poslední měsíc. Ale i tak je to riziko hodně malé. 😉

muliska
7. črc 2008

Holky, prosím poraďte mi, zda máte někdo zkušenosti s tím, že u šesté nemoci dítě v noci hrozně pláče a pořád se budí. Malá měla taky dva dny teploty, ale nejvíše 38,2 a po dvou dnech se osypala na krčku, bříšku, zádech a pusince. Myslím, že je to taky ta šestá nemoc, ale znepokojuje mě, že se tak často v noci budí, i co 10 min, kňourá, pláče. K ránu pak spala tak max hodinku v kuse. Nevím, jestli jí to svědí nebo co? Přes den je celkem v pohodě, hraje si, občas zkňourá, ale spíše se směje a lozí po bytě jako torpédo 🙂 Zítra chci jít raději k doktorce, protože to večerní usnínání a noční buzení je šílené únavné jak pro ni tak i pro mě. Děkuji za Vaše rady a zkušenosti.

paolin
7. črc 2008

ina.b-nam Mudr rikala, ze sesta detska se vyskytuje u kojencu, batolat a patadetska kolem 6. veku ditete. kazdy doktor to zase bere jinak nebo co..

ina.b
7. črc 2008

Paolin, děkuji za info 🙂 Taky mi přijde, že je na pátou moc brzy. Zítra jdem na kontrolu, tak to zkusim doktorce nadhodit, jestli to nemůže být šestá.

Muliska, naše malá byla každých 20 min. vzhůru a přesně jak píšeš, kňourala, brečela... Ve dne pohoda, hrála si a spinkala trochu častěji než jindy přes den (asi to potřebovala dohnat). Při šesté nemoci bývají zvětšené mandle, tak možná jí škrabalo v krku nebo byla nepříjemná ta vyrázka, těžko říct 😒

dygab
13. črc 2008

Ahoj, tak jsem na vážkách, zda má Hanna šestou nemoc nebo se prořezávají zuby, což je vždy s teplotou. Ale tohle je děs. Začalo z pátku na sobotu. Včera měla 40 a nejhorší to byl v noci. POmáhaly akorát zábaly. Přes den fungovala,a le měla pořád ty teploty. Večer se osypala, ale nevím, zda to není z toho, jak se potí. Má to nártu, v podbřišku, na zádech kolem pleny. kolem konečníku, na ramínkách ana hřbetu ouška. Ted spinka tak uvidime.

niega
13. črc 2008

Dygab, radši zajdi k doktorce. Když měl Edík šestou, mudra mi řekla, že to zuby určo nebudou, páč při nich nebývají teploty tak vysoké. No já nevím, Edík naštěstí u zoubků teplotu neměl, zato tu šestou fakt měl. Průběh byl naprosto typický - 3 dny horečky, pak náhle poklesly a vysypala se vyrážka, která ho pravděpodobně nesvědila. Na teploty taky nejlíp pomohly studený zábaly (dělala jsem 3x 15 minut, balila jsem jen lýtka). Dobrý je i střídat nurofen s panadolem po 4 hodinách, no ale nejlepší u nás byly fakt ty zábaly... Držím palce!

dygab
14. črc 2008

Tak Hanna ma kombinaci virozy a zubu. Dostala antibiotika. Vyrazku ma take. Tak jsem ztoho jelen.

niega
14. črc 2008

dygab: Jojo, to bude kvalitka ta vaše mudra, když léčí virózu antibiotikama. 😀 Teda pokud nemá nějakou přidruženou infekci typu chrchel, hnisavá rýma atd. Ale nejsem lékař, těžko do toho mluvit...

janicka.ziv
17. črc 2008

Tak nevím zda máme tuto nemoc nebo ne. Malá v noci plakala a pořád se převalovala což jinak nedělá. Ráno a teď má 38 teplotu a je malatna a spinka. Dala si jen trochu mlíka. Kdyby teplota neklesla,máme jít zítra k doktorce? Asi jo co? Pak je víkend. Jinak kašel a nic jiného nemá. Jo a jak jste to měli během nemoci s jídlem,chtěli normálně jíst?

svoma
17. črc 2008

Ahoj Jani,já bych teda k dr. šla hned a ne čekat až do zítra,když má horečku. 🙂 Moje když byla nemocná,tak moc nejedla,ale dávala jsem jí aspoň hodně pít. 😉

mikca
17. črc 2008

náš malej měl šestou nemoc v roce šla jsem k mudře až třetí den .....jen jsem snižovala teplotu atky neměl jiné příznaky než teplotu...no a kdyý jsme přišli od mudry tak se mi osypal a bylo jasno..a teploty okamžitě zmizly...být tebou tak bych jí jen brnkla..co ti řekne jiného než že máš snižovat teplotu, když nemá žádně jiné příznaky...ještě něco chytne v čekárně mezi nemonejma

svoma
17. črc 2008

já byla s malou u dr. taky jen s horečkou,nic nenašla,ale pro jistotu jí udělali nějakej krevní test a hodnoty dopadly špatně,dostala antibiotika.

muliska
23. črc 2008

ina.b - děkuji za odpověď, byla to asi fakt šestá nemoc, protože vyrážka se za necelé dva dny ztratila a byl klid. Jen v noci se od té doby pořád často budí, ale i tak Hanka nebyla nikdy velký spáč.

bramburka
24. črc 2008

tak teda ted nevim, meli jsme udajne podle Dr. sestou nemoc - ale pritom antobiotika - angina - pry spolu s sestou nemoci a ted mame uz druhý den strasne vysoky horecky (o 2 mesice pozdeji), ale tentokrat bez kasle, rymy, bez priznaku v krku nebo jinde - takze to vypada na šestou nemoc, ale udajne jsme ji uz meli, ale kdo ví? Muze se to dostat 2x?

zusma
24. črc 2008

bram všude jsem četla, že ne ale kdo ví.
mně to spíš připadá že ji máte nyní

bramburka
24. črc 2008

ja si taky myslim, protoze minule to sice Dr. rikala, ale zaroven mela v krku čepy a tak, tak si spis myslim, ze minule mela regulerni anginu. Ted to konecne trochu kleslo na 38,7, ale je to teda psycho, kdyz t ten teplomer leze ke 40... ☹ uvidime za 2 dny, no.

zusma
24. črc 2008

to mi povídej 😒 ☹ jednu noc mi tak strašně hicovala,že jsem jí dobrovolně vzbudila, dala mlíko, čípek ale neměla jsem odvahu ji změřit, aby mi nepraskl teploměr 😔

zusma
24. črc 2008

a před tím se ti osypala? uvidíš za den dva...když povolí teploty a pak se osype, tak je to ono

zusma
24. črc 2008

Bram, ted jsem si ještě vzpomněla.... když jsme přišli s teplotama k dr, tak mi říkala, že má budto 6.nemoc anebo zánět moč. cest. U toho jsou taky velké teploty. Dělali vám test moči? Nám hned tam a vše bylo ok.

bramburka
24. črc 2008

nedelali, protoze jsme nechytili moč, no zkusim ji zitra rano chytit. Taky mi rikali, at to prinesu. Ale zarazi me, ze nechce absolutne mliko, jako by ji bolelo v krku, rano jdu opet k Dr., at se na ni koukne znovu.

bramburka
24. črc 2008

ale zase to GPR nebo co mela nizky, jenom 20, tak to na zanet nevypadalo prej.

bramburka
28. črc 2008

BTW dnes mi Dr. rekla, ze sesta nemoc se muze opakovat. Je to normální viroza.

petra.vavra
28. črc 2008

Mala mela sestou nemoc v pul roce a doktorka nam rekla, ze je jen jednou v zivote, jako jsou zardenky apod. proto se tomu rika 6. nemoc, patri mezi ty nemoce, ktere dite prodela jen jednou v zivote, tak nevim...My jsme mely 2 dny 39 a pak 38 a treti den uz jsem nevydrzela, protoze to bylov obdobi meningokoku na Liberecku a my bydlime nedaleko, tak jsem ji nechala vzit krev a dala moc a vyslo to na virovy puvod a hned rano na to se mi osypala. Doktorka me furt uklidnovala, ze to je 6. nemoc, ale chci videt mamku, ktera bude tri dny vklidu, kdyz ma jeji dite takovou horecku. Jinak u nas zabraly zábaly, i čípky, stridali jsme.

bramburka
28. črc 2008

no ja si to teda taky myslela, ja si spis myslim, ze tu sestou nemoc mela az ted a pred tim ne... tak holky, co to mam za Dr.?

petra.vavra
28. črc 2008

bramburka- at male udelaji rozbory a budou vedet. Jinak ta nase vyrazka vypadala tsk, ze mela cele telo uplne kropenate, ale nesvedi to a ta za dva dny to uplne zmizi, zase tak jak to prislo. Nemas nejakou znamou co ma doktorku, na kterou by si se mohla obratit, ja totiz resila to same....a vyplatilo se.

bramburka
28. črc 2008

no ona mela jen asi tak 20 ohraničenejch pupinku, ze to vypadalo jako nestovice. Vubec ne to, co se popisuje na netu, ale nevim, zda maji nejakej smysl testy, kdyz je ted uz par dni zdravá.

bramburka
28. črc 2008

prej kdyby mela zase teploty at prinesu moč... ☹ zatím je ok, tuk tuk tuk

petra.vavra
28. črc 2008

tak u nás to určitě ohraničené neměla, pokud chceš můžu ti poslat do IP fotku, jak vypadala naše drahá, když se vysypala. není to úplně zřetelné, ale pro představu stačí....jinak držím palce, aby bylo vše ok...ještě k těm neštovicím, já když byla dítě, jsem tuto nemoc prodělala stylem 10 pupínků a konec...

dagmik
29. črc 2008

holky, malej má vyrážku po celém tělíčku, ale vypadá to jako spíš taková krupička....jakoby drobná husí kůže....zvýšenou teplotu má taky pár dní, ale na druhou stranu mu rostou zuby, tak jsem to přikládala tomu. Teď jsou ty vedra, tak nevím, jestli jsou to třeba potničky nebo tahle pátá nebo šestá nemoc. Má to skoro po celém těle a dnes je celý den nevrlý...ale je fakt hnusný vedro, tak se tomu nedivím.