Šestá nemoc. Máte zkušenost?

mapris
12. bře 2007

Přeji příjemný den,
moje dcera má od soboty večer problémy s jídlem, kašle a střídavě má vysoké horečky. Byla jsem s ní dnes u doktorky. Ani včera na pohotovosti ani pediatrička nic neshledala, má podezření na tzv. Dětskou šestou nemoc. Dívala jsem se o tom na internetu, máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Jestli to nějaké z vašich dítek mělo, jak dlouho to probíhalo a jestli se nakonec objevila vyrážka (já právě čekám, jestli se objeví). Díky moc.

mady
27. zář 2008

No my máme taky asi 6 nemoc. Teda dle lékařskézprávy. Jeden den měl malej teploty kolem 38 celé odpoledne a celou noc dávali jsme hned nzrofen a čípky po těch 4 hodinách. A v noci jsme ho i osprchovali vlažnou vodu. Dotoho měl min. rýmečku. Byl aj takovej jinej. Hodně hodnej ale chuť k jídlu měl. Pak den byl klid ale pořád to nebyl on a měl půjem ale jen jeden. No včera se osypal něco jako kopřivka a do rána mu z toho vznikly takové obr mapy ohraničené růžově. Tak jsem hned jela na pohotovost a tam nám řekli tu 6.nemoc. No a tak mě zajímá měli jste takyněkdo ty mapy? Tady všichni píšou jen vyrážku. No nikdo mi totiž neřekl že by se neměl koupat a dnes po vaně měl ruku jakoby popálenou. JSem to i vyfotila děs běs. Dostal na to fenistil. Pak mu to bledlo a nakonec je z toho zase mapa ohraničená růžově. Ale jak říkám celá ruka. Ale stěhujese to. Včera měl tvář a zátylek a ruku. Dnes druhou ruku a nohu.

janina101
28. zář 2008

to jedivný.6 nemoc se vyznačuje vysokými horečkami až 40 st.Nechutí,malátností a apatií .Horečky jsou asi 2-3 dni a tak jak přišli zase zmizí a asi 3 tí den se oběví vyrážka na trupu,končetinách i obličeji a asi za 2 dni je i vyrážka pryč.Ale u nás ta vyrážka byla hodně slabá,že ji ani doktorka nestihla vidět.Měla ji ani né dva dni.A tak u nás to není stoprocentní že to byla šestá nemoc,protože je na antibiotikách ,má zánět dásní a virozu a vše dohromady to trochu zamaskovalo jedno druhý 😒

dgm
28. zář 2008

Neco o seste nemoci:
http://www.lidovky.cz/virus-seste-nemoci-se-ded...
a
http://www.lidovky.cz/virus-seste-nemoci-se-ded...

Je dulezite mit v poradku imunitni system, vice v diskuzi Pusty, syrova strava na volne diskuzi...

denny7272
5. říj 2008

ahojky tak právé prožíváme 6 nemoc,romíkovi je 9 měsícu,nejdříve měl vysoké horečky které neklesali tak jsme pak jeli k doktorce ta nám řekla o šesté nemoci od té doby jsem byla klidnější že to není nic vážného,ale příjemné to opravdu není,romík stále plakal byl nevrlý a dnes se nám objevila vyrážka je osypaný na zádíčkách tak nevím jestli mužem ven,horečky už nemá

karot
14. říj 2008

Mám dotaz:
"Může se 6. nemoc opakovat cca za 4 měsíce a nebo ne,protože se při 1.prodělání vytvořily protilátky a tělo je pak vúdči ní iminní?"................. 😕

vojtisek2007
14. říj 2008

říká se, že 6.nemoc může mít dítě jen jednou - možná to tady i v předchozích příspěvcích zaznělo - ale my jsme jí v rozmezí 4 měsíců měli 2x 😠

jandulis
22. říj 2008

ahojky,chtěla jsem se zeptat jestli máte zkušenosti s přenosem šesté nemoci,byla jsem s malou ve styku s šestou nemocí za jak dlouho by se příznaky dostavili? 😉 😉

akzeret1
23. říj 2008

ahoj my jí nyní proděláváme ☹
malá má od neděle skoro 40cítky,hlavně tede v noci a okolo poledne to klesne na 38,5,srážíme po 3hodkách čípkama,omýváme jí chladnější vodou.V průběhu nemoci 2x zvracela,nejí,nepije.Dneska teplota klesla na normal a celá se osypala.Byli jsme u mudry a je to šestá nemoc.Jsem ráda,že to není nic vážnýho,měla jsem strach z meningokoka.Už se těšim,až to skončí je to fakt vopruz,ale hlavně,že je to "jen"tahle nemoc

evitek
23. říj 2008

My jsme šestou nemoc naštěstí zatím neměli. Slyšela jsem, že existují dva viry, které tuto nemoc způsobují, takže je možné prodělat šestou nemoc dvakrát. Víckrát už by se to nemělo nikdy opakovat. Jeden z těch virů je častější a proto děti většinou mají šestou nemoc jen jednou, ale může se právě stát , že chytí i ten druhý virus a mají ji podruhé.

niebau
29. říj 2008

tak my taky ted proděláváme šestou nemoc, zjistila jsem to tedy až teď.
od soboty měl Ada horečky 38.8C, dávala jsem mu Paralen , to vždycky zabralo ale po jeho účinnosti teplota zase vystoupala nahoru,byli jsme u dr. , ten nám odebral moč, a řekl at teplotu snižuji, od včera je bez teplot, a dnes se mu udělala vyrážka na tělíčku a máto i za krkem.
Jen jsem se chtěla zeptat- tato nemoc je ( " neškodná" )? je to třeba jako neštovice?
Ztěch horeček jsem byla už nervozní, a dneska když má tu vyrážku tak je to jasný, myslím.

bambusek
1. lis 2008

Ahoj, tak my taky prodelavame 6 nemoc, uz nemame teplotu jen se dneska osypal. Chci jen zeptat jestli muzeme jit ven????
. Diky mooooc

petraluk
1. lis 2008

Bambusek určitě můžete, jen se trochu šetřit po těch horečkách a tolik nelítat 😉 Mě dr. řikala, že procházka neškodí, je to stejný jako když doma otevřeš okno. Sluníčko venku asi nemáte, tak není co řešit 🙂

bambusek
1. lis 2008

Petraluk : dik, my urcite litat nebudem, protoze sam jeste nechodi 🙂 . U nas sviti slunicko docela dost u vas ne?

dripik
1. lis 2008

Holky, malá právě šestou nemoc prodělala, od včera má vyrážku, poraďte mi prosím, je to infekční? Máme jet zítra na návštěvu ke kamarádce co má půlroční holčičku, tak jsme to odpískali, ale rádi bysme tam jeli kdyby to mělo být v pohodě, co vy na to? děkuji

petra2204
1. lis 2008

Dripik, šestý nemoc je infekční. Je to virové onemocnění, které musí odeznít samo, jen se sráží teploty, pokud nějaké jsou. Nejmladší syn šestou nemoc právě prodělal, prostřední ji měl až ve 12 letech.

dripik
1. lis 2008

Petro, děkuji, už jsme to našla i na netu...tak tu návštěvu u známých přeci jen odložíme...

andrea73
1. lis 2008

Je možné, aby dítě prodělalo šestou nemoc 2x? Protože malej jí prodělal cca. před 3 týdny, ale v minulosti ji "asi" prodělal také. Měl stejné příznaky jako teď, ale měl i trošku zarudlej krk, tak mu na pohotovosti předepsali ATB a na druhý den byl už bez teplot, akorát se do 2 dnů osypal. A naše Mudra byla přesvědčená, že ATB předepisovat neměli, že se nejednalo o angínu 😒 ...nebo že by to poprvé byla pátá nemoc? 😨

devila
1. pro 2008

ahojte, jsem tu poprvé. chtěla jsem se zeptat, zda mi poradíte. malá byla nachlazená, pak měla 3 dny teploty a ty zmizely a přes noc se osypala, tak zda to je 6. nemoc a jak dlouho tak trvá. díky moc

krista
1. pro 2008

devila • Dnes v 11:26
Ahoj,jsem tu poprvé, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nevíte něco o šesté nemoci.malá měla kašel a rýmu, 3 dny teploty, které pak zmizely a celá se osypala, tak nevím.díky

mikca • 2d • Dnes v 11:48
to tema tu uz nekde je..ale podle popisu bych to tipla na tu setou nemoc.....takovy prubeh nas malej mel taky...

devila
1. pro 2008

děkuji moc, teď jsem si to tady pročetla, tak doufám, že to je ono a né nic vážného. Díky moc.

pulda
14. pro 2008

Ahojky, náš malý má všechny příznaky co tu jsou v diskusi popsány,ale ještě k tomu má po spaní zalepené oči?? Je to také jeden z možných projevů nemoci?? Do toho všeho se mu vyklubal první zub a druhý jde hned za ním. Četla jsem,že při virových onemocnění se většinou zuby prořežou...že se to uspíší...tak nevím. A hlavně prý se horečka nemá snižovat....ideální je 39,5 stupně na to, aby se v těle ničily viry....no chtěla bych vidět mámu, která se dívá na rozpálené dítě, které naříká a nepomůže mu medikamenty a nebo obklady ......

unka
16. pro 2008

Ahoj tak máme taky šestou nemoc v sobotu a neděli horečky až 39,5 stupně.Včera ráno už nic a dnes se malej osypal.Zajímalo by mě kde jsme k tomu přišly.Nevíte někdo co tuhle nemoc způsobuje?Nebyly jsme nikde mezi lidma.Díky za názory

bellasima
30. pro 2008

ahoj vsichni,jsem tady poprve.chtela bych se zeptat na zkusenosti s 6 nemoci,o ktery jsem az do vcerejska nevedela 😖 malej mel najednou teploty skoro 39,myslela jsem,ze to budou asi dalsi zoubky,ale vcera jsem zjistila,ze je osypanej na brisku a zadech.a v obliceji ma trosku jakoby cerveny flicky pod ocima.dr.mi po telefonu rekla,ze to asi bude 6 nemoc.taky je celej mrzutej,nic moc ho nebavi a chce se porad nosit a chovat?ma nekdo podobny zkusenosti?dekuji za odpoved

hancas
30. pro 2008

bellasima....ano máš pravdu máte 6.nemoc,já mám dvojčatka a 6.nemoc chytla malá v 5 měsících 4 dny ležela s teplotama 39 a ani nechtěla jíst,byla celá osypaná a nedalo se nic dělat,na tuhle tu nemoc nejsoiu žádné léky,já jen srážela teplotu sirupama nurofen a panadol a to co 3 hodiny,protože měla tělíčko v jednom ohni.4.den se ráno probudila byla usměvavá,čilá a měla chut k jídlo a tělíčko měla úplně hladké.Takže to přežujte a věř že to bude super,hlavně hodně pijte at se neodvodní.Držím palečky

kim
3. led 2009

Ahojky
holky, prosím koupali jste děti, již osypané???Někdo tady psal, že se to po koupání zhoršilo???Díky

janula34
3. led 2009

ahojte,
my sme mali 6. nemoc ako 6mes., najviac sa vyhadzal na druhy den, ja som ho kupala, zhorsenie som nepostrehla. Ale mozno niektore babatka reaguju inac, suseda bola s chlapcom aj v nemocnici, mali velmi vysoke teploty, my len okolo 38,5.

kopcik
3. led 2009

kim: koupali, taky jsme zhoršení nepostřehli. ale nepoužívala jsem žádný gel, mýdla, olejíčky...

kim
3. led 2009

díky, díky, za chvíli jdem na to, tak uvidíme 😉

cicacica
3. led 2009

Taky jsme si prodělali šestou dětskou nemoc, nebylo to nic hrozného, ikdyž zpočátku to vypadalo dost hrozivě, hlavně ty teploty. Pak se malá osypala a byl konec. Moc pěkný článek o této nemoci je zde: http://maminky.eu/clanky/jak-jsme-prodelali-ses...

mjanca
3. led 2009

ahoj 🙂
chtela bych se zeptat, jestli s 6. nemoci muze byt i prujem. Je to mesic, co jsme byly s Lucinkou i v nemocnici. Mela 4 dny 40,1 v konecniku, cipky moc nezabiraly, takze jsem to kombinovala i se zabaly, navic mela kasel a rymu, nechtela jist, malatna,apatycka. Mela dost silny prujem. Protoze nechtela pit, tak prestala curat a daly nam nakonec sondu do zaludku. Mela ji 2 dny. Po techto 4 hroznych dnech se osypala, teploty uplne zmizely a prujem ustal. Vyrazka zmizela do cca 2 dnu. Rekla bych, ze mela strevni virozu, ale vsechny vytery a jine testy byly negativni, proto si myslim, ze to byla 6 nemoc, navic do tydne a pul jsem nasla 2.zub, takze ten prujem mohl byt od toho. Lekari ale o 6.nemoci nechteji slyset, takze zaver je: virova strevni ifnrekce. Co myslite vy? Mate nekdo nejakou zkusenost s prujmem u 6.nemoci?