Šestá nemoc. Máte zkušenost?

mapris
12. bře 2007

Přeji příjemný den,
moje dcera má od soboty večer problémy s jídlem, kašle a střídavě má vysoké horečky. Byla jsem s ní dnes u doktorky. Ani včera na pohotovosti ani pediatrička nic neshledala, má podezření na tzv. Dětskou šestou nemoc. Dívala jsem se o tom na internetu, máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Jestli to nějaké z vašich dítek mělo, jak dlouho to probíhalo a jestli se nakonec objevila vyrážka (já právě čekám, jestli se objeví). Díky moc.

gimulka
19. bře 2009

ahoj holky, tak náš malej měl v neděli a v pondělí horečky, v pondělí tady byla doktorka dostal antibiotika a řekla nám, že malej má angínu. Dva dny pak horečku neměl a dneska ráno se osypal, tak asi šestá nemoc...Zítra náme jít k doktorce...Pokud to je šestá nemoc, nebere ty antibiotika zbytečně?

gimulka
19. bře 2009

jo jinak měl taky průjem, včera kakal asi 7x

scharfinka
20. bře 2009

gimulka:my meli stejny prubeh jako vy a mudra nam dnes potvrdila sestou nemoc.....v pondeli dostal vysoke horecky, utery taky, tak jsem letela k mudre, ackoli na nem nic nenasla, veskere testy na krev i moc byly OK, tak predepsala atb......., ve stredu teplota odpoledne klesla, takze byla jen slabe zvysena, ve ctvrtek absolutne bez teplot a dneska rano se nam vyhazel po celem telicku ma vyrazku....byla jsem dneska na kontrole a mudra rikala, ze je to sesta nemoc a atb mam zitra vysadit...jo a prujem ma teda radny uz od toho pondelka, kajdi tez tak 7x denne...ale u nas se do toho pletou jeste i zuby🙂

liby1
30. bře 2009

dneska nám MUDr. taky potvrdila šestou nemoc, ve čtvrtek začaly teploty 37,5-38, v pátek 38,5 (utíkali jsme k doktorce, objevil se i průjem a jednou zvracela), tak jsme dostali tabletky na průjem a Nutrolin-B, v sobotu se horečka vyšplahala na 39,5 a po octových zábalech v neděli všechno zmizelo a dneska červená vyráška po celém tělíčku.
Do toho nám taky rostou zuby, katastrofa. Ale už je aspoň v dobré náladě. Jen doufám, že brzo ta vyráška zmizí.

scharfinka
30. bře 2009

liby, ta vyrážka mizí během dvou dní-jeden den se ohodí a druhý den do večera by měla být už pryč🙂

gimulka
30. bře 2009

Holky držím palce, ať to má rychlý průběh bez velkých horeček...My měli nejvíc 40,5 a to byl teda mazec, malej byl ale úplně hodňoučkej, brečel akorát když jsme ho koupali ve studený vodě a to jsem teda brečela s ním... ☹

dnada
30. bře 2009

gimulko . koupat mimčo s horečkou ve studené vodě??? 😲 😲 😲 Na to bych neměla,ho takhle "týrat"(sama do studený vody nevlezu natož s horečkou to je o infarkt☹ ) Já sem malému dělala jen zábaly na lýtkách a teplotu sem úspěšně srazila,dělám to tak i u sebe když mám horečku.

jinak se chci zeptat,tuhle nemoc musí nebo nemusí prodělat každé mimi???

gimulka
31. bře 2009

dnada: my jsme mu nejdřív napustili normální 37 stupňů a pak postupně připouštěli do nožiček studenou...když jsme dělali zábal, tak řval ještě víc...a horečku jsme srazili tou koupelí líp..poradila nám to takhle doktorka...

krista
5. kvě 2009
krista
5. kvě 2009

d19 • 1d • Dnes v 10:38
Máte někdo zkušenost se šestou nemocí? Už jsme ve stadiu, že jsme bez teplot a máme třetí den vyrážku (zdá se mi, už bledne). Zajímalo by mě, jak dlouho tahle nemoc trvá a kdy už dítě není infekční (chodíme plavat a nerada bych, abychom někoho nakazili).
díky

kacka.va
5. kvě 2009

malá měla šestou nemoc týden před prvníma narozeninama. dva dny vysoké horečky, pak den nic a pak dva dny vyrážka. Vyrážka by měla zmizet během dvou až tří dnů. Doktorka nám říkala, pokud by nezmizela během tří dnů, tak se přijít ukázat.
monas: nakažlivé to je, je to infekční choroba.
Jinak šesto nemoc prý mají děti do roka a pátá nemoc je většinou od dvou let, u šesté bývá vyrážka většinou jen na trupu, kdežto u páté i na hlavě a končetinách, prý u toho bývá často průjem a můžou být i nafialovělé fleky na tváři.

many
5. kvě 2009

holky u nás vyrážka byla pár dní,no bych kecala,ale kolem týdne určitě 😉 už je pryč,uf nám do toho lezly i jedničky na hoře,tak to bylo děs běs ☹ a teploty bych kecala, 3-4 dny - jeden den měl odpoledne 39.
no snad to máme vybráno nadlouho

lili03
25. kvě 2009

Ahoj, vypadá to, že u našeho malého je ten průběh nějaký rychlejší, než tady čtu. Včera měl teplotu celý den, večer 39, dostal čípek, ráno jen 37,5 a vyrážka, šli jsme k dr. a prý už by to znovu vystoupnout nemělo, pokud je to 6. nemoc. Tak čekám, co bude večer (to bychom tam prý museli znovu na vyšetření). Tak u nás to teda zřejmě trvalo celé i s vyrážkou 1 den a noc (vyrážka jen asi pár hodin). A nebo to není ono... ☹

kapulet
25. kvě 2009

ahoj tak my jsme měli 6 nemoc před cca 3 týdny, nejprve horečky no spíše vysoké teploty ty trvaly asi 2,5 dne, hned na to se druhý den malinko osypala na kruku, ale vypadalo to jako zarudlé po tom jak se potila a den na to jsem dopoledne pozoroval jak se celá osypala takovýma červenýma skvrnama, bylo téměř vidět ja ji to narůstá, ale měla to jen na tělíčku a trochu tvářičky, ruce a nohy nic. Byli jsme s tím u MUDr. měla jsem totiž podezření na alergii, ale právě kvůli zarudlému krčku se potvrdila ta 6 nemoc. Jinak ty děti to svědí, dostali jsme na to kalciový olejík (na recept), nenamáčet ve vaně, a nesměli jsme ven pokud vyrážka nezmizela - sluníčko to dost dráždí.
jinak je to infekční, děti jsou protivní, bez nálady
a 5 a 6 nemoc se liší délkou trvání, a výskytem vyrážky
Kdo to máte tak se neděste, obrňte se trpělivostí

verdik
20. čer 2009

ahoj maminky, přidám pár vět na téma šestá nemoc,malý se jednoho dne ráno vzbudil a měl horečku 39,1, dali jsme čípeček a usnul, pak se probudil , snědl si s chutí oběd , ale nějak se mi nezdál a znovu jsem ho změřila, opět teplota, přidala jsem tedy sirupek, ale ani ten horečku nesrazil, navíc se pozvracel a doktorka nám řekla, ať se raději přijedeme ukázat, neboť horečka byla stále vysoká, pichla mu hydrokortison a jelo se domů,v noci teploty opět dosahovaly ke 40 a navíc jsem nemohla srážet zábaly, neboť malý měl studené ruce i nohy, tak to bylo celou noc až do rána, k tomu se přidalo i zvracení , malého jsme naložili do auta a k dr, tělíčko měl jako hadrový panáček, pokusila se mu zvednout hlavičku k prsům a nožičky , aby vyloučila pneum. meningitidu a řekla , nebudeme nic riskovat, musíte do nemocnice, tak to šlo další 2dny , žádné čípky, sirupy, prášky ani injekce malému horečku nesnížila, dosahovala 40 stupňů neustále ,byly nám udělány všechny odběry, vše negativní,tak se čekalo,malý odmítal jíst, takže byl skoro 4dny jen na čaji a glukopuru a až 5den se osypal, byla potvrzena šestá nemoc a s tím souviselo i to jeho odmítání jídla, neboť měl zapálené v krčku, ale výtěry byly negativní. Teď jsme ještě stále v nemocnici, už je to tu strašně dlouhé, malý je umrčený, osypal se tedy na celém čelíčku, ale má i osypaný takový jakoby mapky na tvářích a tak nevím, jestli se tohle může objevit u šesté nemoci, většinou píší osypání jen po tělíčku???jsme tu už šestý den, dnes mi dr řekl, že to musíme ještě dva dny vydržet, ale je to nekonečný. takže vy kteří proděláváte šestou nemoc, hodně sil, energie a ať jsou děti brzy fit a hlavně ať je vše bez komplikací a neskončíte jako my v nemocnici,pa 😉

shaula
20. čer 2009

Jé, to je strašné, držím palečky, ať jste brzy fit. U nás to proběhlo "klasicky" - oba kluci měli postupně teploty 38,5 - 39,5, ale šly srazit, jen se vždycky znovu vyšplhaly. Po třech dnech teplota zmizela a objevila se vyrážka (u jednoho to bylo čtvrtý den od začátku teplot, u druhého pátý den), ale měli ji jen na tělíčku, na obličejíku ne.
Tak hodně štěstí, ať Vás brzy propustí a je vše OK!

rezetka
24. čer 2009

Je to infkečkní?

shaula
24. čer 2009

Jo, je.

petja
25. čer 2009

Ahoj maminky,u nás to proběhlo úplně stejně jako Shaula

krista
2. črc 2009

wensdy • 2d • Dnes v 19:04
ahoj máte někdo zkušenost s touhle nemocí?Malá měla v úterý 37,6 tepl.a dneska po koupání jsen jí objevila na zádíčkách tečky .Někde jsem četla že ta vyrážka nebo co to je, postupuje dolu po těle.Ráno zavolám dr. Ale co stím těd'? Díky

shaula
2. črc 2009

wensdy - to nebude ono, tipla bych si spíš potničky z horka. U šesté nemoci jsou teploty několik dní (obvykle tři dny) a vyšší - okolo 39 stupňů. Až zmizí, objeví se vyrážka.
A i kdyby to byla šestá nemoc, tak s tím nic nenaděláš, nijak se to neléčí.

miluska.woolley
23. črc 2009

HOlky nevite nekdo do kdy je to nakazlive? Cetla jsem ze inkubacni doba je 10-15 dnu, ale do kdy je to nakazlive ne.
My meli utery/streda horecky, dneska uz je vesela a bez teplot. Planuju jeste 2 dny doma, ale v sobotu mame jit na oslavu narozenin, tak nevim jestli to jeste neodrict.

shaula
23. črc 2009

Miluska, já bych radši počkala ještě tak dva dny po zmizení vyrážky, takže mi to do soboty nevychází... Vyrážku už má? Jestli to vůbec totiž je šestá nemoc...

miluska.woolley
23. črc 2009

Vyrazku nema a teplotu taky ne. Tak jsem z toho blazen. Dr. rikal ze asi nejaky virus nebo tak, to oni rikaj pokazdy kdyz nenajsou nic jinyho.
Jeste mi kamaradka rikala ze mivaj deti teploty jen tak kdyz maji rustovy spurt nebo vyvojovy skok.
No uvidim, asi se rozhodneme v sobotu rano dle situace.

kacka.va
23. črc 2009

Já někde slyšela, že když už je vyrážka, tak to nakažlivé není. Ale vyrážka zmizí během dvou tří dnů a je to v pohodě, jestli máš obavy.
krista: nám vyrážka začala okolo krajů plínky, takže jsem nejdřív myslela, že jsou to potničky a teprve pak se jí to rozlezlo po tělíčku.

vikula
23. črc 2009

Ahojky holky,
koukám na toto téma a chtěla bych se zeptat zda to má každé miminko??Byli jsme dnes na očkování a tam byla paní a říkala mi,že měli tu šestou nemoc ☹ Tak na to koukám,abych se připravila úokud něco.Strašně se bojím,že to nebudu vědet co dělat u tak velkých teplot.

Teplotku měřím v zadečku a digitálním teploměrem.Odečítá se něco nebo jak.Dnes měl 37,6

shaula
23. črc 2009

Vikula, je to vcelku obvyklá nemoc, ale to neznamená, že ji chytí každý - to máš jako s chřipkou 😉 Teplot se tak neboj - při měření v zadečku se odečítá půl stupně, takže při 37,6 je to jen lehounce zvýšená teplota (vlastně jako bys ty měla 37,1). Do teploty 38 nebo 38,5 (po odečtu) nemusíš dělat vůbec nic, ona teplota je vlastně reakce imunitního systému, který bojuje s nemocí, takže takovéhle teploty není žádoucí srážet. Při vyšších teplotách nasaď léky - jsou buď na bázi ibuprofenu (např. Nurofen) nebo paracetamolu (Panadol, Paralen). Většina existuje jako sirup nebo čípky. Nám se nejvíc osvědčil Nurofen sirup, zabírá a má takový super dávkovač (něco jako široká injekční stříkačka). Mám i Panadol čípky, použila jsem jednou a nezabraly. Případně můžeš přidat obklady - stačí na zápěstí a kotníčky - já jsem dělala z vody s trošičkou octa (odhadem na půl litru vody malá štamprlka octa), vyčetla jsem to tady na koníkovi, ale příště (doufám, že to bude až za dlouho) zkusím jen z čisté vody, ono to asi bude účinkovat stejně 😅 Ocet je přece jenom kyselina a může podráždit pokožku, tak s ním opatrně. Při vysokých horečkách přes 40 stupňů se můžou pro sražení dělat koupele ve vlažné vodě nebo zábaly celých nožiček a ručiček. Zábaly celého tělíčka mi přijdou příliš drastické (pamatuju si je z dětství, brrrr, to radši tu koupel). Ale pozor - zábaly nesmíš dělat, pokud jsou ručičky a nožičky studené, pak hrozí selhání oběhového systému.
Tak, doufám, že jsem to napsala srozumitelně, a přeju ti, abys to nikdy nepotřebovala 😉

Jo, ještě jsem si vzpomněla - když používáš jeden druh léků (tj. na bázi paracetamolu nebo ibuprofenu), tak se dává další dávka obvykle až po 6 hodinách (samozřejmě podle návodu na léku). Když teplota neklesá, můžeš je střídat, tj. dáš paracetamol, za 3 hodiny ibuprofen, za další 3 zase paracetamol, atd. Každý působí jiným způsobem, takže se to dá takhle prostřídat.

vikula
24. črc 2009

Shaula:
moc děkuji popsala jsi mi to suprově 🙂 Jsem ráda,že ten koník tu je 😉 Spoustu info tu je a ještě tu krásně poradíte 🙂

Náhoda je,že dnes jsem volala mé nej kamarádce,že bychom přijeli na návštěvu a její holčička tu šestou nemoc má teď 😲 TAk nikam nejedeme 😒

krista
28. črc 2009

paja1975 • Dnes ve 14:52
ahoj, náš broček onemocněl šestou nemocí....máte s tím nějaké zkušenosti?? zmizí mu pupínky úplně?? mám strach,že mu to trochu zůstane ☹

jeudi • 2d • Dnes v 15:08
ahojky muj prvni syn to mel kdyz mu bylo asi cca pul roku mel vysoke horecky byli jsme v nemocnici pak se cely osypal a bylo po...neboj se nic mu nezustane

petja • 1d • Dnes v 16:08
paja,neboj se nic,vše zmizí,pupinky pujdou pryč od hlavy dolů...navic určo už tu taková diskuze je...u všech to probíhá myslim stejně...

samik2008
14. srp 2009

ahoj holky,tak náš malej měl od pondělka do středy skoro 39 teploty,v úterý jsme jeli k dr.ta mu vzala krev,jestli nemá zánět v tělíčku,tu měl v pořádku,na druhý den sem musela zanést moč tak tu měl taky dobrou,no tak sem si říkala že by zoubky?A hle dnes ráno se vzbudil a tvářičku a zádíčka obsypaný,dr.říkala že je to šestá nemoc.Doufám že mu to brzo zmizí,dr.říkala za 3-4 dny