Šestá nemoc. Máte zkušenost?

mapris
12. bře 2007

Přeji příjemný den,
moje dcera má od soboty večer problémy s jídlem, kašle a střídavě má vysoké horečky. Byla jsem s ní dnes u doktorky. Ani včera na pohotovosti ani pediatrička nic neshledala, má podezření na tzv. Dětskou šestou nemoc. Dívala jsem se o tom na internetu, máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Jestli to nějaké z vašich dítek mělo, jak dlouho to probíhalo a jestli se nakonec objevila vyrážka (já právě čekám, jestli se objeví). Díky moc.

kopcik
4. led 2009

mjanca: malý začal mít průjmy, ale z virového onemocnění, které se prokázalo výtěrem. do toho přišla šestá nemoc. takže jsme lítali od jednoho doktora v nemocnici k druhému. nikdo nevěděl, co mu je. přečetla jsem si článek o 6. nemoci a navrhla jsem to doktorce, ale oni to nějak jako nemoc neuznávají. že to určitě bude něco jiného. jen primář z infekčního napsal jako poznámku, že když se osype, je to 6. nemoc.... samozřejmě byla. ale průjem u toho měl. nevím, jestli i díky 6. nemoci nebo prostě jen nebyl vyléčený z toho virového onemocnění

kim
4. led 2009

Holky, u nás stejný!!!!!!!!!!Na štědrý den zvracel, pak měl průjmy, ale ne nějak silné!!!Dr taky říkala, prodělaná viroza a rostou vám zuby!!!!A pak 29.12. přišly teploty, stále průjem, apatycký, unavený, nejedl..přesně jak píšete, dnes jsme poprvé bez teploty a vyrážka mizí a koupání tomu rozhodně neublížilo 😉 😉
Takže myslím, že ta 6.nemoc přijde v době, kdy je tělo oslabené a prodělalo třeba i nějakou jinou nemoc 😒

misakulicka
4. led 2009

a proběhne tato nemoc pouze jednou a pak už nikdy, nebo se může vracet?

kopcik
5. led 2009

my máme malého vždy nemocného po hexavakcíně. pak chytne všechno 😒
misakulicka: prý existují 2 viry 6.nemoci, že se může chytnout 2x, ale pokaždé z jiného viru...
ale nevím.... asi malá pravděpodobnost...

knobloska
9. led 2009

Ahoj holky, naše malá měla 3 dny vysoké horečky, dr měla podezření na 6. dětskou nemoc, pže všechna vyšetření i výtěry byly negativní. Chtěla bych se zeptat ohledně průběhu: včera přes den už teplotu neměla, ale v noci na dnešek jí zase vylítla na 39. Dala jsem jí asi ve 3 ráno Nurofen a ráno se osypala vyrážkou a je celý den bez teplot. Teď mám jen strach, že jí v noci zase horečka vyskočí, to by prý být nemělo, když už se objevila vyrážka. Mám jet kdyžtak na pohotovost?

hancas
9. led 2009

ahoj mi také prodlali 6.nemoc.Klírinka ji měla 4-5 dní.Vůbec nechtěla papat,pořád jen ležela nebo spala v postýlce ale hlavně jsem do ní musela dostat hodně čajíka aby nebyla dehytrovaná,nechtěla ani to tak jsem jí to dávala(rvala)lžičkou do puseny.4 dny jsme měli 40 horečky,které jsme sráželi nurofenem a panadolem protože čípky nám nepomáhali.5 den ráno konečně byla osypaná a odpoledne byla čílá a už to byla moje pravá malá zdravá Klárinka.takové jsou příznaky na které bohužel nejsou léky ☹

zabula
9. led 2009

ahojky,
my meli pak pred tydnem porad teploty pres 38,cipkama o 6hod,sme to nemohli srazit,tak sem kombinovala 2druhy a slo to dolu,jen sem tam zakaslal,po teplotach se objevili po celem brisku az ke krku zvlastni flicky,nebyla to ani krupicka,byli vetsi cervene flicky,rikala sem si, ze zbasti uz kde co,tak to ma z toho,pak prujmy,ale rostou mu zoubky,tak to zas ze je k tomu,vse trvalo tak 5dni
myslite,ze to byla ta 6ta nemoc?

knobloska
9. led 2009

Zabula, já myslím, že to byla 6tá nemoc. Naše malá měla průjem 1 den a prý to mají z těch vysokých teplot.
Ta vyrážka u nás vypadá tak, že jí má jen na zádech a za ušima, jsou to načervenalé pupínky, někdy jejich shluk.

hancas
10. led 2009

ty pupínky u nás vypadali jak kdyby měli po celém těle krupičku s červenými tečkami

knobloska
10. led 2009

Holky dneska je už 2. den osypaná a bez teploty. Myslíte, že s ní můžu na chvilku ven?

zabula
10. led 2009

knobloska,kdyz malymu skoncili teploty,tak s nim tak den, dva dny jeste nikam radsi nejdu,u nas byva kolikrat takovy sychravi pocasi,ze to je tak na marodeni,pak du po chvilkach,nebo doma vyvetravam

knobloska
10. led 2009

Asi máš pravdu. Půjdu až radši zítra.

mikulkaz
12. led 2009

Ahoj, skoro všichni tu píšou, že se 6. nemoc nemůže opakovat. Takhle jsem to našla i na několika internetových stránkách, ale my ji 2x měli. Nejdřív v osmi a teď v 15 měsících. Pokaždé úplně ukázkový průběh: 3 dny vysoké horečky, pak 3 dny vyrážka, naprosto bez dalších příznaků. Naše dětská lékařka nám řekla, že se opravdu opakovat může, ale že prý existuje i spousta viróz, které se mohou projevit podobně. Opravdu co lékař, to názor. Oni sami si podle mého taky nemohou být jistí, pokud neudělají nějaké krevní testy.

knobloska
17. led 2009

Holky potřebuju poradit: malá dneska ráno je zase osypaná. Vypadá to stejně jako když měla šestou nemoc, ale jak jsem výše psala, 12. měla vyrážku 2. den, takže to už je dost dlouho. Přišlo mi, že jí to slezlo a teď to má zase. Myslíte, že by to ještě mohlo souviset s 6 tou nemocí?
Ještě jedna věc-moje mamina jí včera dala ochutnat mandarinku, kterou nikdy předtím neměla, ale to si myslím, že by neměla po celým těle i na obličeji. Díky

mispuli
20. led 2009

Ahoj,potřebuju poradit,je možný,že u šestý nemoci má malá horečky jen v noci? Přes den byla úplně bez teploty,teď k večeru má mírně zvýšenou,ale pořád kňourá a cítím,že jí to zas letí nahoru.Díky

knobloska
20. led 2009

Mispuli, naše malá je taky měla jen v noci. Dávala jsem jí Nurofen kolem 22. hodiny, v noci byla ještě rozpálená, takže se to úplně nesrazilo. Přes den pak ani ťuk.

ygreen
21. led 2009

nám teď rostou zuby a jak má oslabenou imunitu, tak chytil 6 nemoc. 3 dny 38-39. Dávala jsem nurofen čípky, ale mnohem lépe zabýrají čípky Panadol, jsou od 9 kilo a mají tak 2x více účinné látky než čípky od 6 kilo. Pak se osypal, vypadalo to jako potničky a za den už neměl ani vyrážku.

mispuli
22. led 2009

ahoj,tak horečky u nás trvaly 2 noci a už se osypala,horečky hned zmizely,ale stejně prořvala půlku noci,zřejmě jí taky roste zub 😖

misakulicka
22. led 2009

nás to zatím nepotkalo---ale měli jsme 3 dny horečky nejvyšší byla 38,7....sráželi jsme to parelenem do prcinky---a čekali na den 4. což nám poradila doktorka-když se osype-je to 6.nemoc...ale nic se nestalo----teploty ustaly ten 4 den, jídlo celou dobu jedl normálně...takže dodnes nevím, co to mohlo být---brečel jak tur-to ano---tak jsem myslela konečně zuby--ale po zubu ani památka....

alicek1
22. led 2009

Dobry vecer,chtela jsem se poradit,muj maly 13mesicni syn ma uz 3 den teploty,prvni den to bylo 38.5,druhy den to kleslo na 37.7 odpoledne pak dokonce nemel vubec a vecer znova 37.7 a dneska vecer opet 38,pani doktorka nam dneska rekla ze by to mohla byt ta sesta nemoc a ze mam pockat jestli se neosype,myslite ze horecky mohou trvat i klidne 4dny ? A ze by to mohla byt ta sesta nemoc? Nikde jsem tady nenasla ze by melo nejake ditko horecky dele nez 3dny tak mam obavy. Dekuji za odpoved. Alice

kopcik
22. led 2009

alice: náš malý měl horečky taky 4 dny. až ten páty se osypal. a musím říct, že jsme všechny ty 4 dny probrečeli, protože doktoři nějak neuznávají tu šestou nemoc, takže už nás strašili kdoví čím. chtěli nás hospitalizovat, nejdřív na infekčním, pak na dětském... lítali jsme od jednoho doktora k druhému.... takový strach fakt nepřeju nikomu.
takže se ti zítra nebo nejpozději v sobotu snad osype. píšu snad, protože to pravděpodobně je jen ta šestá nemoc a ne nic vážnějšího

alicek1
22. led 2009

Kopcik: Dekuji ti moc za odpoved,trochu mne to uklidnilo v tom ,ze se to muze objevit az pozitri ,ale i tak mam v sobe nejaky strach a porad na to myslim,jak uvidim pupinky tak budu skakat asi metr do vzduchu 😉 ,oni vzdycky strasne strasi a clovek je z toho pak na nervy,hruza 😖 ,snad to bude v poradku,urcite pak pisnu. Dekuji a preji krasny vecer.

alicek1
28. led 2009

Ahojky ,tak sestou nemoc jsme teda nemeli,ale nakonec se nam udelal zanet v ocicku hned v patek takze mame kapky do ocicka antibiotika,uz je to ale v poradku,akorat mi porad vrta hlavou proc mnel 5dni teploty bez niceho,nechapu to.

lucija
28. led 2009

Ahojky, Ali, my jsme šestou nemoc měli taky, taky jsem měla hrůzu co se děje.
Ale teď jsme měli čtyři dny teploty přes 39 a nic k tomu 😒 No ale pak teploty zmizely a malej začal šíleně kašlat a rýmit a mudra říkala že je to chřipka. Takže ty teploty jsou asi nejspíš takovou předzvěstí, že se něco děje 😉
Tak ať jste brzy v pořádku 🙂

alicek1
28. led 2009

Lucija: No je pravda,ze maly trosku zacal kaslat ale jen malinko spis bych rekla ,ze rovnou odkaslava a ryma jen uplne minimalne fakt malinko,asi to bude opravdu nejspis z toho a mozna byly i ty teplotky pak kvuli tomu ocicku. Tak snad uz bude vse v poradku 🙂

mobina
13. únor 2009

Ahoj holky právě jí proděláváme a jsme ve fázi, kdy nám klesly horečky a začínáme se osypávat. Chtěla jsem se zeptat (zapomněla jsem u doktorky 😔 ) Kdy přestává být nakažlivý pro ostatní děti? A kdy případně mohu ven? Většinou když opadne horačka, ale nevím u šestky 😒 Díky za rady.

knobloska
13. únor 2009

Já jsem se na to ptala dr a prý je to nakažlivé, když jsou horečky. Ven bych šla tak 2 dny po horečce, ale vzhledem k tomu, jaký mají být mrazy, tak nevim nevim 😒

listicka77
13. únor 2009

já na webu četla, že nejvíc nakažlivé to je v době výsevu vyrážky.

mobina
14. únor 2009

Holky díky. Tak to raději necháme odeznít úplně, aby ten hnus nepředal někomu jinýmu.
A ještě jsem se chtěla zeptat. Jakou měly děti v tý vyrážkový fázi náladu? Ondra jen řve a řve 😔

pavla81
23. únor 2009

Ahoj holky, tak malý prodělal 6. nemoc, první tři dny horečky max. 38 stupňů (po odečtu), třetí den jem byla s malým u doktorka, tak měl lehce zarudlý nosohltan, dr. nám doporučila léky aniž by nám řekla, že se může jednat o 6. nemoc. A následující den se mi osypal-zádička měl úplně červené, jako popálené od kopřivy a na krčku a trošku v obličeji. Nechtěl vůbec pít, ale za to jedl normálně. Vyrážka se už ztratila a pije mi normálně. Tak jsme tuto nemoc prožili trošku jinak.