Šestá nemoc. Máte zkušenost?

mapris
12. bře 2007

Přeji příjemný den,
moje dcera má od soboty večer problémy s jídlem, kašle a střídavě má vysoké horečky. Byla jsem s ní dnes u doktorky. Ani včera na pohotovosti ani pediatrička nic neshledala, má podezření na tzv. Dětskou šestou nemoc. Dívala jsem se o tom na internetu, máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Jestli to nějaké z vašich dítek mělo, jak dlouho to probíhalo a jestli se nakonec objevila vyrážka (já právě čekám, jestli se objeví). Díky moc.

simounah
28. říj 2009

asi u 2 maminek jsem tady četla, že taky měli horečky jen max 38........ no uvidíme asi teda zítra raději zajdeme k doktorce.

alishia
29. říj 2009

Tak mi meli horecku 39,9°C (v zadecku), zjistila sem to hned jak sem na nej sahla, byl silene rozpalenej. hned sem mu dala nurofen a sla ho sprchovat vlaznou vodou, dala mu jen tricko a plinku a neprikrejvala ho, vzdy to trochu kleslo, ale za cele tri dny sme se nedostali pod 38,5C (v zadecku). hned sem s nim byla u doktorky, ta mu delala ten test, kdy ho pichla do prsticku. Zjistila ze pry to ma nizke a ze to je nejake virove onemocneni a nebo 6 nemoc. tak uvidime, vcera mel na zadech par pupinku a par na brise. nic hroznyho. jdu ho zkontrolovat.

alishia
29. říj 2009

cetla sem ze kdyz je dite osypane, tak je infekcni. nevim tedy jestli s nim lezt k doktorce, kde muzem potkat nejake male deti ktere tuto nemoc jeste nemeli. ale chtela bych si byt jista, ze je to opravdu ta sesta nemoc. tak ted nevim, jestli tam jet nebo ne.

samik2008
29. říj 2009

slyšela jsem že šestá nemoc je infekční a když se dostane poprvé tak potom už nee,tak mi to řekla dr.

andykov
29. říj 2009

jsme od dr., paní doktorka nám šestou nemoc potvrdila 🙂 je to infekční, nesmíme ven dokud ji nezmízí vyrážka. pak je ještě nemoc pátá prej 😲 Jsou to dětský nemoce podobně jako neštovice, spalničky atd. tzn.doživotní imunita 🙂

beruskaxxxxx
1. lis 2009

Ahojky holky, už jsem s mojí 10 měsíční holčičkou úplně bezradná, no fakt už nevím. Malá měla vysoké horečky, tak jsem byla u MUDr. a ta že má angínu, po třech dnech teplota klesla a objevila se vyrážka, ze začátku na obličeji, jako popálena kopřivou a pak se to slilo do velkého červeného fleku a stěhovalo se to po celém tělíčku. Šli jsme tedy na pohotovost a tam že to je alergie na penicilín, od pondělka penicilín nebere, dnes je neděle a vyrážku pořád máme, jinak zcela v pořádku. Tak opravdu nevím, zda se opravdu jedná o šestou nemoc, tak vás prosím o radu ☹ A taky jsem celkem naštvaná, jestli to teda bude šestá nemoc a malá zbytečně, již už po 4, brala ve svých 10-ti měsících atb. No už vážně nevím, tak spoléhám na vás, dík moc 🙂 Iveta

samik2008
1. lis 2009

beru...pokud neměla malá nic krom té teploty(myslím kašel,rýmu),a objevily se jí fleky na tělíčku tak to bude asi opravdu ta šestá nemoc.Kuknu ke mě do alba jak malej vypadal při šesté nemoci.

beruskaxxxxx
1. lis 2009

Ahojky Sami 🙂 Tak ti moc děkuji, rýmu malá dostala až asi po několika dnech a to jenom pro to, že jsme tady měli měli 5-ti letou neteř a ta rýmu měla. Takže si myslím, že to taky je 6 nemoc, no jsem zvědavá, co mi zítra řekne doktorka. Zkusím se podívat k tobě, já tady dám taky fotku, jak vypadá, ale musím tady ne to jenom přijít, jsem tady asi po druhé 😉 Tak ještě jednou dík a zatím pa

beruskaxxxxx
1. lis 2009

Tak jsem tedy koukala na ty fotečky a myslím, že to bude ono. Taky jsem tedypřidala foto Karol, tak se když tak taky jukni a co si myslíš ty, ju? Díík a pa pa 😀

samik2008
1. lis 2009

Ahojky,myslím že je to šestá nemoc.vypadá to podle těch flíčků co má ve tvářičce.Teda náš malej to měl po celým těle od hlavy až k patě,i ve vláskách.No ale každý to má jinak,někdo méně někdo více. 😉

shaula
1. lis 2009

Beruska - a jak dlouho tedy už má tu vyrážku? U šesté nemoci by měla zmizet během cca 3 - 4 dnů, pokud ji má déle, tak to asi šestá nemoc nebude...

samik2008
1. lis 2009

no Berus to je pravda...mi sme to měli tak,že pondělí,úterý a středa teploty,ve čtvrtek se objevily vyrážky a v neděli ustupovaly.

kacka.va
1. lis 2009

berusko: nám doktorka říkala, že vyrážka mizí většinou po 2-3 dnech, a pokud by nám to tehdy neslezlo, tak jsme měli ten 4 den okamžitě naklusat k doktorce.

anta
2. lis 2009

Ahoj holky, tak my jsme čerstvě po 6. nemoci. Minulý týden v neděli se mi kluk nějak nezdál, byl děsně horkej, v noci nám fajroval, že to bylo děsný. Šla jsem s ním v pondělí k dr., ta nám řekla, ať mu srážíme teplotky, ty mu v úterý zmizely, ve středu to bylo dobrý a ve čtvrtek vyrážka, která slezla v sobotu. Po telefonické konzultaci ve čtvrtek s dr. byla stanovena 6. nemoc. Já s ním po těch teplotách k dr. nechtěla s tou vyrážkou, abychom nenakazili ostatní děti 😉

beruskaxxxxx
2. lis 2009

Ahoj holky, moc vám všem děkuji. Tu vyrážku máme asi už týden, dneska jsme byli u doktorky a tam nám teda nic zvláštního neřekla, může to být nějaká infekce nebo i ta alergie na penicilín, takže jsem asi tak chytrá, jako než jsem tam šla. No uvidíme, ale snad to brzy zmizí, dneska ráno to už měla jenom maličko. tak se holky mějte moc hezky a všem vám moc děkuji 🙂

irenee
5. lis 2009

Ahoj, tak my zrovna taky procházíme 6 nemocí - konkrétně "fází vyrážky". Malou to nejspíš dost svědí, pořád klouže po koberci po bříšku a zádech, je protivná a v noci jí to budí ☹ Nevíte jestli je nějaká mastička, která by to svědění utlumila? A ještě se chci zeptat, jedli vám malí při nemoci normálně? Naše malá totiž už od soboty odmítá cokoliv kromě mlíka, ty první dny jsem chápala teploty měla až k 40, ale teď už je bez teplot jenom s tou vyrážkou, tak nevím jestli to nechutenství může být spojený ještě s tou nemocí. Ono totiž jídlo ani "normálně" neni její hobby ale tohle je fakt na trefení, stačí aby uviděla lžičku a řveeeee 😖

andykov
5. lis 2009

iren, mou malou ta vyráška asi nesvědila, respektive nebrečela, ani sebou nijak nešila, byla v poho, když ji měla. Asi to je různý, i když teda píšou, že by neměla svědit, psalo tu pár maminek, že jejich dítka to taky svědilo a používaly na to calciovou mast a někdo snad malinko Fenistilu 😉 To nejedení je normal. Mně malá naopak 1. a 2. den horečky jedla skoro normálě a pak si to vynahradila, až když měla tu vyrášku, ale po pár dnech se to zase srovnalo 😉

zdenkaradek
5. lis 2009

Ahoj holky, tak šestou už máme taky úspěšně za sebou. Minulý týden ve středu odpoledne Matýskovi vyletěla teplota na 39,9, kašel a rýmu neměl, srážela jsem mu to Panadolem a Nurofenem. V pátek odpoledne teplota zmizela a osypal se. V pondělí zmizela i ta vyrážka, takže Ok. Jinak u doktora jsem s ním byla 2 x. Poprvé v pátek dopoledne, to ještě měl zvýšenou, říkala jsem si, že pro jistotu tam zajedeme, když bude víkend a podruhé v neděli dopoledne, udělaly se mu na nožičkách takové velké červené fleky, dr. říkala, že to je alergická reakce na něco, co to nevím. Samozřejmě, že malý po dobu nemoci nejedl, byla jsem ráda, že pil mlíko a čajík. Doktorka říkala, že ještě tento týden má mít klidový režim a nemáme chodit mezi děti.

anta
6. lis 2009

Irenee - to je zvláštní, že jí to svědí, malýho to nesvědilo. Je taky fakt, že nechtěl jíst, takže nenutit, případně nabídnout ovoce nebo něco,na co případně měla chuť, kluk mi také jedl jen mlíko, takže se neboj 😉 . Kup si tekutý pudr, ale nejdřív bych to nechala prohlédnout dr., abyste měli jistotu, že je to fakt 6. nemoc.

irenee
10. lis 2009

Ahoj jsem měla rozbitej comp tak si odpovědi čtu až teď 🙄 To svědění mě taky zarazilo, ale druhý den už jí to nejspíš nesvědilo tak asi nějaká shoda náhod. No každopádně už je po vyrážce ty svoje 3 lžíce polívky denně už taky zas baští 😅 takže pohoda 😉

usounek25
10. lis 2009

ahoj, já taky řeším jestli náhodou nemáme tu šestou nemoc o které se tady bavíte. Malej má od neděle zvýšenou teplotu, zatím to není tak strašný dneska měl 38,2 (v zadečku), dávám mu Panadol. Zítra jdeme k dr. Každopádně mě trochu zarazilo, jak tu píšete o těch červených flecích. Malýmu se tyhle fleky už párkrát objevili, naposledy minulý čtvrtek na pravé tváři, měl ji celou červenou. Před tím to bylo třeba na paži apod. Nepřikládala jsem to mu žádný význam, říkala jsem si jestli to třeba nemá od koberce, dělá různý akrobatický kousky. Ale když jsem si dívala na fotky od Samik2008 a Berusky, tak to vypadalo úplně stejně. Jen to vždy třeba po půl nebo hodině zmizelo a teplotu v tu dobu neměl. V neděli měl teplotu zvýšenou a v pondělí byl na obličeji osypanej, ale jen kolem pusinky, různě veliký červený pupínky, ne ty fleky, to měl možná od slintáčků 😉 . Myslíte, že by to mohla být taky ta šestá nemoc?

ambret
10. lis 2009

Usounek, tohle mi nepřijde jako příznaky 6 nemoci 😉 Nelča už si 6 nemoc prodělala, ale to měla 3 dny horečky až 39,5 a po třech dnech, co ustoupily horečky, začala vyráška, nejdříve ve vláskách, potom po obličej, pak na zádíčka a bříškoi a na konec to šlo na ručičky a nožičky a bylo po všem

shaula
10. lis 2009

Usounek, ty fleky určitě nebyla šestá nemoc. U ní jsou obvykle 3 dny zvýšené teploty (naši měli až 39,5) pak teplota zmizí a objeví se vyrážka, která mizí za cca 2-3 dny, někdy 3 - 4 dny. TAkže teoreticky teď může šestou nemoc mít, jestli má teploty od neděle, tak pokud opravdu půjde o šestou nemoc, měly by zítra ustat a zítra nebo pozítří by se měla objevit vyrážka.

sonica
20. lis 2009

ahojky, tak se pridavame do klubu, prave ji taky prozivame. horecky uz nastesti zmizeli ale jsme flekaty jak bobinko 😅
jinak sesta nemoc je virove onemocneni, ale pozor, kdyz jste ji meli jednou neznamena ze nemuzete znovu, tech kmenu je vic, stejne jako chripky, takze se muze znovu objevit. infekcni je ve stadiu horecek, kdyz se objevi fleky, tak uz je prenos vyjimecny. 😉

kacka.va
20. lis 2009

sonica: tak to slyším prvně, že se může vrátit, všichni i doktorka mi tvrdí že ne. že maximálně nám přijde pátá nemoc.

berenika39
20. lis 2009

ahoj, petr měl ted poprvé v životě rýmu, nikdy nebyl ještě nemocný, jen po očkování hexou v jednom roce dostal šestou nemoc. Z rýmy byla nakonec viroza a čepy v krku, crp měl nízký, ale má pořád teploty - no a mudra mi řekla (dneska, měla jsem si to nahrát 😀 😀 😀 ), že pokud by už byl jinak v pohodě a měl teploty, že můžu čekat šestou nemoc, že se to může chytit znova!!!!! Jinak naše mudra je ok, hodná, pečlivá, moderníí, prostě tomu věřím, i když se přiznám, že jsemsi do ted myslela, že je to jen jednou a dost.

sonica
20. lis 2009

no musite to brat tak ze je to virove onemocneni a viry mutuji, stejne jako chripka, je jich nekolik typu tak i tato nemoc ma vic kmenu, sice proti jednomu uz budete imunni ale dalsi si muzete znovu "vychutnat".
berenika ano presne tak to rekla dr. i me, muze ji mit opakovane... 😉

eloana
12. pro 2009

ahoj holky.Moje zkusenost s patou a sestou nemoci. 6 nemoc mala prodelala jako miminko.A 5 nemoc jsme pravdepodobne prodelali jako spalu🙂 s antibiotiky. v lete mela rude tvare a zvysenou teplotu a vyrazku po tele -pani doktorka se domnivala, ze se jedna o spalovou anginu - ale nemela klasicke priznaky jako malinovy jazyk a puchyrky u nehtu.Ale pro jistotu nam dala destska antibiotika. Nyni jsem nahdou narazila na patou nemoc a vechny priznaky uplne souhlasi . Opravdu se tyto nemoci casto zamenuji.Moje mamka vubec nevi ,ze takoveto nemoci existuji a neni si vedoma ,ze jsme se prodelali,ale pravdepodobe ano,ale casto se ot zamenovalo prave za neco jineho

jajina.c
18. led 2010

Ahojky, tak také hlásím, že jsme ve fázi 6. nemoci. Máme 5,5 měsíčního Lukáška. Najednou z ničeho nic dostal horečky v rozmezí 38 - 39,9, průjem a trochu suchý kašel, to trvalo asi tři dni, Dr nám dělal vyšetření z moče - to bylo o.k., pak i z prstíku z krve a tam byly prý minimální hodnoty, z toho usoudil, že nám ATB nedá, tak jsme měli paralenový čípky, ale ty moc nezabíraly, tak pak nurofenový. Po třech dnech teplota klesla a druhý den jsme se osypali. Dneska š. den osypání je to snad nejhorší, ale už by to mělo pomalu ustupovat. Jinak cca dva dni před horečkama mi malý spal celou noc cca od 20:00 do 5:00, to už mi přišlo divný, protože se normálně budíme cca třikrát. Aběhem nemoci mu také moc nechutnalo. Tak se maminky držte, my jsme měli horečky poprvé a tak vyplašená jsem snad ještě nebyla a ten pohled na trpícího Lukáška mi rval srdce.

martulikk
12. čer 2010

Ahoj, tak se bohužel přidáváme k vám do klubu ☹ Malá má 10,5 měsíce... v úterý večer začala sálat... mysleli jsme, že to bude z těch veder... odpoledne jsme jí poprvé napustili mini bazének na zahradě, byla namazaná, ve stínu a moooc spokojená... tak jsem si to večer vyčítala, že jsme jí ho vůbec kupovali... nakonec to dopadlo tak, že horečky 38,5-38,9 se jí držely do pátku odpoledne a pak zmizely... byla jsem s ní v pátek dopoledne u doktorky a ta mi řekla, že to bude menší virózka, CRP měla 8, lehčí zarudnutí v krčku, jinak nic... i když se začínala v ten pátek maličko červenat, ale mysleli jsme, že to je z těch veder, byla pořád propocená... šestá nemoc, že to prý není... hmmm, tak bohužel asi ano 😒 jak jsem už napsala, máme po teplotách a od včerejšího odpoledne má děsně osypané tělíčko, obličejíček a trošku ve vláskách... kromě opocení z těch veder jsem se bála, jestli malá nemá reakci na krém na sluníčko... koupila jsem ho ve čtvrtek (seba med 50)... tak jsem ráda, že můžeme mazat dál a holt si teď musíme přečkat těch pár osypaných dní, ach jo...
Jinak Josefínka taky včera nechtěla moc jíst, naštěstí aspoň hodně pila... obvykle z lahvičky nebo hrnečku nepije, jen s nimi blbne a vodu plive... teď pila jak o život...
A ještě bych se chtěla zeptat na tu vyrážku... asi se to nedá nijak zmírnit, že? Dnes v noci jsme vstávaly 4x a mezitím se pořád v postýlce vztekala, cestovala, převalovala, no děs... chuděrka moje malá...