• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

SIDS. Máte zkušenost se syndromem náhlého úmrtí?

12. července 2016 
:frowning2: prosím máte někdo skušenost se syndromem náhlehho umrtí? :pensive:
6. pro 2011 v 10:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sabinar ...já teda naštěstí ne :fearful: :pensive: .a co potřebuješ vědět? :confused:
6. pro 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamarádce takto zemřel chlapeček
6. pro 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@prdecek ahoi v kterem měsici a byl naprosto zdravy?moc mě to mrzí :cry: a měl ten senzor pro hlídaní těch miminek? :frowning2:
7. pro 2011 v 09:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím, že mu byli 4 měsíce, už je to 27let, byl by starší jak já, je to moje kolegyně-kamarádka z práce. Tenkrát asi monitory dechu nebyli.
Tobě se to stalo? doufám, že ne.
7. pro 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivular ta diskuze uz je skoro pet let stara :wink:
1. led 2016 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka Díky - vyskočila mi mezi těmi, kde se aktuálně diskutuje, tak nevím.. No snad už tedy ta největší bolest přešla..
1. led 2016 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivular ja na to taky koukala, je divny, ze se to takhle "aktualizovalo".
1. led 2016 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muzu se na neco zeptat? Tedy pokud sem jeste nekdo kouka. Jak se to stane, ze takhle mala detatka umrou na sids? V kocarku na prochazce nebo snad v noci? I pres monitor dechu?
Neberte to nijak zle, prosim, opravdu me to zajima. Ja z toho mam strach doted a to
nasi dcerce budou za par dni dva roky. Porad pouzivam monitor dechu a jeste se ho vzdat nehodlam. Kazdou noc spi mala s nami v posteli x hodin a porad z toho byvam trochu nervozni. I kdyz ja jsem trosku blazen.
Je mi moc lito vsech detatek, ktera tu uz s nami nejsou, a stejne tak rodicu a preji hodne sil a novou radost do budoucna
1. črc 2016 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matire Ve dvou letech už SIDS nehrozí, nebojte.
Jinak se k tomu dají dohledat informace na netu (tuším, že nejčastěji k tomu dochází opravdu v noci, v době, kdy je spánek dítěte nejtvrdší...pak jsou nějaké rizikové faktory jako přehřátí, matka kuřačka apod.).
Existují i teorie, že za tím stojí očkování (nejčastěji dochází k SIDS mezi 2.-4. měsícem, tedy v době , kdy se očkují první dvě dávky hexavakciny) - údajně snad prý v Japonsku, od té doby co odložili očko do stáří 2 let , se SIDS takřka nevyskytuje...ale nemám to z ověřeného zdroje, nevím, co je na tom pravdy.
Jinak známé mamky se to kdysi přihodilo přes den, všimla si , že dítko nedýchá...naštěstí s pomocí záchranky a instrukcí přes telefon, ho opět oživili...
1. črc 2016 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matire Ještě k tomu strachu - obávám se, že statisticky je daleko pravděpodobnější, že jako rodina zemřete při autonehodě...to Vás asi moc neuklidňuje, ale chci tím chci říct, že těch věcí, co se mohou stát (nemoci, úrazy, nehody, přepadení...) je prostě strašně moc a nemá velký smysl je dopředu řešit. Ano, částečně to můžete ovlivnit opatrností nebo zdravým životním stylem, ale spoustu okolností neovlivníte a je třeba naučit se s tou nejistotou žít...
1. črc 2016 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky za zpravu :slight_smile: a uklidneni. Neco jsem o sids drive take cetla, takze vim, ze po prvnim roce uz se temer nevyskytuje, presto naprosto vyjimecne muze hrozit az do tri let veku. Pry.
Ale ptala jsem se spis z trochu jineho duvodu. Ja jsem si malou vzycky hodne hlidala, v postylce monitor dechu, v kocarku jsem ji pravidelne kontrolovala, jestli dycha... mozna si jine mamimky sva miminka nehlidaji tolik a proto si nevsimnou vcas?
Jinak ja a monitor dechu - mam ho doted i z jinych duvodu, napr. kvuli pripadnemu zvraceni. Jeste pri poslednim zvracení v roce a trictvrte lezela nase mala na zadech s plnou pusinkou a jen koukala, jestli ji zachranime.
Kdyz staci cvaknout vypinacem a muzu pak klidne spat, tak mi to za to stoji
6. črc 2016 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sabinar kamaratka dala spinkat dvojcata a zobudilo sa len jedno. Chlapcek nemal ani mesiac. Nemali monitor dychu.
6. črc 2016 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
To me mrzi, takovy veci by se stavat nemely :(
Proc nemeli monitor, to nechapu (samozrejme za to kamaradku nesoudim, je to jeji vec, ale pro me monitor patri k zakladni vybave)
6. črc 2016 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matire To je vec nazoru, jestli monitor dechu patri /by mel patrit/ mezi zakladni vybavu, myslim, ze ne. Lidi umiraji, i mala mimca, bohuzel a nekdy i v nemocnici, kde jsou na to pripraveni. :frowning2:
6. črc 2016 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ja cetla, ze monitor nezachrani pri pravem sids. Upozorni na zastavu dechu, a muzete se hned pustit do rozdychani, ale pry pravy sids proste nerozdychate... At tak ci onak, ja monitor mela a mam, takova zastava dechu ktera se rozdychat da, za to stoji, at uz to s tim pravym sids je jek chce. Take zapinam i po druhem roce kdyz je zahlenena a hrozi zvraceni, protoze i ja kolikrat videla, ze ona jen lezi na zadech s plnou pusou a neni schopna se ani otocit hlavou a vyplivnout to..
6. črc 2016 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matire Taky jsem monitor nikdy neměla a teď ho zvažuji.Někdy ale nepomůže ani svěcená voda......
6. črc 2016 v 15:11  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neříkám, že monitor má patřit k základní výbavě, psala jsem, že pro mě k ní patří. Nikoho nepřesvědčuju :slight_smile:
Je to pravda, lidi umírají v jakémkoliv věku a kdekoliv a svěcená voda, jak píše soyevita, taky nepomůže. Někdy se to ale ovlivnit dá a já nám radši dám šanci včas zasáhnout, než spoléhat na přírodu nebo bůh ví co.
Také jsem četla, že sids někdy prostě nerozdýcháte. Ale někdy třeba jo. A nejde jen o sids; co se nás týká, tak myslím i na to zvracení nebo udušení pod peřinou nebo cokoliv. Vlastně i po úrazu hlavy nám dětská doktorka říkala, že máme hlídat dýchání.
12. črc 2016 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nebo mě ještě napadají febrilní křeče... naštěstí nevím, jak probíhají (ťuk, ťuk), ale možná i při těch by byl monitor platný
12. črc 2016 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek