Šílená rýma 10 měsíční holčičky. Jak ji jí zbavit?

kamilka007
27. únor 2012

Ahojky, poraďte mi prosím nějaké prověřené procedury, jak zbavit naši trpaslinku rýmy - průhledný hlen nejde moc odsát, malá ho jen vykýchává (zato ale pořád), teče jí z očí a v noci chudinka chrochtá a dusí se. Už jsem nadzvedla hlavu postýlky, zapínám zvlhčovač vzduchu, proléváme mořskou vodou (Libenarem apod.), ale nic moc nepomáhá. Doktorce jsem volala, ale na rýmu nám prý nic jiného poradit nemůže. Nejhorší je, že je to už podruhé za 14 dní, což je vážně divný. 😒

jabber
27. únor 2012

A kojíš ještě? Nám vždycky ohromně pomohlo po každém odsátí kápnout do každé dírky mateřské mléko, je to mnohem účinnější než všechny kapky do nosu 🙂 Poradila nám to kdysi dětská dr, když jsme se taky trápili s rýmou pořád dokola a funguje to bezvadně 🙂

eloana
27. únor 2012

@kamilka007 ahoj syn trpi na rymy uz od 4 mesicu.... ma to bohuzel od nosni mandle... Na 2 letech budeme muset jit asi na vyndani...

kalo
27. únor 2012

@kamilka007 jako že by sem někdo hodil zaručený recept, po kterém okamžitě rýma zmizí? 😀 😀 S tím se fakt nic dělat nedá....můžeš se s tím jen smířit. Rýmy mají všechny děti celé zimy, jak se oteplí, přestane se frkat...

kamilka007
autor
27. únor 2012

@jabber skoro měsíc už právě nekojím, se to pak takhle zvrhlo.. 🙂

kamilka007
autor
27. únor 2012

@kalo no spíš jsem myslela recept, po kterém se malé aspoň trochu uleví, ale dík za tvůj "názor".

eloana
27. únor 2012

@kamilka007 no asi neni..... nam dala dr.nakonec antibiotika neb uz ji mel pres mesic.... ryma presla na tyden
jeste jsme meli nejake detske modre kapky.... takovy mentolovy gel.... pry byly za naseho mladi.... ja je teda nepamatuji

eloana
27. únor 2012

@kamilka007 nebo zajdi na orl..... me michaji pro maleho specialni kapky... beru je i ja na zanet dutin....

jabber
27. únor 2012

@kamilka007 tak ještě zkus stříkat do nosu Sterimar s mědí, ale pozor, může se to jen asi 10 dní v kuse, přečti si příbalový leták. Ta měď má protizánětlivé účinky 🙂
A taky by nebylo na škodu, aby jí dr udělala výtěr z nosu, třeba tam má něco, že by fakt potřebovala atb. Nám při opakující se rýmě dělá výtěr automaticky.

sabuse1
28. únor 2012

@kamilka007: já stříkám do nosíku Sterimar nebo kapky od Karla Hádka a dávám do aromalampy eukalyptový olejíček který krásně nos uvolní a řekla bych, že ta rýma ustupuje rychleji...jen pokud bys to zkoušela dej pozor ať je opravdu přírodní

anehap
28. únor 2012

@kamilka007 malá je taky teď šíleně zahleněná - má teda spíš zadní rýmu, ale odsajeme dost - a na ORL nám dr. taky doporučila SINUPRET, prý s ním má dobré zkušenosti 😉 Dávám ho malé druhý den a rýma rozhodně lepší, i hodně "chrochtala" a to přestalo. Jen nám to už sedlo do oušek ☹ ALe malá je starší - 19 měsíců - a Sinupret je od roka, ale je přírodní a u vás bych ho už klidně dávala, na netu to píšou, ale můžeš se ještě poradit s DR 😉

luthien.k
28. únor 2012

@kamilka007 přes veškeré snahy měl mladší syn rýmu prakticky tři měsíce v kuse, zadní rýmu, téměř nic jsme neodsáli, pak byl kvůli bronchitidě léčen 10 dní Sumetrolimem a rýma přešla také...