Šilhání. Jak probíhá vyšetření u očního?

kate77
20. říj 2009

Ahoj,někdy se nám zdá, že dceři jedno oko utíká k nosu..už to asi v jejím věku normální není co?Znamená to,že bude muset nosit brýle se zalepeným zdravým očkem?To si nedovedu představit..A jak vlastně probíhá vyšetřená u tak malého dítěte?Ani pořádně nevím,jak to otestovat doma,zkouším pohybovat hračkou aby koukala a pod ale ttakhle nic podezřelého nevidím..i jeden známý se ptal,jestli trošku nešilhá,tak asi se to občas nezdá jen nám☹...

ludva
30. kvě 2010

Barbuc, jestli jsi z Prahy nebo okolí, tak ti poradím doktůrka - strejdu srandu a toho se nebojí žádné díťátko 😀
Je úžasnej k dětem a hlavně kapacita na šilhání 😉

veronika.m
30. kvě 2010

Ludva a mohla by jsi mi prosím taky napsat jméno toho doktora?? 😉

ludva
31. kvě 2010

Veronika.m, máš IP

barbuc
1. čer 2010

Tak my mame vysetreni plusoptixem za sebou, byli jsme v Sumperku a za vysetreni jsme zaplatili 150 kc, coz je myslim super. Ludva - diky, z Prahy bohuzel nejsem, ale nevadi, mala to ma pry jen kosmetickou vadu, ktera by se mela do dvou let upravit, tak snad uz nebudeme muset na zadne vysetreni 🙂

ludva
1. čer 2010

Burbuc, tak to gratuluju k výsledkům 🙂
U nás se stále nepovedlo brýle nasadit 😠 😠 , takt nevím, jak na to ☹ No snad někdy.....

monnaa1987
25. bře 2011

Můj syn má také problémy se šilháním. Pravé očíčko mu ujíždí. Dnes jsem byla u očního a bylo mi sdělěno, že syn bude nosit brýle a to se 4 dioptriema ☹ . Synovi je 11 měsíců. Pro jistotu si zajdu ještě k jinému doktorovi. Přijde mi divné, že by to takle rychle poznal? Syn má panickou hrůzu z doktorů. tudíž je i vyšetření velmi obtížné. ☹ Prosím, máte některá podobný případ jako Já? Prijde mi to na brýle brzy, ale Já nejsem doktor, :(

Monika

brisalek
25. bře 2011

@ludva ahoj mohla bys mi taky poslat kontakt na doktora? My jsme byli ted v utery s dcerou u ocni a normalne ji rozkapavala oci a merila, ale ona u toho tak kricela a branila se, ze si nejsem jista, jestli to muze byt dobre zmerene. I kdyz dr. tvrdi, ze joa ze tam tam zadne silnejsi dioptrie urcite nejsou. Manzel ma silny astigmatismus a tupozrakost. Nesilha. Ale pro jistotu bych ji to radeji vysetrila.

dejna02
25. bře 2011

@brisalek Ahoj, doporučovala bych ti ten plusoptix, o kterém tady už holky psaly, je to super, byla jsem s malým taky v Šumperku (pracovišť je několik po ČR), a to už v jeho necelých sedmi měsících. Sama jsem tupozraká, takže jsem to chtěla vyloučit u malého. Už tehdy malý docela dobře spolupracoval, vlastně si očka doktorka jen "vyfotí" a na počítači jí to ukáže, jestli je dítě tupozraké a jaké má případně dioptrické vady.

ludva
25. bře 2011

@monnaa1987 Ahoj, rozhodně na brýle není brzy!!!! Čím dříve je začne dítě nosit, tím lépe 😉
Matýsek je má od 10 měsíců, dcera od ročku a třičtvrtě a to jsme přišly pozdě 😠
Jen to bude trošku boj, ale zvládnete to, neboj.... Doporučuju brejličky baby akctive, jsou super a vydrží opravdu hodně 😀 😀 😀

ludva
25. bře 2011
ludva
5. dub 2011

@brisalek Ahoj, tak co, dovolala jsi se?

brisalek
5. dub 2011

@ludva ahoj zatim ne , ale nezkousela jsem to asi dost tvrde🙂.

lena27
18. dub 2011

ahoj, ve školce synovi měřili oči plusoptixem. má tam nějakou vadu. když jsem volala na oční tak mi bylo řečeno, že máme trénovat koukání na E, aby uměl uhnout oči a až to budeme umět tak máme přijít. chtěla jsem se zeptat jestli je nutné ještě další vyšetření, když máme toto a je tam přesně vada napsaná

monnaa1987
2. kvě 2011

@ludva My syna s manželem objednali do Motola ještě na jedno vyšetření. Do telefonu mi sestřička říkala, že nechtějí, aby měl před vyšetřením rozkapané očíčka. Tak mě to trošku zarazilo. Ale zase to bude vyšetřeno jinak. Jsem zvědavá, jak dopadneme. Jdeme 30. května. do toho všeho jedeme za týden na test cystické fibrózy. Nějak se to na nás sype :(

Děkuju za odpověď
Monika

ludva
4. kvě 2011

@monnaa1987 Náš očař očka nerozkapává, pokud to není nutné 😉

monnaa1987
2. čer 2011

@ludva
Krásný večer,
Tak už máme brýličky jisté. Děkuji vám za tip - i mudr nám je doporučila. Zítra je jdeme vyřizovat. Koukala jsem Vám do albíčka a jsou velice slušivé. Nakonec syn bude mít 4 dioptrie a je šance, že by mohl mít v 6 letech 0. Uvidíme. Přeji krásný večer

Monika

ludva
2. čer 2011

@monnaa1987 Děkuji za pochvalu brejliček 😉 Matýskovi už jsou úzké, zvažovala jsem už klasické kováky, ale když si vzpomenu, co jsem zažívala s dcerou a každý týden brejličky v opravně.... asi opět šáhnu po těchto 😉
Hodně štěstí při začátcích nošení, Matýsek je zkraje nosil nejraději v pase, nebo ála Bartoška na čele, docela sranda 😀 Jak jste dopadli s testama na cystickou fibrózu? Doufám, že je malý v pořádku 😎

monnaa1987
4. čer 2011

@ludva
Nám taky zkoušela kovové a musím říct, že ty mu fakt sekli 🙂 Ale taky si říkám, že by nám dlouho nevydrželi. 🙂 Nejdřív, až půjde mládě do školky. No, to věřím, že byla sranda - ty děti co nevymyslí 🙂 Já když ho včera viděla s těma brejličkama v optice - tak vypadal jako chytrolín 🙂 Byl takovej důležitej, až jsem se musela smát 🙂

My jsme zaplať pánbuh dopadli dobře. V pondělí jdeme na alergologii pro vísledky testů, tak i to snad bude v pořádku. Abych řekla pravdu, tak co se malej narodil pořád někde lítáme. Od mala byl hodně nemocnej. Teďka je zdravej a čilej 🙂 Začal nám běhat, tak musím bejt věčně v pohotovosti . Už dlouho neměl žádnou bouli 😀 😀 😀 😀 😀 Takže zatím pohoda🙂

monnaa1987
24. čer 2011

Krásný den,
měla bych prosbičku. Náš syn má brýličky na blízko, myslíte že by vadilo, kdyby je měl jen doma ( prohlížení knížek, hraní, papání ) že bych mu je ven moc nedávala. On to vždycky chytne a strhne a někam zahodí. když na ně zapomene, má je třeba i půl hodiny ( to je u nás zázrak) 🙂 bojuju s tím docela dlouho a syn né a ne si na ně zvyknout. :(