Šilhání u dvouletého syna, mám ho objednat na oční?

emilly40
20. únor 2014

ahoj holky ,všimla jsem si u malého 27měsíců ,že mu při koukání na hračku zblízka ujíždí pravé očičko,já jsem jako dítě taky šilhala , mám se objednat na oční ,nebo je to u toho koukání zblízka normální? 😒

dadushe
20. únor 2014

Určitě se objednej. Mojí malé začalo očko ujíždět do vnitřního koutku kolem 18. měsíců, právě taky napřed na blízko. Manžel v dětství taky šilhal, jemu se to neřešilo a spravilo se to samo, nicméně ti to nedoporučuju nechat rozjet. Mojí malé se to postupně zhoršovalo /během měsíce permanentní stav/, nedalo se to pak už přehlédnout. Příčin šilhání může být víc, tak jsem to nechtěla dál odsouvat...finálně jsme stejně na očním skončili, prošli si vyšetřeními (naprosto v pohodě, žádný teror, mají teď super přístroje ala dalekohled) a dostala brýle, díky kterým jí očko přestalo ujíždět. Takže teď má oči postavené správně a je hlídaná. Zrovna dneska jsme byli na očním na kontrole, protože cca kolem 2,5 let se jí kvůli tomu šilhání a dioptriím začala rozjíždět tupozrakost a s tím už žádné špásy. Takže teď rozcvičujeme očko okluzorem a díky tomu, že to takhle brzo bylo podchycený jde všechno daleko líp a bez stresu🙂 Kdybys něco potřebovala vědět, klidně napiš🙂

P.S. Je tu i možnost, že je ta odchylka u očí u vás minimální a způsobená třeba jen slabším svalíkem na očku, třeba brýle vůbec nebudou váš případ🙂
@emilly40

emilly40
autor
20. únor 2014

@dadushe děkuju za odpověd , zítra se hned objednám ,děkuju za rady 🙂