Síňový defekt septa aneb nezavřená dírka. Poradíte?

syraell
6. srp 2010

Ahoj,
z porodnice jsme odešli s diagnozou neohraničené ozvy a po šestinedělí se vše potvrdilo na dětské kardiologii. Máme dírku velikosti cca 5 mm. Obvykle se u novorozence dírka uzavírá několik hodin po porodu, dál pak do několika týdnů. Nám se bohužel zatím neuzavřela... Naštěstí mám několik známých s touhle diagnozou, u kterých se vše za pár let zpravilo i bez nutnosti operace, takže tolik neplaším. Přesto by mě zajímalo cokoliv, pokud máte stejný problém. Jak je to s riziky, nevadí-li pláč apod. Moc děkuju!

raci
8. srp 2010

Ahoj, jak je to s miminky nevím, ale já to měla taky, tu dírku mi ,,uzavřeli" až ve 22 letech (pozdě) zkrz tu dírku se mi do mozku dostala malá krevní sraženina (sraženinu zavinilo kouření......) a způsobila mi slabou mozkovou příhodu (mrtvici) - alespoň tak mi to bylo vysvětleno... Už jsou to 3 roky a vše je ok, můj mrňousek má 2 měsíce a naštěstí už ,,děravej" není 😉 Co se týká té ,,operace" v nemocnici jsem strávila celkem 3 dny, nebolí to 😉 (dělali mi katetrizaci)

martinaho1
9. srp 2010

Ahoj, defekt sinoveho septa se resi dnes i bez operace- tzn. katetrizacne pomoci takoveho destnicku, ktery dirku v sinovem septu uzavre s kratkou hospitalizaci a hlavne bez jizvy! Delaji to u deti v Motole v detskem Kardiocentru. Uzaviraji se ale defekty, ktere jsou tzv. hemodynamicky vyznamne, tzn. jsou pro srdce zatezujici a musi se uzavrit, jinak se ceka, jestli se defekt nezmensi nebo bude zcela bez problemu. Kdyz tak pisni.