• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Skafocefalie a jí podobné

@jitka213 nevolat na neurologii, ale neurochirurgii. Jsou to dvě naprosto odlišné a na sobě nezávislé oddělení.
4. únor 2013 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkvy No vidíš, tak to jsem zvrtala, vůbec jsem si to neuvědomila :frowning2: Tak já to jdu ještě zkusit.
4. únor 2013 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkvy Prosím tě, a nemáš náhodou tel. číslo? Na stránkách je odd. neurologie a pak klasické chirurgie, ale nějak tam nemůžu neurochirurgii najít. Nebo hledám blbě či nevidím.
4. únor 2013 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkvy Už jsem něco našla, kdo hledá, ten najde. Asi fakt blbě vidím :wink: Ale máš pravdu, že jsou tam pouze dva dny, přesto to zkusím.
4. únor 2013 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka25 Jsme z Moravských Budějovic, přeci jen pro nás lepší to Brna, navíc v Brně bydlí švagrová. Ale ještě to budu zkoušet.
4. únor 2013 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 myslím, že to číslo je 532234790, aspon z tama mi vždy volá docentka, když nás potřebuje přeobjednat
4. únor 2013 v 15:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Ahojky, na srostlý šev to opravdu nevypadá, alespon ne na ten sagitální. Ale nejsem doktor. Myslím že tě i v Brne vemou bez doporučení. Jo a když nás poslali do Brna poprvé na konzultaci za paní docentkou Brichtovou, tak jsem na automatu při registraci na centrálnim prijmu taky porad hledala neurologii a kdyz tam nebyla v nabidce a uvidela jsem neuroCHIRURGIE, tak mně polil pot a roztřásla se mi ruka, jak jsem na to musela kliknout kvuli poradovemu listecku...tenkrat poprve mi doslo, ze jde do tuhého...brrr. Držíme palečky
4. únor 2013 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
zilien jak jste na tom? Co hlavička roste tak jak má?
4. únor 2013 ve 21:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zilien jak jste na tom? Co hlavička roste tak jak má?
4. únor 2013 ve 21:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marecek12 Moc tě zdravím! máme se krásně, zrovna plánuju vikendove lyzovani na horach, nemocni nejsme,nic naschazi, slavili jsme rok a oslava byla velkolepá :slight_smile:. V Brne jsme byli pred par tydny na kontrole a nic moc...hlavinka sice na obvod porostla, ale kranialni index se z neznamych duvodu docela podstatne zhorsil. Po operaci mel zlaty stred normy a ted ma hranicně nízkou hodnotu...paní docentka sama rikala, ze by se nemel index po operaci snizovat,ze je to divne, ale vic nam nic nevysvetlila...uprime jsem se radeji sama nevyptavala. Za 3 mesice tam jdeme zas...to uz se ptat budu:(
4. únor 2013 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zilien no ptám se, protože my byli dnes ve Frýdku na měření a my se taky zhoršili KI nám klesl ze 77,5 na 75 :frowning2: je to pořád v normě, ale hlava se nerozšířila, ale zase porostla dozadu :frowning2: , snad se to umoudří nebo zešílím, jinak malý je šikovný. Kolik máte obvod hlavy?
4. únor 2013 ve 21:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zilien jinak gratulujeme k roku :slight_smile: My jedeme do Brna za 14 dní, tak uvidíme co řekne nám :/
4. únor 2013 ve 21:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
no teda...to jsou zpravy, co! A vam na to rekli co? ja si tapresna cisla KI nepamatuju a papiry od toho uz nemam. obvod - 1 rok 45 a 3/4 cm. Ted me zacina dost mrzet, ze jsme nejezdili do Frydku(...jenze ja nejsem dobry ridic a na tak dalekanskou cestu si netroufam.) abych vedela zda hlavinka porostla do sirky nebo ne, pac v Brne se dovime jen cislo KI, coz je stejne podle me véélice orientační, když se to meri ručně a zalezi jak dobre se to prilozi či neprilozi k hlavince
4. únor 2013 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zilien no my jdem na kontrolu do Brna za 14 dní, tak jsem zvědavá, ve Frýdku řekla jen, že si myslí, že nás tam ted budou posílat častěj měřit a sledovat to, My máme právě hlavu velkou,máme obvod v 10,5m už 50,6cm, ale tak máme už skoro 12kg a 80cm, první syn měl v roku obvod 49cm, tak snad se to srovná. My to máme do FM taky daleko cca 120km, ale tak tam to krásně vidíš, rozdíl před a po a každý kousíček zvětšení a pošlou mi to vždy na email. Od minule-tj za tři měsíce nám hlava porostla dozadu o 8mm a šířka 1mm, snad se to do příště otočí! At vám vyjdou ty hory pak dám vědět co na to řekla Brichtová :wink:
4. únor 2013 ve 21:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marecek12 vy máte 12kg a 80cm? no páni :slight_smile: :slight_smile: My 12 měsíců 9,1kg 75,5cm :D Tak ten větší obvod bude souviset určitě s vašima proporcema:slight_smile: a musí to být dobrý ...prostě musí ! :sunglasses: :sunglasses:
5. únor 2013 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marecek12 téda to je super, že dostáváš tyhle informace až do mailu :slight_smile: my jsme jen dostali papír o měření z antropologie a s tím jsme šli na neuro, tam si to zapsali a dali nám jinej, kde bylo jen, že je vše v pořádku a že máme na kontrolu přijet až za rok, protože ten kraniální index se nám krásně zvýšil z původních 66 před operací na 77. Držím palce, aby byl malý v pohodě, snad je to klesání jen dočasný a bude to ok. Jinak jen tak poznámka: Můj prcek bude mít za necelý měsíc dva roky a váží 11,1 kg :grinning: naštěstí už aspoň vyrost, od září o 9 cm, takže teď máme 87 :slight_smile:
5. únor 2013 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak jsme objednaní na neurochirurgii do Brna na 25. února. Už nás dokonce chtěla vzít teď v pondělí 11., ale to bohužel nedáme, protože 12. tam jedeme s malým na genetiku, 14. jedu do Olomouce na korekci očí a 15. na kontrolu. Takže to už byl chlap nedostal volno v práci. Ale jsem ráda, že je to ještě v únoru. Bála jsem se, že ten termín bude mnohem později. Jinak kromě středy a čtvrtka objednávají už i v pondělí. Ale hned po telefonu mi řekla, že si mám vzít žádost o vyšetření. Naštěstí jsem včera osobně zajela za naší dr., ať mi ho napíše, že ho prostě chci. Ale ona je stejně popleta, napsala mi tam neurologii, a to jsem jí ještě upozorňovala, že se jedná o neurochirurgii.
6. únor 2013 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, mohu se zeptat, co je to ten kraniální index? Malý má obvod po 2 operacích v 11 měsících 47,1 cm, ale KI nevím co je za rozměr. Díky :slight_smile:
7. únor 2013 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@felicita17 Je to poměr mezi délkou a šířkou hlavičky. Měří se, ale speciálním kraniometrem, takže sama si ho nespočítáš. U zdravých dětí se myslím pohybuje nějak mezi 75-80%. Jakmile ale klesne pod 70 %, je to špatně a je to operabitabilní. Samozřejmě tohle není jediný faktor a posuzují se i jiné . Takhle nějak to bylo vysvětleno nám.
7. únor 2013 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky může se zeptat jak se u vás ten KI pohyboval po operaci? Malýmu se to zlepšilo,a el jako mylsím, že je pořád mimo normu.
Jo a obvod hlavičky měl v 9 měsících 49cm
7. únor 2013 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu na druhé kontrole po operaci jsme měli KI 77,5 a ideál byl 78, takže nádhera, ted nám klesl na 75, takže nic moc, ale normál je ještě 74,1 tak snad se do příště polepšíme. Obvod 10,5 m 50,6 máme hlavu větší už od narození, ale vzhledem k velikosti těla bych řekla normal, nikomu nepřipadá větší
7. únor 2013 ve 21:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marecek12 Malej má taky větší hlavičku od narození, ted má tak 9200g My měli 3 týdny od operace KI 73, před operací 65. j8 tomu moc nerozumím, to je v podstatě kosmetická věc, ne? Hlavní je, žeodstranuili tu srostlou kost, má mozek místo a rozvíjí se dál. A postupem času je to známka zhoršení?
7. únor 2013 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@felicita17 vy už jste měli dvě operace? A kde jste byli na operaci :frowning2:
7. únor 2013 ve 21:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu nevím, ale pro kosmetickou vadu by se dle mě nedělaly reoperace :unamused: ono to totiž někdy může srůst znovu proto se to sleduje! A do toho Frýdku na měření nejezdíte? To tam z Brna jezdíme jenom my?
7. únor 2013 ve 21:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marecek12 no je mi jasné, že je problém s dalším srůstem. Spíš to mylsím tak, že jsme vlastně pod normou i po operaci a jestli to něčemu vadí. Nejezdíme, o té možnosti nám sice paní docentka říkala, ale tím, že jsme se k ní dostali až v odmi měsících a operaci plánovala co nejdřív, tak na to ani nebyl moc čas.
7. únor 2013 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak před operací jsme měli KI 67,4 po operaci 75,4 na další kontrole jsme měli KI 77 a diagonální index se nám srovnal ze 3mm na 0(rozdíl mezi pravou a levou stranou hlavy) no a ted nám KI klesl na 75, hlava se protáhla dozadu o 8mm do šířky jen o 1 mm
7. únor 2013 ve 22:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu tak to nevím jestli to něčemu vadí, snad ne když to není pod těch 70, snad má mozek dost místa, když máme tak velké hlavinky :wink:
7. únor 2013 ve 22:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My před operací 69, nyní 77. Obvod hlavičky v 18 m, 45,5 cm.
8. únor 2013 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to my máme KI 3,5měsíců po operaci 78,4 a obvod hlavičky v 10měsících 51.24cm,délka hlavy se mu změnila o 4,6mm a šířka o 11mm,je to i super vidět na tom skenu z Frýdku.tak doufám že mu ten tvar už vydrží i čelo už má výrazně lepší
8. únor 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My měli před operací 66, na první kontrole 4 měsíce po operaci jsmě měli 77. Takže laicky řečeno: rozdíl jako sviňa :grinning: paráda, doktorům v Motole se natolik líbilo, že jedeme na kontrolu až za rok :slight_smile: Obvod hlavičky má v téměř ve dvou letech 51 cm. Holky zeptám se trošku mimo téma, ale s obvodem hlavičky to souvisí. Chtěla bych se zeptat, mátě někdo na prky helmu na kolo? Zajímala by mě velikost. Co jsem tak pročítala, tak asi S, ale někde jsou psaný S do 51 cm, někde třeba až do 54, tak já právě nevím. Jen jestli někdo nemáte, abyste mohli poradit. Vím, že lepěí vyzkoušet, ale když jí třeba objednám z netu, tak tam možnost není
8. únor 2013 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek