• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Skolióza - máte zkušenosti a rady?

26. července 2016 
@vojato děkuji za odpověď taky toho máte jako my plnou hlavu, člověk nechce nic zanedbat a doktorům je to jedno. my jsme byli na poslední kontrole v šoku, malá sundala korzet, pan doktor nám ukázal křivku v počítači a když už psal za půl roku kontrolu, tak jsem se slušně zeptala zda jí prohlédne. řekl jo já jsem tě ještě neviděl, sundej triko, koukl na ní ze dvou metrů , řekl že výrazné změny žádné a už tam stálo další dítě. mám strach že nosí korzet a že to nepomůže, doktoři evidentně chtějí jen případy které bud neřeší nebo posílají vše dál. byli jsme u jednoho dobrého starého fyzioterapeuta, ten nám doporučil abychom jeli do Motola s tím, že operaci odmítáme, že prý tam mají mnohem horší případy a že se mu ty stupně nezdají, že při těchto stupních už by měla velké potíže a byla hodně do strany,toho Cobla čte každý jinak. když my se do Motola bojíme že nás dostanou zase psychicky tam kde jsme byli na začátku. Po kontrole v Motole prý s ní bude cvičit vojtovu metodu a SM systém taky znal, říkal že dcerka má páteř měkkou že se s tím dá ještě pracovat a že když bude cvičit, že to zastaví a operace že řeší jen kosmetický efekt a pak se to i zhoršuje, že je lepší se smířit s tím, že bude cvičit. Proto začněte cvičit, já jsem strašně líná ne na pohyb ale na cvičení, ted jsem začala cvičit s dcerou a podařilo se mi úspěšně i zahájit hubnutí. Musíte pro sebe něco dělat, jste mladá a máma, musíte myslet na to, že děti budou chtít zdravou mámu .pěkný den a ozvěte se zda jste něco podnikla pro své zdraví. Taky se podívejte na stránky doktora Kirjuchina, a na reflexní terapii, za prahou jsou manželé kkteří to založili a jsou velmi dobří, doktoři odmítají alternativní medicínu, já na šarlatány nevěřím, ale máme v rodině doktora popova co prodává mastičky atd. a ten Kirjuchina zná, má výborné výsledky, ale platí se to. nebylo by na škodu se k němu objednat jen na vyšetření. má své metody a pomohl mnoho lidem, jen to něco stojí.
11. črc 2016 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maybe72 dceři je taky 13 no si ho 23 hodin denne od prosince denne cvičí da se to ale hodně ji pomáhám cvičím s ni a tak . doufám že to pomůže. Taky rychle vyrostla a záda se ji hnul a. Ne braňte se korzetu mala to no si pod triko a kdo to neví tak to není ani vidět
26. črc 2016 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jaryh díky za příspěvek, diskuzi jsem zakládala před třemi roky, teď je dceři 16 let, s korzetem už je zžitá a úspěšně podstupuje léčbu... Pěkné léto! :wink:
26. črc 2016 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maybe72 tak to jo myslela jsem že začínáte, my máme korzet půl roku, čekáme na nový n ebot dceri je tento malý , za těch půl roku ještě v yrostla. mohu se zeptat jakou léčbu podstupujete? My máme cviky z rehabilitací, taky chceme začít cvičit vojtovu metodu a zjistit zda je dobrý sm systém. děkuji za jakoukoliv informaci, pěkný večer přeji
26. črc 2016 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek