Školkové dítko a kojenec: jak je to s nemocností mimča?

kammka
18. dub 2012

ahojky,
v červenci čekáme mimčo a naše malá je poměrně často nemocná.. v září jí bude pět, takže máme před sebou ještě dva roky ve školce.. zajímalo by mě, jaké zkušenosti mají maminky v podobné situaci s nemocností miminka.. jestli chytí drobek všechno, co ze školky starší sourozenec dotáhne. do jaké míry funguje imunita z kojení.. jestli mám uvažovat o omezení docházky do školky, kvůli celkovému zdraví rodiny.. protože jak je tam malá víc jak týden, můžu celkem s jistotou čekat, že něco chytí.. mamminky poraďte :-/

timbouctou
19. dub 2012

@prochi malej taky od většího nechytá, dělá si svoje 😠

@kacerka přiznávám, že starší chodí do školky taky na celé dny, ale jemu se tam moc líbí a většinou, když pro něj přijdu, tak se rozpláče, že si chtěl ještě s klukama hrát, a to chodím až po čtvrté 😀

prochi
19. dub 2012

@petja já to sama nechápu 😅 Já jsem dost věřila, že je chráněná kojením (kojená byla do dvou a půl let - i když poslední půl rok až rok už jen fakt málo), ale tady čtu, že ani kojení nepomohlo, tak nevím...

prochi
19. dub 2012

no ale pravda je, že syn do třech let byl taky zdravej jak řípa, všechno přišlo až ve školce. Tak jsem zvědavá, jak na tom bude malá.

gazelka02
19. dub 2012

moje děti jsou každý jiný-dcerka marodila za 2roky v mš jen 2krát a syn za 2roky snad stokrát ☹

myky
9. lis 2012

Ahoj, nevíte někdo jak pomoct mimču od těch školkových nemocí? Starší taky nebyl nikdy nemocný, bez ATB.... až ve školce. Chytne fakt vše co jde. Zatím tedy naštěstí rýma, kašel, viróza. Ale Malinká to má hned taky. Napřed to vypadalo v pohodě, ale nedaj se moc separovat a navíc to chytám i já. Takže všichni tu ležíme více méně od října v různých rýmách a kašlech. Malému dávám Imunoglukan, ale pro malou nevím jestli něco je? Dáváte něco miminkům na podporu imunity? Já jsem ráda, že si utuží imunitu a až vleze do školky, tak už jí snad nic tolik neskolí. Ale teď bych jí nějak ráda pomohla.... Víc masa a zeleniny jsem nasadila, tak ještě jestli třeba dáváte něco.... Předem díky za reakce 🙂
A malej je ve školce šťastnej jako blecha! Chce tam spát a když pro něj jdu po obídku, tak se diví 😅 . Takže já myslím, že školka je super věc, až na ty choroby ☹ .

sarusenka777
10. lis 2012

myky@ jsme na tom úplně stejně,starší začala od října chodit do školky a od té doby máme s pár denníma přestávkama rýmu a z toho kašel☹ do té doby měla snad třikrát rýmu,jinak naprosto zdravá,ale te´d už začínám být nešťastná,protože mladší to chytá a předáváme si to vlastně všichni...a přesně jak píšeš,školku miluje,když zlobý,stačí říct,že zavolám do školky,že nepůjde že zlobý a hned je klid 😀 naučila se tam jíst,jinak dostat do ní jídlo je od malinka problém,takže v tomhle si školku nemůžu vynachválit...protože jsem doma s mladším,tak si jí samo když je potřeba nechávám doma a rozhodně s tim nemám problém,jen mě šíleně štve,že se vyleží a pak v šatně potkáš maminku nebo i babička,která přivede kašlající dítě a je jí to úplně jedno 😠 to mě štve,že moje dítě je poctivě doma,aby ostatní neomezovalo a plno dalším je fuk 😖 teď jsem dětem koupila homeopatika,poradila mi paní lékárnice - Pulsatilla 9ch,prý je to přímo na to,jak se v tom furt dokola plácáme,na ty zelený rýmy,tak uvidíme,berou to teprve dva dny,ale pokud bude někdo vědět něco lepšího,ráda si to přečtu 😉

ined77
12. lis 2012

@myky ...ahoj, obávám se, že tohle se nedá jinak než přečkat ☹ .
u nás byl první školkový rok katastrofální...4 dny ve školce, 14 dní doma a takhle celý rok...všechno pochytala i maličká, takže opravdu jsem chvílemi vážně uvažovala jestli tu školku neodpískat...letos nám začal druhý školkový rok a musím zatím zaťukat...malý chodí teď měsíc v kuse ( nastoupil později kvůli zdrav. problémům) a až na malou rýmu se zatím drží zdravý...malá to samé 🙂 .
asi je opravdu potřeba aby se děti v tom kolektivu promořily a pak je ta imunita odolnější 😔 .
katunce jsem coby miminku dávala přes zimu multitabs kapičky na doplnění vitamínů a teď dostávají oba dva betaglukan 😉 .
přeji hodně zdraví! 🙂

myky
12. lis 2012

@ined77 děkuji za odpověď a popisuješ asi to co u nás probíhá. Doufám, že to ustojíme. Jestli ne, tak snad příští rok bude líp 😅. Malej školku miluje. Na kapičky kouknu a poptám se v lékárně. Přesně něco takového jsem myslela. Děkuji

ined77
12. lis 2012

@myky ..není zač a držte se, ono je to náročné, ale příští rok to už bude lepší, uvidíš 😉 .
my si ten rok završili zkraje léta neštovicema u obou, synek pak čapnul salmonelu a zakončili jsme to (doufám teda 😀 )spálovou angínou.... 😝 😅 .
já tajně doufám, že až půjde do školky mladší, že to s tou nemocností už pak nebude až takové...kéž by kéž by 😉 🙂 .