Škrkavky. Jak probíhá léčení? Opakovalo se to víckrát?

artikula
27. lis 2008

Ahoj, chtela bych zacit diskuzi na tema skrkavek u deti! Byly jsme nahodou na analyze a jsme pozitivni. Mame je. Jsem z toho na nic 😒 . Mate uz nekdo takovou zkusenost? A jak probihalo leceni a opakovalo se to vickrat?
Diky.
artikula

kalo
27. lis 2008

Zkušenost nemám...ale jak se to prosím tě u malé projevovalo???????????????????????????

mikca
27. lis 2008

arti moje deti to sice nemeli ale kdyz byla moje neter mala tak je taky mela..je to zak nejak bezne onemocneni u deti...vetsinou to byva treba z piskoviste ktere pred tim nevstivila kocka 😠 😠 😠 a uvykonala potrebu...teda aspon neter to chytla tam...dostakla sirup a po dobrani bylo vse Ok... 🙂

artikula
autor
28. lis 2008

Ahoj a diky za prispevky do diskuze. Kalo: u nas se to nejak neprojevovalo, i kdyz jsou zname jiste priznaky napr. o tom pisou tady http://www.mineralfit.cz/clanek/1254--skrkavka-...

My byly nejdrive na neurolopatologii, pac anse ditko je jaksi stale nervozni, hyperaktivni... Meli jsme udelat anylyzu, jestli nema nake parazity. A ma tohle.

berynka
30. lis 2008

Ahoj, já si pamatuju, když je měl brácha. Zajímavé je, že nervózní nebyl vůbec a jiné druhotné příznaky neměl. Každopádně mu dr. dala při pár návštěvách takovej hodně sladkej sirup (já ho totiž dostala preventivně taky 🙄 ) a bylo to. Myslím, že škrkavkám dělají dobře sladkosti. Takže na to si dát pak pozor.

lena27
30. lis 2008

ahoj, zrovna škrkavky máme. zjistili jsme to, když na mě v pátek při přebalování jedna vykoukla z plíny. Dostali jsme 3 prášky a za tři týdny máme přinést vzorek na rozbor. tak uvidíme. sladké na to nemá vliv, chytne se to většinou od psa.

berynka
1. pro 2008

Lena, to jo. Ale když už jsou, tak to sladké zhoršuje. Jim se líp daří a víc to svědí 😅 .

haniczka1987
10. led 2015

Škrkavky jsou potvory, ale nejen ony se mohou zabydlet v lidském těle. Nedávno jsem narazila na případ, kdy tříletá holčička málem umřela, protože ji lékaři neprověřily na parazity. http://www.e-regena.cz/jak-mi-pomohla-antiparaz...
Preventivně jsme si dali Wurm-ex s dcerou (5 let), který zabíjí veškeré cizopasníky včetně škrkavek a jsme alespoň na nějaký čas za vodou.

janinkaves
10. led 2015

holky jak se zjišťuje jestli dítě má nebo nemá škrkavky ? Jde to vidět v záchodu do velké ? Nebo jak ?

nana1977
17. pro 2015

Holky zdravím vás je možné ze mám škrkavky taky ??? Je mi 38 :(