Solární dermatitis. Máte zkušenost s betakarotenem?

Mamiky/tatínci 😉 poraďte mi prosím,
u mého 2 letého syna se objevil solární dermatitis a krom jiného mi paní doktorka doporučila podávat broučkovi i betakaroten. Ať koukám kdekoli vidím jen Betakaroten pro děti od 3 let :-| . Namáte s tím někdo nějaké zkušenosti?? Nebo nějakou radu co na dematitis pomáhá? 8-(
lu24autor
7. črc 2010
solární dermatitis..........alergie na sluníčko s vyrážkou 😉
andyalukasek2008
8. črc 2010
Já bych betakaroten tak malému prckovi nedala... Také jsem o něm uvažovala, ale pediatr říkal, že ne... Protože jedeme k moři i s ním.
Alergie se prckovi objevila tady u nás nebo u moře? U moře ji chytávám také... Doporučím jediné: pít třeba preventivně před dovčou calcium, mazat fenistilem, a hlavně kvalitní krémy!!! Daylong je úplně super!
A mám klid. Existuje i daylong přímo pro lidi trpící na sluneční alergii.
Navíc jak se teď ukázalo, užívání betakarotenu až zas tak prospěšně není 8-( ...
Takže mazat a mazat kvalitními krémy, ideál u vody tenounké bavlněné tričko, třeba i chránící ručičky...
Jo, děsně to umí svědět, takže pokud nebude moci spát, můžeš dát Dithiaden, ale to je na Tvém zvážení...
Aspoň to pomáhá u mne, přeji, ať se toho rychle zbavíte! Je to protivné a slunce čím dál tím více agresivnější 😞...
lu24autor
8. črc 2010
Prcek jí má tady u nás, u moře ještě nebyl ......Děkuji za rady. 😃 Loni trávil na sluníčku hodně času a ani pupínek, letos je chudínek celý osypaný 8-( Máš pravdu, že sluníčko je čím dál agresivnější. Jdu koupit Daylong 50 😉
Překvapilo mě,že betakaroten není prospěšný.............o tom jsem ještě neslyšela =-)
andyalukasek2008
8. črc 2010
Ty brďo, u nás to chytl? Bobek malej... O betakarotenu se nedávno psalo, že ve velkém množství může mít vliv na játra a tak, a že třeba u kuřáků "pomáhá k rozvoji rakoviny"... Nevím, zase je třeba si vzít asi z každého jen něco... Betakaroten jím před mořem když jedeme a alergii se nevyhnu, tak nevím... 😞... Zkuste ten Daylong proti sluneční alergii, i když on je zase v malém balení, pokud jste osypaní celí 😞... A mažeš ho než vyjdete ven? A svědí to prcka moc?
hancazivocich
8. črc 2010
Holky, pozor - pokud namažete Feinistilem, tak nesmíte na sluníčko - zhoršuje solární alergii
alushka
9. črc 2010
Hlavně bych prcka nenechala moc opalovat, solární alergie je vyvolaná slunce a na něm se zhoršuje a když už opalovat, tak používat opalovací krém s faktorem 50 a jak píše andyalukasek2008 tak nějaký tričko na sebe k vodě.Na alergie je teď nově volně prodejný Zodac kapky a pro dvouleté dítě se dává 1 denně 10 kapek nebo 2x denně 5 kapek. Jak říká hancazivocich Fenistil alegerii na sluníčko zhoršuje.

Začni psát odpověď...

Odešli