Sondáš slzného kanálku. Co nás čeká?

adriana1
4. srp 2008

Ahoj, byli ste někdo na sondáži slzného kanálku? My sme byli na propláchnutí kanálku 2x a tet jdem na sondáš a ráda bych věděla. Co nas čeká a jestli to pomůže

krista
4. srp 2008

Koukni sem, myslím že někdo tam tu zkušenost měl 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

adriana1
autor
5. srp 2008

dík

misakulicka
5. srp 2008

No náš Ondík byl v 6 týdnech -měl ucpaný slzný kanálek-tak mu to zkoušeli-byl u toho manžel-prý nějakou dutou jehnou do slzného kanálku-ale měl ho prý ještě malinký, tak to měli zkoušet podruhý, ale nějak se mu to zlepšílo, samo, tak mu to už podruhé dělat nemuseli....nevím, jestli to byla ta sondáž, nebo "jen" propláchnutí.

romana.st
5. srp 2008

adriana1
Ahojky mi na tom byli a byl to můj nehorší zážitek s malým......Vzali si ho na sál, kde já jsem nemohla a donesli mi ho v hrozném stavu. Maly byl, jako hadrová panenka. Úplně vysílený, měl bílou barvu, oči oteklé, po celém těle modřiny od držení....Hrůza

adriana1
autor
5. srp 2008

to je hrůza. Mopohlo to Adámkovi?

romana.st
5. srp 2008

To ano, ale já když si na ten den vzpomenu, tak mám husí kůží.....

romana.st
5. srp 2008

I doktor mi říkal, že je to hodně bolestivé.....Počítej s tím, že své dítě nepoznáš.....

krista
5. srp 2008

Holky a berou si od vás teda ty děti nebo v nějakým případě je musíte držet samy? Taky nás to čeká a to obou očí 😢

romana.st
5. srp 2008

krista-
mě ho vzali na sál. Je to tam vše sterilní a tak jsem tam nemohla jít. Přítel říkal, že to bylo stejně pro mě lepší, jelikož bych uričitě brečela s prckem....

krista
5. srp 2008

Romana.st já to právě taky vidět nechci ☹ Nevím teda, jestli půjdeme rovnou na tu sondáž, ale Dr. říkala, že asi ano, máme to už 4 měsíce beze změny, možná malinko lepší, nicménně to máme pořád, zatím čekám na objednání na oční, protože maji dovolenou, berou u vás ty děti nějak přednostně? Tady totiž dospělý člověk čeká na oční čtvrt roku než ho vezmou 😕

romana.st
5. srp 2008

krista-objednali jsem se a šli jsme tam asi za tři dny. Myslím si, že tak malé dětičky mají přednost....Držím palce!

krista
5. srp 2008

Ježiš hned za tři dny, fuj je mi normálně blbě, mám nervy za ní, ale jinak to asi nepůjde ☹ Díky za palečky, budeme je potřebovat! 😉

prada
5. srp 2008

Já jsem byla s malou na průplachu obou očí několikrát a jelikož to nepomohlo, tak musela jít na tu sondáž. Dr. si ji vzal a já čekala před operačním sálem. no, řev šel slyšet až ven a já byla na mrtvici, ale zaplaťpánbůh jí to pomohlo. Modřiny neměla, nedrželi jí, ale byla přivázaná. jenom hrozně brečela, když mi jí dali, v autě hned usnula a pak už dobrý.
Myslím, že je to nejhorší pro nás rodiče.

adriana1
autor
5. srp 2008

My jdeme na sonáž ve čvrtek. U proplachování sem byla dvakrát a šel mi mráz po těle. Ono je to těžké když mimčo brečí a my nic nemůžem udělat aby přestalo plakat.
Kristy tobě taky držím palečky. My jdem k panu doktorovi na bulovku který to dělá už 10let a doporučila mi ho oční a dělá to bez objednání. Každý čvrtek od 13h. Tak jestli nejsi daleko tak můžeš tam

krista
5. srp 2008

Holky takže průplach a sondáž neni jedno a totéž jo? Pořád se v tom neorientuju, ale Dr. říkala cosi o sondáži 😖 Tak nám asi nejdřív udělaji ten průplach, to probíhá jak?? Taky tím drátem nebo jak? ☹
A jak jste to měli než jste šli na ty průplachy? Zkoušeli jste antibiotika, mačkat kanálky a nic nezabíralo jo? A jedno očko nebo obě? My máme obě, to nám asi budou dělat postupně, o to to bude horší 😖

adriana1
autor
5. srp 2008

Kristi: to ti udělají obědve na jednou. Mysme měli obědve ale u jednoho to zmizelo a druhého zůstalo. Průplach to vypadá jako inekce a jen se to proplachuje a usondáže se zjistí kde je to ucpané a prorazí se to. Nejdřív se dělá průplach a pak sondáž. Měli sme antibiotika a mačkali kanalék. Tet na posledy nám událi průplach antibiotikama a očíčko je o moc lepší. Ale ten hnis ještě trochu máme. Až s Kristýnkou půjdeš k doktorce tak jí promačká kanálek aby zjistila kolik tam má hnisu a podle toho se rozhodne. Snad sem ti trochu pomohla.

krista
5. srp 2008

Adriana jj moc jsi mi pomohla děkuji, teprve nás čeká to objednání, maji tam tu dovču do 8.8. tak jsem celá nervní, pak se kdyžtak ozvu! 😉

adriana1
autor
5. srp 2008

kristy.Jj,není zač. My jdem ve čvrtek na kyčle a na sondáž. Jsem taky celá nervní. Hlavně aby bylo vše v pořádku a ten hnis se už po tom zákroku neoběvoval

krizulka003
5. srp 2008

Tak my na tom byli poprvé ve 4měsících.malého mi vzali a poslali mě na chodbu ☹ .drželi ho dvě sestřičky ,trvalo to jen chvilku.malý řval jak tarzan ale za chvíli byl v pohodě.podruhé mu to dělali v půl roce.(ono z toho prý hodně dětí do půl roku vyroste)stejný postup.moc nám pomohli masáže toho kanálku a jsem moc ráda že jsme namuseli na tu plastiku protože kamoščin malý na tom byl a to je prý teprv pěkná soda,říkala.... 😠 😠

krista
5. srp 2008

Adriana jj hlavně ať to pomůže, moc vám držím palce!! 😉

Krizulka taky mi právě Dr. říkala, že z toho možná vyrosteme, je to určitě lepší než bývalo, ale přesto to pořád je 😖

adriana1
autor
5. srp 2008

kristy díky

adriana1
autor
7. srp 2008

Tak holky,
Malá ani moc nebrečela. Modřiny ani červenou hlavičku sme neměli. Prorazili nám to. Dostali sme antibiotika a ve čvrtek na kontrolu. Tet to máme průchozí jen ten hnis se musí do léčit. Okrát sme byli upozorněni že během 3 dnů nám může týc krev s očíčka, z nosu a z pusy ale že to nic není že je to odtoho proražení. Krysty at ti to v pohodě dopadne

lucia84
7. srp 2008

Ahojky...my ideme na ten priepalch,alebo čo to je teraz 12. mám z toho nočnú moru...bral už dvoje antibiotika,a vždy ked sme ich dobrali,začalo mu to zase. Už to nie je také ako na začiatku,ale furt mu vyteká ten žltý bordel. Mám na to ísť?Alebo mám počkat či sa mu to neurobí same do toho pol roka?Ideme k dr. do Motole.

adriana1
autor
7. srp 2008

Lucia: čím dřív tím líp. Když to necháš být do půl roka tak ti hrozí operace. Antibiotika a průplachy sme měli před sondáží. My sme byli na bulovce nemuseli sme se objednávat. Plná čekárna a za 20minut sme byli pryč.Trvalo to 2minuty než to událi

krista
7. srp 2008

Adriana dneska jsem na vás myslela a odpolko jsem koukala jestli už nepíšeš, tak jsem ráda, že to máte za sebou, ty jo ta krev by mě pěkně vyděsila ☹ doufám, že vám to nepoteče, malá se mi jednou v obchodě podrapala na obličeji, sice ostříhanýma nehtama, ale byla nějaká vzteklá a úplně se mi dělalo blbě jak byla od krve ... to si nedovedu představit že by jí pak tekla třeba z očička, chudinky ty dětičky ☹
Tak hlavně ať už je to konečná a nic dalšího už nemusíte postupovat!!!!! 🙂

Lucia taky držím palečky!!! 🙂

Já nás budu v pondělí objednávat (teď tam maji tu dovču) tak jsem zvědavá no 😖

adriana1
autor
7. srp 2008

Já taky ne. Strašně brečí tet utech antibiotik. Jak to očíčko má podráždení tak jí to asi bolí. Tet už spinká. Jedno dítě tam bylo 5měsíční jinak to byli malinkaté. Byla tam maminka i 3týdení holčičkou. Ještě jedna maminka a ta její holčička měla průchodné očíčka ale měla to od rýmy tak jim řekli jen že mají odsávat nosík. ZMiminek tam byl jeden kluk jinak samé holky. Asi holčičky víc na to trpí. Chudáčkové.
Holky hlavně at dobře dopadnete.
Kristy až tam půjdeš s malou tak se tě budou ptát co jsi měla a co jsi absovovala (ant. ..) Já sem i uváděla že po opta.... nám oteklo oko

lucia84
7. srp 2008

Nás objednávali...tak dúfam že nejdem rovno na tu sondáž

adriana1
autor
7. srp 2008

Luci to se nemusíš bát. Oni se tě nejdřív zeptají a podívají se na to a podle toho se rozhodnou

krista
12. srp 2008

Adriano díky za info, dneska jsme byli na očním a v pátek jdeme na tu sondáž ☹ Akorát že jedeme mimo město a já jsem takovej antiřidič, že se snad víc bojim tý cesty a netušim kde to tam budu hledat 😖 U nás ve městě měli volno až v říjnu a u nás prý není už na co čekat 😒 😉 Tak na nás taky prosím myslete 🙂 😔

adriana1
autor
12. srp 2008

Kristy budem. Neboj je to během chvilinky. a dostaneš antibiotika. My máme ten hnis už bílí a asi už jen dvakrát za den. Po té sondáži je hrozné ráno. Malá měla zalepené očíčko jak jí vytekl ten hnis a nemohla ho otevřít. 15minut sem jí myla očíčko. Antibiotika máme 5x deně a máme kanamicin