Sonografické vyšetření kyčlí. Kdy se chodí s miminky?

nency
13. led 2009

Holky!
Chtěla jsem se zeptat, kdy se má chodit na preventivní sono kyčlí. Dceři je 14 dní a naše obvodní
lékařka mi řekla, že nemusíme pospíchat, prý to stačí až kolem 4 týdne. Také bych to odložila
na později, ale mám obavy abych něco nezameškala. Je tam nějaké časové rozpětí?

gabinaf
13. led 2009

já myslím, že se chodí nějak v 6ti týdnech věku na první kontrolu a tam ti řeknou, jestli ještě přijít nebo jestli jste ok

janinac
13. led 2009

Nency mám kamarádku která dělá sestřičku právě na vyšetřování kyčlí....a podle ní když se nedělá sono ještě v porodnici tak by se mělo jít ve 3 týdnech...pokud se sono dělá v porodnici, tak v 6ti týdnech...ale není to přesně na den, takže když půjdete ve 4týdnech tak určitě nebude žádný problém.

nency
autor
13. led 2009

Díky za odpověď, taky si myslím, že ve čtyřech týdnech to bude stačit. Teď jak jsou ty mrazy a inverze, tak se
mi s ní chodit ven moc nechce. Jestli ji dělali sono v porodnici, tak to nevím, ale počítám, že v takové velké
porodnici jako je Motol, tak to tam snad dělají automaticky. 🙂

geminis
13. led 2009

nency,
pokud jí v porodnici dělali sono, měla bys mít zprávu u sebe. Mě je dali při odchodu z porodnice, i s upozorněním, že v 6 týdnech znovu na kontrolu, ale to už na ortopedii.
Tak si prohlídni, co Ti dali při odchodu za dokumentaci. Možná to tam máš...

janeyzelvicka
13. led 2009

nency a dostala jsi něco jako zprávu o novorozenci pro dětskou mudru? my to tam měli úplně malým písmem, že ji kontrolu dělali a další za měsíc, ale mudra nám o tom pak řekla sama. takže jsme byli, jak měla měsíc a něco, pak asi za tři týdny, a pak ve 3 měsících... všechno měla úplně dobré, ale tady prostě chtějí 3 kontroly. Jinak taky jsem tam šla o nějaký asi týden nebo dva později a nic se nestalo...

andy80
13. led 2009

nency, nám první dělali hned v porodce, potom v 6ti týdnech a potom ve 3 měsících

katuska85
13. led 2009

ahojky.jo,sono kyčlí dělají hned v porodnici a my jsme v propouštěcí správě měli že další kontrola bude v cca 6.týdnech a že nám přijde pozvánka.ta přišla a pak jsme byli jěště ve 3 měsících.

luciferek
13. led 2009

jj Nency, chodí se v 6 týdnech a pak ti řeknou, kdy přijít na další kontrolu 🙂

nency
autor
13. led 2009

janeyzelvicko - Tu zprávu z porodnice už u sebe bohužel nemám. Vzala si ji ode mě naše dětská doktorka, když u nás byla na prohlídce. Přečetla jsem si ji v rychlosti ještě v porodnici, ale ohledně sona tam myslím nic nebylo. Asi tam zavolám a zeptám se jich.

uyvona
13. led 2009

Ahojky, tak u nás to bylo tak, že jsem šla na kontrolu kyčlí když malému bylo asi 14dní. Malému musím od té doby dávat širší balení plínek, jelikož tam byla menší asimetrie kyčliček. (dr. to poznal dle počtu faldíků na stehenní části blíže k tříslím v určité poloze nožiček). tak musím dávat širší balení do 3měsíců a pak sono a další kontrola.
Jinak pokud v porodnici nedělají kontrolu kyčlí, tak k ortopedovi zajít co nejdříve, at se něco nezanedbá, tak to funguje na Neratovicku a okolí, kde bydlím.
Známí s kyčlema otáleli a hned nešli s malou co nejdříve, a pak skončili v Pze-Motole.

nency
autor
13. led 2009

Tak jsem volala do Motola a kupodivu jsem zjistila, že tam při propuštění miminkám sono nedělají. Tak jsem
dost překvapená, protože jsem si myslela, že v tak velké porodnici je to automatický.
Tak raději s malou zajdu už zítra nebo nejpozději příští týden, to jí budou tři týdny.

gedgitka.a
13. led 2009

nency mě si pozval ortoped na sono s malým na 6 týdnech a na kontrolní ještě ve 14 týdnech a bylo mi řečeno, že kyčle se nedělají dřív, až na tom 6 týdnu, tak nevím asi jak kde před námi odcházeli maminy s kšírama a plakaly a mi naštěstí nic, dávala jsem malému na noc dvě plenky, jestli můžu poradit dávej prckovi aspoň na noc 2 plenky 🙂

markulina
13. led 2009

ahojky Nency, nám v Podolí sono taky nedělali, a naše dětská nás poslala ve 4týdnech na ortopedii, takže buď v klidu nic nezanedbáš 😉

petipacka
14. led 2009

ahoj Nency, nám v Brně sono dělali hned v porodnici asi třetí den a pak jsme byli v šesti týdnech, ve třech a půl a teď ještě půjdeme v pěti a půl.

janeyzelvicka
14. led 2009

tak to já myslela, že to dělaj v porodkách všude... nám vlastně v porodce nedělali sono, jen jí pohýbal nožkama... kdyby se mu něco nezdálo, asi preventivně doporučí široké balení...

dnada
14. led 2009

nám dělali sono v porodce,pak sme byli v 6ti týdnech,mezi 3-4tým měsícem a další vyšetření bude kolem 8mého měsíce ... neměli sme ani široké balení nic,malej má nožky OK 😉

kikita.nikita
14. led 2009

My jsme s kyčlema zažili své... 😠 já jako malá nosila i tu peřinku mezi nohama skoro do roka. Má se na ortopedii jít do šesti týdnů věku dítěte, ale doporučuje se to neoddalovat a jít co nejdřív.Těm malým miminkům se dával ty pleny líp než těm větším raubířům. Naše malá to nosila 2x šest týdnů, ale je to opruz. U těch dětí nejsou dovyvinutý kloubní stříšky, tak proto je tak trápí... 😒

romi73
15. led 2009

jojo, my jsme dostaly peřinku minulý týden. v porodnici přitom říkali, že vše je ok a na můj dotaz, zda obyč jednorázové pleny stačí, říkali že ano. kdybychom dávali široké balení od začátku, možná jsme peřinku nedostaly, ale kdoví. doporučuju jít co nejdřív. a taky si zkontrolovat ty faldíky na stehýnkách - pokud jsou asymetrické, může to být problém s kyčlí. My máme na jednom 2 faldy a na druhém jeden. Škoda že jsem to nevěděla dřív, naklusala bych na sono kontrolu dřív než v 6 týdnech. ona ta peřinka pro mrně sice taková hrůza není, nebolí je to, ale nemůžou se moc hýbat a jsou z toho nervózní, mě malá od té doby pořád kňourá a některá miminka se ani nemůžou pořádně vykakat a vyprdět, jak nemůžou hýbat nožkama. jo a víc to mají holky (poměr je 6 holek na 1 kluka co se týká problematických kyčlí).

zvizatinka
15. led 2009

Ja byla s Anetkou az v 6.tydnu, pac nas takhle objednali 😉 chteli jsme k jednomu dr., ktery je tam jen jednou do mesice a je dobrej 😵 a pak jsme sly jeste na KO za 6 tydnu - to jsme byly ted a jsme OK 🙂 uz nemusime...
Ale je fakt, ze jsem mela strach, ze to bude mit mala po me, takze jsem davala siroky baleni uz v porodnici, kde mi to i doporucili. Tak mozna i diky tomu jsme takhle dobre dopadly.

Perinku mela MM sestrenky dcera, mela ji snad 3 mesice, ale uz jsou taky v poradku 🙂 a perinku jim pred Vanoci sundali.

Romi, obcas ji nech proste prokopat bez perinky, aby se taky protahla 🙂

nency
autor
16. led 2009

Tak mi to nedalo a první sono kyčlí jsme absolvovali ve středu ve 14 týdnech. Naštěstí vše v pořádku. 🙂
Budeme muset ještě za měsíc znovu. Byli jsme na Praze 6 u mudr. Kubiče a je super, bohužel tam je
hrozný nával, ale jde to docela rychle. Když jsme tam přišli a viděla jsem kolik je tam miminek, tak jsem
chtěla odejít a přijít jindy, ale bylo mi řečeno, že si nevyberu, protože takový nával tam mají stále.
Tak jsme vyčkali a nakonec to nebylo tak strašné, za hodinu jsme byli už venku. 🙂

pavlina013
19. říj 2016

@uyvona A jak si si poradila s uchycením plenek? Mě to řekli dnes a nevím jak dávat ,aby to malé drželo.
Existují nějaké kalhotky či pásy?