Soor neboli moučnivka. Mělo taky vaše dítko?

mapris
2. črc 2007

Zdravím všechny maminy i nemaminy 😀 . Mojí dceři dneska pediatrička zjistila moučnivku - bílé povlaky na puse. Poradila koupit a mazat gencianovou violetí. Dceři střídavě stoupají a klesají horečky. Ty se snažím srážet. Chci se zeptat, máte s tím některá zkušenosti? Jak dlouho většinou trvá léčba, jak dlouho se to má tou violetí mazat. Jestli s tím může mezi jiné děti. Kdy poznám, že moučnivku nemá - když má celou fialovou pusu. A dá se ta genciana vyprat? A čím? Díky za případné rady a připomínky.

rennwersion
26. pro 2014

Dnes se mi stalo.. že po papání mi můj malej chlapeček prskl a z pusinky mu vylítla bílá hustá hmota. Hned mě napadlo jestli to nemůže být ta moučnivka. Nu a tak se tu dívám že by to muselo být více rozrostlí. Ale jelikož něco takového vyprskl, tak nejspíš tam náznak je. Ale napadlo mě, jestli to nemůže být tím, že teď poslední 3 dny jím cukroví. Jelikož je čas Vánoc tak jsem trošku hřešila 😀 😀 , tak to omezím, ..Navíc jsem mu vydenzifikovala dudlík Tak snad to byl jen planý poplach 😅

xisett
9. únor 2015

Ahoj, nečetla jsem celou diskuzi, tak se omlouvám jestli to tady už zaznělo, ale zkoušela některá z vás při moučnivce u dítěte plně kojeného sama si naordinovat dietu pri candidoze??? dík za odpovědi, jen chci vědět jestli se do toho pouštět.

evulina77
9. únor 2015

@xisett určitě to pomůže, a taky genciána na bradavky...

missdanka
22. čer 2015

Ahojte, namate nahodou niekto na predaj Infectosoor mundgel? Diky moc!

jananavratova
20. črc 2016

@kolca a kde jsi koupila ty tycinky, ktera lekarna ... jsem uz zoufala...

kolca
21. črc 2016

@jananavratova již je to 8 let, tak neporadím, fakt si to už nepamatuju

jananavratova
2. srp 2016

@krista a co vám pomohlo, pagavit?

krista
3. srp 2016

@jananavratova je to uz skoro 8 let,ale ano 🙂

radullah
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
radullah
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
wann14
23. srp 2017

@sklenar dobrý den, je možno mi zaslat do ip rozpis toho mikonazoloveho gelu. Dekuji

ladyhacek
31. srp 2018

Obnovuji diskuzi. Prosím máte někdo zkušenost s heřmánkem? Někde jsem se docetla, že je raje dobry na vytření pusinky.
Zjistila jsem, že syn (10 dni) má moučnivku. Tex mi přijde, že i méně saje. Ma bílí jazyk a tři pupínky v pusince. Doma nic nemám do lékárny se dostanu v úterý ( to i jdeme k DR)
Děkuji

wann14
2. zář 2018

@ladyhacek dobry den, s hermankem zkusenost nemam. Pokud nemate nic jineho, tak vymackejte citron a vytirejte pusinku citronovou šťávou. Kvasinky, ktere zpusobuji moucnivku, nemají rady kyselé.

pollini
2. zář 2018

@ladyhacek nám dr doporučila heřmánek. Uvařit heřmánkový čaj, na prst si namotat obvaz, namočit a pusinku vytírat. Můžete i trochu přitlačit.

ladyhacek
2. zář 2018

@pollini mám heřmánek s citronem to vy asi šlo 🙂