Soor neboli moučnivka. Mělo taky vaše dítko?

mapris
2. črc 2007

Zdravím všechny maminy i nemaminy 😀 . Mojí dceři dneska pediatrička zjistila moučnivku - bílé povlaky na puse. Poradila koupit a mazat gencianovou violetí. Dceři střídavě stoupají a klesají horečky. Ty se snažím srážet. Chci se zeptat, máte s tím některá zkušenosti? Jak dlouho většinou trvá léčba, jak dlouho se to má tou violetí mazat. Jestli s tím může mezi jiné děti. Kdy poznám, že moučnivku nemá - když má celou fialovou pusu. A dá se ta genciana vyprat? A čím? Díky za případné rady a připomínky.

garfie
11. črc 2012

@eicul82 Já to dělala tak od oka....náš prcek se neosypal-měl asi měsíc. Ono mu tím vlastně jen potřeš-nebo spíš strhneš- ten povlak, moc by toho polknout neměl.....jestli máš strach, tak ty pagavit tyčinky jsou skoro to samé-podle složení. Ale byl trochu problém je sehnat-a to jsem z docela velkého města, nakonec mi je v lékárně museli objednat. Ale jsou hrozně levný, takže se po nich zkus mrknout.

luthien.k
12. črc 2012

@garfie u genciány je hlavně při použití na sliznicích riziko methemoglobinémie (inaktivace červených krvinek), rakovinotvorné účinky při vnějším podávání nebyly prokázány.

@eicul82
Výborný přírodní prostředek na soor je Citrovital (výtažek z grep. jader) a probiotika (dávat po jídle do pusinky, třeba BioGaia kapky, aby potlačily tu nežádoucí flóru v ústech...).

rebelie
6. srp 2012

Moc se v tom nevyznám, ale ten tolik doporučovaný InfectoSoor Mundgel se patrně dá sehnat zde http://goldpharma.com/ za asi 210Kč a ne 350, jak tu spousta lidí píše...

mignone
11. zář 2012

@luthien.k jak mám, prosím, ty kapičky Citrovital podávat 5měsíčnímu synovi..díky předem

luthien.k
11. zář 2012

@mignone vytíraz pusinku dvakrát denně neředěným roztokom (poředí se slinami) na vatové tyčince.

mignone
12. zář 2012

@luthien.k děkuji

mikeska1
30. zář 2012

tak moučnivka trápí i moji dcerku a nemohla jsem se jí nijak zbavit. Zabral až roztok betadine ředěný v poměru 1:100 jak na bradavky,tak do pusinky a omezení cukru a mléčných výrobků ve stravě :o(((

adelkav
2. říj 2012

u nás zabrali laktobacílky. Asi po týdnu to bylo pryč.

mauik83
14. lis 2012

za jak dlouho vám prosím zabral ten Citrovital? včera jsme zjistili moučnivku, tak jdu ted do lékárny, ale v příbaláku se píše, že není pro děti, tak si říkám, jestli při vytírání pusiny neředěnými kapkami jí to nerozežere jazyk... 😕 😔

mauik83
14. lis 2012

No tak nase mudra mrkla na ten Pagavit a pry to jsou obyc tycinky namocene do glycerinu, tak nevim, jaky zazrak vam deti vylecil... 😕 my ode dneska mazem Citrovital, tak uvidime.

petkula
14. lis 2012

@mauik83 moc tě nepotěším, nám nezabral. Nezabrala ani genciánka, ani grepové kapky, nic.
Zabral až daktarin oral gel, který jsem si nechala přivézt z Irska. Podobný je prý infectosoor mundgel, taky se asi prodává jen v zahraničí.

mauik83
15. lis 2012

@petkula ☹ tos mě fakt nepotěšila... 😝 no zatím to tam má, ale po 24 hodinách je na závěry ještě brzo.,..

tata1111
14. únor 2013

prectete si prosim www.soor.webnode.cz, s kandidozou nejsou zadne spasy

kristyna80
24. dub 2013

no nás taky trápí moučnivka dost dlouho..... vyvářím dvakrát denně, mažu bradvky..... genciána, roztok z genciany, Neocide gel..... Už fakt nevím.........

evcounek
24. dub 2013

@kristyna80 když jsem to měli my tak nám dr. dala nizoral v tabletce (platila jsem u ní asi 2 tabletky) a rozpouštěla jsem 1/4 tabletky asi do 100ml převařené vody a potírala pusinku 3x denně. zmizelo to asi za 2 dny a ještě další 3 dny jsem mazala perventivně

pajulka1987
22. kvě 2013

teda holky tak jsem z toho jelen....včera jsem četla forum kde gencialku jo...a dneska čtu že zase ne....malý v puse pořádně nic nemá, ale mě strašně při kojení tak po 10 minutách začnou strašně svědit prsa, že bych si je rozškrábala do krve...včera jsem začala mazat prsa dneska jsem vytřela malemu i pusu, ale je to mor máme to všude radši koupím ten citrovital ten maže nebo ne??

loboman
7. čer 2013

JEDINÝ A OPRAVDOVÝ LÉK NA MOUČNIVKU SE JMENUJE NYSTATIN. I KDYŽ SE VYRÁBÍ V ČESKÉ REPUBLICE A DOVÁŽÍ SE DO CELÉHO SVĚTA ( NĚMECKO, USA ATD ...) TAK U NÁS NENÍ REGISTROVÁN A NIKDO VÁM HO TADY NEPŘEDEPÍŠE. PROČ ???? TO BY MĚ TAKY ZAJÍMALO. KAŽDÝ LÉKAŘ V ČR VÁM NAPÍŠE FIALOVOU VODIČKU COŽ JE POUZE DESINFEKCE ALE NIKOLIV LÉÉÉK !!!!! ZDE JE ODKAZ NA WEB KDE SE DOVÍTĚ VÍCE rOZHODNĚ DOPORUČUJI PŘEČÍST JE TO DOCELA JOBOVKA : http://soor.webnode.cz/

pajaaaa
24. čer 2013

Náš malý ji měl. a celkem dlouho. snad 2x sem se snažila natřít genciálkou, ale nějak to měl všude, tak sem to už pak nenatírala a časem zmizelo samo.

mvmk
24. čer 2013

To je docela sila, ze se nepouziva Nyastin, ziji v SRN tady na moucnivku dostavaji deticky vetsinou Moronal Sirup, rano natres a vecer je po moucnivce, na prsni bradavky jsem dostavala Daktar gel 😉 , treba nahledate nekoho zijiciho v zahranici a koupite to do zasoby.

agne
9. črc 2013

Holky a natírají se fialkou ty bílý pupínky na rtech nebo jazýček? 😝 A čím? Vatovou tyčinkou? Nebo jsou nějaký homeopatika apod., který by zabraly? 😲

teatime
13. srp 2013

@agne Doporučuji přelouskat celou diskusi 🙂. Ale jinak já se na fialku vykašlala, aby nebylo všechno fialové. Navíc se tady často objevuje názor, že je to zastaralá léčba a není to pro děti zdravé. Většině dětí navíc od moučnivky nepomohla, co tak koukám. Já začala dávat homeopatikum Boraxu, tady na diskusi píšou 5CH, mně laktační poradkyně doporučila 9CH. Dávám druhý den a už teď malý o něco líp saje. K tomu vytírám pusinku heřmánkovým čajem. Z Goldpharmy jsem objednala ten InfectoSoor Mundgel, zabral snad všem, kdo ho vyzkoušeli, tak uvidíme. Dál má tady spousta maminek dobrou zkušenost s tyčinkami Pagavit, s Citrovitalem, Nystatinem a Nyzoralem, ale ty jsem zatím nezkoušela.

blahova_andrea
13. srp 2013

@teatime kvůli moučnivce děti nesají dobře? ach jo....já toho tehdy tolik nevěděla. ti doktoři jsou úplně na ho...o. je toho tolik, co mi mohli sdělit a poradit a mohli jsme kojit ☹

teatime
13. srp 2013

@blahova_andrea Nejsem si tím úplně jistá, protože někdo tvrdí, že moučnivka děti nijak neobtěžuje, někdo zase říká, že je může pusa bolet a svědit. Podle mě to malému vadí, protože co se mu moučnivka v pusině rozlezla, mnohem hůř se kojil. Často se od prsa odtahoval, i když měl ještě hlad, a taky se u toho dost vztekal. Teď se to zlepšuje. S doktory je to fakt potíž, hlavně v tom, že každý tvrdí něco jiného. Mně se osvědčila laktační poradkyně, ale řekla bych, že to je novinka posledních pár let...

blahova_andrea
13. srp 2013

@teatime tak to jsme prožívali to stejné co popisuješ. měl hlad, ale odtahoval se po pár cucnutích, vztekal se. syn byl teda nedonošený a v inkubátoru ho naučili na láhev ☹ když mi ho po 5 dnech konečně nechali přikládat, tak prý na pět minut max. aby se neunavil a zas ho dokrmili lahví, tak je možné, že to bylo i tím. aspoň do teď mě jiný důvod nenapadl. prostě prso nechtěl a řval dokud nedostal láhev. místo laktační poradkyně mi naše mudra řekla, ať nás přestanu oba trápit a přestanu kojit ☹ dlouho jsem z toho měla pořádný mindrák. dneska už spíš vztek.

picasso
13. zář 2013

Náš syn měl od moučnivky plnou pusinku. Vřele doporučuji Neocide gel. Stojí 70,-Kč v lékárně, dětem chutná a výborně zabírá. A zabírá i dospělým na afty 🙂

veruska007
13. zář 2013

@picasso Naše malá ho plivala a zabral jen na jazyku a na rtu, ale rozšířilo se to na tváře a zadeček ☹. Pomohl nám lépe Pagavit.

picasso
13. zář 2013

@veruska007 ☹ jejda, no já to psala, že je rozhodně lepší než genciana. Ta navíc obsahuje rakovinotvorné složky :-/

veruska007
14. zář 2013

@picasso Jj, nic proti Tobe. Jen pisu zkusenost, ze u nas to moc uspech nemelo. Gencianka byla totalne na nic 😠 . Akorat jsme si znicili obleceni.

xkovi
21. zář 2013

Ad loboman a další - Nystatin samozrejme uz davno (cca 2 roky) v CR normalne v lékárnách je, nicmene je na predpis a bohužel ne všichni doktori jej znaji, aby jej mohli předepsat... Naší 2,5 mesicni dcerce se rozjela moučnivka docela dost a dnes na pohotovosti na Bulovce v Praze tam jista "doktorka" (uvozovky proto, ze jsem si pripadal byť jako ekonom v oblasti mediciny vzdelanejsi jak ona), ackoli nevypadala, ze by ji mělo byt vic jak 40 let, tj. s internetem jiste umi, tak vůbec netusila...a na moje doporuceni ani nevedela, jak to napsat a musel jsem ji to hlaskovat...nenasla to ve sve databazi, tak nam chtěla narvat Mycomax ci tak nejak...do receptu pletla sirup i tablety, takze v lekarne nevedeli, co vlastne chce a navíc se zjistilo, ze ten sirup se uz pry asi rok nevyrabi a micha se to na predpis....

Vrcholem vseho bylo, ze kousek odtud v nemocnicni lekarne Nystatin normalne znaji, michaji a dost se divili, ze lékařka na detske pohotovosti jej nezna...bohužel o vikendu se pry nemicha, tak se modlime, aby nase pediatricka nedělala problémy a proste nam napsala nystatin a letíme pro nej resp. objednat, aby jej umichali...

Mezitím jsme rovnou z Nemecka přes e-lékárnu apons.eu objednali i ten Infectosoor Mundgel, postovne drahe jako prase, takze při 2 balenich furt vychazi na cca 250 CZK, ale co se da delat...spis by me zajímalo, zda onen Daktar 2% Mundgel není nämlich to samé, jen od jiného výrobce, neb ucinna latka je ta sama a je přitom o 2 eura levnejsi...

Predpokladam, ze onen Daktarin je pak jen další variace, ale aus Österreich 🙂

veronikaka
21. zář 2013

Na moučnivku existují homeopatika. Nevzpomenu si jaká, ale nám to pomohlo.