Soor neboli moučnivka. Mělo taky vaše dítko?

mapris
2. črc 2007

Zdravím všechny maminy i nemaminy 😀 . Mojí dceři dneska pediatrička zjistila moučnivku - bílé povlaky na puse. Poradila koupit a mazat gencianovou violetí. Dceři střídavě stoupají a klesají horečky. Ty se snažím srážet. Chci se zeptat, máte s tím některá zkušenosti? Jak dlouho většinou trvá léčba, jak dlouho se to má tou violetí mazat. Jestli s tím může mezi jiné děti. Kdy poznám, že moučnivku nemá - když má celou fialovou pusu. A dá se ta genciana vyprat? A čím? Díky za případné rady a připomínky.

tragettka
18. zář 2008

Ahoj maminky,tak jsem si přečetla Vaše problémy s tím hnusem a cítím s Váma.Můj Tobiášek už má močnivku asi 4 měsíce ☹ Léčím fialovkou a nic vrací se to.Zkusím Vaše rady a uvidíme.Děkuji a přeji úspěšné léčby. 🙂

davulinek
21. zář 2008

ahojte maminy,chtela bych vam napsat,co mi poradila moje doktorka na moucnivku.Taky jsme se toho nemohli dlouho zbavit,meli jsme to pres mesic a porad jsme se toho nemohli zbavit,potirali jsme fialovou vodickou,ktera pomohla do te doby,nez jsme to prestali potirat,pak se to znovu vratilo a bylo to nanovo ☹ .Tak mi doktorka poradila gel kamistad,ktery primo zabiji tu malou potvoru a tlumi bolest a muze se pouzivat do te doby,nez to nezmizi.No a jeste mi poradila,tantum verde,sice je to pouzivani az od 6 let jako kloktadlo,ale na vatovou tycinku a vytirat pusinku je to neskodne.Tak vyzkousejte.....

clexanie
26. zář 2008

Ahoj holky,
mám super přípravek, koupený v Německu v lekárně : InfectoSoor Mundgel (ústní gel). Okamžitě to zmizelo a už se nevrátilo. Je to čirý, sladký gel. Dříve jsem mazala genciánkou malé pusinku, sobě prsa, myla hračky, vyvářela dudlíky a po týdnu to bylo zpět. Nechápu, proč to už dávno nelze koupit u nás. Asi někam napíšu 🙂) Mějte se. Clexanie

romous
26. zář 2008

Ahoj holky taky se toho nemuzeme zbavit porad mazem gencialou a kdyz uz je to v pohode a 1 den vynecham tak druhy den je to tam zase,ale doktorka mi ted poradila ze mam udelat silny hermankovy caj a vytirat s tim pusinu a ze to okamzite zmizi nejaka pani s tim prisla ze to ma od babicky takze sem to dneska poprve zkusila a uvidime uz me nebavi chodit s malou ven kdyz je cela fialova pak si ji lidi prohlizej jako kdyby byla nejaka jina ☹

davulinek
28. zář 2008

clexanie:ahoj,prosimte,chtela bych se te zeptat,od kolika mesicu se to muze pouzivat?Jaksi se nam to zase vratilo a mam moznost z toho nemecka si to nechat dovest!!diky za odpoved

simona161
29. říj 2008

ahojte, moj maly nema ani 5 tyzdnov a uz to mame treti krat ☹ a naviac som vcera tej gencianky dala asi privela, doktor mi rano povedal, ze ma uplne spalenu pusu ☹ ☹ ☹ som z toho uz zufala ... je to este niekto, kto ma skusenosti s tou dobrotou z Nemecka?

krista
4. lis 2008

lucinka7988 • 1d • Včera ve 21:12
Ahojky maminky, potřebovala bych radu ohledně použití genciálky. Svého chlapečka plně kojím ale bohužel z obou prsou jen přes kloboučky- jednu bradavku mám vpáčenou a druhou plochou-prďolovi se nejde přisát...No a teď jsem chytla na bradavky kvasinkovou infekci a myslím že to má i malý v pusince -( takový ten bílý povlak na jazýčku ?? )na kterou prý zabírá taková ta špatně smyvatelná fialová vodička- genciálka. Má se prý namazat na bradavky a dítko nakojit a tím se mu ta genciálka dostane i do pusinky. Akorát nevím jak to skloubit s těma kloboučkama ☹ ☹

Myslíte že by stačilo, kdybych si namazala tu plochou 😅 😅 bradavku a pokusila se alespoň na chvíli malýho "přicucnout"?? Vím že si tak 2x potáhne a pak se pustí... Bude to stačit, aby se ta "fialka" dostala pořádně do pusinky? A nemáte nějaký trik jak jí potom vyprat z oblečení a smýt třeba z rukou? Ta mrcha fialová se hrozně drží 😠 ☹ 😒
Děkuji moc za odpovědi 😵 😵

mkr • 1d • Včera ve 21:44
ahojda, tak tenhle problém jsme měly taky a já trpěla prozože mě boleli z toho bradavky ale jestli ty nic nemáš tak bud ráda a malýmu to vytři třeva tyčinkou vatičkovou na močenou v tom, jinak na bílý oblečení vanish bílý funguje 🙂 ale na barevný růžový ne to jsem nevyprala

andulka4 • 1d • Včera ve 21:45
Nemám s tím zkušenosti osbní ale kamarádka na to trpěla hodně. Vatičkou si prsa potřela a pak si dala do podprsenky kloboučky takže nic nezabarvila a i když používáš kloboučky určo se ta trocha dostane malému do pusinky.Nevím jestli to nemáš náhodou způsobené špatnou hygienou kloboučku :( Vyvařuješ je často?

Já měla strašně malé bradavky a pokaždé co jsem malého kojila jsem ho nejprve před použitím zkoušela kojit bez kloboučků....postupem času se to naučil...chce to jen trpělivost a on ti bradavky vytáhne

radka.m. • 4d • Včera ve 21:46
určitě bych vytírala rovnou pusinku.

yanik • 1d • Včera ve 21:52
lucinka, rok kojím a bez genciálky si to ani nedokážu představit 🙂 ze začátku, když jsem měla problémy (popraskané bradavky) jsem natírala po každém kojení. Teď už jen ráno po sprchování (kojím už jen v noci a ráno). Co ji používám, tak jsem bez problémů a malý nikdy neměl problém s moučnivkou v pusince 🙂

nevím, jak s kloboučkem, ale myslím, že genciálka je tak vlezlá, že se malému do pusinky určitě dostane ... z rukou se dobře umyje i odličovadlem (používám tonikum na pleť 🙂) a s vypráním jsem neměla problém - jen bílé prádlo a pleny jsem pro jistotu dávala na vyšší teplotu a po roce nemám nic fialové 🙂

chce to jen trochu zručnosti - bradavku natírat dobře oschlou, používám vatové tyčinky, a genciálku taky nechat zaschnout; malý max. zašpiní plenu, na které usne hned po kojení v noci a slintá 🙂

hodně zdaru 🙂

mkr • 1d • Včera ve 21:58
myslím že to není špatným vyvařováním podle mě si tím projde skoro každá, jinak genciálka je supr na prasklinky na bradávkách snad nejlepší

lucinka7988 • 1d • Včera ve 23:46
Kloboučky vyvařuju- teda sterilizuju po každém použití, dudlíky tak minimálně 3x za den taky. Spíš jsem to na malýho přenesla já ☹ Četla jsem že se kvasinková infekce na prsou dělá i z nějakého prodělaného zánětu a já asi 14dní zpátky měla zánět prsu, takže si myslím, že to je z toho, protože od té doby, mě prsa svědí, občas v nich píchne a teď se mi udělali i takové jakoby puchýřky... No ale divné je, že když jsme byli na kontrole u dětské doktorky, tak se mu dívala do pusinky a to už tam ten bílý povlak měl- akorát jsem si myslela, že je to jen z mlíčka, tak jsem se na to neptala a ona nic neřekla...
No každopádně jsem teď na jiné diskuzi tady na koníkovi četla o tyčinkách PAGAVIT - na desinfekci dutiny ústní- že se tím prý také vytře dítku pusinka, mamce bradavky a vše co prostě příjde mimču do pusinky a prý to pomáhá mnohem rychleji a hlavně se moučnivka pak tak často nevrací... Nemáte některá zkušenosti??? 🙂

dnada • 1d • Dnes v 08:43
ahojky Luci, já ji měla taky... mě taky nikdo neřekl co to je ... malej měl moučnivku(ten býlí povlak)už v porodnici, i sem se tam ptala dětský co to je,ona že jen povlak z mléka... asi kolem toho 1měsíce mě šíleně začaly bolet bradavky...pak sem zjistila,že je to ta kvasinka... genciánkou si potírej bradavky,dělám to vatovou tyčinkou a malému vytři pusinu taky vatovou tyčinkou... bude ti u toho plakat,nelíbí se jim to ...ještě sem si koupila heřmánkovou mast a tím sem si mazala bradavky,měla sem je i popraskané a tekla z nich krev,tohle pomohlo, cca za týden to bylo ok 😉
a dolů umýt jde kupodivu mlékem 😉 i hned po kojení sem mu otírala pusinu plínou od mlíka a byl fialový minimálně... a z plen se to vypralo časem,cca 4praní
ještě jak předcházet kvasince - kontrolovat pusinku u mimča,jak se objevý nějaký flíček moučnivky,hned namazat(může to mít na jazýčku,patře i tvářičkách),já měním vložky do podprdy každé kojení(kvasinka má ráda vlhko a teplo),po zahojení a vyléčení kvysinky mažu bradavky převážně Bepanthenem...
a ještě masticida prsu (zánět) - je způsoben buď nárazem(to stalo mě) nebo nedostatečným vyprazdňováním a nebo i tou kvasinkou,dostane se až do mlékovodu... 😉

snad ti to pomůže 😎 Naďa

gabca1
8. pro 2008

Ahoj holky, včera jsem malé našla bílé povláčky v pusince. Tak jsem mazala genciánou a malá mi začala chraptět. Dnes už v pusince nic nemá a je úpně OK, ale chraptí... Nemáte a s tím zkušenost? Raději asi zavolám Dr.

jjaanca
8. pro 2008

Já bych řekla že to nemá souvislost. Napiš sem pak co ti na to řekla Dr.

gabca1
8. pro 2008

hm. Prý nemá. Asi se malá ještě někde nachladila. Kdyby se to nezlepšovalo. Máme dorazit.

andyalukasek2008
8. pro 2008

Ahoj maminky, zrovna jsem se zaregistrovala a hned tema, ke kteremu mam co rict. Muj syn si privezl moucnivku domu uz z porodnice - vrrr... at zije krmeni ze strikacek, pokud Vam mimco musi krmit sestricka ☹. Vylecili jsme genciankou, tou silnejsi a bylo po... Bradavky jsem mazala taky... Dudliky taky, mame je fialove dodnes 🙂... Ha, do tydne byla zpet a v daleko vetsi mire... Jelikoz jsem pak jiz nekojila, ale nutrilonovali jsme, byla hygienicka chyba nekde na ceste mezi lahvickou a pusinkou... Pripadala jsem si u doktora jako hrozna matka, ktera neumi dat diteti ciste nadobi ☹ a pritom jsem vsecko porad dokola vyvarovala. Ale babicka mi pomohla, vycetla nekde, ze ty potvurky jsou uz nekdy rezistentni i vuci beznemu vyvarovani, sebedelsimu a muze pomoci papinak... Kamaradka vycetla, ze by mohla pomoci salvej... Vyvarovala jsem vse, dudliky, lahvicky, vicka, lzicky, cumle v papinaku, aspon 20min a i s tou salveji... Zabralo to temer ihned a od te doby mame pokoj 🙂... Ale miminka to opravdu boli, maly se nebyl schopen najist ☹... Preji hodne zdaru v boji!

gabca1
8. pro 2008

teď jsem koukla na jinou diskuzi na jiných stránkách a tam holky píšou, že měli taky chrapot 😕 😕 😕

fofinka
4. led 2009

Ahoj holky,tak jsem vcera našla Verunce na jazíčku takové jakoby bílé vločky.Nevím jestli je to ta moučnivka?? Poradte mi prosím,nikde jinde to nemá akorat ještě vzadu na patře dvě tečky.Na prsách nic nemám a malá taky nevypadá že by ji něco bolelo,papa dobře,akorát mame zničeho nic opruzený zadeček což se nám celých devět měsíců nestalo takže to asi souvislost mít bude.Každopádně zítra půjdem k doktorce.Nedokazu si představit že budu všechno na co malá sáhne a samozřejmě ihned dá do pusy 🙂 vyvařovat.v tomhle ochutnávacím období mi to připadá uplně nereálné 😝 .Jo a dočetla jsem se tu že máme hledat chybu u sebe,myslíte že by za to mohly mé gynekologické záněty?Važně nevím??

berunka
4. led 2009

fofinka my mame taky moucnivku,projevilo se to presne jak u tebe jen na jazycku.zadecek opruzeny s tim urcite bude souviset.kup si v lekarne gencianovou vodicku (takova ta fialova) a pred kazdym kojenim si potirej bradavky nebo to dej prckovi na dudlik.my takhle patlame uz od utery a trochu se to zlepsuje.chybu u sebe muzes hledat taky protoze kdyz mas nejake zanety muzes to na prcka prenaset.

tiana
6. led 2009

Ahojte maminy, moj maly drozdik ma bliely povlak na jazycku, neviem ci to je od mlieka, alebo je to soor. Bola som s tym u lekarky, ale ta sa k tomu nevyjadrila nakolko nas malicky ma malu pusinku a zrovna trucoval🙂 a nechcel ukazat ten svoj jazycek, lekarka mu videla len spicku jazyka. Spicku jazyka ma cistu, ale v zadu ma ten povlak. Moze to byt soor ak nema povlak po celom jazyku?

berunka
7. led 2009

tiana: moucnivka to byt muze,nae mala to taky nemela po celem jazycku ale jakoby dokola.kup si v lekarne tu fialovou vodicku na afty a potirej tim jazycek nebo to dej na dudlika.my uz mazeme tyden a porad ji jeste mame.

tiana
12. led 2009

fofinka - pozri si tuto stranku - candida.
Su http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/ja...
Su tam aj fotky ako to vyzera

chiwule
15. led 2009

ahoj holky, chci vám poděkovat za tip, jak se zbavit moučnivky. Zabral až Pagavit, vzali jsme 3 balení po 3ks. Pro jistotu jsem ještě pořídila homeopatikum Borax, snad už se nám moučnivka nevrátí.

Malá jí měla skoro měsíc, než jsme na to vůbec přišli že je něco špatně - asi teď vypadám jako krkavčí matka, ale prostě jsem si myslela, že jde o povlak z mlíčka. Až dr v poradně na kontrole mi řekla, že je to jinak. Mazali jsme týden genciálkou, podle dr to mělo stačit. No k ničemu to nevedlo. Teď každý večer vyvařuju potřeby na kojení (přikrmujeme), dudlíky jsem vyměnila... Tak snad bude vše ok. Stejně mi nikdo neřekl, z čeho to vzniká...

Mimochodem, myslím, že to že malá nechtěla pít ode mě bylo taky díky moučnivce, bolela jí pusinka. Skoro jsem za ten měsíc přišla o mlíko... musím zaťukat, že se to lepší, už sála 3x za sebou, i když jí musím dokrmovat - mlíčka se mi dělá málo... ale prý se tvorba mlíčka přizpůsobuje potřebám miminka, tak doufám, že se mi zas začne dělat...

Držím všem palce v boji s tou bílou potvorou!

krista
15. únor 2009

petulka29 • 1d, 68tt • Včera v 10:59
Prosím o radu. Mému synovi, 6 měsíců, se dnes udělalý bílé flíčky v pusince. Má je po starnách tvářiček, na patře ani na jazyku nemá nic. Kojím, na bradavkách nemám také nic. Je to moučnivka? A jak na ní?

ajvi • 1d • Včera v 11:01
ahoj petulka, my to měli taky asi v 7m. šla jsem k mudr. jestli to není moučnivka, ale tvrdil, že ne. asi po 3 týdnech to zmizelo...

gabca1 • 1d • Včera v 11:05
To bude moučnivka. Dáva se na ní genciánová violeť. Já jsem s ní malé také mazala pusinku, ale Dr. mi napsala nějakou jinou vodičku, kterou mi udělali na předpis v lékárně. Prý je mnohem šetrnější. Za 3 dny bylo po moučnivce. Jinak se také prodávají takové tyčinky Pagavit. Jsou jednorázové.

jjaanca • 1d • Včera ve 20:03
Taky myslím že je to moučnivka. Nám nezabrala genciánka ale homeopatika Borax. 😉 (Pagavit jsem nesehnala)

krista
22. únor 2009

jaja566 • Dnes ve 13:58
ahojte chcem sa opytat mojemu chlapcekovi sa vytvorili bilele bodky na jazyku poradte mi co mam robit

anta • 1d • Dnes ve 14:45
Ahoj Jaja566, jde o to, jestli kojíš nebo papá umělou stravu, jestliže kojíš, může to být moučnivka, na kterou ti dr. napíše takovou vodičku, která je až gelovité struktury a tím se to po jídle ten jazýček maže vatovou tyčinkou a též se tím před kojením potírají bradavky, pokud máš pocit, že má bolesti, že vtahuje rtíky do pusinky, tak by to taky mohly být afty a na ty je třeba genciánka, která je vlastně desinfekcí do pusinky a ta by to měla odstranit 😉

stejzi
2. bře 2009

Dnes jsem taky zjistila u malého moučnivku. Můžete mi prosím poradit, jestli silný heřmánkový čajík nebo genciánka ☹

krista
3. dub 2009

micanek • 1d • Dnes ve 13:18
Ahojky holky, jak poznám moučnivku? a bolí?

kaciska • 1d • Dnes ve 13:48
ahojky my měli moučnivku v pusince a na jazyku jsou to bílý flíčky,a myslím že to malou nebolelo ale vadila jí spíš ta fialová vodička(genciálka)měla to asi necelý týden a pak dobrý...

micanek
3. dub 2009

Ahojky holky.
Dneska jsem malímu našla v pusince ,, moučnivku,, nebo aspoň myslím. Dr. ordinuje až v pondělí. Volala jsem do lékárny aty mi řekli, že všichni dávaj genciálu, ale tu hlavně nedávat že ej malej na to ještě malej. 😅 Chudáček nemůže vůbec jíst ani pít ...dali mi jakousu jinou vodičku ...nevíte za jak dlouho to odezní? Musím všechny hračky vydrhnout? ..asi ano, že?

kaciska
5. dub 2009

ahojky Verunka to měla na 4-5 měsících už si to nepamatuju a genciálku nám normálně v lékárně daly,tak nevím proč ted né...ale malá to měla od mlíka,hračky jsme nemusela prát,odešlo to to za necelý týden a to jsme jí to denně mazala... 🙂

berunka
5. dub 2009

micanek: my meli moucnivku kdyz byl Elisce mesic a dostali jsme gencianku.ale uprimne receno nic moc.mela to tri nedele,pak to na chvili zmizelo a za tyden to bylo zpatky.jestli mas moznost zajet do Nemecka nebo tam nekoho mas v lekarne v Nemecku sezenes gel ktery je primo na soor.my ho mame doma a Elisce to po dvou dnech mazani zmizelo a uz se to nevratilo.jinak samozrejme musis vydezinfikovat vse co dava prcek do pusinky - dudliky,savicky od lahve,hracky a nam jeste doktorka poradila moc Elisku nepusinkovat na rucicky.timjak si je strka do pusinky tak si to muze zanaset znovu zpatky.dospely clovek tu moucnivku muze mit taky ale jeho imunita se s tim popere.ale prcek jeste ne.

surynka44
29. črc 2009

Ahojky...může mi někdo poradit? Terezka má na spodním i vrchním rtíku bílý povlak. Může to být moučnivka?

gabrianka
29. črc 2009

andyalukasek sor nemusi byt vzdy zpusoben spatnou hygienou.moje dcerka ta mala i ta starsi to mely ted nedavno a pry to bylo viroveho puvodu-konstatovala lekarka...dostali jsme gencianku ta starsi to schytala vic ta mela i antibiotika.mely obe teploty 5dnu.nejvic 39,5.nejakych extra bolesti jsem si u nich ani nevsimla.takze ne vzdy je hygiena to prave obvineni 😖

soanpe
3. srp 2009

mně tchýně -zdravotní sestra,její otec lékař- gencialku vůbec nedoporučuje na nic, prý je škodlivá 😲 za nás měly všechny děti fialový pusy 😅
prý je lepší borglycerin.
tak jsem z toho tumpachová

leonik
3. srp 2009

já jsem malýmu taky mazala genciánou, zabrala mu na to. Ale o tom, že je škodlivá jsem taky někde slyšela 😒

surynka: myslela jsem, že na moučnivku trpí jen malinká miminka 😕

akras
4. srp 2009

Ahoj, my bojovali s moučnivkou před 14 dny, nejdřív genciánka, ale jeli jsme na dovču a nechtěla jsem mít vše fialové, tak jsem se dočetla o nizoral tabletách. Dr mi dala dvě v ordinaci, každou rozčtvrtit a rozpouštět v 30ml koj. vody a po jídle vymazávat, takhle jsme se toho za 4dny zbavily a druhou tabletu si schovávám.