Soor neboli moučnivka. Mělo taky vaše dítko?

mapris
2. črc 2007

Zdravím všechny maminy i nemaminy 😀 . Mojí dceři dneska pediatrička zjistila moučnivku - bílé povlaky na puse. Poradila koupit a mazat gencianovou violetí. Dceři střídavě stoupají a klesají horečky. Ty se snažím srážet. Chci se zeptat, máte s tím některá zkušenosti? Jak dlouho většinou trvá léčba, jak dlouho se to má tou violetí mazat. Jestli s tím může mezi jiné děti. Kdy poznám, že moučnivku nemá - když má celou fialovou pusu. A dá se ta genciana vyprat? A čím? Díky za případné rady a připomínky.

ina.b
9. črc 2008

Tak držíme pěstičky 😉

luciv
10. črc 2008

ahojky holky tak mi dostali od dr na moučnivku Borax glycerin 20% a je to bezbarvé a pry to učinkuje bezvadně, ja se děsila že bude mala špinava a fialková a je to něco lepšího říkali i v lekarně a hlavně bezbbarvého stala ta vodička 27kč ale na recept ale myslím si že i bez receptu se da koupit ale možná jen méně procentní

krista
11. črc 2008

Luciv my máme doma Borax homeopatika a to bylo na opruzeninu vinou moučnivky, tak že bych jí to zkusila dát? A zabralo vám to jo? 😉

fru
11. črc 2008

ahojky, Verče se taky pořád vracela moučnivka, takže jsem kontaktovala dětskou homeopatičku a ta mi doporučila borax 5ch (homeopatikum od Boironu) a zatím dobrý..ťuk, ťuk
nevím, jestli už jste to tu někdo nepsal, nečetla jsem celou diskusi..
léčba: první týden- 2x denně dát 2 kuličky do lžičky vody, nechat rozpustit a dát cucat..(já jsem to nalila na třikrát do druhý lžičky a dala jsem to pomalu vypít)
dalších 5 dní- to samé jen jednou denně
potom ještě 3x týdně jednou denně
nechtěla jsem to mazat genciánou,jak mi doporučovala moje dr, protože je karcinogenní.. 😲

ina.b
11. črc 2008

Karcinogenní? 😕 😕 😕

fru
11. črc 2008

jj, moje mamina je zdr.sestra, sice na gyndě, ale byla na semináři, kterej byl pro dětský sestry i pro p.a. a tam jim to říkali..v malým množství asi nevadí, ale když je i jiná možnost, zvolila jsem tu..

pavlinka3
12. črc 2008

no mě taky moje mamka (zdravotní sestra - všeobecná) říkala, že jim to na školení říkali....ale když tím patlali už mimča v porodnici a pak na oddělení novorozenců, tak jsem si řekla, že asi jako nebude tak horký....ale tady u nás v lékárně nemají ten Pagavit, tak zkusím ve městě ten Borax jak píše fru - já totiž měla homeopatika po porodu (měla jsem ho hroznej) a musím zaťukat, že jsem hned druhý den neměla skoro žádný bolesti a v pohodě jsem seděla, ale holčina se mnou na pokoji trpěla jak kůň ještě když šla domů a to nebyla ani šitá....no a homeopatikům nevěřila, že by jí to pomohlo....každý podle svého, že

fru díky za tip, zkusím Borax

bejbas
12. črc 2008

Ahoj všem - tak jsem si včera pročetla celou diskusi o moučnivce, protože jsem ji odpoledne u 6ti měs. syna objevila a také jsem napsala dotaz na jednoho internetového doktora, protože z toho co jsem si četla jsem neměla pocit, že by něco takového mohlo vzniknout jen tak u plně kojeného dítěte nebo např. jen ze špatně vyvařovaného dudlíku. První co mě napadlo bylo, že to může mít ze mě a předávám mu něco špatného v mléce. Doktor mi mou doměnku 100% potvrdil - moučenka může u dítěte vzniknout pokud máte zánět, alergii, infekci, dysbiózu nebo jiné - je třeba se obrátit na vlastního doktora a nechat si udělat např. krevní rozbor. Já k jádru problému nemusím chodit daleko, momentálně mám zánět v zubu, k zubaři jdu v pondělí --- takže to i takto mohu potvrdit - doufám, že až se mi zánět vyléčí, že moučnivka zmizí navždy. Všem maminkám mohu tedy doporučit ať začnou hledat původce problému u sebe - pokud se jedná o kojené dítě. Jinak děkuji Fru za doporučení homeopatik, hned jsem je ráno koupila a jím je raději i sama. Pagavit jsem také nesehnala, tak jsme ho pro jistotu objednala přes net. Díky za rady a snad Vám moje také pomůže.

fru
12. črc 2008

není zač, ještě jsem zapomněla napsat, že mi ta homeopatka doporučila , abych jedla laktobacily, konkrétně od firmy swiss(mají nejvíc laktobacilů)..jsou to probiotika a když je mimi kojené, tak mu zvýší imunitu..
bejbas, díky za tip, taky mě bolí zub..tak že by to bylo tím..

krista
24. črc 2008

Ahojky holky, čekala jsem abych to nezakřikla 😉

Ale od doby co jsme použily ty Pagavit, tak moučnivku už nemáme 😵 tak snad se nevrátí, jinak mě šmejkne. Dala jsem to Kristýnce cumlat a pořádně jí ještě vymetla tu pusinu s tím a ještě jsem si tím otřela vždycky prsa a dudlíky a takhle ty tři dny a do teď dobrý!! 🙂

helenapce
24. črc 2008

Ahoj, přidám svou trošku do mlýna..
Léčím se synem v Motolské nemocnici, ale to je jiná a když jsem tam přifrčela s Marečkem a jeho fialovou pusinou, tak se všichni zhrozili a já měla pocit, že jsme sto let za opicema. Genciálka se prý už nemá používat.
Vyfasovali jsme tam Nizoral tablety, ředí se jedna tabletka 10 ml převařený vody, nebo když chcete, tak koupíte sterilní v lékárně, zabírá to během 24 hodin a nevrací se to tak často jak po genciálce, prakticky před třemi týdny jsem to požila a je to ok. Mělo by se to dát koupit volně v lékárně, zatím jsem to nekupovala, mám zásobu od hodné sestřičky z motolské kojenecké Jipky......... 😀

helenapce
24. črc 2008

jůůů, zapoměla jsem napsat to nejdůležitější, vytírá se pusina asi 5 x denně, je to bez chuti a zápachu a nebarví to!!!! 😉

danca27
24. črc 2008

heli je třo na předpis???

danca27
24. črc 2008

a co si léčíte v Motole?my už máme moučnovku tři týdny.-(dr to neřeší a to už jsem jí to dvakrát říkala☹ 😔 😔

danca27
24. črc 2008

Holky a co ten Pagavit je taky na předpis?My máme momentálně aktivní CMV cytomegalovirus, že by to bylo tím?Snížená imunita k tomu asi zřejmě patří?☹ já jdu na odběry příští týden...jestli ho nemám taky☹

krista
24. črc 2008

Danco je možný že to s tím souvisí, když je ta snížená imunita, ty Pagavit jsou tyčinky k desinfekci ústní dutiny:
http://www.lekarna.cz/pagavit-tycinky-k-osetren...

Na předpis to neni, doporučovala to Kolca, my měli moučnivku čtvrt roku!!! Ne a ne se toho zbavit, prostě děs, doufám, že teď máme klid 😉

helenapce
24. črc 2008

Dančo, to je na dlouho, nerada o tom mluvím, protože je to zatím otevřené, ale ve zkratce, Mareček jednoho dne přestal čůrat, jenom ukapával, takže jsme začali diagnozou zůžená předkožka, to nám diagnostikovala lékařka v pardubické ambulanci v nemocnici, náhodou jsme se dostali na chirurgii, kdy paní primářka uvolnila předkožku, tak se vyvalil proud zkalené moči, takže zpět na dětské - hospitalizace, utrazvuky, cévkování punkce močového měchýře a nalezený útvar neznámého původu mezi močákem a konečníkem, následoval převoz do fakultní nemocnice v Hradci Králové a magnetická rezonance, cystografie a cystologie, vše v narkozách a pak začalo naše obrovské osobní peklo v podobě pravděpodobné diagnozy tumor močového měchýře a prostaty, takže následoval převoz do Prahy na dětkou chíru na JIPKU, tam biopsie a nekonečné čekání na výsledky, zda je to rakovina, či ne.... to trvalo tři týdny..
Nakonec vše dobře dopadlo, prozatím,... vzorky byly negativní uf....
potom následovala kontrolní magnetická rezonance a dál ná čeká další kontrola v srpnu. Mareček je neustále dopován antibiotiky, takže nic moc, ale jsme rádi, že to dopadlo, jak to dopadlo... nikomu bych to nepřála 😝

helenapce
24. črc 2008

jenom chci podotknout, že lékařka z ambulance nás poslal původně domů s tím, že mu mám pidíka koupat v heřmánku, kdybych jí poslechla, tak tady Mareček dneska není, pravděpodobně by mu praskl močový měchýř, bylo to za pět dvanáct...

naarci
25. črc 2008

Helen,pripojuji se k tobe ,take nam doktor dal na moucnivku Nizoral tabletky,ctvrt tablety rozpustit do male stamprle(rikal),zabralo to do druheho dne a ja jsem mela prsa taky olezla)kojim)tak mi doporucil mazat je canesten kremem a je to uz v poho.Jinak vam preju,at jste s Mareckem v poradku,to musely byt nervy.

helenapce
25. črc 2008

díky za přání, potřebujem hodně podpora, aby jsme to zvládli až do konce, ale zatím je to cesta předlouhá...

pavlinka3
26. črc 2008

holky tak jako nám na tu moučnivku vždycky hned zabrala fialka......namazala jsem malýmu pusinku (trošku) a sobě bradavky jednou a do druhého dne bylo po moučnivce....ale štvalo mě, že je fialovej a že se to třeba po týdnu samo vrátilo 😠 tak jsem zlítala celý město (lékárny) a scháněla jsem Pagavit....no nikde nic...tak mi ho v jedné lékárně (přímo pod barákem u nás) objednali a druhý den jsem si pro něj šla....holky no co ho mám doma, tak moučnivka se neukázala 😅 ťuk ťuk ťuk a už je to 14dní 🙂

krista
27. črc 2008

Pavli to jsem ráda, já jsem z tý fialky byla nešťastná, fakt všechno fialový a efekt žádnej, teď musím zaťukat, že už od toho 9.7. co jsem tu psala se nic neobjevilo, což je u nás rekord jako blázen!!! 😲 😵

lucinecka
11. zář 2008

Holky může být moučnivka i zvenku na rtíku? Vevnitř v pusině to máme čistý, jazýček je teda bílej ale myslím že od mlíčka ale na rtu se malýmu objevily takový malý bílý tečky u koutku.

krista
11. zář 2008

Luci to je zvláštní, ještě jsem to neviděla zvenku, to nevím ty jo 😲 Tak zkus preventivně tu genciánku a když to zmizí tak to bylo ono! 😉

lucinecka
11. zář 2008

Kristi dík, zkusím 😉 Když mně se do té fialky tak hrozně nechce 😅

krista
11. zář 2008

Luci pročpak? Já myslim že tak škodlivá jak se někde psalo neni 😕

lucinecka
11. zář 2008

Kristi ani ne kvůli tomu že se někde psalo že je karcinogenní, dělalo se to tak za nás a taky žijeme, ale že bude všechno fialový 😝 Teď jsem ho namazala, vypadá jak z hororu 😅 Tak snad to bude brzo za náma, naštěstí to neměl moc 😉

krista
12. zář 2008

Luci no to mi povídej, je to strašná mrcha! Nám teda ta fialka nepomohla, mazali jsme asi dva měsíce, jeden den tam moučnivka byla, další den ne a pak zase byla a zase ne ... furt dokola, pomohly ty tyčinky Pagavit jak chválily holky 🙂

helenapce
12. zář 2008

ahojky holky, už jsem tady psala, že fialka je fuj, mám to od lékařů z motolské nemocnice, nám doporučili nizoral tanlety, rozpusit jednu v panáku převařený vody a vytírat 5 x denně, je to bez chuti a bez zápachu a bezbarvé 😀 , hlavně to hned zabírá a nevrací se to...... 😀

lucinecka
12. zář 2008

Helen díky za tip, uvidíme jestli to teď po té fialce zmizí, když ne vyzkoušíme nizoral 🙂