Soor neboli moučnivka. Mělo taky vaše dítko?

mapris
2. črc 2007

Zdravím všechny maminy i nemaminy 😀 . Mojí dceři dneska pediatrička zjistila moučnivku - bílé povlaky na puse. Poradila koupit a mazat gencianovou violetí. Dceři střídavě stoupají a klesají horečky. Ty se snažím srážet. Chci se zeptat, máte s tím některá zkušenosti? Jak dlouho většinou trvá léčba, jak dlouho se to má tou violetí mazat. Jestli s tím může mezi jiné děti. Kdy poznám, že moučnivku nemá - když má celou fialovou pusu. A dá se ta genciana vyprat? A čím? Díky za případné rady a připomínky.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hruska22
3. črc 2007

ahoj náš malý to mal tiež a natierala som ho genciánou asi dva týždne najprv som si myslela tiež že to nepoznám kedy s tým prestat ked bude celý fialový ale to v tej pusinke vidíš ked to trochu zaschne.s látkových pleniek to šlo dolu bud hned na poprvé alebo po dvoch praniach normálne v detskom prášku až som sa divila len na jedných dupačkách mi to zostalo 😒 a v pohode s tým može medzi ostatné detičky nieje to žiadne infekčné ochorenie. dufam že som ti pomohla 🙂

mapris
autor
4. črc 2007

gedren,
tak se tu dostáváme opět k tomu, že co lékař, to názor. Mně doktorka v pondělí řekla, že to vypadá na moučnivku, protože bříško i krk má v pořádku. Také mně upozornila na to, že můžou být teploty i 39. Terka měla už 38 jen včera ráno a celý den už pak ne. Pak jsem volala ještě doktorce (po rozmluvě s mojí mamkou) a ptala jsem se, jestli to může být s jogurtu. Sestra mně vyvedla z omylu, a řekla, že moučnivka je infekční. Já, moje mamka i moje sestra jsme názoru, že to Terka má z jogurtu, protože jsem jí ho 4 dny dávala a dostala to po té, co ho dostávala. I pár kamarádek mně utvrdilo v tom, že moučnivku měli z mléka - ať už kojené či nekojené. Jedna moje blízká kamarádka mi dokonce napsala, že její syn měl červíky a že pak přišla na to, že to má z toho, když měl v sobě víc mléčných výrobků.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mapris
autor
4. črc 2007

pockej, ale jogurt predse neni sladkej. Ten je prave kyselej ne? No, jedine ze by to dostala z toho, jak jsem ji udelala mleko s cajem. Udelala jsem ji ho s ovocnym cajem. Ze by tohle?

lenchita
4. črc 2007

mapris, já jsem na moučnivku zkusila (našla jsem to někde na netu a doktorka mi potvrdila, že to můžu dávat, ačkoli mi nejdřív taky cpala genciánu) dávat 10% roztok borglycerinu, není to fialový a taky to funguje, my jsme měli do čtyř dnů po moučnivce. Jo a slyšela jsem, že to často bývá z dudlíků, když se používají hodně dlouho a nesterilizujou - jedna z variant 😉
btw. ovocný čaj a mlíko? nesrazilo se ti v něm? 😕

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mapris
autor
5. črc 2007

lenchita,
no, to je právě těžký říct, z čeho to má, každopádně je to pryč (ťuky, ťuk), naštěstí ... Mně doktorka říkala, že doporučuje dětem jíst borůvky, tak dneska malý umixuju na svačinku trochu borůvek. Jinak s tím čajem - nesrazilo. Já jsem to dělala už dřív - protože Terka nechce pít moc čaj ani vodu, tak aby nebyla dehydrovaná. Ale dělala jsem to dřív s fenyklovým čajem.

gedren,
no, jak jsi včera o tom psala, tak jsem se šla podívat. Ten granulovaný ovocný obsahuje cukr, takže to klidně tím může být. Jogurt jsem jí včera dala a nic. Takže jogurtem to asi fakt nebude. Vypadá to, že je to pryč, ale ještě pro jistotu jí občas gencianou namažu dudlíka. Ještě pár dní, ať mám jistotu.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mapris
autor
5. črc 2007

gedren,
tak dudlík jsem už vysterilizovala - teda ten co má na noc. Tenhle jí ještě mažu gencianou. S tím čajem máš pravdu. Asi ho na chvíli vynechám a zkusím jí naučit na vodu. Jen nechápu, proč mi nechce jíst přesnídávky :o((( A ty savičky a ostatní zase každej večer sterilizuju v roztoku. Už má pusinku v pořádku, ale stejně je pořád nějaká ukňouraná....

mapris
autor
6. črc 2007

gedren,
tak to máme zas :o((( tak jsem už vyvařila všechny dudlíky a přemýšlím, že dojedu odpo nakoupit nový, jen nevím, jestli je na proseku otevřeno.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mapris
autor
6. črc 2007

gedren,
no, spíš jsem si myslela, jestli jí to nebolí, ale má jen trošku bílej jazýček a na vnitřním rtu. No, bez dudlíku zatím nevim, přes den ho moc nemá, spíš s ním teď dělá kraviny, ale v noci bez něj neusne. Fakt to vypadá, že má tu moučnivku z jogurtu a i mám pocit na tu alergii na bkm.

akcul
14. črc 2007

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, naší Natálce se včera udělal na vnitřní straně rtíků takovej bílej povlak, myslíte, že by to mohla být moučnivka? Ale jinde to nemá, jen na těch rtech, tak nevím. ☹

dashak
14. črc 2007

Mapris, asi už to není aktuální, ale nevadí Terezce právě ten sterilizační roztok?

Zkus ho vynechat a sterilizovat v mikrovlnce - buď v parním hrnci do MW za pár korun a nebo nalij trochu vody do lahve a na to dej uzávěr se savičkou, ale nešroubuj a dej na plný výkon. Ono to za chvíli začne vřít a vysterilizuje se to samo. A dudlík můžeš taky defakto položit na tu lahev. Nevím jak máš vysoké, aby tam vešly. My máme balonek a ta je nízká.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
akcul
15. črc 2007

gedren:
Setřít to nejde, takže od včerejška pilně natíráme fialkou. Snad se toho brzo zbavíme a nikam dál se jí to nerozšíří - má to pořád jen na těch rtíkách. Díky za radu! 😉

ina.b
29. bře 2008

Ahojky. Mám dotázek: Kolikrát denně potírat genciankou? Malé se udělala moučnivka v pusince docela hodně ☹

denousek
29. bře 2008

ino jestli se ji udelala hodne tak pokazde co gencianka z jazycka temer vymizi muzes i nekolikrat denne ja natiram 2krat denne a ne a ne se te potvory zbavit 😠

ina.b
29. bře 2008

Děkuji. Zatím mažu 3x denně, ale chci to snížit na 2x. Ráno a večer. Doufám, že to brzy zmizí 😝

jandalinka
26. kvě 2008

Ahoj.Mám dotaz.Může se objevit moučnivka i v 6,5měsícíh nebo je to už něco jiného.Mám potřít genciálkou.A kdyby to nebyla,neublíží genciálka?!díky 😒

krista
26. kvě 2008

Ahojky Jandalinko, já si myslím, že se to může objevit v každém věku 😖
My s tím bojujeme docela dlouho, teď to vypadá chvíli že je klid, ale to už byl několikrát tak se bojim, kdy to znova propukne, mažeme pořád Imazolem (zadeček, protože je kvůli tomu opruzená 😖) a pusinku genciánkou aspoň 2x denně, když to má hodně 😉

makkyy
29. kvě 2008

Chtěla jsem se zeptat, jak poznám že má moučnivku a kdy má jen jazyk bílý od mléka.

pavlinka3
2. čer 2008

podělaná moučnivka 😠 jí máme znova 😠 už potřetí 😠 ☹ ☹
ale je pravda, že jí vždycky vychytám než se rozjede a do druhého nebo třetího dne je pryč - mažu 2x denně

makkyy moučnivku z jazyka nesetřeš.....my teda máme vždycky tu potvoru na rtech, ale teď jsem našla jednu na rtu a jednu na stěně tváře 😠

pavlinka3
2. čer 2008

z čeho všeho to může k čertu být? z dudlíků?....ty vyvářím každý den 10minut v kojenecký vodě - malýho kojím, může to být z bradavky? (ty teda nevyvářím 😀 ) - a strká si ručičky a prsty do pusy 😠 hned jak ho vidím, tak mu je dávám pryč, ale asi to může být příčina, proč se nám to pořád vrací, že? ☹

pavlinka3
2. čer 2008

jo a taky dáváme před každým kojením Sabíka...ze lžičky....nerezový.... tak že by z toho??? sakra práce ☹

krista
2. čer 2008

Pavlinko já vůbec nevim z čeho to je, my to máme už pěkně dlouho, asi tak dva měsíce 😕 Já se toho pořád nemůžu zbavit, mažeme genciánkou 2x denně a všechno máme taky sterilní 🙄
Netušim kdy to přejde 😒

jandalinka
2. čer 2008

pavlinka3:i když vše důkladně vyváříš a dodržuješ hygienu,tak moučnivka se může objevit z toho,že když přikládáš malého k prsu a znovu se přenáší.Tak doporučuji potřít vatovou tyčinkou bradavku a pak kojit.Malému se to dostane na jazyk a "vyléčí se".My jsme také pořád nevěděli,co už a já dostala "babskou"starodávnou radu a bylo po problému.Sice budeš mít fialovou bradavku,ale hlavně ať to malému pomůže,ne!! 😉 A nerezovou lžičku bych nepoužívala,spíš plastovou. 😉

pavlinka3
2. čer 2008

krista no potěš pánbůh.....fakt tak dlouho??? chudák malá ☹

jandalinka tak jsem teď dala na tvou radu....malej je sice fialovej od nosu až k bradě...i na tvářičce to má 😅 ale jestli to má pomoci, tak ať je fialovej třeba až na patě 😀 plastovou lžičku skočím koupit 😉

krista
2. čer 2008

Teda abych byla přesná jeden den to tam je, namažu genciánkou, druhý den to tam neni, nenamažu a třetí den je to zpátky a takhle pořád dokola 😠 Fialkový máme všechno, i skoro všechny fotky s malou 😅 tak lidi vždycky koukaji proč má jako pořád fialovou pusu, no vypadá asi jako šmudla, že se o ni nestaráme 😔
Ty prsa jsem si mazala taky a začnu teda znova 🙂

Tak hodně štěstí všem 🙂