Soor neboli moučnivka. Mělo taky vaše dítko?

mapris
2. črc 2007

Zdravím všechny maminy i nemaminy 😀 . Mojí dceři dneska pediatrička zjistila moučnivku - bílé povlaky na puse. Poradila koupit a mazat gencianovou violetí. Dceři střídavě stoupají a klesají horečky. Ty se snažím srážet. Chci se zeptat, máte s tím některá zkušenosti? Jak dlouho většinou trvá léčba, jak dlouho se to má tou violetí mazat. Jestli s tím může mezi jiné děti. Kdy poznám, že moučnivku nemá - když má celou fialovou pusu. A dá se ta genciana vyprat? A čím? Díky za případné rady a připomínky.

pavlinka3
2. čer 2008

krista u nás teda podobně.....zjistím....namažu....druhý den nic....tak nenamažu.....a za 2-3 dny je tam znova 😠

jak dlouho mám mazat i když už moučnivka v puse není???

jandalinka
2. čer 2008

my mazali cca týden.A já namazala bradavku a musela jsem malé pomoci,aby se hned trefila na ni,aby opravdu nebyla všude fialová.Po 2dnech nám to už šlo 😅 .Namazat a šup hned do pusenky.Vždy hledala a lovila a dávala ručenky a pak jsme měli fialové opravdu vše. 😉 Takže se musí mimi hned trefit 😉

kacka.va
2. čer 2008

já někde četla, že se to má mazat 2 dny a pak ne.

pavlinka3
2. čer 2008

takže jsme jak indiáni....oba....já kozeky a ruce a malej je od nosu až na bradu komplet fialovej....i tváře jeho naducaný krásně zářej fialově 😀 😀 a to zítra jdeme na kyčle 😀 😀 z nás budou mít ale radost 😀

jandalinka
2. čer 2008

pavlinka3:co bychom neudělali pro naše malé,hlavně ať to pomůže
😉 kacka.va:tak to je mi novinka,že jen 2dny mazat.Jak jsem už napsala,my mazali týden a nic se nestalo. 😉

ina.b
2. čer 2008

Kristi, máme to taky už asi 2 měsíce a nemůžeme se toho zbavit. Přesně jak popisuješ, mažeme, špiníme, malá vypadá jako šmudlinka, cucá si věčně palec a maže si to i po tvářičkách 😨 Teď zkoušíme ten Mycomax sirup, který by se měl polikat, ale Mudr. nám řekla, že jen potírat, abysme malou nepředávkovali, ale zatím nevidím žádný efekt 😠 Asi přejdu zase na fialku 😒

krista
3. čer 2008

Ino to mě moc nepotěšilo 😅
Je to pěknej sajrajt, teď jsem začla potírat i ty prsa před každým kojením, dřív jsem je potírala jen občas a ty kojíš nebo ne? Protože mě přijde že v tom začarovanej kruh nebude, ale taky doufám, že se teda toho někdy zbavíme, dneska měla bílou celou pusu 😲

ina.b
3. čer 2008

Taky stále kojim. Potírala jsem si je taky jen občas, ale po každém kojení jsem si je opláchla, aby mě malá zase nenakazila. Myslím, ža na prsou to už nemám. Myslela jsem si, že zavedením příkrmů se toho zbavíme a ono prd. Je to tam furt. Možná až jednou přestanu kojit... 😅

krista
3. čer 2008

Ino tak to je blbý, já si taky myslim že na prsou to nemám, nic tomu podobného tam nevidím nebo to na prsou vypadá jinak? 😅 Fakt to nechápu 🙄

ina.b
3. čer 2008

Na prsou jsem to měla ze začátku, ale nic moc jsem tam neviděla, jen se jakoby olupovaly a svědilo to. Teď je to OK. Myslím, že doktorka už taky neví, co s tím. Jelikož minule říkala, ať už jí pusinku nemažu, že už jsou to jen zbytečky, ale během 2 dnů se to rozjelo zase. Má pokaždé býlé vnitřní rty a vnitřní tvářičky ☹ Tak pořád mažeme Mycomaxem, ale nic se s tím neděje. Asi se vrátím ke genciánce.

ina.b
3. čer 2008

opravuji: "bílé" 😅

pavlinka3
3. čer 2008

holky a mažete jenom bradavku nebo i dvorec....já to mázla komplet....podprda půjde do kytek 😀 jo a jinak mě se trochu loupe kůže na prsou a trochu to i svědí, ale ne na bradavce ani na dvorci....že bych ty koziny mázla komplet celý??? nebo jak postupovat???

krista
3. čer 2008

Ty jo, tak to je přesný mě se teď začlo jedno prso taky loupat, ale jen na dvorci a bradavce a taky to svědí, že by to bylo ono 😲 😠
Já jsem si to mázla taky komplet, ale trochu zapomínám, já v těchto vedrech kojím skoro co hoďku, takže si vzpomenu až když se přisaje 😅 Ale nesnáším tu fialku jak špiní, to je příšerný 🙄

A Pavli já si dávám do podprdy vložky, tak to přežijeme bez úhony 😀 To fakt nevim, namazat celý prsa? 😅
Myslim si, že stačí tam kde se dotýká pusinka mimča 🙂

pavlinka3
3. čer 2008

kristo já taky používám vložky do podprdy, ale mám dost velký dvorce a jak se prso trochu hne, tak je mázlá i ta podprda...čert ale vem - já kojím tak po dvou hodinách a když má melej žížu po hodině, tak mu dám cucnout fenyklovýho čaje z flašky a hotovo....povolím mu maximálně 30-50ml a vím, že žízeň nemá a hlad po hodině od posledního kojení to taky bejt nemůže, takže asi tak

jo a napadlo mě, že po kojení prso omeju a máznu ho Canestenem a dvorec a bradavku máznu fialkou ....není to blbost???

já na dvorcích ani na bradavkách nic zvláštního nepozoruju....jenom jednou před pár dny jsem malýmu našla na bradičce kousek jakoby průhlednýho blejskavýho rosolu.....ale bůh ví, co to bylo a kde se to tam vzalo

ina.b
3. čer 2008

Taky mažu jen tam, kam dosahá pusinka.

krista
3. čer 2008

Já čaj dávám jen když jdeme ven, doma pro mě neni problém jí nakojit akorát zapomínám 😉
Ten blejskavej rosol to nevim, to asi s moučnivkou nic nebude 😕

Snad se toho brzo všechny zbavíme 🙂

pavlinka3
3. čer 2008

když on tou pusinkou při kojení "obleze" skoro celou kozinu 😀 občas ho chytne hraní a oňufává jí komplet 😀 a taky si jí drží ručkama a lechtá prstama a pak si ty prsty dává do papuly....třeba si to může taky tak přenést....

no já už nevím teda jestli mazat i tím Canestenem nebo ne.....určo to teda neublíží, ale jestli to může pomoci???

pavlinka3
3. čer 2008

kristo my máme docela slušně teplo i doma, tak když si řekne moc brzo o kozinu, tak vím, že to je žíža a dáme čaj....a hlavně tatínek má radost, že může "kojit" čajem 😀 lahvičku i savičku vyvařuju v kojenecký vodě a hodím k tomu vždycky i dudany (máme 3, takže dva vždycky vyvařím)

ina.b
3. čer 2008

Myslela jsem si původně, že to přenášíme dudlíkama, tak jsem je všechny komplet vyházela a nakoupila nové. Pak malá přestala dudat úplně a dává přednost palečku. Takže dudlíkem to také nebylo. Komplet všechny hračky jsem umyla, vyprala... Prostě už nevím co víc podniknout... 😔

pavlinka3
3. čer 2008

asi budeme muset vydržet ..... třeba se to přestane vracet 😅

ankili
3. čer 2008

ahoj, přidávám se k postiženým mooučnivkou, od včerejška mažene malýmu pusu i moje bradavky, snažíme se co nejčastěji, před kojením, tady je dobrý návod jak na to, na prsou taky nic nepozorujim, ale jedno mě tak nějak pálí, tak možná je to ono.l
http://www.mamita.cz/horka_linka.php?str=2

všechno - lahvičky, savičky, dudlíky pořád kdokola steriluji v mikrovlnce, tak to by v tom byl čert abychom se toho nezbavili, dobrý je i podávání probiotických kapek, koupili jsme tak uvidíme 😒

dítě teď vypadá jak klaun, pavlinka3 - my jdeme na kyčle dnes a do toho má ještě novorozenecké akné, tak tam přivezeme fakt krásný miminko 😀 a rodiče s fialovýma rukama.

jen aby to zabralo ☹

pavlinka3
3. čer 2008

ankili my na kyčlích OK a povídali: "ááá zase jedna borůvka 😀 " tak jsem je opravila, že jsme JEDEN borůvka 😀 😀

ankili
4. čer 2008

pavlinka tak by ma kyčlích taky OK, jsme moc ráda, já jako malá měla ty třmínky a prý to bylo hustý, utrpení pro mimčo i mamču
a podle dnešního ohledání moučnivka už mizí, myslím že jazyk pod tou fialkou už je úplně čistý, budeme pokračovat ještě tak 2 dny v mazání, pak to nechám od fialovět a podívám se, třeba se nám zadaří se toho zbavit a zbavit se i borůvky 😀

pavlinka3
4. čer 2008

ankili to je fajn, že mizí a kyčle že vám vyšli dobře je taky bezva 🙂

jinak u nás už zmizela taky.....každý ráno ale máznu bradavky před kojením ještě do víkendu a pak preventivně jednou týdne to udělám znova....a to by bylo, aby jsme se toho nezbavili nadobro, že jo 🙂

magika
27. čer 2008

Ahojda babenky
Taky my se ted potýkáme s moučnivkou a pokud se jí chcete zbavit,tak takto.....potírání filakou nejméně 5 dní
MUSÍTE VYVAŘIT VŠECHNY DUDLÍKY,SAVIČKY A LAHVIČKY A UMÝT VEŠKERÉ HRAČKY,KTERÉ MIMI CUMLÁ----PO KAŽDÉM "POUŽITÍ"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Spory plísní se takto zničí!!!!!Taky jsem vyprala povlečení a čisté pyžamko 😉
Malý taky bere b-komplex pro děti a prdelky mu taky potupávám fialkou... 😉

krista
28. čer 2008

Magiko a už jste se toho zbavili? Naše malá dudlíka často vyplyvává a znova nabírá, to nevim jak to dělat 😔

ina.b
28. čer 2008

U nás je to nekonečný příběh... Pořád dokola. Nedudáme dudlíka, barvíme fialkou mimi i mámu a za 14 dní je to tu zase ☹

tominka29
28. čer 2008

ahoj, moje holčička má rok a má bílý jazýček, já nevím jestli to u tak velkýho dítěte je normální nebo má moučnivku, můžete mi poradit. děkuji

ina.b
29. čer 2008

Pokud ji stále kojíš, tak je to možný. Někde jsem četla, že i v roce a půl měli moučnivku 😨

ina.b
29. čer 2008

A tady dokonce do dvou let: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
- příspěvek dole