Soor neboli moučnivka. Mělo taky vaše dítko?

mapris
2. črc 2007

Zdravím všechny maminy i nemaminy 😀 . Mojí dceři dneska pediatrička zjistila moučnivku - bílé povlaky na puse. Poradila koupit a mazat gencianovou violetí. Dceři střídavě stoupají a klesají horečky. Ty se snažím srážet. Chci se zeptat, máte s tím některá zkušenosti? Jak dlouho většinou trvá léčba, jak dlouho se to má tou violetí mazat. Jestli s tím může mezi jiné děti. Kdy poznám, že moučnivku nemá - když má celou fialovou pusu. A dá se ta genciana vyprat? A čím? Díky za případné rady a připomínky.

mousunek
4. srp 2009

soanpe - ja se ptala dr jestli mi na moucnivku pro malyho da neco jineho a ona mi rekla ze nic jineho neni 😀 😀 😀

soanpe
4. srp 2009

mousunek
já jsem z doktorů na nervy,páč každý tvrdí něco jiného. moje kamarádka má neprospívajícího chlapečka,trpí zácpami... no jeden velký problém
no a dr. jí doporučila banán s borůvkama, že bude přibírat a borůvky prej jsou antioxidanty,takže bude mít posílenou imunitu. no jo, ale chudák by se po týhle kombinaci už asi nikdy nevykadil 😝 ☹
já našla naštěstí super dr. a dokonce některý koníkařky k ní chodí a spokojenost největší 😎

mousunek
4. srp 2009

soanpe - banan na zacpu, jezkovi voci tak to je odbornik za slovo vzate 😲 😲 😲
mas pravdu kazdy doktor rika neco jineho, nastesti zatim k dr chodime jen na poradnu jinak nemusime tak jsem mooooc rada

soanpe
4. srp 2009

mousunek
sofi poznala dr. taky jen kvůli povinným prohlídkám 😉 a doufám, že to tak i dlouho zůstane
jo a u tý kámošky to je o to horší, že ona se totálně ztrácí v informacích o výřivě,péči atd. navíc je taková, že těžko přijímá rady a stejně se řídí sama sebou a většinou je to špatně ☹

mousunek
4. srp 2009

soanpe - aha no tak to je blby kdyz si nenecha poradit a jeste s tim ma problem... je fakt ze jsem taky takova ze si moc nenecham do niceho kecat, ale pouze tehdy kdyz je neco zajete, funguje to a malej prospiva,,,

soanpe
4. srp 2009

no jenže on je fakt chuděra chabrus snad na všechno ☹
ale nechci t rozebírat veřejně

mousunek
5. srp 2009

soanpe - v pohode a zkousela jsi s ni promluvit, asi jo co

krista
5. srp 2009

Ahojky,
naše malá měla moučnivku několik měsíců, byla jsem z toho nešťastná, byla pořád jenom fialová od genciálky a efekt asi takový že týden ji měla + opruzený zadek k tomu a jeden den byl klid.

Pak tady kdysi někdo napsal tyčinky Pagavit, nemohla jsem je sehnat, nakonec mi je v jedné lékárně objednali, stojí 3ks do 20,-
http://www.lekarna.cz/images/products/z/91147.jpg

Použili jsme každý den jednu a po těch třech dnech byl naprostý klid až dodnes 😵

makoush
2. zář 2009

Ahojda..prosim, nevite, kolika procentní má být ta genciána? V lékárně mi prodali 2 %, není to moc silné? Díky moc za radu.

mousunek
2. zář 2009

makoush - silne? nerekla bych navic se dava jen trosicku my jsme gencianu pouzivali a za par dni byl klid a vetsinou jsem mazala jen rano a vecer, ale pokud ti to prijde fakt silny tak krista dava odkaz na nejake tycinky ktere pry pomahahji lepe

makoush
2. zář 2009

mousunek..takze vy jste taky meli 2%tní? Vsude totiz pisou neco jinyho, nekde ze ma byt dvou, jinde půl a jinde zase jedno procentni, tak jsem z toho blazen. Ty tycinky jsem koukala, ale neni u nich popsano slozeni 😠

mousunek
2. zář 2009

makoush - ja jsem mela fialku ktera se pouziva normalne ve zdravotnictvi na ocnim a tam vetsinou tyhle veci jsou setrne. ocni framikoyn je taky setrnejsi nez normalni, tak z toho vychazim. nadruhou stranu kazde druhe ditko ma fialovou pusinu, tak v tom nevidim problem kdyz by byl asai by bylo i v cechach neco lepsiho

makoush
3. zář 2009

holky, moucnivka - je to souvisly bily povlacek bez pupinku? Vcera, kdyz usnula jsem ji to poradne prohlidla a ma na dasni (tam kde je zub 3jka) dva takovy bily pupinky, neco jako aftiky. Ale afty jsou preci bile na růzovem podklade,ne? Ona ma: bily pupinek na bilem lozisku. Nikde jinde dalsi znamky nema.. A jeste dalsi dotaz. Boli nebo svedi je ta moucnivka? Nekde pisou ze jo, nekde, ze ne.. Zacinam uvazovat,jestli to je ci neni ono...

pavcik
3. zář 2009

Ahoj,tak jaky přidám trošku do mlýna.

Taky jsme měli moučnivku. Vůbec jsme nevěděli co to je,jen jsme pozorovali že asi den má bílý jazyk ale mysleli jsme si že je to zbytek mlíka.
Druhý den jsme šli k doktorovi. Ten nás seřval,že za to můžu já...
A to prý proto,že: náš malý dýchá přes masku kortikojdy a pak se má hodně vypláchnout,v jeho případě zapít. Dělala jsem to jak mi řekl jeden doktor ale očividně to bylo málo a tak jsem mu to musela dávat zapíjet celou flaškou mlíka. Pak proto,že je to z těch dudlíků a tak jsem dostala nakázáno sterilizovat přes 30min.
Dali mi na to tu violetu. Nějak extra to nezabíralo ale o trochu to lepší bylo. Pak mi můj doktror pediatr co se vrátil z dovči řekl že to je spousty faktorů proč to je,že to je i z mlíčka,že to mají i normálně kojený děti,že to není z těch kortikojdů a tak. Prostě co doktor to názor.
A řekl mi že ta violeta je dokonce zakázaná používat (to ale pak nechápu proč se to prodává) a tak mi předepsal nějaký průhledný olejíček a ten je super. Mnohem lepší. Matýsek ani neprotestuje když mu vytírám pusinku.Není od toho celý fialový a hlavně to není hořký jako ta violeta.

Jediný co mě fakt vytáčí je že fakt jak už jsem psala co doktor to názor. Ale jeden řekne to a já to dělám a druhý mě za to seřve,bůh ví co nejsem za matku atd atd. Tak ať se kruci sjednotí a mluví jednotně.

mousunek
3. zář 2009

pavcik - vubec nic si z doktoru nedelej, doktor je od toho aby ti poradil a ne aby na tebe rval tomusel byt tedy idiot 😢

luciakubista
3. zář 2009

baby, poradte prosim. Ela ma v puse take biele popraskane vlocky,potierame violetkou,ale furt sa to vracia. je nekludna, placliva, papa menej, v noci sa budi. do toho jej lezu i zuby,takze neviem co je co 😒 ale viem,ze to dostala u sestry, boli sme tam 2 tyzdne a liezla po dvore a vsetko pcha do pusinky. Ja len neviem,ci to nie su afty,lebo manzel na to dost trpi. A este sa jej objavili na pipke take vyrazka,ale tie som uz potrela pytiolom a preslo to,neviem ci to spolu suvisi. Dik moc za odpoved

jetynka
5. zář 2009

No my máme taky moučnivku už týden,v puse měl malý silný bílý povlak na jazyku a tečky na dáseňkách a líčkách.Dostal na vytírání pusinky boraxglycerin to zabralo okamžitě,má jazyk uplně čistý, akorát má strašně opruzenou dupku skoro do krve kolečko kolem řitního otvoru,strašně to bolí protože pláče a hodně.Mažeme Imazolem ale nějak to nezabírá,Pytiol mu to ještě více podráždil tak už ho raději nezkouším.
Podle mě moučnivka nebolí,malý baštil z prsu jedna radost,dr.říkala že mám boraxem mazat bradavky a dvorce,jak se na nich udělá ragáda a dostane se tam ta kvasinka tak to pak bolí strašně.
Violetka je karcinogenní tu bych nepouživala a hned vyhodila.
Jinak pozor moučnivka je přenosná,může ji klidně chytít sourozenec když olízne např.dudlík nebo lžičku

smajlik
11. lis 2009

tak u nás moučnivka trvá už 10 dní, fialová genciánka nezabrala, tyčinky Pagavit se mi nedaří sehnat a ani ten boraxglycerin mi tu nenamíchají 😠 , přijde mi že tady paní lékařky a lékárnice jsou ještě mírně ze staré školy, pořád mi opakují mazat genciánkou ☹

kosticka1
17. lis 2009

Ahojky pro všechny co trápí moučnivka, soor, žabka - nebo jak se té mršce dá ještě říkat. Někdo tu již zmiňoval, že pomáhá gel z Německa Infectosoor mund gel - to to můžu jen potvrdit. Naši malou moučnivka trápí pravidelně u růstu zoubků a vrací se jí. Fialka na nic - pupínky v plence atd. Nna dovolené jsem se seznámila s dětskou lékařkou z Německa, která mi tento gel poradila a poslala. Také jsem ho jednou kupovala v Německu v lékarně. Je dost drahý asi 9 euro a je malinkatý 20g, ale opravdu pomáhá a chutná a tím že to děti polknou pročistí od té potvůrky i střeva. Pro maminky, které se nedostanou do Německa, jsem našla stránky, kde gel u nás prodávají ( je to taky pěkná cena 😕 . Nemám to sama vyzkoušené, gel zatím mám, ale je tam normálně košík pro vložení a ceny. Tak zkuste tyto stránky http://goldpharma.com/?show=item&item=10476&lan...
a přeji ať všechny dětičky jsou bez moučnivky.

kosticka1
17. lis 2009

Ještě k aplikaci gelu. Ta doktorka mi poradila - důkladně umýt ruce a vymáčknout trochu gelu na prst (kuličku ve velikosti hrášku) potom prstem důkladně vytřít celou pusinku, jazyk, patro a zevnitř pod rtíky a tvářičky. Je tam sice odměrka, ale prý to mimi polknou a nedostane se to všude.

lamarika
17. lis 2009

Je jedním z příznaků moučnivky chrapot? Malej měl opupínkovanýho pinďu a doktorka říkala, že to jsou kvasinky a dala nám tu fialovou vodičku. Je to 14 dní a malej pořád chraptí, ale pupínky jsou pryč.

ledik
17. lis 2009

Já používala cca před půl rokem pro malou Daktarin oral gel. Tady v lekárně se neprodával, kupovala jsem ho v Itálii, prodává se volně i v Německu. Koukala jsem na odkaz, který dávala kosticka1 a byla jsem překvapená, že i Daktarin už je pravděpodobně možné objednat u nás. Účinná látka je stejná jako u Infectosooru. Gel zabíral perfektně, je sladký, takže nebyl ani problém s aplikací, aplikovala jsem ho přesně jak píše kosticka - trošku gelu vymáčknout na prst a vymazat pusinku.

laurapa
13. pro 2009

Ahoj holky, zbylo mi velke mnozstvi Pagavit tycinek, jsou balene po trech, rada je poslu dal, tak jestli mate zajem, napiste mi adresu na mail (laurazpalerma(zavinac)centrum(tecka)cz), plus kolik tech balicku chcete a ja vam to poslu zdarma postou. 🙂

silvia251
29. kvě 2010

ahojte, ma niekto este podobny problem? ja som malemu objavila v puse, uz to ma asi tyzden taky biely povlak a na jazyku tiez, myslela som ,ze to nie je nic vazne, ale asi je to rpeda len ta moucnivka.chem sa spytat, ci sa da kupit v lekarni nieco na volno bez recpetu, je sobota, takze to k dr asi nestihame🙂 neviete z coho to byva? dcera to nikdy nemala, ta ma 2 roky a maly to dstale teraz, ma skoro 4mesiace- on pouziva dudlik, mala to nikdy nemala. moze to byt z toho?
dakujem vopred za rady.

palma111
3. říj 2010

ahojda, jak často vytíráte miminku pusinku? po každém kojení? máme jakousi míchanou vodičku (něco jako kloktadlo do krku).

adela26
21. lis 2010

@clexanie Dobrý den,
chtěla jsem se jen zeptat, zda tento krém seženu někde tady u nás. Bohužel v Německu žádný kontakt nemám :o(

jita31
25. lis 2010

Ahoj maminy,my už s kvasinkovou infekcí bojujeme 2 roky(ďcera 4 roky)Nejdřív malá dostala 6x antibiotika než jsem sama zjistila,že to nebyla angína,ale kvasinky.Nechala jsem jí udělat krevní testy,výtěry atd.ale vše měla v pořádku.Také nám naše paní doktorka poradila genciánku a na ORL mi řekli,že je to k ničemu,ale nic jiného mi neporadili.Tak jsme zašli do Joalis(klinika Mudr.Jonáše)a léčíme se tam.Je pravda,že malá už nemá každé 3 týdny horečky,ale dle mého názoru to bude zřejmě běh na dlouhou trať☹(Jsem z toho docela otrávená,protože nechápu,že v 21.století na to není žádná léčba a doktoři Vám k této nemoci nic neřeknou.Tak držím všem maminkám a malým pacientům palce a všem přeji brzké uzdravení🙂

kasla
29. lis 2010

Holky, ty tyčinky Pagavit můžeme uz ve 2 měsících? Nerada bych malému nějak ublizila ohledně citrusů - abyz toho ještě nemel alergii. Ale chci se toho zbavit, kojeni je ted pro mě utrpení - strašně mě ty prsa boli a mám je z toho rozrezane ☹

weri1
29. lis 2010

nampomohlyhomeoaptikaboraxomlouvamsenejdemiklavesnicealechtelajsemporadit 😀

weri1
29. lis 2010

aleboraxkulickyrozpsutnevevode